Panasonic LX60

saxophonic

New member
kiki napisał:
witam
TV Panasonic 32 Lx 60 - posiada wbudowane głośniki.
32lx60f_2mppp.jpg

są na dole.

Jakie są różnice - nie wiem . Nie wiedzą też w Panasonic Polska - bo pytałem.
A z Panasonic Polska otrzymywaliśmy w dostawie i jedne i drugie modele.
Dla mnie najważniejsze jaki ma "charakter" czyli jak gra.
A w swojej klasie cenowej gra - znakomicie.
pozdrawiam


Mam ten TV od miesiąca w domu i jakoś nie mogę się zgodzic co do "znakomitości" w tej klasie cenowej.
Albo jestem za bardzo wymagający,albo technologia LCD jest do bani,albo cos z moim TV jest nie tak.
Obraz z kablówki TRAGICZNY to jeszcze przetrawię bo może słabo nadają,z DVD to samo PIXELOZA nie tylko w szybkich momentach filmów ale generalnie wszędzie! bez względu na to czy sygnał idzie po EURO czy KOMPONENCIE.

Nie wiem może kable za 120-300,-pln coś pomogą ale nie jestem pewien,chyba ze nie dorosłem do jakości sydnału z DVD.
Tradycyjny TV radził sobie zdecydowanie lepiej.
Chyba od TV LCD za ponad 4 tyś mozna wymagac przyzwoitej jakości obrazu -prawda?
Największy problem że kupiłem TV na raty.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z całą pewnością w klasie cenowej gra rewelacyjnie. Jeśli twierdzisz inaczej daj dowód ,ze inny telewizor gra lepiej.
Wykonujemy testy , porównania i prezentacje wiec coś tam wiemy.

Czy spełnia Twoje oczekiwania - to już inna bajka . Jeśli skorzystałbyś z prezentacji w domu ze swojego sygnału dowiedziałbyś się o tym.
Czy wywalenie 4 tyś złotych daje gwarancje spełnienia wszystkich potrzeb - otóż Nie . To tak jakbyś chciał mieć w małym Fiacie komfort Mercedesa. To się nie zdarzy.
Do 4000 zł najlepszym sygnałem dysponuje stary wysłużony CRT / np. Loewe , Thomson, Jvc/
Dobrym źródłem sygnału w potocznym rozumieniu dysponuje LCD od ceny ok. 5500 zł ./Sharp BV 9, Sharp ga 9 , JVC c 50,JVC s 60 , Sony V, Panasonic Lx 500 , Samsung seria M, / Ocena oczywiście w pojęciu ogólnym. Bo każdy człowiek ma swoją wrażliwość i powinien każdy sam oceniać jakość obrazu przez prezentację.
pozdrawiam
 

ThYX

New member
Znajomy miał sytuację z filtrami do wody, miał podpisaną umowę, towar zainstalowany, działający, załatwiony kredyt, raty itp itd. Ale do 7 lub 10 jest możliwość rezygnacji, on zmieścił się w 7 dniach - pomogła mu osoba w federacji konsumentów. Ja miałem inny przypadek ale kupowałem przez internet i tym samym miałem 3 miesiące na zwrot towaru więc udało mi się zwrócić (wg mnie niesprawny) telewizor. Mnie akurat napisać pismo pomógł prawnik z Sądu Polubownego więc wszystko odkręciłe. Ważne są dni ile minęło od czasu zakupu więc warto się spieszyć !!!
 

Axl2000

New member
ThYX napisał:
Znajomy miał sytuację z filtrami do wody, miał podpisaną umowę, towar zainstalowany, działający, załatwiony kredyt, raty itp itd. Ale do 7 lub 10 jest możliwość rezygnacji, on zmieścił się w 7 dniach - pomogła mu osoba w federacji konsumentów. Ja miałem inny przypadek ale kupowałem przez internet i tym samym miałem 3 miesiące na zwrot towaru więc udało mi się zwrócić (wg mnie niesprawny) telewizor. Mnie akurat napisać pismo pomógł prawnik z Sądu Polubownego więc wszystko odkręciłe. Ważne są dni ile minęło od czasu zakupu więc warto się spieszyć !!!

jutro mam mase spraw na glowie a do domu wracam...1 lipca koło 8 rano...a 7 dni mija wlasnie jutro, sprzet jest wziety na raty, swistki mi juz przyszly itd. wiec ciezko cos bedzie zrobic juz...a w sumie niewykonalne bedzie to raczej :/ Czekam narazie na jakas odpowiedź od KIKI :) Powoli sie przyzwyczajam do cykania ale swiadomosc ze cos jest nie tak jak powinno pozostaje :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Info poszło do Pana Prezesa . Nigdy nie zostawiał takich problemów bez odpowiedzi . Jestem pewien ,ze i tym razem bedzie tak samo.
pozdrawiam
 

ThYX

New member
Axl2000 napisał:
jutro mam mase spraw na glowie a do domu wracam...1 lipca koło 8 rano...a 7 dni mija wlasnie jutro, sprzet jest wziety na raty, swistki mi juz przyszly itd. wiec ciezko cos bedzie zrobic juz...a w sumie niewykonalne bedzie to raczej :/ Czekam narazie na jakas odpowiedź od KIKI :) Powoli sie przyzwyczajam do cykania ale swiadomosc ze cos jest nie tak jak powinno pozostaje :(

Zadzwoń http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=342 , mnie sedno sprawy wyjaśniono przez telefon (skierowano mnie na inny numer telefonu ale nie mam już tego numeru zapisanego)... dopiero potem byłem w Sądzie Polubownym. Nie mam pewności czy jest to 7 czy 10 dni ... ale na pewno nie dłużej !!
A.. nie pisz maili do federacji ... ja napisałem z 2 maila i była cisza. Więc lepiej zadzwoń....
 

camel19

New member
Witam
Miałem podobny problem z TV w czasie czuwania z Samsungiem LE32R72B, okazuje się ze jest to wina konstrukcyjna przetwornicy (testowanej przez komputery). Proponowałbym abyś sprawdził jak jest podpięty TV do sieci tzn. czy masz również podpięte w gniazdku uziemienie. Jest to ważny element ekranujący elektronikę LCD. Jeżeli nadal zjawisko cykania będzie się powtarzać to pozostaje ci poprosić serwis o pisemne stwierdzenie braku usunięcia zgłaszanego problemu i zwrotu pieniędzy innej możliwości nie widzę.
Ze swoim modelem poradziłem sobie w:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6723
 

shogun_PL

New member
Witaj
Jak to fajnie jest poczytać posty.
Zadarłem ucho z tyłu Panasa i moj 32LX60 też "cyka" tylko to cykanie przypomina dzwięk jakby świerszcz siedział z tyłu :).
Czyli mam to samo ale naprawede tego niesłychać w normalnym otoczeniu a nawet w nocy kiedy wyłacze głos.
Ale to dziwne z tym dźwiekiem. Ciekawe dlaczego?.
Czy juz jest jakieś info od Pana Prezesa w sprawie tego "świerszczenia"

Pozdr
 

Artpe

New member
Też mam ten model od 2 miesięcy i jakoś cykanie nie zwróciło mojej uwagi.... musiałem nachylić się nad TV,żeby tego świerszcza usłyszeć:)
Mi to nie przeszkadza,jeżeli nie jest to jakaś wada to nie zamierzam nic z tym robić. A jeżeli kogoś bardzo to drażni... to może niech spróbuje te odgłosy zagłuszyć innym urządzeniem?:D Np. powiesić, postawić w pobliżu zegar analogowy... ;)
 

kowal

New member
Jeśli inne drogi zawiodą ( serwis, prezes, itd... ) a TV nie jest zaplombowany to można spróbować wygłuszyć ten odgłos, który pochodzi na 99% z trafa w przetwornicy, która w stand-by jedynie "próbkuje" i daje efekt cykania. Zdarza się, że w zależności od partii jedne trafa wykonane są lepiej a inne gorzej. Może potraktowanie go np. lakierem izolacyjnym uciszy trochę tego świerszcza...
 

deoc

New member
No to od dzis jestem uzytokownikiem 32LX60 :) Zakupiony w dzisiejszej promocji MM :) za 4079 i w dodatku na raty 5%.
Pierwsze wrazenia - dobrze ze nie kupilem 42PA60 (ta sama cena) - TV jest naprawde duzy, elegancko wykonczony - wreszcie mam czas mu sie dokladnie przyjrzec - inaczej wyglada w sklepie wsrod duzych TV i na duzej powierzchni - inaczej w domu. Ledwo mi sie w polke wcisnal :) Pilot - szalu nie ma :/ Nic szczegolnego.

Podlaczylem po componencie do Manty Emperor II i wrzucilem gladiatora - obraz naprawde dobry, choc zywsze kolory po Scart (mozna dostroic itp) ale bardziej rozmyte... pozniej wrzucilem Shreka 2 i tu juz obraz elegancki :) TV - no coz w ogole nie bede uzywal do TV, mam slaby sygnal z anteny naziemnej (zadnej kablowki czy Cyfry) i najlepiej dziala TVN (ale i tak widoczne szumy) .... Teraz musze dokupic jakas karte graficzna do kompa i kabel i wtedy mysle ze bedzie pelnia sukcesu (juz kilka filmow w 720p mam i dosc duzo roznego materialu 1080i)... Ogolnie pozytywnie :) a mysle ze dzisiejsza cena w MM to naprawde dobra oferta - mialem kupic u kikiego ale 100zl w ta czy w ta - a towar od reki :)
No i sie pochwale :



Dodalem 18.07.2006r.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa HDTV z kompa - miod :) Nie mowiac o grach... troche musze jeszcze dopracowac obraz - ale jak puscilem 1080i (demo BenQ) to normalnie szok :) Ogladalem Matrix Reloaded mkv 720p i tez ekstra - tylko przy szybszych scenach widze poziome linie - da sie to jakos usunac?? Aha grafika w kompie 6600GT stery troche stare ale zobaczymy na najnowszych co bedzie....
 
Ostatnia edycja:
S

sopotboy

Guest
panas lx60

Mam Panasonica tx-26lx60p i też mi "pryka" z tyłu. Słychać tylko z bardzo bliska (a słuch mam bardzo wrażliwy). To, że urządzenie elektryczne wydaje jakiś odgłos to raczej jest normalne.
 

qaz1979

New member
Lcd TX 32LX60P + nagrywarka + zestaw kolumn

Posiadam nagrywarkę Panasonic DMR-E50. Ma juz parę lat. Teraz kupuję TV Panasonic TX 32LX60. Proszę doradzić czy muszę kupować kino domowe czy wystarczy że kupię jakiś zestaw kolumn (jaki???) i podłączę do nagrywarki a dźwięk będzie podobny jak w kinie domowym? Proszę o pomoc.
 

deoc

New member
coz - niestety ale bedziesz potrzebowal jakiegos zestawu glosnikow z wbudowanym wzmacniaczem... sprawdz jakie wyjscia audio ma nagrywarka... jak ma 6xcinch to juz pol sukcesu - jak ma optical lub coaxial to pelen sukces... ale nadal potrzebujesz amplitunera i glosnikow... ew. jakis glosnikow ze wzmacniaczem...
 

qaz1979

New member
W sprawie nagrywarki

dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście w instrukcji nagrywarki jest rysunek że połączenie jest z z amplitunerem. Wyjście optical. A zatem pełen sukces???
mam też pytanie czy inwestować więc w kino domowe np. Panasonic 885 (cena 1270zł) czy jednak zestaw kolumn z amplitunerem. Sam nie wiem. Pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
musisz określić ile środków przeznaczasz ?
kolumny maja byś stojace czy wiszące?
w jakim kolorze?
jaka wielokość mieszkania?
czy tylko do kina czy również do muzyki ?
pozdrawiam
 

qaz1979

New member
kolumny...

W sumie teraz to już sobie poradzę. Chodziło mi głównie o to czy poza nagrywarką musze mnożyć byty na stoliku do telewizora (amplituner) czy mogę kolumny podłączyć bezpośrednio do nagrywarki. Z Waszych odpowiedzi wynika - niestety - musi być następny sprzęt od którego odchodzą głośniki. Dziekuję. Chyba kupię zestaw kina domowego Panasonic ...885. Są tam kolumny stojące. Chyba niezły sprzet jak dla kogoś kto ma niewielkie wymagania
 
Do góry