Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

DominikGSI

New member
Jak sprawdzić przebieg?

Na początku witam Wszystkich!

Po prawie miesiącu szukania i wybierania nowego telewizora LCD, można powiedzieć, że dzięki Waszym wypowiedziom zdecydowałem się na Panasonica 32LX70P.
Miałem niestety drobne problemy z dostawą, sprzęt zamówiony w Agito, ale na szczęście dzisiaj dojechał.
Wybaczcie może śmieszne pytanie, ale chciałbym mieć pewność, że sprzęt jest nowy i pochodzi z Panasonic Polska, a nie z jakiegoś prywatnego źródła, dlatego proszę o kilka krótkich odpowiedzi:
1. Czy karta gwarancyjna jest w formie książeczki (ogólno europejska), a nie taka sztywna Panasonic Polska jak to kiedyś bywało.:confused:
2. Czy brak naklejek w prawym górnym rogu (widocznych na zdjęciu kolegi KIKI kilka postów wcześniej ) jest normalny? :D
3. Jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin takiego telewizora? (czy taka wartość jest podana w menu serwisowym, a jeśli tak to jak ją podejrzeć).
Z góry przepraszam za totalnie lamerskie pytania,
Pozdrawiam,

Dominik
 

dexter74

New member
DominikGSI napisał:
Na początku witam Wszystkich!

1. Czy karta gwarancyjna jest w formie książeczki (ogólno europejska), a nie taka sztywna Panasonic Polska jak to kiedyś bywało.:confused:
2. Czy brak naklejek w prawym górnym rogu (widocznych na zdjęciu kolegi KIKI kilka postów wcześniej ) jest normalny? :D
3. Jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin takiego telewizora? (czy taka wartość jest podana w menu serwisowym, a jeśli tak to jak ją podejrzeć).
Z góry przepraszam za totalnie lamerskie pytania,
Pozdrawiam,

Dominik

1. Tu Ci nie powiem, bo TV w domu a ja w pracy i mam sklerozę ;-D
2. Brak naklejek jest normalny
3. Czas pracy masz w menu serwisowym: wcisnij na TV (u góry) klawisz "-/v" i przytrzymaj, pojawi się menu serwisowe. Tam gdzieś po prawej stronie masz ile godzin pracował, a jak nie to wciskaj zielony guzik na pilocie aż znajdziesz. Sorka, z pamięci piszę, jakby nie zadziałało - daj znać sprawdzę w domku.
 

Holt_

New member
Bez reklam
DominikGSI napisał:
1. Czy karta gwarancyjna jest w formie książeczki (ogólno europejska), a nie taka sztywna Panasonic Polska jak to kiedyś bywało.:confused:

w książeczce powinieneś mieć wklejoną naklejkę z numerem twojego TV.
 

DominikGSI

New member
dexter74 napisał:
3. Czas pracy masz w menu serwisowym: wcisnij na TV (u góry) klawisz "-/v" i przytrzymaj, pojawi się menu serwisowe.

Przytrzymałem, przeleciałem cały zakres (bo telewizor przełączał kanały w dół) i niestety nic. Może jednak jakaś inna kombinacja klawiszy? A może powinienem to robić nie na włączony TV tylko w trybie czuwania?

Pozdrawiam,

Dominik

P.S. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
W książeczce mam wklejoną naklejkę z numerem seryjnym i pieczęcią sprzedawcy.
Brak naklejek na obudowie chyba im wybaczę :D
Co do e-gwarancji to jest prawda, bo na pudełku mam naklejkę Panasonica, że do ewentualnego serwisu potrzebny jest tylko dowód zakupu i urządzenie. Dotyczy wszystkich produktów Panasonica zakupionych po 18 września 2006.
 
Ostatnia edycja:

dexter74

New member
DominikGSI napisał:
Przytrzymałem, przeleciałem cały zakres (bo telewizor przełączał kanały w dół) i niestety nic. Może jednak jakaś inna kombinacja klawiszy? A może powinienem to robić nie na włączony TV tylko w trybie czuwania?

Pozdrawiam,

Dominik

P.S. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
W książeczce mam wklejoną naklejkę z numerem seryjnym i pieczęcią sprzedawcy.
Brak naklejek na obudowie chyba im wybaczę :D
Co do e-gwarancji to jest prawda, bo na pudełku mam naklejkę Panasonica, że do ewentualnego serwisu potrzebny jest tylko dowód zakupu i urządzenie. Dotyczy wszystkich produktów Panasonica zakupionych po 18 września 2006.

No oczywiście źle Ci podałem, tzn. zapomniałem o jednej czynności ;-D

Do menu serwisowego wchodzisz tak: wciśnij i trzymaj klawisz -/v na telewizorze, w pilocie wciśnij szybko 3 razy klawisz "0" i puść -/v. Po chwili pojawi się menu serwisowe. Po prawej, drugie od dołu masz "Time" - czas pracy telewizora.

Co do gwarancji to mam taką samą - książeczka w kilkunastu językach (w tym polski) z naklejką w środku z numerem fabrycznym. Oby nie była potrzebna :p
 

Piotr1303

New member
Dla DominikGSI

Brak naklejek nie jest normalny wszystkie telewizory mają naklejkę zależy od typu jedne dłuższą bo maja więcej opcji a jedne krótszą bo mają mniej opcji. Tak więc ten tv może być z ekspozycji lub ze zwrotu. Co wcale nie oznacza, że nie jest nowy.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Piotr1303 napisał:
Dla DominikGSI

Brak naklejek nie jest normalny wszystkie telewizory mają naklejkę zależy od typu jedne dłuższą bo maja więcej opcji a jedne krótszą bo mają mniej opcji. Tak więc ten tv może być z ekspozycji lub ze zwrotu. Co wcale nie oznacza, że nie jest nowy.

to raczej TV z ekspozycji powinien mieć właśnie naklejkę reklamującą swoje funkcje........
 

kozikpl

Member
Witam
Mój tv również jest z agito.pl i również nie bylo naklejki :) (czyżby 2 modele z ekspozycji)
Jeżeli chodzi o gwarancje to sama faktura powinna wystarczyć.


Chciałem jeszcze napisać o podłaczeniu do komputera:
Miałem duże problemy (co opisałem gdzieś wyżej) przy podłaczeniu do karty nvidii, mam od dzisiaj karte graficzną Radeona 2600pro i wszystko OK. Sporo możliwości ustawienia obrazu- kolory, jasność, kontrast, położenie obrazu itp., (niby nvidia też to ma ale w/g mnie dużo gorzej)
Nigdy nie dażyłem firmy ATI zaufaniem ale chyba to się zmieni :)
Więc jak macie jakieś problemy kupcie radeona ;)
 
Ostatnia edycja:

kozikpl

Member
W menu serwisowym mam 116:30, a tv mam prawie miesiąc.
Myślałem, że 116 to h, a 30 to minuty, ale po paru minutach znów sprawdziłem, a wartości się nie zmieniły.
 
Ostatnia edycja:

Stabilo

New member
LX70P cena

Czy orjentuje się ktoś czy można liczyć na to że telewizory z serii LX70P stanieją do końca roku??? jest taka szansa??
 

mikey2spikey

New member
Stabilo napisał:
Czy orjentuje się ktoś czy można liczyć na to że telewizory z serii LX70P stanieją do końca roku??? jest taka szansa??

Według nieoficjalnych informacji sklepy zajmujace sie sprzedażą sprzętu marki Panasonic oczekują cyklicznej obniżki cen, ktora miala miejsce pod koniec września ubieglego roku. Dodatkowo, w polowie pażdziernika spodziewany jest nowy TV LCD Panasonica na naszym rynku, a wtedy modele wczesniejsze, czyli 700 i 70 spadną i to znacznie. Moim skromnym zdaniem pod koniec tego roku model 70 bedzie do kupienia juz za 2900 PLN.
 

Stabilo

New member
No ja właśnie przymierzam się do kupna albo 32LX70P lub 26LX70P i zastanawiam się czy sie wstrzymać bo może stanieją.Zazwyczaj tak ze mna że jak kupie to zaraz tanieje więc teraz sie chyba wstrzymam i zobacze co będzie :)
 

dexter74

New member
Holt_ napisał:
Trzy. Moj też z Agito :rolleyes:


Nie róbcie scen:D

Mój nie jest z Agito (z max24.pl) i był FABRYCZNIE zaklejony i nie ma naklejek.

Zresztą - jeśli stał na wystawie, to w zakamarkach będzie miał choćby odrobinę kurzu. Nie ma siły. Mój nie miał:mrgreen:


kozikpl napisał:
W menu serwisowym mam 116:30, a tv mam prawie miesiąc. Myślałem, że 116 to h, a 30 to minuty, ale po paru minutach znów sprawdziłem, a wartości się nie zmieniły.

Ja mam na pierwszej stronie menu serwisowego obok TIME cyfrę, która się zwiększa...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Stabilo napisał:
Zazwyczaj tak ze mna że jak kupie to zaraz tanieje więc teraz sie chyba wstrzymam i zobacze co będzie :)
Witam.
Na Twoje pocieszenie ... zawsze tak jest.
Dzisiaj kupisz , jutro jest taniej.
To normalne.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Stabilo napisał:
Czy orjentuje się ktoś czy można liczyć na to że telewizory z serii LX70P stanieją do końca roku??? jest taka szansa??

Z tego co się orientuję to cena Panasa powinna spaść po wejsciu na rynek modelu 37 calowego fullHD. Na chwilę obecną cena na agito wynosi 3285 zł. Jeśli ktoś nie ma nożna na gardle (stary TV nie padł całkowicie), to radziłbym wstrzymać się do listopada z zakupem, bo ceny powinny spaść.
 
Do góry