Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

Lolek7825

New member
wybrałem się dziś do MM w celu przetestowania wybranych modeli.

akurat w niedalekiej odległości stał pana lx 70 i sharp RD2 zaznaczam ze sygał podłączony to zwykły analog z anteny (która idzie na cały sklep) oba modele jak na dany sygnał grały baardzo ładnie. ciut lepiej formatował obraz sharp ale myśle ze to kwestia ustawien, i gdyby nie ograniczony kapitał gotowki to pewnie byłby sharp. padło na panaska; niestety akurat panaski się skończyły i musze zaczekać do wtorku ... ... ...

już niedługo podziele się z wami jak to wygląda na mojej kablówce
 

rico11

New member
Lolek7825 napisał:
wybrałem się dziś do MM w celu przetestowania wybranych modeli.

akurat w niedalekiej odległości stał pana lx 70 i sharp RD2 zaznaczam ze sygał podłączony to zwykły analog z anteny (która idzie na cały sklep) oba modele jak na dany sygnał grały baardzo ładnie. ciut lepiej formatował obraz sharp ale myśle ze to kwestia ustawien, i gdyby nie ograniczony kapitał gotowki to pewnie byłby sharp. padło na panaska; niestety akurat panaski się skończyły i musze zaczekać do wtorku ... ... ...

już niedługo podziele się z wami jak to wygląda na mojej kablówce
Poszukaj lepiej po sklepach internetowych a zaoszczędzisz kilka stówek (600-800zł).Pod koniec roku był w sklepie Audioplaza. Spróbuj tam zadzwonić a może będą mieli jeszcze Najlepiej zobacz w skąpcu lub w ceneo tam znajdziesz wszystkie adresy sklepów, które sprzedają ten model telewizora.. Z zakupu będziesz bardzo zadowolony. Ja też myślałem nad sharpem, ale jak zobaczyłem jak się odbija światło w obudowie to zrezygnowałem na rzecz Panasonica z matową obudową i nie żałuję ani troszkę. Odbiera sygnał z analogowej kablówki bardzo dobrze, nie ma smużenia.:)
 

Lolek7825

New member
rico11 napisał:
Poszukaj lepiej po sklepach internetowych a zaoszczędzisz kilka stówek (600-800zł).Pod koniec roku był w sklepie Audioplaza. Spróbuj tam zadzwonić a może będą mieli jeszcze Najlepiej zobacz w skąpcu lub w ceneo tam znajdziesz wszystkie adresy sklepów, które sprzedają ten model telewizora.. Z zakupu będziesz bardzo zadowolony. Ja też myślałem nad sharpem, ale jak zobaczyłem jak się odbija światło w obudowie to zrezygnowałem na rzecz Panasonica z matową obudową i nie żałuję ani troszkę. Odbiera sygnał z analogowej kablówki bardzo dobrze, nie ma smużenia.:)

dzięki za info.
powiedz mi (wiem ze to nie ten dział ale dotyczy panaosnica) jakie dvd (oczywiście z hdmi) polecałbyś do tego telewizoka?? najchętniej panasonica. wszystko będzie grało pod ampli denona 1803 (niestety bez hdmi) i głosnikami yamahy.
 

rico11

New member
Lolek7825 napisał:
dzięki za info.
powiedz mi (wiem ze to nie ten dział ale dotyczy panaosnica) jakie dvd (oczywiście z hdmi) polecałbyś do tego telewizoka?? najchętniej panasonica. wszystko będzie grało pod ampli denona 1803 (niestety bez hdmi) i głosnikami yamahy.
Panasonic S-53 to bardzo dobry wybór (chciałbym mieć takie dvd) powyżej kolega dał linka na skąpcu można znaleźć za około 400zł. Pozdrawiam
 

rico11

New member
wa12 napisał:
Zamiast kupować nowe DVD kup lepiej dobry kabel SCART, taki za ok 40-50 zł (drozszego nie trzeba) i podłącz do TV do wejścia AV1 lub AV2. W DVD ustaw wyjście na RGB i będziesz zadowolony. Obraz bdzie niewiele gorszy niż po componencie, a może i taki sam. Twoje dotychczasowe podłączenie przez AV3 to nic innego jak jakość zwykłego VHS. Jak byś podłączył przez SVIDEO (takie małe okrągłe gniazdo z czterema pinami) to już by b

Wielkie dzięki kolego wa12. Mam do ciebie jeszcze jedną prośbę. Proszę napisz, jakiej firmy kabel euro ty używasz lub, jaki polecasz, bo można kupić za 50 zł a wcale nie musi być dobry. Wiem gdzie można kupić bardzo dobre kable, ale ich ceny mnie przerażają, bo są kosmiczne, a ja nie chciałbym wydać więcej niż jest to konieczne. Pozdrawiam
 

wa12

New member
rico11 napisał:
napisz, jakiej firmy kabel euro ty używasz lub, jaki polecasz, bo można kupić za 50 zł a wcale nie musi być dobry. Wiem gdzie można kupić bardzo dobre kable, ale ich ceny mnie przerażają, bo są kosmiczne, a ja nie chciałbym wydać więcej niż jest to konieczne. Pozdrawiam

Cześć

Ja mam podpięty do DVD (też panasonic) płaski kabel Prolink właśnie taki jak w linku: http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPath/1_210_213/products_id/1160
cena nie jest wygórowana, a jakość dobra. Jak 60 cm tobie za mało to są 1,2 m i dłuższe http://www.kabelek.pl/index.php?cPath=1_210_213&sort=1a&filter_id=68
Do tunera cyfrowego (cyfrowa vectra) podłączyłem kabel techlink z euro-agd za 28 zł i też jest bardzo dobrze.
Eksperymentowałem kiedyś z tanim kablem marketowym za 5 zł i efekt był też zadowalający, ale na tym płaskim prolinku są dużo lepsze kolory i nasycenie.
 

rico11

New member
wa12 napisał:
Cześć

Ja mam podpięty do DVD (też panasonic) płaski kabel Prolink właśnie taki jak w linku: http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPath/1_210_213/products_id/1160
cena nie jest wygórowana, a jakość dobra. Jak 60 cm tobie za mało to są 1,2 m i dłuższe http://www.kabelek.pl/index.php?cPath=1_210_213&sort=1a&filter_id=68
Do tunera cyfrowego (cyfrowa vectra) podłączyłem kabel techlink z euro-agd za 28 zł i też jest bardzo dobrze.
Eksperymentowałem kiedyś z tanim kablem marketowym za 5 zł i efekt był też zadowalający, ale na tym płaskim prolinku są dużo lepsze kolory i nasycenie.
Wielkie dzięki. Pozdrawiam
 

Lolek7825

New member
od zeszlego tygodnia szukam po różnych sklepach i mojego ukochanego panaska nigdzie nie ma nawet w MM. dziś dzwoniłem do 14 sklepów w zadnym nie mieli... czy to sprawa inwentur czy coś jest na rzeczy?? może skończyli produkcje czy co?? ktoś może wie cos więcej??
 

Tompior

New member
Witam, dzisiaj kupilem panasonica lx70p :)

Teraz mam kilka pytan:
1. Czy na prawde nie powinienem trzymac odtwarzacza kaset VHS (video :p ) za blisko (ze 20 cm od telewizora)?
2. Mam kablowke z UPC. Czy musze jakos specjalnie konfigurowac telewizor dla najwyzszej jakosci obrazu?
3. To samo pytanie co wyzej, tyle, ze w przypadku xboxa :)

Z gory dziekuje za porady.
 

997marek

New member
LX70P a dekoder polsatu HD Samsung

Witam
Mam pytanie zamierzam kupić w/w tv i planuje wymienić dekoder CP na HD Samsunga czytałem na innym wątku że występuje "problem" przy połączeniu obu przez HDMI zna ktoś ten problem?
 

rico11

New member
Lolek7825 napisał:
od zeszlego tygodnia szukam po różnych sklepach i mojego ukochanego panaska nigdzie nie ma nawet w MM. dziś dzwoniłem do 14 sklepów w zadnym nie mieli... czy to sprawa inwentur czy coś jest na rzeczy?? może skończyli produkcje czy co?? ktoś może wie cos więcej??
Na allegro ogłaszaja sie sklepy,a skoro się ogłaszają to pewnie mają w sprzedaży.najwięcej i najtaniej chyba w Łodzi
http://www.allegro.pl/45592_panasonic.html?order=t&view=gtext
 

rico11

New member
997marek napisał:
Witam
Mam pytanie zamierzam kupić w/w tv i planuje wymienić dekoder CP na HD Samsunga czytałem na innym wątku że występuje "problem" przy połączeniu obu przez HDMI zna ktoś ten problem?
Z tego co wiem to problem jest z dekoderami N-ki. Ale polega on na tym ze dzwięk nie idzi po HDMI i trzeba tylko osobno podłaczyć dzwięk zwykłym kablem audio. O innych problemach nie słyszałem. Niestety nie mam dekodera samsunga żeby sprawdzić.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
rico11 napisał:
Z tego co wiem to problem jest z dekoderami N-ki. Ale polega on na tym ze dzwięk nie idzi po HDMI i trzeba tylko osobno podłaczyć dzwięk zwykłym kablem audio. O innych problemach nie słyszałem. Niestety nie mam dekodera samsunga żeby sprawdzić.


A obraz z Nki jest ok , na tym panasie?
 

997marek

New member
Ostatnia edycja:

fiaam

New member
irroo napisał:
A obraz z Nki jest ok , na tym panasie?

Czy obraz jest ok? Nawet bardziej niż ok! Jak oglądam np. Discovery HD to czasami mam wrażenie, że obraz jest trójwymiarowy. W SD również radzi sobie znakomicie - to dzięki wspaniałej matrycy.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
fiaam napisał:
Czy obraz jest ok? Nawet bardziej niż ok! Jak oglądam np. Discovery HD to czasami mam wrażenie, że obraz jest trójwymiarowy. W SD również radzi sobie znakomicie - to dzięki wspaniałej matrycy.

To że na kanałach nadających sygnał HD jest ideał to norma w telewizorach lcd hd ready , mi chodzi o kanały z sygnałem SD.
 

997marek

New member
makka napisał:
Zamówiłeś ale czy wiesz kiedy dostaniesz? bo ja tam dzwoniłem i mi powiedziano że towar jest niedostępny.pozdrawiam


Witam zamówiłem jeszcze nie dostałem potwierdzenia ale jak dzwoniłem
gostek mówił jakieś 7 dni miał sam oddzwonic co i jak ale na razie czekam napisałem dziś do nich maila


Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało pomyślnie wysłane.
ZapytanieWitam W dniu wczorajszym zamówiłem u państwa TV lcd PANASONIC TX-32LX70P (100Hz)za cenę 3136zł w dniu dzisiejszym dzwoniłem do sprzedawcy RTV w Katowicach nie dostałem wyczerpującej odpowiedzi z potwierdzeniem. Pan mówił ze oddzwoni lecz telefonu nie było. Również nie widze żadnego potwierdzenia na skrzynce email i nie wiem czy sprawa jest w toku, czy brak potwiedzenia mam uznać za nie zamówienie tv, czy mam wykazać się cierpliwością? Proszę o odpowiedz mailową lub telefoniczną Z poważaniem Marek SiejdaI czekam nie martwie się za towar płaci sie przy odbiorze


Ps. W EURORTVAGD 3699zł i nie chcieli spuścić
troche za drogo
 
Do góry