Panasonic P46G30E vs LCD co warto ?

borino2

New member
Cześć, wybaczcie że się podepnę do tematu...
Chciałbym wymienić "trochę" już za mały telewizor CRT. Myślałem nad plazmą: Panasonic P46G30E. Boje się jednak trochę "piszczenia" zasilania, wielkiego zużycia prądu (chociaż liczyłem, że max 20zł miesięcznie będzie więcej) oraz kłopotów przy oglądaniu w jasnym pokoju. Nad LCD/LED zastanawiam się. Wyczytałem, że może słabo sobie radzić z sygnałem analogowym. W dodatku siedząc u znajomego 3m od 32" telewizora LCD, po godzinie zaczęły boleć mnie oczy...

Oto ankieta:

Odległość od ekranu: około 4-5m
Nasłonecznienie: duże (okna na zachód) - ale są rolety
Jak duży jest pokój: 25m2
Preferowana technologia: bez różnicy LCD/LED/PLAZMA
Jaki masz obecnie telewizor: 13-letni Thomson, 21-23 cali
Czego nie lubisz w telewizorach: ------
Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, filmy, wiadomości, czasem trochę sportu, dvd
Oglądasz w dzień czy wieczorem: od 16 w tygodniu, w weekendy różnie
Preferowana wielkość telewizora: 42-50"
Preferowana marka: bez różnicy
Jakie urządzenia będą podłączone: antena dvb-t, dvd, czasami PC
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV
Na wprost czy również z kątów bocznych: również z boku
Telewizor ma mieć WiFi: może / ale nie wymagane
Ma czytać przez USB filmy: od tego mam dvd
Jaki masz sygnał: dvb-t + analog
Ile masz kanałów HD: 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-8h różnie
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć: puki co stać, później będzie wisieć
Jaka klasa cenowa: 2500 - 3300zł

Z góry wielkie dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Telewizor który wybrałeś wydaje się najlepszym wyborem skoro miałeś CRT, podobna bardzo dobra kolorystyka (jeśli używałeś trybu rgb) i jaskrawość, bardzo dobre SD a nawet DVD wyglądać będzie lepiej niż na crt (przynajmniej moim zdaniem). Odblaski nie powinny być na PDP większe aniżeli na crt a głównie chodzi o obraz. Za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz, lcd spodoba się na pewno jeśli chodzi o jasność białego i subiektywnego odbioru czerni w warynkach sklepowych, jednak w domu jest na inaczej. Najrozsądniej jak samemu ocenisz czy obraz Ci odpowiada gdy zobaczysz w warunkach domowych obok siebie LCD I PDP. Poczytaj jedynie samemu o wadach obu technologi by nie było zaskoczenia że o czymś nie wiedziałeś.

BTW do analoga i to od naszych cyfrowych operatorów jako ciekawostkę powiem ze nadaje się najlepiej model hdready ale jeśli zamierzasz oglądać też czasem BR z PC to możesz już mieć dylemat :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/platfo...jakosc-techniczna-platform-satelitarnych.html

W dodatku siedząc u znajomego 3m od 32" telewizora LCD, po godzinie zaczęły boleć mnie oczy...
Jeśli masz idealnie dobry wzrok to oczy nie są przyzwyczajone do oglądania małego obszaru (jak 32 cale z 3 metrów) i po godzinie reakcja może być naturalna bo oczy się męczą gdy nie mają dużo ruchu do którego zostały przyzwyczajone. Zgaduje że masz bardzo dobry wzrok:-D, osoba z wadą wzroku potrafi się gapić w jeden punkt bez uczucia dyskomfortu i właściwie robi to zawsze.
Rada ?
Albo dużo większy tv na którym oczy mają co robić w poszukiwaniu detali albo robić ćwiczenia tzn pamiętać o zasadzie 10/10 tzn co dziesięć minut spojrzeć w dal 10 razy. Jako ciekawostka powiem że osoby w szkole które nie chcą patrzeć cały czas na nauczyciela to osoby o najlepszym wzroku, intuicyjnie szukają detali po pomieszczeniu by zachować oczy w stanie ruchu/relaksu a tym samym jakość wzroku. Na szczęście wzrok bardzo trudno trwale zepsuć:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry