panasonic-iplex

Antałek

New member
ruszył od dziś w tv panasonic iplex.pl

Oglądałem kilka filmów. Nie sądze aby tam było 1500 filmów jak wynika z zapowiedzi.
Nie liczyłem ale jakoś nie widzę aby tyle było aż tyle.
Za mało kategorii a wkażdej jest na kilka filmów. a kategorii jest nie więcej jak 20. To ską te filmy.

Może jeszcze nie do końca poznałem caly serwis, może gdzieś te filmy jednak są.
\No ale cóż, ile by nie było są za darmo, a darowanemu koniowi nie zagląda się zęby.
 

conek_xx

New member
Witam.
Oglądam tak 1 film dziennie, nie wiem czy to wina mojego neta czy też iplex.pl jest tak mocno obciążony ze oglądane filmy zacina i przerywa( nie zawsze)
Katalog licze że bedzie się powiększał, nie muszą być to nowości rodem z Hollywod, miło by mi było obejrzeć PKF z lat 50-60 tych.
 

hcl4

New member
Witam.
Oglądam tak 1 film dziennie, nie wiem czy to wina mojego neta czy też iplex.pl jest tak mocno obciążony ze oglądane filmy zacina i przerywa( nie zawsze)
Katalog licze że bedzie się powiększał, nie muszą być to nowości rodem z Hollywod, miło by mi było obejrzeć PKF z lat 50-60 tych.
Raczej wina łącza, bo ja oglądam i jakość jest bardzo dobra nawet lepsza niż niektórych programów SD no i oczywiście nic nie zacina i nie przerywa. Mi się podobają szczególnie horrory w połączeniu z kinem :). Nie sądziłem, że będzie tak dobra jakość.
 

DWitek

New member
Jak Wam działa Iplex ?

Pytanie jak w temacie.

Ja mam łącze 2Mb/s, ale zazwyczaj jest nieco więcej. Jak włączę jakikolwiek film na Panasonicu z Iplex'a - to jest masakra, co dosłownie kilka sekund pauza, tnie tak, że się wogóle nie da oglądać.
Natomiast ten sam film oglądany ze strony Iplex.pl idzie idealnie, po oglądnięciu reklam, ani jednego zaklatkowania, tak jakby szedł z dysku (w tym czasie nawet mogę spokojnie przedlądać strony WWW na drugim komputerze i nic nie klatkuje - więc teoretycznie nie jest to wina łącza.
Teoretycznie, bo być może to dwa "różne filmy" - inny stopień kompresji jest dla "ogółu" na Iplex.pl, a inny dla CAST'a Panasonic'a, i być może wtedy łącze 2MB/s to za mało.
W każdym bądź razie póki co u mnie Iplex w Panasonicu, to porażka.

A jak u Was ?
 

hcl4

New member
Przed chwilą sprawdzałem (Zona - teren prywatny) działa idealnie - nic nie rwie, nie klatkuje itd. Coś musisz mieć z łączem.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ja też nie mam problemu, Panas podpięty kablem do routera. Łącze 8 Mb/s.

Niestety iplex w Panasonicu to nie to samo co iplex w kompie, wielu pozycji nie ma, nie mówiąc np. o filmach w HD.
 
Ostatnia edycja:

skunk

New member
No to jaśniej proszę.
Bo ja mam do wyboru tylko pause/play i stop.
A przyciski przewijania na dole pilota nie działają. Tak samo jak nie działają boczne obok przycisku OK.
 

hcl4

New member
No to jaśniej proszę.
Bo ja mam do wyboru tylko pause/play i stop.
A przyciski przewijania na dole pilota nie działają. Tak samo jak nie działają boczne obok przycisku OK.
Nie przewijasz przyciskami przewijania tylko "klikasz" np w ok w środku, pokazuje Ci się chyba pausa i jeszcze coś a niżej masz pasek czasu i znowu "klikasz" strzałką w dół a następnie przytrzymujesz strzałkę w prawo :).
 

witekn63

New member
Problem z Ogniem i Mieczem

Witam
Czy ktoś oglądał Ogniem i Mieczem z Iplexa. Mi się zawiesza pod koniec filmu zawsze w tym samym miejscu. Nie pomaga przewinięcie do przodu.
 

zazupol47

New member
ja oglądałem i nie było żadnych problemów - net 10mb/s, filmy ładują się max 5-6sek, przeiwjanie super, dla mnie jakość porównywalna z DVD - dla mnie osobiscie super sprawa!!!

czekam na filmy w hd i dzwięk 5.1 !!!
 

cshtq

New member
Pytanie jak w temacie.

Ja mam łącze 2Mb/s, ale zazwyczaj jest nieco więcej. Jak włączę jakikolwiek film na Panasonicu z Iplex'a - to jest masakra, co dosłownie kilka sekund pauza, tnie tak, że się wogóle nie da oglądać.
Natomiast ten sam film oglądany ze strony Iplex.pl idzie idealnie, po oglądnięciu reklam, ani jednego zaklatkowania, tak jakby szedł z dysku (w tym czasie nawet mogę spokojnie przedlądać strony WWW na drugim komputerze i nic nie klatkuje - więc teoretycznie nie jest to wina łącza.
Teoretycznie, bo być może to dwa "różne filmy" - inny stopień kompresji jest dla "ogółu" na Iplex.pl, a inny dla CAST'a Panasonic'a, i być może wtedy łącze 2MB/s to za mało.
W każdym bądź razie póki co u mnie Iplex w Panasonicu, to porażka.

A jak u Was ?

Kolego mam podobnie - film potrafi się co jakiś czas przyciąć. Nie wiem czy to jest sposób, ale gdy to zaczyna się dziać - wciskam pauzę. Być może nie wpływa to w tym przypadku na ładowanie bufora, ale przez najbliższe kilka minut film idzie ok. Tak właśnie męczyłem się z Gomorrą.
Transfer z neo 2mbps widocznie nie wystarcza. Warto pomyśleć o zwiększeniu przepustowości, minimum na 6mbps (choć nie wiem, czy warunki techniczne łącza pozwolą).
Co do jakości to jestem mile zaskoczony, tak jal ktoś wcześniej powiedział - jak DVD :D
 

krakusek

New member
no.... 2mb/s w dzisiejszych czasach to raczej do przegladania poczty...
... więc nie ma się co dziwić, że iplex w jakosci DVD (przez stronke jest gorsza jakosc) przycina..

...pozatym na kompie buforuje ci film na dysk... tv nie ma za bardzo na co buforowac...
 

DWitek

New member
no.... 2mb/s w dzisiejszych czasach to raczej do przegladania poczty...
... więc nie ma się co dziwić, że iplex w jakosci DVD (przez stronke jest gorsza jakosc) przycina..

...pozatym na kompie buforuje ci film na dysk... tv nie ma za bardzo na co buforowac...

Cóż nie każdy ma tak dobrze i sobie bierze łącze jakie chce.
Ja mam WIFI 2Mb/s z firmy xxx i opcja jest jeszcze taka, że firma yyy mi proponuje 1Mb/s - innych opcji nie ma, niestety.
Póki co trzeba filmy ściągć z sieci i oglądać z serwera NAS, a IPLEX'a mogę jedynie oglądać na kompie - tu działa perfekt.
 

conek_xx

New member
Witam:)
Wesołych świąt tak na początek.
Jest jakaś szansa ze iplex udostępni więcej pozycji i w jakim czasie na tv?
Cz będzie możliwość obejrzenia filmów w HD z iplex'a?

pzdr Daniel
 

cshtq

New member
conek_xx kto wie, być może coś takiego wprowadzą.
Jeśli tak, to filmy prawdopodobnie będą nadawane z reklamami.

krakusek napisał:
no.... 2mb/s w dzisiejszych czasach to raczej do przegladania poczty...
... więc nie ma się co dziwić, że iplex w jakosci DVD (przez stronke jest gorsza jakosc) przycina..

...pozatym na kompie buforuje ci film na dysk... tv nie ma za bardzo na co buforowac...

Dwa dni temu zapodałem "Ogniem i mieczem" i spokojnie obejrzałem 30 minut filmu, bez żadnego przycięcia...
 
Do góry