Panasonic LX60

kevin71

New member
Kłopot z podświetlaniem !! ;-(

Mam pytanie do użytkowników tego cuda. Jestem jego posiadaczem od tygodnia i zmarwtiła mnie jedna rzecz. :( W trakcie oglądania tv, jest przeskok sceny z jasnego (np. plener) do ciemnego ( np. wnętrze kina ). Wówczas z tyłu odbiornika słychać "buczenie". Byłem w szoku i postanowiłem ustalić co się stało. Sprawdzałem ustawienia telewizora i stwierdziłem, że funkcja podświetlania jest ustawiona na MAX . Kiedy zmniejszałem podświetlenie to znowu odezwał się ten przerażliwy dźwięk. Niech mi ktoś podpowie co to może być. Jest to taki fajny telewizor i na początku użytkowania taki szok. Na dodatek Panasonic ma serwisantów w kraju tak rozproszonych, że ja w Opolu muszę go ściągnąć z Wrocławia, albo Katowic ( lub Gliwic), czyli około 100 kilometrów w każdą stronę.
Proszę pomóżcie, może coś nie tak mam z ustawieniami :confused:
Czekam z niecierpliwością na podpowiedź.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę szczęścia w nowym 2007 roku.
 

kevin71

New member
Kłopot z podświetlaniem !! ;-(

Mam pytanie do użytkowników tego cuda. Jestem jego posiadaczem od tygodnia i zmarwtiła mnie jedna rzecz. :( W trakcie oglądania tv, jest przeskok sceny z jasnego (np. plener) do ciemnego ( np. wnętrze kina ). Wówczas z tyłu odbiornika słychać "buczenie". Byłem w szoku i postanowiłem ustalić co się stało. Sprawdzałem ustawienia telewizora i stwierdziłem, że funkcja podświetlania jest ustawiona na MAX . Kiedy zmniejszałem podświetlenie to znowu odezwał się ten przerażliwy dźwięk. Niech mi ktoś podpowie co to może być. Jest to taki fajny telewizor i na początku użytkowania taki szok. Na dodatek Panasonic ma serwisantów w kraju tak rozproszonych, że ja w Opolu muszę go ściągnąć z Wrocławia, albo Katowic ( lub Gliwic), czyli około 100 kilometrów w każdą stronę.
Proszę pomóżcie, może coś nie tak mam z ustawieniami :confused:
Czekam z niecierpliwością na podpowiedź.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę szczęścia w nowym 2007 roku.
 

tato Jacka

New member
Gdzie kupic TX-32LX60P w 3-miescie

Czesc wszystkim ;).

Sorki, ze wystrzele troszke z innej beczki, anizeli ta, zwiazana z ostatnim postem, ale ..... licze na Wasza pomoc..... :blagam:

Doradzcie - prosze, gdzie w Trojmiescie moge najkorzystniej kupic TX-32LX60P?

Bede rowniez wdzieczny za wszelkie sugestie dot. 32" LCD, w ktorego warto zainwestowac max 3500 pln i cieszyc sie wyborem.

Z gory wielkie dzieki za pomoc. :popcorn:
 

adie

New member
Witam !!!

U Jonczaka w C.H. Manhattan we Wrzeszczu masz po 3299 pln, ew. w Avansie był ostatnio w promocji chyba o 50 dych taniej.

pozdrawiam
 

tato Jacka

New member
Gdzie kupic TX-32LX60P w 3-miescie

:eek:k: Hey'a Adie,

Wielkie dzieki za podpowiedz :) . Zaczne koledowanie wlasnie od Jonczaka i Avansu....

Ale mam jeszcze jedno pytanko. Po rodzinnej burzy mozgow doszlismy do wniosku, ze powinnismy zagwarantowac sobie takze jakas alternatywe. Tymbardziej, ze zaczyna przewazac poglad o koniecznosci kupna czegos w czarnej obudowie (pudlo LX60P jest srebrne, a pozostaly sprzet: DVD, HiFi, etc. mamy czarny). Na 1-wszym miejscu wsrod faworytow pojawil sie Philips 32PF5331, bo jedynie on - naszym zdaniem - gwarantuje w tej cenie rozsadna jakosc i .... jest czarny. Co sadzicie o Philku?:niewiem: Wiem, ze posty z nim zwiazane maja swoja galazke, ale ..... bede wdzieczny za sugestie dot. porownania obydwu...

Z gory dzieki i - wszystkim - milego dnia
icon14.gif
 

neron200

New member
kevin71 napisał:
Mam pytanie do użytkowników tego cuda. Jestem jego posiadaczem od tygodnia i zmarwtiła mnie jedna rzecz. :( W trakcie oglądania tv, jest przeskok sceny z jasnego (np. plener) do ciemnego ( np. wnętrze kina ). Wówczas z tyłu odbiornika słychać "buczenie". Byłem w szoku i postanowiłem ustalić co się stało. Sprawdzałem ustawienia telewizora i stwierdziłem, że funkcja podświetlania jest ustawiona na MAX . Kiedy zmniejszałem podświetlenie to znowu odezwał się ten przerażliwy dźwięk. Niech mi ktoś podpowie co to może być. Jest to taki fajny telewizor i na początku użytkowania taki szok. Na dodatek Panasonic ma serwisantów w kraju tak rozproszonych, że ja w Opolu muszę go ściągnąć z Wrocławia, albo Katowic ( lub Gliwic), czyli około 100 kilometrów w każdą stronę.
Proszę pomóżcie, może coś nie tak mam z ustawieniami :confused:
Czekam z niecierpliwością na podpowiedź.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę szczęścia w nowym 2007 roku.

Co buczenia na ciemnych scenach to mój 32lx60p ma tak samo.

Mam pytanie czy można zwiększyć ostrość obrazu w tym telewizorze przy obrazie wyświelanym w 720p lub 1080i , bo zauwarzyłem jakby te regulacja w ogóle nie działała w tych rozdzielczościach
 

nerwus

New member
lx 60

rozmawiałem ze sprzedawcą na temat kupna tv lcd miałem do wyboru drugi model sony kdl 32 s 2020 - otrzymałem odpowiedz- cena wyrzsza około 1000 pln - parametry prównywalne do panasonica - jedyny mankament brak wejścia pc. (czy to taki problem chyba nie)
 

nerwus

New member
neron200 napisał:
Co buczenia na ciemnych scenach to mój 32lx60p ma tak samo.

Mam pytanie czy można zwiększyć ostrość obrazu w tym telewizorze przy obrazie wyświelanym w 720p lub 1080i , bo zauwarzyłem jakby te regulacja w ogóle nie działała w tych rozdzielczościach

Trochę zaskoczyła m,nie ta informacja z waszej strony o /'jakimś buczeniu/' jutro mam właśnie zakupić ten model może sie wycofać i poszukać czegoś innego
 

noso

New member
nerwus napisał:
Trochę zaskoczyła m,nie ta informacja z waszej strony o /'jakimś buczeniu/' jutro mam właśnie zakupić ten model może sie wycofać i poszukać czegoś innego


No u mnie buczenia na 1000% nie ma , a ja na buczenie przewrazliowny jestem bo mialem tak w Samsungu.........:-D
 

nimda

New member
Witam
Powiedzcie prosze jak ten tv sprawuje sie przy odbiorze ze zwyklej anteny siatkowo/dachowej??
pozdrawiam
nimda
 

nimda

New member
Co jest kurcze , nikt nie wie jak ten Panas-c dziala na zwyklej antenie , czesto tez bede uzywal DVD?? Czy warto go kupowac, jesli sygnal bedzie ze zwyklej antenki ?? Poradzcie laikowi, gdyz musze szybko podjac decyzje...
Wczesniej rozgladalem sie za JVC z serii x70, ale 26" jest za maly, a na 32" to juz za duzo kasy trzeba wydac, a nie moge czekac i tym bardziejh wydac ponad 1000 wiecej za tv.
Czytalem to forum od dechy do dechy, raz pisza ze jest swietny, kiki strasznie zachwalal, ze wlasnie na dachowej antenie dziala OK. Pozniej zmienily sie nagle poglady, wiec chcialbym ostatecznie wiedziec, czy jest watrt wydania tych 3 140zł (za tyle bedzie kupiony) ??? Czy moze kupic cos innego. Dodam tylko jeszcze ze to ma byc cos w rodzaju "prezentu" i tylko mam sie zdecydowac...
ZATEM POMOCY!!! :)
 

BlackC

New member
Jedni chwalą , drudzy nie .
Proponuje wybrać 3 tv które Ci się podobają i są zachwalane na forum a potem idź je zobaczyć jak grają .
Inaczej do niczego nie dojdziesz i będziesz wybierał przez rok a potem i tak stwierdzisz , że ktoś przesadził z ich oceną ( lub nie ) .
Ja czytam to forum już długo i wiem jedno , jak nie zobaczysz na własne oczy jak grają to nie kupuj w ciemno !
Najważniejsze to własna ocena i zadowolenie .
Dla jednych ten panas gra świetnie , dla drugich nie .
Najlepiej zobaczyć jak gra na sygnale we własnym domu i wtedy nie będzie żadnych wątpliwości .
Pozdrawiam
 

nimda

New member
Gdybym mial mozliwosc porownania w domu to bylby sukces, niestety takowej nie amm :(
Interesuje mnie ten model ze wzgledu na kilka rzczey min. na CENE (3000zl), rozmiary (meble), jakosc przy odbiorze z tv naziemnej...
Chcialbym poznac opinie uzytkownikow, ktorzy juz maja te tv, wilu juz je dawno temu zakupilo, moze podzilicie sie konkretynymi opiniami, wrazeniami po czasie uzytkowania ?

Czytajac to forum mozna zglupiec doslownie ;)
Kazdy zachwala kazda marke, i jednoczesnie ja neguje, jak dla mnie to z kazdym dniem mam inne odczucia co do zakupu.

Na platformach cyfrowyh niemal kazdy LCD bedzie bardzo dobrym/dobrym/odpowiednim wyborem. Ja chce poznac zdanie ludzi uzywajacychtego wlasnie modelu, zwlaszcza ze jego cena dosc znacznie spadla od zeszlego roku, i wydaje mi sie rozsadna.

??
 

grzes

New member
Panasonic po kablu

Witam.

Już odpowiadam.

1. po kablu (osiedlowa kablówka, nie UPC, tzn. takie nie wiadomo co
)- gra w zależności od jakości sygnału - pomijam mory, śnieżenia itp. Obraz dobry na Polsacie i TVN. Z tej samej odległości TVP 1 i TVP 2 tak sobie - jakość akceptowalna. ( Mam też Samsunga LE 32 R 51 BX - z tego samego źródła gra gorzej )

2. DVD - bardzo dobrze po RGB, po komponencie - jeszcze lepiej. Po HDMI - bez zastrzeżeń.

3. Cyfra + tu wszystko zależy od stacji: TVN-y dobrze, niemieckie - bardzo dobrze, polskie pozostałe - zdecydowanie lepiej, niż po kablu.

4. N - po komponencie i HDMI - gra świetnie ( programy HD ). Reszta - mogłoby być lepiej. Ta uwaga dotyczy polskich programów, bo niemieckie idą b. dobrze. Po HDMI w N zanika co jakiś czas dźwięk. Ja dałem AUDIO analogiem i jest ok.

To tyle.

5. Warunki oglądania: pokój 15 metrów kw.

Pozdrawiam.
 

BlackC

New member
Dzisia byłem w MM i oglądałem ten model .
Po przełączeniu na kablówke ( nie wiem jaką ) obraz znośny dopiero z 2.5-3 m
ale i tak niedosyt pozostaje , zwłaszcza że obok grała plazma PV60 i ta sama kablówka o niebo lepiej .
Sygnał z DVD component to już inna bajka ...
Ja już mam taki mętlik , że na razie odpuszczam zakup tv .:(
Pomyśle po wakacjach , sony KV-21X4K jeszcze pożyje .....
 

kamen

New member
Postanowiłem uniezależnić się od telewizora "domowego"
i mieć osobisty.

Myślę o TX-23LX60P i chcę podłączyć go do n-boxa,
bez anteny dachowej.

postawię go w odległości 150 - 180 cm
bez "kinka domowego"

Czy ktoś widział w działaniu ten aparat i czy to dobry wybór?

pozdrawiam
 

deoc

New member
Powiem tak - mam n i mam 32lx60p - z n na kanalach HD superr - na pozostalych dobrze+ .... ogladajac np. NHL czuje sie emocje ;) Jezeli potrzebujesz dobrego i taniego TV (w tym momencie pewnie znacznie tanszy niz ja placilem 6m-cy temu) Podejrzewam ze bedziesz zadowolony... Jest jeszcze wiele innych TV, ale za ta cene kazdy z nich bedzie podobny jakosciowo.
Chcesz 23 czy 32" :D Bo chyba nie ma 23"?? A jak chcesz 23" to kup 32" :p
 

rafal11998

New member
Witam
Chciałbym prosic o pomoc w dokonaniu wyboru pomiędzy
panasonic tx32 lx60 a sharp lc32 sa1e lub sharp lc32 ga8e. Podobają mi sę wszystkie trzy ale nie moge sie zdecydowac poniewaz nie udało mi sie zobaczyc ich razem lecz każdego z osobna. Telewizorek grał by głownie z n-ki w 70% reszta to dvd no i dobrze by było gdyby chciał pracowac z komputerem bo od czasu do czasu z kompa też cos ogladam. Wymieniłem te modele poniewaz zbierają sporo dobrych ocen, chyba ze jest cos lepszego w tych cenach. Bardzo prosze o pomoc:blagam: bo naprawde nie wiem co wybrac.
 
Do góry