Panasonic LX60

saxophonic

New member
wreszcie po prawie tygodniu zabawy z TX-32LX60 moge poawidziec ze go opanowałem !
Obraz z kablówki jest słaby,ale bede próbował pożyczyć tuner Polsatu,natomias obraz z dvd po componencie i z skanowaniem progresywnym rewelacja nawet przy divxach.
 

priem

New member
Witam,
Ja również zakupiłem ten model (3900pln trójmiasto:)). Ale mam pewne kłopoty.
Przy podłączeniu do PC za pomocą dvi-hdmi TV potrafi wyświetlić mi tylko następujące rozdziałki: 800x600, 1152x648, 1280x720. Czy ktoś się orientuje czemu np nie wchodzi 1360x768. Poza tym przy 1280x720 nieznacznie przycina pulpit:-x - to w zasadzie irytuje mnie najbardziej. Mam na pokładzie 9800 ze sterami omegi, ale z najnowszymi catalistami sytuacja bez zmian.
p.s. obraz z kablówki przemilczę, bardzo ładnie chodzą DivX'y, natomiast filmiki z NASA w 720p mogę oglądać kilka razy dziennie a i tak nie mogę wyjść z podziwu. Pozdrawiam i czekam na mądrzejszych ode.mnie.
 

Vigo

New member
priem napisał:
Przy podłączeniu do PC za pomocą dvi-hdmi TV potrafi wyświetlić mi tylko następujące rozdziałki: 800x600, 1152x648, 1280x720. Czy ktoś się orientuje czemu np nie wchodzi 1360x768. Poza tym przy 1280x720 nieznacznie przycina pulpit:-x - to w zasadzie irytuje mnie najbardziej.
Trenowałem to hdmi z kompa i wyszło mi, że najwieksza rozdziałka jaką przyjmuje, to 960x720 - i to wynika z danych sprzętu. Ten TV obsługuje 720p i 1080i, ale nie jest przystosowany do sygnału z PC. Tak więc najwięcej, ile mozna zapodac bez przeplotu, to 720 linii i to w formacie 4:3. To bedzie 960x720.
Ponieważ sygnał jest traktowany jak obraz z tunera dvb czy z dvd a nie z PC, jest lekki "overscan" (odrobinę obcina obraz po obwodzie).
Najwiekszy problem jaki odnotowałem, to fakt, że żeby wypełnić cały ekran, akceptowany jest tylko format wejściwy 4x3. Za to wyświetlany jest na 16:9 (jest taki specjalny format dla hdmi "4:3 pełny" -"4:3 full") - więc zachodzi zniekształcenie proporcji. Mozna to skorygować zoomem, ale wtedy szlag trafia rozdzielczość.
Wyglada na to, że brak przystosowania do PC polega na nieobsługiwaniu syglałów o proporcjach 16:9 i wiekszej ilosci linii niż 720 (bez przeplotu).
Z mojego radeona moge zapodać 1366x768, ale i tak to sie nie wyświetli.
Wchodzi 1280x720, ale obraz sie skroluje z pawa na lewo :(

Pozdrawiam!
 

priem

New member
W takim razie gdy wymuszam na Radku tryb 720p i ustawia mi sie rozdzielczość 1280x720 następnie na tv ustawiam format 16:9 i zapuszczam z kompa materiał HD (minimalnie przycina na obwodzie ale poza tym wszystko ok) to czy dużo tracę na obrazie w porównaniu do np tvsat hd lub hddvd z odtwarzacza? Bo między DVD a HD z kompa różnica jest kolosalna, (nie mam póki co innej możliwosci wyświetlania na TV HD jak tylko z PC). Czy może przy zastosowaniu innego połączenia z PC wszystko bedzie lepiej?
 

Vigo

New member
priem napisał:
wymuszam na Radku tryb 720p i ustawia mi sie rozdzielczość 1280x720 następnie na tv ustawiam format 16:9 i zapuszczam z kompa materiał HD (minimalnie przycina na obwodzie ale poza tym wszystko ok)

Dziś potestowqłem jeszcze raz i faktycznie wchodzi 1280x720 - jest troszkę niecentrycznie (przy 50Hz trochę z bardzo w lewo, przy 60Hz mocno w lewo) ale proporcje i rozdzielczość 16:9 720p absolutnie OK. Obraz z demówek HD rewelacyjny :)
Ciekawe, że przestał dzielać na 960x720 - ale to chyba coś ze sterami od karty...

Pozdrawiam,
 

priem

New member
Wg mnie problem z obrazem na TV przez DVI-HDMI to jest problem GPU a nie TV - tak mi sie wydaje. Pozdrawiam.
 

arconx

New member
czart napisał:
Kupiłem dzisiaj w Saturnie (Arkadia) 32LX60P za 4097 (akcja bez Vat).
Obraz z DVD dobry, a nawet bardzo.:cool:
Z kablówki (UPC) jak narazie słaby, może jakieś ustawienia coś pomogą.:(
Co rozumiesz przez "słaby"? Smuży, jest nieostry, niewyraźny?
 

yanky

New member
1 czerwca weszły przepisy dotyczęce recyklingu starego sprzętu. W moim tv mówili, że sprzęt RTV zdrożeje "grosze" max. 15-20zł. Z tego co zauważyłem w sklepach internetowych (po tradycyjnych nie chodziłem) to mój ulubiony 32LX60 zdrożał niekiedy o 100zł. Trochę dziwi mnie ta "promocja", bo przecież jak sprzęt stał za 4070zł to za 4170 będzie stać tym bardziej (tak mówi teoria marketingu). Życie ponownie zaskakuje.
 

lukas20

New member
Hd Ready

Witam przymierzam sie do kupna tego LCD, wiem ze ma 2 wejscia HDMI. Ale chcialbym zeby mi ktos powiedzial czy ten LCD posiada HD READY. Zgóry wielkie dzieki !:grin:
 

lukas20

New member
Bardzo ci dziekuje za opdowiedz KIKI !!! Mogłbys mi jeszcze napisac jak wyglada sprawa z dzwiekiem??? Posiada on jakies Dolby lub cos podobnego??? I jaki on ma czas reakcji matrycy ? w jednym sklepie pisze ze ma 14 ms a w drogim 8 ms ! Chodzi mi o ten model Panasonic TX 32LX60P
 
Ostatnia edycja:

saxophonic

New member
Witam
Jak Panasonic 32LX60 sprawuje się przy syganle z Polsatu Cyfrowego,lub z CYFRY+?
Mam kablówke i stgnał jeszcze rano jest do przyjęcia ale wieczorem masakra więc zastanawiam się nad tymi platformami .
a może poczekac jeszcze jakiś czas bo podobno TVP przygotowuje się do HDTV
 

arconx

New member
Czas reakcji w tym modelu wynosi 8 ms.
A z tym HDTV w naszej kochanej TVP - zanim wprowadzą ten standart, to będą już nowe generacje sprzętu ;)
 

saxophonic

New member
Ciekawa sprawa bo w moim 32LX60 obraz po komponencie ma lepsze kolory,bardziej wyraziste i nastcone generalnie jest super (zwłaszcza z DIVX-a) a po wł.Progresive Scan pojawja się: ziarno ij akies kwadraciki paski tak z DVD jak i z DIVX.
Powinno byc lapiej a nie jest.Podobno Progresive Scan popravia jakośćobrazu Jakośc po EURO jest zdecydowanie lepsza (poza kolorami,ale nie za wiele.W czym problem? czy to sprawa jakości kabli? czy czegoś innego?
(kable mam Vivanco i wcale nie te najtansze)
dzis pojawił się fototest tego Panasa i jakośc mnie powała (pozytywnie) a u mnie takiej jakości obrazu nie ma,moze kable mam do b...
 
Ostatnia edycja:

lukas20

New member
Mam pytanko przedewszystkim kieruje je do ciebie KIKI ! Zauwazylem ze w moim Panasie jak na jakim kanale zrobia sie paski jeden na gorze drugi na dole to one nie sa równe tzn ze np ten u góry jest grubszy, wiekszy niz ten na dole lub odwrotnie, zdarza sie ze sa rowne. Jak bys mogl mi napisac czy to jest jakas wada czy po prostu tak juz jest. Moze jest zle wyregulowany lub cos takiego. Bardzo prosze o odpowiedz. Wielkie dzieki:)
 

Artpe

New member
lukas20 napisał:
czy moglbymi ktos napisac co to jest multiplikacja okien obrazu PAT i jak to mozna włączyc??

jest to Picture and Teletext,czyli ekran podzielony jest na dwie częśći, można to włączyć uruchamiająć telegazetę, w dolnym pasku z kolorami są opcje do wyboru, zmienia się je jeżeli dobrze pamiętam zielonym klawiszem.
Co do syganłu po komponencie to u mnie jest zdecydowanie lepszy ( z włączonym Progerssive scan w DVD ) niż po Euro , choć przy sygnale z tunera cyfrowego i np. kanałów filmowych Premiere ciężko różnicę dostrzec :)
 

shogun_PL

New member
Witam
Jestem szcześliwym posiadaczem od Soboty 32LX60F :) + instrukcja w języku PL hehe

i oto moje pierwsze spostrzeżenia.
INFO
czy ktoś wie jaka jest różnica miedzy 60P a 60F??, według mnie jeden jest na rynek zachód a drugi na wschód.
znalazłem na polskiej stronie Panasonica opis tylko wersji "P"
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2989
a na niemieckiej jest tylko "F"
http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=5@-@1@13@44@305@@@@@TX-32LX60F@Viera|LCD-TV@&altMod=N&upper=&prop=

ZAKUP
Kupiłem go w Pruszkowie najtańsza oferta z wyszukiwarki cen skapiec.pl
za 4130zł
w MM w Markach był z literka P po ok.4900 a w EW za 4700zł w Avansie w sklepie po 4379zł (ze strony www Avans po 4279zł).


TEST
U Sprzedawcy przetestowaliśmy go z podłączonym DVD Panasonic-a S-52 przez kabel HDMI i film "Na Krawędzi" był poprostu :eek:k: .
Mogłem go zakupić odrazu za 500 stówek ale poczekam może cos innego sie trafi. Czy może ktoś z Was poleca ten model DVD??, prosze o opinie.

Po testach w domu
Z kablówki UPC w zależności od oglądanego kanału np: TVP1 , 2 i Polsat obraz jest ostry i przejrzysty no poprostu superrr szczególnie jak są mecze no miodzio :grin: , natomiast TVN, Turbo,AXN i Polsat Sport Extra ewidentnie widoczne "szumy".


[[Rozumiem że te rozdzielczości 720p i 1080i można uzyskać tylko przy oglądaniu filmu HD?? bo niewiedziałem jak sie na to przełaczyć w czasie oglądania filmu DVD ]]

----------
ODP.
lukas20 napisał:
czy moglbymi ktos napisac co to jest multiplikacja okien obrazu PAT i jak to mozna włączyc??

Sam ponaciskałem klawisze i oto przepis na Picture and Teletext:

Wchodzimy w opcję Telegazety i następnie naciskamy
2x przycisk MENU i teraz przycisk ze strzałką w Lewo lub Prawo
i mamy ekran podzielony na 2 cześci
-----------
 

Vigo

New member
shogun_PL napisał:
czy ktoś wie jaka jest różnica miedzy 60P a 60F??, według mnie jeden jest na rynek zachód a drugi na wschód.
Znalazlem w sieci instrukcję od modelu F i od P (po angielsku). Instrukcje mają po 32 strony i różnią się tylko strona tytułową (32LX60P - 32LX60F) i jedną stroną wewnątrz: opisem trybów list i flow teletextu. Reszta jest identyczna. Opis teletekstu jest nieco inny, ale wygląda, jakby te same funkcje zostały inaczej opisane - tak naprawdę, nie wiem w czym konkretnie jest ta różnica.:confused:
 
Do góry