Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

wa12

New member
dagie napisał:
Do peceta podłączam ten TV kablem D-SUB, rozdzielczość 1360x768, karta GeForce 7600 - obraz jest świetny, czcionka ostra a przesunięcie obrazu i parę innych parametrów można wyregulować w menu telewizora.

Może to kwestia karty, ja mam ATI Radeon 9100, a że można wyregulować to wiem, ale to trochę uciążliwe robić tak za każdym podłączeniem TV do komputera.
 

ogon

New member
panasonica 32tx70f mam i ja

witam! To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o odrobinę łaskawości jażeli strzelę jakąś gafę.

Wracając do tematu - tak! od dwóch dni też mam tego Panasonica. Planowany był pod oglądanie TV z dekodera Nki i podłączenie do PC. Jako, że narazie N nie mam to pobawiłem się nim korzystając z mojej żałosnej instalacji anteny zbiorczej oraz sprawdziłem jak sprawuje się z PC.

Na pierwszy ogień poszedł sygnał antenowy i obraz na tvp1 i 2 (to najlepiej odbierane kanały) jest naprawdę dobry, a nawet świetny! Zaznaczam, że to moja subiektywna opinia :) Jak usiądę z nosem przy ekranie to oczywiście widać mnóstwo niedoskonałości w obrazie, no ale w końcu to LCD, a po drugie słaby sygnał z anteny no i SD. Tak czy siak oglądając TV z odległości 2m jest dla mnie super. Wcześniej przyglądałem się Samsungowi kupionemu przez znajomych prawie 2 lata temu i... hehe u mnie jest duuużo lepiej ;)
Przede wszystkim naprawdę super kolory, płynny ruch i ostre krawędzie. Na tym Samsungu kiedy patrzyło się na banery z najświeższymi informacjami na stacjach TV z newsami to napisy były czytelne, ale trudno było by powiedzieć, że bez problemu da się je czytać. Na tym TV literki są jak nożem wykrojone i nie mają czkawki podróżując z prawej do lewej strony ekranu.
Słabsze kanały czyli Polsat i TVN o dziwo też dają radę. Tzn nie jest idealnie, ale jak na taką jakość sygnału jest znośnie. TVN ma u mnie taki sygnał, ze karta TV w PC w ogóle nie wyszukiwała TVNu, a TV go znalazł i pokazuje. Co prawda więcej kaszy na ekranie niż przekazu TV, ale telewizor wyświetla to bez żadnego ale. Polsat jest wyraźnie gorszy od TVP1 i 2, ale da się oglądać a obraz wygląda trochę jak z 3 kopii VHS :)

Współpraca z PC... tu mam mieszane uczucia. Najpierw podłączyłem kablem DVI-HDMI. Karta graficzna na chipie NVidia, Galaxy 7600GS.
Klonowanie obrazu, rozdzielczość 1024x768, TV jako drugi monitor i pulpit wygląda nieźle, ale filmy źle. Bo TV rozciąga obraz na całą szerokość ekranu co sprawia, że nawet najfajniejsza laseczka wygląda jak kurdupel na baryłkowatych nóżkach :) Próba przełączenia na 1280x720 i jest odrobinę lepiej. Przełączenie na 1360x768 i porażka na całej linii. Co ciekawe pogrzebałem trochę w opcjach grafiki i są miejsca gdzie karta twierdzi, że TV pracuje w jakiejś dziwacznej rozdzielczości 1166x667 czy jakoś tak. Niezależnie od rozdzielczości góra i dół obrazu przycięte. Jeżeli uda się ustawić na cały ekran to dodatkowo obcinane są jeszcze boki. Niewiele ale jednak - to chyba ten overscan o którym pisaliście w poprzednich postach...

Podłączenie po D-SUB (przejściówka przy karcie z DVI->D-SUB) - rozdzielczość 1024x768 wygląda ładnie, ale znowu wszyscy aktorzy zmieniają się w nasze Pierwsze Bliźnięta. I śmieszny efekt - im wyższą rozdzielczość ustawiam tym bardziej zwęża się obraz na telewizorze. Przy 1360x768 wykorzystana jest może połowa ekranu a po bokach szerokie pionowe ciemne pasy...

Zupełnie inne efekty dotyczące obrazu pojawiają się kiedy ustawiam TV w klonowaniu jako ekran podstawowy. Wtedy jest trochę lepiej, ale przy podłączeniu DVI-HDMI rozdzielczość 1920x1080 i mam na środku ekranu obraz wielkości znaczka pocztowego...

Szczerze powiem, że tego nie kumam, ale dzisiaj jeszcze poklikam. Może do czegoś dojdę chociaż prawdę mówiąc blado to widzę.

Jeszcze inne efekty pojawiają się kiedy uruchomi się monitor i telewizor w trybie Dual View. Wtedy teoretycznie oba wyświetlacze działają niezależnie, ale np. odpalenie filmu powoduje odrazu wyświetlenie obrazu na całym ekranie TV niezależnie od tego czy na PC film jest w okienku czy nie. No i byłoby git gdyby nie to, że obraz jest delikatnie mówiąc słaby. Wygląda jak bardzo źle zrobiony divx czyli widać wyraźnie kwadraty...

Aż dziwne, żeby były takie problemy z PCetem. To chyba, żadna filozofia wyświetlić na wprost obraz w rozdzielczości 1360x768? Ale nie, oczywiście trzeba tak zakombinować, żeby nie było użytkownikowi zbyt łatwo :)

ok, wystarczy bo trochę dłuuugi post wyszedł.
Pozdrawiam!
 

Holt_

New member
Bez reklam
No, udało mi się.

Udało mi się uzyskać natywną rozdzielczość LX70P na karcie graficznej mojego laptopa z IntelemGM945.

Wykorzystałem oczywiście PowerStripa, inaczej się nie dało.

Dodałem rozdzielczość 1366x768 z listty predefiniowanych w programie (wybrałem tę z kodem LCD 60Hz) i przeszedłem w jej tryb.

Obraz ajki pokazał się na TV, był ostry, ale lekko przesunięty w poziomie i minimalnie w pionie. Niewielka korekta H i V i......voila.

Nie jest to co prawda jakas super wygodna opcja, potem trzeba przełączyć częsttlliwości zanim się powróci do ekranu notebooka (aha, oczyiwście ustawiam zarówno notka jak i TV jako jedyne źródła obrazu...), ale warto, bo obraz naprawdę bardzo dobry. Zarówno filmy HD - cho tu mimo wszystko daje się we znaki umiarkowana moc obliczeniowa lapka, obraz czasami leciuteńko się przytnie - jak i filmy Divx wyglądają naprawdę ładnie.
 

dagie

New member
ogon napisał:
Współpraca z PC... tu mam mieszane uczucia. Najpierw podłączyłem kablem DVI-HDMI. Karta graficzna na chipie NVidia, Galaxy 7600GS.
Klonowanie obrazu, rozdzielczość 1024x768, TV jako drugi monitor i pulpit wygląda nieźle, ale filmy źle. Bo TV rozciąga obraz na całą szerokość ekranu co sprawia, że nawet najfajniejsza laseczka wygląda jak kurdupel na baryłkowatych nóżkach :) Próba przełączenia na 1280x720 i jest odrobinę lepiej. Przełączenie na 1360x768 i porażka na całej linii. Co ciekawe pogrzebałem trochę w opcjach grafiki i są miejsca gdzie karta twierdzi, że TV pracuje w jakiejś dziwacznej rozdzielczości 1166x667 czy jakoś tak. Niezależnie od rozdzielczości góra i dół obrazu przycięte. Jeżeli uda się ustawić na cały ekran to dodatkowo obcinane są jeszcze boki. Niewiele ale jednak - to chyba ten overscan o którym pisaliście w poprzednich postach...

Podłączenie po D-SUB (przejściówka przy karcie z DVI->D-SUB) - rozdzielczość 1024x768 wygląda ładnie, ale znowu wszyscy aktorzy zmieniają się w nasze Pierwsze Bliźnięta. I śmieszny efekt - im wyższą rozdzielczość ustawiam tym bardziej zwęża się obraz na telewizorze. Przy 1360x768 wykorzystana jest może połowa ekranu a po bokach szerokie pionowe ciemne pasy...

Zupełnie inne efekty dotyczące obrazu pojawiają się kiedy ustawiam TV w klonowaniu jako ekran podstawowy. Wtedy jest trochę lepiej, ale przy podłączeniu DVI-HDMI rozdzielczość 1920x1080 i mam na środku ekranu obraz wielkości znaczka pocztowego...

Szczerze powiem, że tego nie kumam, ale dzisiaj jeszcze poklikam. Może do czegoś dojdę chociaż prawdę mówiąc blado to widzę.

Jeszcze inne efekty pojawiają się kiedy uruchomi się monitor i telewizor w trybie Dual View. Wtedy teoretycznie oba wyświetlacze działają niezależnie, ale np. odpalenie filmu powoduje odrazu wyświetlenie obrazu na całym ekranie TV niezależnie od tego czy na PC film jest w okienku czy nie. No i byłoby git gdyby nie to, że obraz jest delikatnie mówiąc słaby. Wygląda jak bardzo źle zrobiony divx czyli widać wyraźnie kwadraty...

Aż dziwne, żeby były takie problemy z PCetem. To chyba, żadna filozofia wyświetlić na wprost obraz w rozdzielczości 1360x768? Ale nie, oczywiście trzeba tak zakombinować, żeby nie było użytkownikowi zbyt łatwo :)

ok, wystarczy bo trochę dłuuugi post wyszedł.
Pozdrawiam!

Ja robię to tak:
Podłączenie PC-TV z karty GeForce 7600GS kablem D-Sub przez przejściówkę DVI-DSub. W sterownikach karty graficznej - "Ustawienia ekranu nView" - klonowanie i TV jako ekran podstawowy. Rozdzielczość 1360x768. W TV w menu AV wybieram PC. W menu głównym - Ustawianie - Ustawienia PC - Rozdzielczość WXGA. W tym samym menu - Zegar i Faza zegara - doświadczalnie. Synchronizacja - H i V. Przesuw w pionie i poziomie - jak kto lubi:) . Filmy DVD, DivX odtwarzam Media Player Classic - ma bogatą konfigurację i wyświetla napisy z plików .txt . Postacie mają właściwe proporcje. Gry najlepiej wyglądają jeżeli obsługują natywną rozdziałkę TV. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z pasami po bokach lub u góry czy u dołu. Konfiguracja trochę czasu może zająć, ale efekt jest naprawdę dobry:)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ogon

New member
podłączanie do PC ciąg dalszy

dziękuję za podpowiedź za moment sprawdzę, a wcześniej trochę się jeszcze z tym podłączaniem pobawiłem i jest naprawde poważna jazda :) Z tym, że to pewnie kochany Windows robi jaja. W DualView przy dowolnej rozdzielczości wyższej niż na monitorze PC (który w tym przypadku był ekranem głównym) na TV tapeta pulpitu nie jest rozciągana na całą szerokość mimo ustawienia odpowiednich opcji. Dziwne.
Do w miarę zadowalających rezultatów doszedłem tak:
Przeinstalowałem sterowniki na najnowsze (nie zaszkodziło choć oczywiście nie było konieczne) i w Panelu Sterowania NVidia w wszedłem w Zmień rozmiar pulpitu w HDTV gdzie suwaczkami ustawiłem idealnie rozmiar ekranu tak że nic nie jest obcinane i nigdzie nie ma czarnych pasów. Geometria jest OK, ale to rozdzielczość 1280x720. I w zasadzie było by OK gdyby nie świadomość, że to nie jest pixel w pixel :) No i co nie mniej ważne wkurza uciekający poza prawą krawędź monitora kursor. Co szczególnie drażni przy próbie przewijania paskiem zawartości okna :)

W 1360x768 dzieją się dziwne rzeczy z obrazem :(. Dla jasności TV podłączony po kablu DVI-HDMI, TV w trybie 720p. W 1360x768 TV przechodzi w 1080i i obraz jest katastrofalny.

Z innych spostrzeżeń, ale to chyba bardziej ogólnej natury to, że filmy HD z komputera (Matroska - mkv) zawieszają WMP i SubEdit przy próbie odtwarzenia na drugim ekranie.

Że SubEdit normalne odtwarza DivX na drugim ekranie, ale przejśćie na pełny ekran sprawia, że obraz pojawia się na ekranie podstawowym.
 
Ostatnia edycja:

kozikpl

Member
do użytkownika ogon:

u mnie jak tak podłacze też obraz jest za wąski, ale otwórz film w media player classic i w menu view>pan@scan zaznacz scale to 16:9 TV i wszystko wraca do normy :) (przynajmniej u mnie)

Jeżeli chodzi o włączenie dualview to automatycznie włacza Ci się tryb pełnoekranowy i dlatego tak widać filmy na tv- to jest generlanie dobre bo oglądasz film na tv i robisz co chcesz na kompie, ale jak widać format filmu jest troche dziwny.

Telewizorek jest generalnie spoko, tylko te problemy z kompem :)

moje rozwiązanie:
włączam film (+ 16/9 w media player) odłączam kabel od monitora i podłaczam d-sub do tv- jakość super (tylko troszke buczy tv- jak zmienie rozdzielczoś z 1280x720 do 1024x768 pomaga :) )

ponawiam pytanie:
czy jest jakiś przełącznik który zastąpi to przepinanie kabli?
 

Piotr1303

New member
dla Kozikpl

Napewno jest przełącznik skontaktuj się z firmą Jarex jeżeli istnieje jakieś ustrojstwo to oni to mają lub mogą mieć.

pozdrawiam
 

Piotr1303

New member
dla Ogon

Poczytaj artykuł w Pc World Komputer możliwościach o HD naszych pc to się dowiesz co trzeba mieć żeby cieszyć oko pełnym HD z kompa.

Z tego co tam wyczytałem to tak naprawdę karty 8600 .... ale jak już Panowie testujący Pecety do lektury. Artykuł „Pecet fullHD” nr 8/2007 wprawdzie jest tu tylko wzmianka o kartach ale daje do myślenia. Czasami winimy nasze wspaniałe telewizorki a to ten wredny pecet nie pozwala na uwydatnienie piękna.:)

pozdrawiam
 

ogon

New member
do redlum -> dzięki za podpowiedź. Co prawda od dawien dawna uważałem SubEdit za odtwarzacz doskonały, ale widzę nadszedł czas na zweryfikowanie stanowiska :)

do Piotr1033 -> hmm takie prawdziwe FullHD to pewnie tak bo te ripy filmów HD które można znaleźć na sieci mają jakieś dziwne rozdzielczości typu 1280x528 czy coś w tym stylu. Z takimi filmami 7600 sobie radzi całkiem znośnie a i efekt na TV jest powalający. Aż żal potem wracać do standardowych DivX.

do kozikpl -> fakt, w DualView można tak ustawić, żeby automatycznie na drugim monitorze był full screen tylko, że mam wrażenie, że wtedy PC automatycznie zmienia rozdzielczość drugiego ekranu na rozdzielczość materiały video, a TV próbuje to potem tak porozciągać, żeby był faktycznie cały ekran i stąd ta rozjechana geometria. No ale to tylko taka moja teoria.

Jak już mówiłem udało się osiągnąć jako takie efekty w 1280x720 w DualView. Zależało mi na tym, bo nie podoba mi się, że w trybie klonowania trzeba ustawiać TV jako ekran główny, a wtedy na monitorze PC dzieją się cuda z rozdzielczościami i odświeżaniami. Zakładając, że chcę zająć żonkę jakimś ciekawym filmem, a samemu pogrzebać na PC klonowanie odpada. Dlatego tak upierałem się nad DualView.

Jeszcze wybadam sposób, który podpowiedział dagie na kablu D-SUB<->D-SUB. Wczoraj nie miałem niestety czasu :(
 

carloawake

New member
pc - hdmi

witam dzis zakupilem kabelek dvi - hdmi podlaczylem do naszego pieknego TV i zonk ..... grafika skrzaczona i nie ma mozliwosci dopasowania do okna ekrnu jest obraz za maly lub za duzy .... gdzies tu wczesniek jtos wstawial screena jak dobrze pamietam ze na 1080P PC chodzil cacy HELP PLZ .....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podłącz po d-sub - działa bez zarzutu.
cdbe54c447bf4586med.jpg


sprawdź
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14502
 

Piotr1303

New member
carloawake napisał:
bym wolal po HDMI ... moze ktos tak podłanczał bo po d-sub mam normalnie

po HDMI obraz jest albo za duży albo za mały i niema innego wyjścia jak wyskalowanie go narzędziem dostępnym w ustawienich karty grafiki (jeśli chodzi o nvidie w ati nie wiem)

Smutne to ale prawdziwe jedyne rozwiązanie to nowy 37" Panasonic FullHD za 6000. Może jednak zniesiesz te drobne niedogodności. Bo ja tam jestem zadowolony.

Pozdrawiam
 

robert83

New member
Czy Panasonic TX32LX70P posiada polskie znaki w telegazecie?
Jeśli takie pytanie już było to sorry :)

Przeczytałem obydwa wątki o LX70 i LX700 [ żeby nie było :grin:]
 

anti2k

New member
Panasonic LX70P dziwna przypadłość obrazu

Witam,
zauważyłem dziwną przypadłość w swoim panasonicu, mianowicie przy szybkich scenach w przypadku jak tło jest jednolite np. czarne lub białe poruszające się postacie/przedmioty zostawiają za sobą takie białe pionowe kreseczki. Poszedłem dalej, podłączyłem tv do pc, w paint'cie rozciągniętym do całego ekranu ustawiłem czarne tło, uruchomiłem okno notatnika i zacząłem je szybko przesuwać w lewo i prawo. Efekt dokładnie taki jak na filmach, okno notatnika przez ułamek sekundy zostawia za sobą białe pionowe kreski (większe i mniejsze). Czy u Was dzieje się podobnie, nie wiem czy to przypadłość tego modelu, czy mój tv nadaje się do serwisu. Jak macie czas i chęć to przetestujcie, link niżej pokazuje jak ja to przetestowałem.
http://62.121.87.223/~anti2k/panas_test.jpg
 

Holt_

New member
Bez reklam
z jakiej odległosci oglądasz ten swój telewizor?

zastanawaim się, ile w tych rozmaitych postach na temat róznych telewizorów LCD jest autosugestii związanej z lekturą tego i podobnych forum.....jak się człowiek naczyta o wstażkach, wężach, pofałdowanych obudowach, smużkach, rozmyciach, zielonej czerni i Buka wie co jeszcze, to potem gorączkowo obmacuje swój nowy zakup....

A konkretnie odpowiadając - nie zauważyłem takich kreseczek na swoim LCD. Być może tam są. Ale ja tam ich nie szukam. A już na pewno nie latając notatnikiem po paincie.
Ja tam sobie siedzę 2,5-3 metry od ekranu i oglądam filmy, mecze, koncerty, etc. Obraz oczyiwście idealny nie jest, wiadomo, zwłaszcza na wielu programach z kablówki. W końcu daję mu na ogół sygnał SD, a nie H, do którego jest "ready" :). Ale mnie się podoba. Jest lepszy niż na moim CRT Sony 50Hz.
 

anti2k

New member
Nie o to chodzi, że szukam wad, ale próbuje dociec skąd na ekranie takie "przekłamania", które są bardzo widoczne i przeszkadzają. I nie ważne czy oglądam z 1m czy z 3m, widać to dokładnie, dlatego próbuje dociec czy to uszkodzenie mojego tv czy w tym modelu tak ma być (wiadomo przy zakupie różne niedociągniecia umykają, nie da się wszystkiego sprawdzić). Na moim poprzednim lcd nie było tego typu "zwichnięć" obrazu. Początkowo myślałem, że to wina tunera c+, ale podłączyłem dwa inne i efekt ten sam, stąd ten pomysł z notatnikiem, przynajmniej da się powtórzyć ten efekt i w razie co pokazać w serwisie.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
anti2k napisał:
Nie o to chodzi, że szukam wad, ale próbuje dociec skąd na ekranie takie "przekłamania", które są bardzo widoczne i przeszkadzają. I nie ważne czy oglądam z 1m czy z 3m, widać to dokładnie, dlatego próbuje dociec czy to uszkodzenie mojego tv czy w tym modelu tak ma być (wiadomo przy zakupie różne niedociągniecia umykają, nie da się wszystkiego sprawdzić). Na moim poprzednim lcd nie było tego typu "zwichnięć" obrazu. Początkowo myślałem, że to wina tunera c+, ale podłączyłem dwa inne i efekt ten sam, stąd ten pomysł z notatnikiem, przynajmniej da się powtórzyć ten efekt i w razie co pokazać w serwisie.

Jeśli to nie wina instalki antenowej czy kabli to z Twoim TV jest coś nie halo i warto się zastanowić nad oddaniem tv do serwisu. Pierwsze słyszę o tego typu problemach w tym TV;)
 
Do góry