Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

karoo

New member
?????????????????

Czy zmniejszenie jasności i kontrastu pozwoli na lepsze oglądanie. Odległość od tv(32") wynosić będzie 2m. A oczy nie bedały? Wystarczy do telewizji(SD)?Czy rozciągnięcie obcina dużą część obrazu(ile).
 

Piotr1303

New member
karoo napisał:
Czy zmniejszenie jasności i kontrastu pozwoli na lepsze oglądanie. Odległość od tv(32") wynosić będzie 2m. A oczy nie bedały? Wystarczy do telewizji(SD)?Czy rozciągnięcie obcina dużą część obrazu(ile).

Kolega nie czyta poprzednich postów a tam wszystko stoi napisane. 2m to możliwe ale na meczu tenisowym to Cię będzie szyja boleć szczególnie przy szybkiej grze pokazywanej z boku. :D Ale bez jaj tak naprawdę na dwa metry jak Ci to nie stanowi to weź pod uwagę 26” (ja mam 1m dalej) . Na pierwsze pytanie to powiem że każde obniżenie tych parametrów wizualnie obniża jakość obrazu – obraz jest mniej żywy i nie świeci tak pięknie. Jeśli zaś chodzi o ostatnie to nie bardzo jarze o co Ci chodzi bo skoro TV jest HD to po co ma być ustawiony na SD. Tak na marginesie obraz HD jest konglomeratem trzech składników. Po pierwsze to trzeba mieć TV HD po drugie to trzeba mieć odtwarzacz HD no i przydał by się film HD. (dwa pozostałe zastąpi N TV Lub canal +) Większość jednak z nas ogląda jakąś kablówkę lub w systemie HD (1080) ogląda filmy z kompa a na kompie obraz da się wyskalować i tu Twój ostatni problem się rozwiązuje. To by było na tyle.
 

rybka.w

New member
Czym myć i konserwować ?

Witam. Poradźcie :???: czym się myję ekran LCD bo różne opinie czytałem w necie. To mój pierwszy LCD i nie chcę czegoś spartolić :cry:
Pozdrawiam :D
 

Korniszon

New member
Czym myć - przecież kineskop to nie spocone nogi żeby je myć.Wystarczy delikatna szmatka na sucho,albo wytrzeć zwilżoną szmatką zwykłą wodą z kranu. Jeżeli ktoś chce żeby mu pachnial kineskop to jakieś perfumy franc.
 

dagie

New member
rybka.w napisał:
Witam. Poradźcie :???: czym się myję ekran LCD bo różne opinie czytałem w necie. To mój pierwszy LCD i nie chcę czegoś spartolić :cry:
Pozdrawiam :D

W instrukcji obsługi na stronie 5. masz napisane co i jak:)
 

dagie

New member
Piotr1303 napisał:
Na pierwsze pytanie to powiem że każde obniżenie tych parametrów wizualnie obniża jakość obrazu – obraz jest mniej żywy i nie świeci tak pięknie.
Telewizor nie powinien świecić (od tego są lampki i latarki:) ) tylko wyświetlać obraz - możliwie jak najwierniej. Dlatego każde przekontrastowanie i przejaskrawienie wpływa niekorzystnie na jakość tego co oglądamy. Dlatego np. w marketach gdzie większość telewizorów rzeczywiście "świeci" obraz jest tak koszmarny. Dlatego każdy powinien wyregulować obraz wg własnego gustu:cool:
 

Piotr1303

New member
dagie napisał:
Telewizor nie powinien świecić (od tego są lampki i latarki:) ) tylko wyświetlać obraz - możliwie jak najwierniej. Dlatego każde przekontrastowanie i przejaskrawienie wpływa niekorzystnie na jakość tego co oglądamy. Dlatego np. w marketach gdzie większość telewizorów rzeczywiście "świeci" obraz jest tak koszmarny. Dlatego każdy powinien wyregulować obraz wg własnego gustu:cool:

"nie chce mi się z tobą gadać..."
 

karoo

New member
Panasonic Tv

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jaka jest Optymalna i minimalna odległość od takiego tv(32").Czy w porównaniu z Tv CRT 29" oczy będą bardziej boleć.Czy jeśli będzie sygnał Hd odległość może być mniejsza. Acha mam jeszcze pytanie o wypalaniu pikseli w LCD. Czy to zjawisko jeszcze istnieje? Z góry dziękuję za porady!
 

łuki

New member
Panas TX 32LX700P

jestem zupełnie nowy - przed chwilą zamówiłem LX700 i chociaz czekałem na te chwile bardzo długo to konsultatnt zbił mnie z trpou i teraz sam nie wiem czy za tą cene nie mogłem wyciagnąć czegoś lepszego? Może ktoś z was uzytkuje juz taki Tv i moze mi podac parę ciekawych wskażówek co do uzytkowania, a w ogóle jako że jest to moj pierwszy zakup w necie byłbym wdzieczny za jakies info co szczególnie sprawdzic przy odbiorze sprzetętu?
 

simonbl

New member
Znowu o odległość.

Witam wszystkich posiadaczy panasonica tx32lx70f.
Mam zamiar kupić sobię ten właśnie telewizor i chciałbym się dowiedzieć od was czy to dobry wybór dla odległości 2,5-3m i sygnału z n-ki (i nie chodzi mi tutaj o kanały hd tylko te zwykle)?.
Miałbym jeszcze prośbę posiadaczy o napisanie swoich odległości od telewizora rodzaju sygnału i subiektywną ocenę jakości oraz komfortu oglądania.
 

bemx2k

New member
Kiedys w dawnych ,pradwanych czasach byl sobie w polsce
taki Magazyn Life Video :)
W tym swoja droga bardzo fajnym i rzetelnym pismie ,przed okolo 10 laty czytalem ze optymalna odleglosc od TV obliczmy siakos od przekatnej ekranu rzecz jasna , bylo to bodajrze przekatna x 1.7

Tak sie wtedy zastanawialem ,porownujac do mojego ulubionego miejsca w moim lokalnym kinie Muza ,gdzie zawsze lubialem siedziec dokladnie w srodku sali kinowej , to bylo cos ponad 1,5 przekatnej ekranu kinowego i doszedlem do wniosku
ze w owym Magazynie Life Video chyba byli b.blisko optymalnej odleglosci.

Jak czytam roznych Cudakow ktorzy zalecaja siedziec 4m od 37'' TV
to mnie smiech ogarnia , jak 4-5 h/day siedze przed pecetem
wpatrujac sie w 20'' monitor CRT
to zazwyczaj siedze w odleglosci niecalych 2 przekatnych ekranu
siedzac dalej nie widzial bym poprostu czcionki i detali w grach i filmach
jaki to sens kupowac wypasiony LCD TV a potem sie od niego oddalac na 4-5 m ???? toz to czysta glupota i niewiedza .
ale raczej to pierwsze :/

No offence

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wraz z pojawieniem się nowych sygnałów na rynku zmieniają się zasady zasiadania w określonej odległości od ekranu. Ogólne dane mają duże znaczenie dla sygnałów z TVP . W przypadku HDTV - wszystkie dane idą w kąt . Ponieważ kiedyś nie było takiego sygnału więc żadne tabele nie obowiazują.
Jak się to w życiu codziennym objawia ?
Klienci którzy mają ochotę - przy sygnałach z N-ki Hd zasiadają przed telewizorem od 1,5 metra i zachwalają jako rewelacyjną jakość - mowa np. o 37 M 70 JVC / kilkadziesiąt podobnych opinii, w podobnym tonie/.

Plazma Panasonica 37 PV 70 - odległość od 2,5 metra - same zachwyty / mowa o zwkłych sygnałach sd/
Plazma Pioneera 50" odległość do 3 metrów - sygnał dowolny
/ wyłacznie dobre opinie/
Sharp RD2 - same zachwycające oceny - 37 RD 2 /od 2 metrów/
JVC 56 HD Ila , Sony KDS a 2000 - odległość od 3,5 metra - wyłącznie najwyższe noty
Sharp XD1 - we wszystkich rozmiarach - po usunieciu wad , wyłącznie zachwyty / odległość zależna od rodzaju sygnału.
Największe ekrany - tj 70" Sony i JVC kupowane przy odległości od 5 metrów .
Przypowminam tylko że sygnał HD - ogólnie - im bliżej ekranu tym lepsza jakość obrazu. Najlepsza jakośc plazmy 65 full hd z blu raya dla mnie - to odległość 3,5 metra . W dalszych odległościach uciekają szczegóły choć zostaje dynamika obrazu.

Dlatego każdy powinien się zmierzyć z wielkością sam na sam - w domu.
Jakie są jeszcze wnioski . Ano takie że po niedługim czasie , większość użytkowników żałuje że nie kupiła większego ekranu.
Najszybszy był klient po trzech dniach - zgłosił się że żałuje , że nie dał się przekonać , mimo sygnał z kablówki. Przy słabym sygnale decyduje najbardziej płynność obrazu .

Jak te wszystkie odległości się mają do teorii zasiadania przed ekranem, niech każdy sobie odpowie sam.
Ustalaj wielkość ekranu wg własnego wzroku i odczuć.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rybka.w

New member
Korniszon napisał:
Czym myć - przecież kineskop to nie spocone nogi żeby je myć.Wystarczy delikatna szmatka na sucho,albo wytrzeć zwilżoną szmatką zwykłą wodą z kranu. Jeżeli ktoś chce żeby mu pachnial kineskop to jakieś perfumy franc.


Korniszon nie bądź taki "hop do przodu" :p Osoba inteligentna domyśli się że nie miałem na myśli kąpieli w wannie czy prysznica.
A zapytałem dlatego, że przypadkiem wleciał mi szerszeń do mieszkania i tak mu przywaliłem gazetą, że odbił się od ekranu LCD pozostawiając niezłą plamę. Przyznam że zwilżoną szmatką nie było łatwo tego zmyć :sad:

Przy okazji dzięki za podpowiedź dla dagie. Pozdrawiam :D:D:D
 

Korniszon

New member
rybka.w - nie ma nic lepszego od czystej wody,i delikatnej szmatki.Z pewnoscią są autorzy takich ksiazek którzy uczą jak wycierać ekaran w telewizorze. Ja nie jestem inteligentny i szerszenia na ekarania TV nigdy nie będę zabijał. Ty może ze swoim szerszeniem za długo czekałeś i przyschnął na Twoim LCD. Jeżeli zostałeś urazony - to przepraszam.
 

karoo

New member
Panasonic 32"

Z jakiej odległości oglądacie ten telewizor(32")Jaka jest dobra odległość od tego telewizora aby nie bolały oczy (przy zwykłych kanałach)? Czy wypalanie pikseli jeszcze istnieje, jak tak to poilu godzinach ciągłego oglądania pojawiają się ''powidoki''? :eek:
 

Marwicjusz

New member
karoo napisał:
Z jakiej odległości oglądacie ten telewizor(32")Jaka jest dobra odległość od tego telewizora aby nie bolały oczy (przy zwykłych kanałach)? Czy wypalanie pikseli jeszcze istnieje, jak tak to poilu godzinach ciągłego oglądania pojawiają się ''powidoki''? :eek:

Ja oglądam wyłącznie kanały SD i DVD i jeśli siedze na fotelu to odległość od 32LX70 to 1,8m a jak sobie zalegne na kanapie to 2,2m.
Przez pierwsze 2 dni ekran wydawał sie gigantyczny, teraz sie przyzwyczaiłem i wydaje sie w sam raz. Gdybym wziął 26LX70 to dzisiaj już bym pewnie żałował że taki mały kupiłem.
Jeśli chodzi o powidoki to wiem że sie pojawiają na plazmach a nie na LCD, przynajmniej o czymś takim nie słyszałem.
 

karoo

New member
COOl

Czyli jeśli mam do tv 2,3-2,5m będzie dobrze. A oczy nie będą bolały?(teraz mam CRT 28") z 2 m lekko bolą. Czy w porównaniu z miom Tv CRT 28"(100hz) oczy będą mniej boleć?
 

bemx2k

New member
karoo

To chyba logiczne ,ze jak bola oczy to albo cos z oczami nie tak ,
albo cos nie tak z ustawieniami Contrast/brightnes
ewentualnie za blisko TV :/
ale to musialo by byc chyba z 50-60 cm od ekranu :)

Tak jak pisalem poprzednio , biale tlo o wysokiej temperaturze koloru
potrafi w ciagu 15 minut zmeczyc oczy tak jak dobrze skonfigurowany kolorustycznie pulpit windowsa po 4 godzinach !!!!
Siedze w komputerach od ponad 8 lat ,zazwyczaj 50-60cm od monitora i dalej nie potrzebuje okularow , a gro moich znajmych juz po 2-3 latach polecialo pare Dioptri w dol przez zle dobrane parametry monitora i otaczjacego oswietlenia .

Pamietaj wszystko ukryte w ustawieniach i oswietleniu pokoju w ktorym owe TV ogladasz ,jezeli w pokoju jest ciemno to zmniejszasz contrast jak jasno kontrast w gore , az oczy twoje i domownikow
nie beda obolale po 2-3 godzinnym ogladaniu TV .!!.
jak jest jasno kontrast w gore .

dodac nalezy ze w UK takich rzeczy jak ustawic optymalnie monitor czy TV , ucza w primary school .
 
Ostatnia edycja:

Skubol

New member
Proszę ślicznie O Pomoc !!!

Jestem bliski zakupu PANASONICA 32LX70P, choć przez 7 miesięcy chodziłem do Media Markt i podziwiałem SHARPA. Szczerze mówiąc nie widziałem tego telewizora na żywo w akcji, zafascynowałem się nim czytając to forum. Proszę was o rzetelną poradę czy ten telewizorek poradzi sobie z sygnałem z Cyfry+, bo narazie to co widziałem na innych LCD to naprawdę porażka. Słyszałem że ten telewizorek ma takie systemy że radzi sobie o niebo lepiej, czy to prawda ?, z góry dziękuję :). a może ktoś wie gdzie w Bydgoszczy można zobaczyć ten telewizorek
 

Danek1

New member
Do użytkowników 32LX70P

Czy ten LCD jest wyposazony w funkcję automatycznej głośności , brak której jest szczególnie odczuwalny przy emisji reklam?
 
Do góry