Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

darcun

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Sławku bardzo Cię proszę napisz mi jak wejść do menu serwisowego?
Wczoraj mój kolega kupił sobie ten telewizor i chciałbym mu pomóc optymalnie dostosować własności opcji obrazu?

mój e-mail- karolsemeniuk@wp.pl


Pozdrawiam!!!
k a r o o ! daj spokój, bo rozwalisz koledze telewizor.
 

Chrism

New member
Witam wszystkich. Zauważyłem w swoim TX32LX70P, że przy dynamicznych obrazie (np. relacja sportowa) gdy szybko przesuwa się drugi plan obrazu, to wokół poruszającego się obiektu, za którym podąża kamera, pojawiają się pewne zniekształcenia. Podobne zniekształcenia pojawiają się wokół logo programu i przy lewej i prawej krawędzi ekranu (obraz w tych miejscach robi się jakby bardziej „pikselowaty”). Dzieje się to tylko przy sygnale z anteny (telewizja osiedlowa) i jak to zaznaczyłem przy bardzo szybko przesuwającym się obrazie. Nie zaobserwowałem tego przy sygnale z DVD (AV1 Scart) i PC (D-sub). 100Hz działa, sprawdziłem w trybie DEMO. Czy jest to normalny efekt spowodowany np. słabym sygnałem telewizyjnym, czy może coś nie tak z telewizorem?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

marcin987

New member
Chrism napisał:
Witam wszystkich. Zauważyłem w swoim TX32LX70P, że przy dynamicznych obrazie (np. relacja sportowa) gdy szybko przesuwa się drugi plan obrazu, to wokół poruszającego się obiektu, za którym podąża kamera, pojawiają się pewne zniekształcenia. Podobne zniekształcenia pojawiają się wokół logo programu i przy lewej i prawej krawędzi ekranu (obraz w tych miejscach robi się jakby bardziej „pikselowaty”). Dzieje się to tylko przy sygnale z anteny (telewizja osiedlowa) i jak to zaznaczyłem przy bardzo szybko przesuwającym się obrazie. Nie zaobserwowałem tego przy sygnale z DVD (AV1 Scart) i PC (D-sub). 100Hz działa, sprawdziłem w trybie DEMO. Czy jest to normalny efekt spowodowany np. słabym sygnałem telewizyjnym, czy może coś nie tak z telewizorem?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam.

witam,
mam ten telewizorek drugi dzień i też to zauważyłem.oglądam z cyfrowego polsatu. głownie dostrzegam to na meczach siatkówki, gdy zawodnicy pokazywani są z góry hali-rozmazana otoczka . a także w innych programach-drugi plan jest rozmazany i widac na nim pixele-czy to normalne??poza tym przy starszych filmach i niektórych programach obraz smuży i jest brzydki-jak można to zmienić, jeżeli jest to mozliwe?? proszę o porady. pozdrawiam
 

marcin987

New member
w odpowiedzi na wiadomość kozikpl

do kozikpl-w odpowedzi na Twoją prośbę
a więc telewizor zamówiłem na agito.pl w poniedziałek przed 17.
wybrałem opcję zapłaty przy odbiorze (koszt wysyłki 10 zł +5 zł pobranie- tańszej wysyłki nie znalazłem przy tej cenie telewizora). wtorek wieczór wiadomość o wysłaniu LCD( nr nadania, nr telefonu do kuriera- firma OPEK),
środa godzina 15:40 kurier jest u mnie- sprawdzamy przesyłkę, dokonuję płatności. zero problemu-bardzo szybko i sprawnie.
podany nr telefonu w mailu jest do siedziby głownej OPEK, ale tam podano mi nr do regionalnej filii, gdzie z koleji podano mi nr do kuriera -on informuje mnie o której będzie (był nawet 20 minut wczesniej niz planował)-poza tym kurier sam zadzwonił informując mnie o zbliżającym się przyjeżdzie.
mam nadzieję, że w Twoim przypadku pójdzie równie dobrze.
pozdrawiam
 

karoo

New member
Darcun- postaram się nie zniszczyć telewizora koledze( chcemy tylko zmniejszyć podświetlenie matrycy-a przecież takie opcje są dostępne w wersji amerykańskiej w standardowym menu, czyli nić nie zrombiemy)

Jeszcze raz bardzo proszę i biorę odpowiedzialność na siebie.

Jeśli ktoś się zlituje, to prosze wysyłać maile z wskazówkami jak wejść do menu serwisowego na - karolsemeniuk@wp.pl


Pozdrawiam!!!
 

deniro24

Member
Bez reklam
marcin987 napisał:
...środa godzina 15:40 kurier jest u mnie- sprawdzamy przesyłkę, dokonuję płatności. zero problemu-bardzo szybko i sprawnie.

W jaki sposób sprawdziłeś przesyłkę: otworzyłeś karton w celu sprawdzenia czy to jest właśnie ten tv który zamawiałeś? czy może kurier "pozwolił" Ci podłączyć tv i zobaczyć czy "działa"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
paczki kurierskie sprawdza się pod względem zawartości i czy sprzęt jest nie uszkodzony fizycznie. W przypadku problemów sporządza sie protokół , bo sprzęt jest ubezpieczony. Dostajesz nowy.

W szybszych telewizorach /32 Sharp RD2, 32 JVC P80 / przy słabym sygnale - jakim niewątpliwie może być kabklówka - ten problem nie występuje. Jeśli chodzi o filmy stare czy czarn-obiałe , to np. JVC pozwala wyłączyć obsługę cyfrową i masz jak w starym telewizorze. Plazma Panasonica PY 700 - ekstra daje sobie radę z właśnie takimi filmami.
 

marcin987

New member
deniro24 napisał:
W jaki sposób sprawdziłeś przesyłkę: otworzyłeś karton w celu sprawdzenia czy to jest właśnie ten tv który zamawiałeś? czy może kurier "pozwolił" Ci podłączyć tv i zobaczyć czy "działa"?

telewizor był zapakowany tylko w oryginalny karton (także od razu było widać co to za tv) i zaklejony taśmą agito(plomba).ale przy kurierze(przed podpisaniem papierów) otworzyłem karton i trochę obejrzałem telewizor, żeby być pewnym, ze wszystko jest ok,
moje wrażenia po paru dniach używania telewizora są mieszane.
tzn wiedziałem, że na cuda nie mogę liczyć-tylko cyfrowy polsat, podłączenie przez euro. obraz na niekórych kanałach jest super( w szczególności kanały TVN, ale nie tylko).zauważyłem, że dużo zależy od daty produkcji danego programu lub filmu- czasami na danym kanale obraz jest świetny poczym przy starszym serialu lub filmie jet już bardzo słaby(czy to możliwe???)
ale ogólnie jestem zadowolony-świetny wygląd telewizora.teraz trzeba zmienic reszte sprzętu by telewizor był w pełni wykorzystany(tzn jego możliwości)
pozdrawiam
 

Piotr1303

New member
marcin987 napisał:
...moje wrażenia po paru dniach używania telewizora są mieszane tzn wiedziałem, że na cuda nie mogę liczyć-tylko cyfrowy polsat, podłączenie przez euro. obraz na niekórych kanałach jest super( w szczególności kanały TVN, ale nie tylko).zauważyłem, że dużo zależy od daty produkcji danego programu lub filmu- czasami na danym kanale obraz jest świetny poczym przy starszym serialu lub filmie jet już bardzo słaby(czy to możliwe???) ale ogólnie jestem zadowolony-świetny wygląd telewizora.teraz trzeba zmienic reszte sprzętu by telewizor był w pełni wykorzystany(tzn jego możliwości) pozdrawiam

Kolego Marcinie jakbyś czytał co się pisze od początku tego wątku to owo doświadczenie nabył byś czytając. Po prostu nabyłeś sprzęt który jest technologicznie lepszy od obecnych średnich możliwości telewizji. I owszem są kanały które nadają w hd i są też takie filmy. Ale przeciętny odbiorca do jakich na pewno ja należę nie wyda całej swojej kasy na to żeby mieć full radość z nabytku. Musisz się więc pogodzić z tym, że będziesz odbierał różny sygnał na swoim pięknym TV. Na pocieszenie powiem ci, że telewizja się rozwija i jak tylko pojawi się całość programów w hd to MY będziemy przygotowani .:) Trzymaj się i ciesz oko posiadanym cudeńkiem. :-D
PS filmy divix z kompa dzięki funkcji wygładzania mpeg nr zupełnie pięknie się prezentują.
 

karoo

New member
Czy PANASONIC TX32LX70 jest lepszy czy gorszy od JVC 32 P 80( obraz SD i HD)? Na czym polega przewaga któregoś z tych telewizorów?


Pozdrawiam!!

Ps. Czy kolory wyświetlane na TV Panasonic TX32LX70 są zbliżone jakością do telewizorów CRT?
 

karoo

New member
Kiki dzięki za linki . Niedługo wykupię abonament KLUB HD i będę już wszystko wiedział.

Mam jeszcze pytanko czy ten TV poprawnie współpracuje z dekoderem PHILIPS HD CYFRY + przez HDMI( napisz też jak masz czas i chęci jakiej marki kable HDMI dają najlepszy obraz i czy warto inwestować w droższe modele)

Pozdrwiam !!!
 
Ostatnia edycja:

nie_realny

New member
witam,
może mi ktoś powiedzieć czy ten tv. posiada zegarek (w tym budzik) bo jakoś nie mogę znaleść tej opcji w menu :D
również mam problem ze znlezieniem opcji dzięki której nie musiałbym przyciskać przy zmianie kanału na np tvp1 01 lub nap. polsatu 03. jest możliwośc przyciśniecia tylko 3 ale w tym wypadku czeka się ok. 1-2 sekund. jest to badzo irytujące :(
 

darcun

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Czy PANASONIC TX32LX70 jest lepszy czy gorszy od JVC 32 P 80( obraz SD i HD)? Na czym polega przewaga któregoś z tych telewizorów?


Pozdrawiam!!

Ps. Czy kolory wyświetlane na TV Panasonic TX32LX70 są zbliżone jakością do telewizorów CRT?
k a r o o - zlituj się.Przecież ten temat był opisywany b.szczegółowo przez SlawkaR i innych forumowiczów.Kiki przedstawiał testy na powyższy temat.Czytaj uważnie i kumaj.Ale Ty się na tym forum wyśmienicie bawisz.Jedź już na te kolonie.A jak wrócisz to z kieszonkowego przeznacz 1zł i wtedy będziesz mógł analizować testy, już jako "niebieski". Zyczę Ci przyjemnych wakacji.Pozdrawiam!:hmm::eek:k:.
 

dagie

New member
nie_realny napisał:
witam,
może mi ktoś powiedzieć czy ten tv. posiada zegarek (w tym budzik) bo jakoś nie mogę znaleść tej opcji w menu :D
również mam problem ze znlezieniem opcji dzięki której nie musiałbym przyciskać przy zmianie kanału na np tvp1 01 lub nap. polsatu 03. jest możliwośc przyciśniecia tylko 3 ale w tym wypadku czeka się ok. 1-2 sekund. jest to badzo irytujące :(

Ten TV nie posiada zegarka, posiada tylko timer, którym można nastawić czas do automatycznego wyłączenia odbiornika.

Odnośnie zmiany kanałów - jest jeszcze możliwość zmiany kanałów strzałkami "góra-dół" położonymi przy klawiszu "OK". Wciskając strzałki, na dole ekranu pojawia się pasek informacyjny i gdy dojdziesz do kanału na który chcesz zmienić - wciskasz "OK", ale uważam że ten sposób jest bardziej denerwujący niż opisane przez Ciebie metody:)
 

dagie

New member
nie_realny napisał:
panowie z panasonica wiedzą jak utrudnić człowiekowi zycie :lol:

Zależy z której strony patrzeć. W stareńkim modelu TX 25MD1P żeby włączyć kanał powyżej 9 trzeba było wcisnąć klawisz "-/--" i odpowiednią kombinację cyfr. Z dwojga złego wolę obecne rozwiązanie - zwłaszcza przy kablówce z kilkudziesięcioma programami - i uwazam, że teraz jest wręcz łatwiej tylko trochę wolniej w zakresie 0-9:)
 
Do góry