Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

dstary

New member
witam! jako ze mam juz wyzej omawiany model przydaloby sie nowe dvd bo moje jest delikatnie mowiac niedzisiejsze;] czy ktos moglby mi polecic jakis dobry odtwarazcz dvd ktory odczytuje możliwie jak najwiecej formatow, dobrze by bylo gdy mial tez wejscie HDMI? cena do 350-400 max. z gory dzieki na pomoc
 

dstary

New member
witam! jako ze mam juz wyzej omawiany model przydaloby sie nowe dvd bo moje jest delikatnie mowiac niedzisiejsze;] czy ktos moglby mi polecic jakis dobry odtwarazcz dvd ktory odczytuje możliwie jak najwiecej formatow, dobrze by bylo gdy mial tez wejscie HDMI? cena do 350-400 max. z gory dzieki na pomoc
 

bullet1st

New member
Panasonic TX-32LX70P - spostrzeżenia z salonu

Od dłuższego czasu rozglądam się za tv lcd 32 cale. Przeszukiwałem różne fora internetowe i opublikowane testy sprzętu. Kiedy w końcu zdecydowałem się na konkretny model (jak w temacie) postanowiłem sprawdzić "na żywo" jak to działa. Okazuje się, że bardzo kiepsko odbierał sygnał z anteny analogowej w porównaniu np do LE70P lub chociażby telewizorów Sony, Philipsa. Pojawiały się pionowe prążkowane zakłócenia, podobne widziałem na Sharpach. Pan ze sklepu stwierdził, że sygnał jest słaby, ale jak to możliwe, że na gorszych modelach obraz odbierany jest lepiej i takowych zakłóceń nie było widać. Czy jest to może wina 100Hz? A może końcówki od kabla antenowego były źle zamontowane czy coś w tym stylu? Niech już ktoś rozwieje moje wątpliwości, bo zawsze jak już się na coś mam zdecydować to wyskakują takie "kwiatki".
 

km1963

New member
Bez reklam
bullet1st napisał:
Od dłuższego czasu rozglądam się za tv lcd 32 cale. Przeszukiwałem różne fora internetowe i opublikowane testy sprzętu. Kiedy w końcu zdecydowałem się na konkretny model (jak w temacie) postanowiłem sprawdzić "na żywo" jak to działa. Okazuje się, że bardzo kiepsko odbierał sygnał z anteny analogowej w porównaniu np do LE70P lub chociażby telewizorów Sony, Philipsa. Pojawiały się pionowe prążkowane zakłócenia, podobne widziałem na Sharpach. Pan ze sklepu stwierdził, że sygnał jest słaby, ale jak to możliwe, że na gorszych modelach obraz odbierany jest lepiej i takowych zakłóceń nie było widać. Czy jest to może wina 100Hz? A może końcówki od kabla antenowego były źle zamontowane czy coś w tym stylu? Niech już ktoś rozwieje moje wątpliwości, bo zawsze jak już się na coś mam zdecydować to wyskakują takie "kwiatki".

Ok
Patrząc na ten model na tym sygnale czyli rozgałęzienie w sklepie RTV AGD na wiele ( ile ? ) sygnałów też to widziałem ale czy TY będziesz miał taki sygnał ( analogowy ) czy tylko taki ( PC konsola DVD to już nie ? )
Bo jeśli tak to kup sobie CRT (bez złośliwości) a jeśli nie to spróbuj za pomocą innego żródła zobaczyć jak ten TV wyświetla na cyfrowym sygnale ( przynieś laptopa z nagranym materiałe , box-recordera lub DVD ) i sam zabacz
Jakdla mnie to do SD TV powinien mieć 100 Hz

Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
bullet1st napisał:
Będę oglądał na nim filmy DVD, czasem możę podłączę laptopa (jakieś gry), a głównie zwykłe programy tv (osiedlowa sieć kablowa).

Ta kablówka to cyfrowa czy analogowa ? to ważne
a pozostałe moje sugestie ( własna ocena na materiale żródłowym jak najbardziej aktualne ):)

Pozdrawiam
 

bullet1st

New member
Kablówka jest na tą chwilę analogowa. W sierpniu przystąpiono do testowania systemu przesyłu strumienia telewizyjnego opartego na kodowaniu MPEG 4, ale z tego co się zorientowałem sygnał ma iść kablem od sieci komputerowej LAN i propozycja odbioru tego sygnału póki co jest przez komputer. Mają być dostępne jakieś adaptery przetwarzające sygnał sygnał z LAN na tv. Szczerze mówiąc nie pojmuję tej technologii, ale niby ma tak jakoś być.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze będziesz się domyślał czy jest tak czy tak. Ale wystarczy sprawdzić telewizory we własnym domu. I wówczas sam stwierdzisz że jest inaczej. I z pewnością ten Panasonic należy do zdecydowanej czołówki światowej.
A jeszcze do tego sprawdzisz inne modele i to z własnego sygnału.
 

markus69

New member
dstary napisał:
witam! jako ze mam juz wyzej omawiany model przydaloby sie nowe dvd bo moje jest delikatnie mowiac niedzisiejsze;] czy ktos moglby mi polecic jakis dobry odtwarazcz dvd ktory odczytuje możliwie jak najwiecej formatow, dobrze by bylo gdy mial tez wejscie HDMI? cena do 350-400 max. z gory dzieki na pomoc

To chyba nie ten temat, można spokojnie poszukać informacji na ten temat na forum.
 

zxx

New member
LX70P 32" recenzja na żywo

Stało się!

Właśnie wjchał! Co prawda z kilkudniowym poślizgiem (winni do spółki Max24 i DHL), ale jest całkiem spore, pękate pudło. Niestety nie mogłem zrobić odbioru osobiście a małżonka nie zauważyła lekko uszkodzonego kartonu, to jednak mam nadzieję, że to nic poważnego.(na wszelki wypadek zrobiłem parę fotek)
Po wielu miesiącach wertowania forum tego i owego, wielokrotnych wizytach w sklepach różnej maści - jest decyzja: Panas LX70P i to 32", choć zaczynałem wybory od 23" Phila, poprzez 26" Grunding 26" Panas to w końcu został 32.
Stwierdziłem, że jestem winny niniejszą amatorską recenzję drogim forumowiczom, których opinie niewątpliwe miały duży wpływ na mój wybór. No to dzieła!
c.d.n
 

zxx

New member
zxx napisał:
Stało się!

Właśnie wjchał! Co prawda z kilkudniowym poślizgiem (winni do spółki Max24 i DHL), ale jest całkiem spore, pękate pudło. Niestety nie mogłem zrobić odbioru osobiście a małżonka nie zauważyła lekko uszkodzonego kartonu, to jednak mam nadzieję, że to nic poważnego.(na wszelki wypadek zrobiłem parę fotek)
Po wielu miesiącach wertowania forum tego i owego, wielokrotnych wizytach w sklepach różnej maści - jest decyzja: Panas LX70P i to 32", choć zaczynałem wybory od 23" Phila, poprzez 26" Grunding 26" Panas to w końcu został 32.
Stwierdziłem, że jestem winny niniejszą amatorską recenzję drogim forumowiczom, których opinie niewątpliwe miały duży wpływ na mój wybór. No to dzieła!
c.d.n

No to lecimy dalej,

Postawiony i podłaczony do kablówki analog Multimedia. Troszkę czasu zmitrężył na wyszukiwanie kanałow, ale w końcu jest on. We własnej osobie: OBRAZ.
Tego momentu bałem się najbardziej bo powiem szczerze, że to co widziałem w sklepach mnie delikatnie mówiac nie zachwycało. :???:
I co :confused: i miłe rozczarowanie!
Obraz szczerze mogę powiedzieć bardzo dobry bez żadnej kalibracji. (Czyli wszystko co nalepsze wciąż przede mną!) Po ponad dziesięciu :krol: latach wpatrywania się w 14" Trinitrona mogę w końcy wyjrzeć przez prawdziwe "okno na świat". Programy oczywiście rożnej jakości, ale prawdziwa żyleta to Polsat Sport (leci właśnie PLS). Na Eurosporcie snooker nie jest już rewelacją. Bila niestety świeci aureolą jak nie przymierzając "Simon Templar" :grin:. No, ale cóż... nie można mieć wszystkiego.
Jedyny małym zgrzytem, była reakcja szanownej małżonki, która skonfudowan stwierdziła, że to wielki klocek i facecia tak leczą swoje kompleksy bo chca mieć wszystko najwiekszę! :p No ale zaraz się uspokoiła jak jej M ja cos włączyłem. Nadchodzi...
c.d.n.
 

zxx

New member
darius71 napisał:
Jaki masz pokój ,gdzie sie znajduje twoje cacko ,masz polsat cyfrowy

Pokój mały ~20m2 bardzo jasny. Telek stoi na przeciwko okien, ale jeszcze go nie oglądałęm w warunkach dziennych. Oglądam go z odległości 1,5-2,5m i jednak to całkiem duża bestia (jak dla mnie). Najlepsze wrażenia z odległośći 2,5m. Polasatu cyfrowego nie posiadam tylko a przymierzam się do cyfrowej kablówki Multimedii.
 

crx2000

New member
Witam Wszystkich!

Chciałbym zakupić Panasonica LX70P, telewizor będzie mi głownie słuzył do ogladania filmów z komputera (zarówno DVD, Divx jak i HD) oraz oczywiście do oglądania zwykłej TV (SD) i mam w związku z tym pytanie. Otóż z tego co przeczytałem (przewertowałem cały ten temat od deski do deski) to podłączenie Panasonica do komputera jest bardziej problematyczne niż w Samsungach serii R8x lub M8x. Z tego co wiem Samsungi automatycznie dopasowują sobie wielkość obrazu itp., natomiast w przypadku Panasonica należy własnoręcznie wszytko poustawiać. Teraz najważniejsza cześć pytania - czy w przypadku Panasonica wystarczy tylko raz wszystko ustawić i zapamiętać jakiś profil aby za każdym następnym razem było już ok, czy też trzeba za każdym podłączeniem TV od nowa kalibrowac? W kwestii technicznej (karta GeForce 8600 GT, sterowniki ForceWare 162.18).

Pozdrawiam Wszystkich : )
 
Ostatnia edycja:

crx2000

New member
crx2000 napisał:
Witam Wszystkich!

Chciałbym zakupić Panasonica LX70P, telewizor będzie mi głownie słuzył do ogladania filmów z komputera (zarówno DVD, Divx jak i HD) oraz oczywiście do oglądania zwykłej TV (SD) i mam w związku z tym pytanie. Otóż z tego co przeczytałem (przewertowałem cały ten temat od deski do deski) to podłączenie Panasonica do komputera jest bardziej problematyczne niż w Samsungach serii R8x lub M8x. Z tego co wiem Samsungi automatycznie dopasowują sobie wielkość obrazu itp., natomiast w przypadku Panasonica należy własnoręcznie wszytko poustawiać. Teraz najważniejsza cześć pytania - czy w przypadku Panasonica wystarczy tylko raz wszystko ustawić i zapamiętać jakiś profil aby za każdym następnym razem było już ok, czy też trzeba za każdym podłączeniem TV od nowa kalibrowac? W kwestii technicznej (karta GeForce 8600 GT, sterowniki ForceWare 162.18).

Pozdrawiam Wszystkich : )

Nikt mi nie odpowie? :roll:
 

Pochi

New member
Witam

Przyłączam się do pytania @crx2000.
1. Jak ten TV radzi sobie z współpracą z PC?? hdmi->hdmi
2. który TV najlepiej sobie radzi z współpraca z PC?? hdmi->hdmi

Pozdrawiam
 

zxx

New member
Tryb serwisowy

Witam,

Udało mi się wejść do trybu serwisowego (LX70P), ale nie mogłem sie po nim poruszać bo nie działały żadne klawisze pilota. Wyglądało to jakby się zawiesił.
Którymi klawiszamu można się porószać w tym tyrybie?
 

romelosus

New member
Wczoraj byłem sobie w saturnie pooglądać te telewizorki, pan z saturna biegał i ciągle mi zmieniał kanały, przestawiał sygnały itp bo ja wybredny byłem.
Przyglądałem się temu tx-32LX70P a niedaleko stał samsung LE32M87B i powiem szczerze po opiniach wyczytanych na necie i tu na forum, wszędzie chwalą tego Panasonica, ale jak mam być szczery analogowy sygnał na samsungu wyglądał o niebo lepiej, ba wyglądał o niebo lepiej od pozostałych samsungów, które obok stały. Jak już włączyć kazałem sobie mecz to samsung poprostu pokazał klasę oglądało się to jak na pożądnym CRT, a na panasoniku wielkie pastelowe piksele.
 

bullet1st

New member
Mnie jeszcze zaciekawiła jedna rzecz. Oglądając obraz na tym Panasonicu widać dość wyraźnie coś jakby pionową granicę między lewą a prawą częścią ekranu, przechodzącą przez jego środek :|.
Odnośnie wypowiedzi kikiego. Mam rozumieć, że jesteś w stanie przyjechać do mnie z Olsztyna z telewizorami jakie mnie interesują tylko, żebym mógł przetestować jak działają?
 
Ostatnia edycja:

janek_pl

New member
Witam,,

Przygladam sie waszym wypowiedzia i musze wtracic swoje 5 gr. Od kilku dni mam w/w Panasonica. Podlaczone mam do niego konsole x-box(nie 360) przez cinch i tuner sat Dreambox 5620 z karta C+ przez euro.Zwyklej anteny nie mam, gdyz jest mi nie potrzebna. Jesli chodzi o obraz z konsoli to jest super.Kolor poprostu wspanialy. Nie mozna sie do niego doczepic. Jesli natomiast chodzi o dreama to wszystko zalezy od jakosci nadawanego materialu i tak np TVN i c+ film maja naprawdy super obraz, tak jak bym dvd ogladal. Natomiast z pozostalymi wyglada roznie, nie jest to wina tv, bo i na crt, ktory posiadalem wygladaly podobnie.

Ogolnie jestem zadowolony. Za te pieniadze (3200zł) to naprawde niezly LCD :)

Pozdrawiam
 
Do góry