PANASONIC HC-V700 koszmarny chińczyk

Przy okazji może takie trochę lamerskie pytanie dotyczące niekoniecznie tylko Panasa V700, ale ogólnie wszystkich kamer.
Czy na każdej kamerze można kręcić film podczas jej podłączenia do sieci 230V? Czy sieć musi być odłączona?
 

SOBER1Z

New member
Przy okazji może takie trochę lamerskie pytanie dotyczące niekoniecznie tylko Panasa V700, ale ogólnie wszystkich kamer.
Czy na każdej kamerze można kręcić film podczas jej podłączenia do sieci 230V? Czy sieć musi być odłączona?

Mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii Panasonic'a, miałem trzy różne modele i każdy miał możliwość nagrywania przy podłączonym zasilaczu (akumulator przestaje być ładowany w tym czasie ale po odłączeniu zasilacza płynnie przechodzi na zasilanie z aku bez jakichkolwiek przerw), podejrzewam że większość kamer, a może nawet i wszystkie posiadają taką możliwość.
 

mjuzik

New member
Dołączę się do tematu w sprawie obrony zestawu kamera + zoom: to najlepsze rozwiązanie, choćby z takiego prostego powodu: kamerą możesz operować zmieniając ujęcia, co jest często przydatne a dźwięk zawsze masz stały, bez zakłóceń, z jednego miejsca. Czas poświęcony potem przy montażu jest tego warty, sam tak nagrywam i nie widzę lepszego sposobu na 100% zadowolenia. Przy okazji proponuję Zoom H2n, dźwięk zdecydowanie lepszy od poprzednika H2. Jedno pytanko w sprawie zamiennika akumulatora: czy produkowany jest przez jakiegoś zaufanego producenta? Znajomy fotograf ostrzegał mnie przed przepięciami zamienników co może uszkodzić elektronikę w kamerze...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii Panasonic'a, miałem trzy różne modele i każdy miał możliwość nagrywania przy podłączonym zasilaczu (akumulator przestaje być ładowany w tym czasie ale po odłączeniu zasilacza płynnie przechodzi na zasilanie z aku bez jakichkolwiek przerw), podejrzewam że większość kamer, a może nawet i wszystkie posiadają taką możliwość.


To samo w Sony, a dlaczego nie można by było nagrywać?
 

zbigniewek21

New member
Witam wszystkich.Niedawno kupiłem w.w.kamerkę i mam PROBLEM.Nie potrafię skopiować filmów na PC.Zainstalowałem program HD Writer i niestety nie widzi plików do kopiowania.Nie wiem,gdzie popełniam błąd.Proszę o POMOC!!!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Masz instrukcję krok po kroku nie bądź taki leniwy!
Nikt za Ciebie nie przeczyta.
Przecież tam nie ma cudów, wkładasz kartę, bądź podpinasz kamerę Copy PC i zaznaczasz to co odpowiednie i jedziesz.
Jak się ma problem to go się opisuje.
 

gzyms

New member
Walczę dalej.
Mam takie małe pytanie. Czy ten "koszmarny chińczyk" ma możliwość nagrwania "timelaps" (poklatkowo) oraz "slowmotion" (w zwolnionym tempie, czyżby tryb "Sport")? Na youtubie jest pełno filmików ale niestety w instrukcji obsługi nic na ten temat nie mogę znaleźć. Czy może jest to robione programowo?

Jestem przed wyborem kamerki i ciągle nie wiem co wybrać. W tej kwocie najlepiej pasuje mi właśnie ten model (mimo jego opisanych tutaj wad). Brałem pod uwagę również canony z świetnym obrazkiem - ale brak szerokiego kąta, co równa się z dokupieniem konwertera, a oryginał 900 zł oraz tylko 50i (czy to przyszłościowe przy 50 calowej plazmie?) skutecznie odstrasza. Również JVC (gz-vx715/700) jakoś tak do mnie nie przemawia (a za niezłą cenę niezłe wyposażeni). A tu już widać, że pojawiają się następcy (np. sony hdr-cx410 lub 550) a i ceny spadają. Np panas x800 hmm.
 

gucio222

New member
PANASONIC HC-V700 koszmarny chińcz

Witam. Ponieważ widzę że wszedł następca HC-V720 który poza WiFi jest kopią HC-V700 to kilka spostrzeżeń po roku działania. Muszę powiedzieć że HC-V700 był dobrym zakupem. Koncerty w niskich warunkach oświetleniowych są rewelacyjne. Mikrofon RØDE to bajka. Oczywiście jest tak czuły że używam go na ustawianiu tłumika -10dB, a w kamerze dodatkowo zduszam dźwięk do -9dB Może i ZOOM spełnił by zadanie lepiej ale kasa jest ograniczona, a i przetworniki audio w panasie są wystarczająco dobre (wejście MIC). Oczywiście taśma teflonowa do rur cały czas utrzymuje stopkę na miejscu więc zdała egzamin (dzięki Kaizen_pl). Co do dzyndzla zoomu to kupiłem za 9zł na allegro metalową stopkę podwyższającą (na zdjęciu) i jest cacy. Ponieważ były pytania co do zamiennika akumulatora to wrzucam zdjęcie. Chodzi od roku praktycznie bez utraty pojemności więc jest OK.
Moja próbka oczywiście na potrzeby YouTube zcięta do 720p
https://www.youtube.com/watch?v=z_48_oeGD4M
 

Attachments

  • panas.jpg
    panas.jpg
    58,2 KB · Wyś: 336
  • aku.jpg
    aku.jpg
    63,2 KB · Wyś: 326
Ostatnia edycja:
Do góry