Panasonic DT30E - wrażenia z użytkowania

sp00kie

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem telewizora Panasonic TX-L32DT30E, postaram się napisać o nim kilka słów.
Telewizor podpięty jest do osiedlowej telewizji cyfrowej DVB-C, przy wykorzystaniu modułu CI z kartą)

Wygląd: bardzo ładny design "Pure Line". Użyte materiały oraz ich spasowanie stoi na wysokim poziomie. Matryca jest matowa.Pilot jest trochę duży, ale porządnie wykonany i z dobrym zasięgiem. W rzeczywistości

telewizor wygląda lepiej niż na zdjęciach.10/10
Dzwięk: bardzo dobry pomysł z zamontowaniem pełnowymiarowych głośników 2x10W, dzięki temu dźwięk jest bardzo dobry, czysty, wyraźny, a nawet z małym basem.10/10
Obraz:
kolory: bardzo żywe, w porównaniu do tych w posiadanym odbiorniku Sony serii V4500, wydają się być bardzo lekkie, wręcz wesołe. Piękna zieleń, nieosiągalna dla Sonego.10/10
kontrast: bardzo dobry, ale inaczej realizowany niż we wspomnianym wcześniej tv Sony. W Sony przejaskrawienia występują w odcieniach bieli i różu, natomiast w Panasonic-u są to odcienie bieli i żółci. Radzę

zwrócić na to uwagę, gdyż nie każdemu może to odpowiadać.9/10
Telewizor posiada bardzo rozbudowaną regulację wyświetlanego obrazu, włączając w to osobną regulację dla każdego z kolorów rgb oraz korekcję Gamma.9/10
Płynność pozioma obrazu bardzo dobra, choć do idealnej troche brakuje. 9/10
Brak płynności podczas wyświetlania filmów z internetu (iplex)!. Mam nadzieję, że w przyszłym firmware Panasonic pozwoli włączyć IFC (Intelligent Frame Creation Pro) podczas oglądania filmów z internetu.5/10
Kąty: poziome bardzo dobre, niestety pionowe słabe. Również to proponuję sprawdzić przed zakupem. 7/10
Skalowanie obrazu: Bardzo dobre. Ale o tym wiedziałem, gdyż posiadam również tv Panasonica TX-32LX70 i wiedziałem jak Panasonic to rozwiązał. 10/10
Telewizja analogowa/cyfrowa: odbiornik bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem analogowym, dobrze eliminuje zakłócenia. Po przełączeniu na telewizję cyfrową - obraz wyśmienity. Kanały HD - tu wiadomo,

bajka!10/10 Muszę tu nadmienić, iż po przełączeniu sygnału z analogowego na cyfrowy wydłuża się czas przełączania kanałów do ok 3-4 sekund. Czasem pojawia się informacja o zakodowanym kanale, ale po paru

sekundach obraz i dżwięk "wskakują". Być może jest to związane z posiadanym modułem Conax Smit.

DT30 ma też swoje duże wady. Największą z nich jest podświetlenie Edge-Led. W ciemnych pomieszczeniach widać mizerną pracę dyfuzorów (mam na myśli elementy sterujące podświetleniem matrycy). Jeżeli, dla

przykładu, wyświetlany jest na ekranie ciemny obraz oraz logo kanału, to widać jasną smugę w okolicy tego logo. Jeszcze gorzej jest, gdy po przełączeniu kanału w rogu ekranu pojawi się informacja o

rozdzielczości/odświeżaniu wyświetlana przez tv - w tej częsci ekranu wyświetlana jest bardzo duża jasna łuna/smuga. Generalnie wieczorem widać braki technologiczne zastosowanych tu rozwiązań typu matryca

IPS+E-Led. Opisane zjawisko nie jest widoczne w jasnym pomieszczeniu.

Generalnie z telewizora jestem bardzo zadowolony. Nie ma sprzętów idealnych.

Pozdrawiam
 

mazbog

Member
Myślę że ta wada o której wspominałeś nie jest aż tak poważna,ani denerwująca jak np w poprzednim moim LCD pionowe smugi które było widać na jasnym tle,to dopiero było wkurzające, swego Panasonica używam 2 tygodnie i jedna sprawa mnie irytuje,właśnie kąty pionowe, za nisko ustawiłem telewizor i gdy się siedzi na kanapie to jest ok,ale gdy tylko się wstanie to już kiepsko:(
 
Bardzo fajny opis zrobiłeś, ale z tą matrycą jestem zaskoczony. Osobiście nie zauważyłem takiego problemu w e30e ale aż z ciekawości dzisiaj wieczorem przyjże się temu zjawisku i dam znać czy to tyczy się tylko Twojego modelu.
 

Amarez

New member
W sprawie jasnych smug np przy podświetleniu loga kanału itp, to nie jest absolutnie wina podświetlenia które jest wg mnie na dobrym poziomie ale po prostu kolega miał włączoną funkcję AREA DIMMER CONTROL, która włącza led'y w obszarze gdzie jest co podświetlić czyli np logo programu czy białe napisy na czarnym tle na środku ekranu. Wadą wydaje się że jest bardzo nierówne podświetlenie a zaletą że obszar gdzie nie ma smugi jest czarny jak węgiel. Można tę funkcję wyłączyć i wówczas Ledy świecą nawet jak jest cały obraz "czarny" czyli podświetlają czerń, dla odmiany wadą jest że obraz uwidacznia grafitową czerń a zaletą że nie widać nierównego dla laików podświetlenia. Ja osobiście wolę włączoną tę opcję mając świadomość powód "nierównego" podświetlenia.
Uzupełniając opinię o tym sprzęcie stwierdzam fakt że kąty pionowe są słabe, poziome już super, poza tym doskonale radzi sobie z każdym sygnałem, dobrze wyostrza, nie ma dyskomfortu po przejściu z HD na SD.
 
Ostatnia edycja:

sp00kie

New member
Rzeczywiście, wyłączenie funkcji "sterowanie obszarem wyciemnienia" niweluje problem. Dziękuję za informację.
 

Grzegorz82

New member
Czy w tym TV występuje takie zjawisko jak "clouding" ?
Przymierzam sie do zakupu TV 32' zastanawiam się miedzy tym a samsugiem D6500, o samsungu dużo czytałem a o panasonicu mało co kto pisze na ten i inne tematy
 

lesz

New member
Witam
Prośba do kolegów o podpowiedź, rozglądam się za telewizorem 32 lub 37" i po przeczytaniu kilkuset postów mam taki zamęt, że bez Waszej pomocy chyba zostanę ze starym kineskopem 21". Pokój mam jasny południowo-zachodni, więc prawdopodobnie plazma odpada (a jak na razie nie ma takich TV w sprzedaży). Oglądam z 2 metrów, sygnał cyfra kablówka UPC, uskładałem na TV w granicach 3500 zł. Jak na razie optuję za Panasen 37DT30 lub Philips 32PFL9705, a może jest jakiś inny - co możecie mi poradzić? Pozdrawiam
 

sp00kie

New member
Czy w tym TV występuje takie zjawisko jak "clouding" ?
Przymierzam sie do zakupu TV 32' zastanawiam się miedzy tym a samsugiem D6500, o samsungu dużo czytałem a o panasonicu mało co kto pisze na ten i inne tematy

Osobiście nie zauważyłem tego zjawiska u siebie. Oczywiście należy zwrócić uwagę na funkcję "sterowanie obszarem wyciemnienia", gdyż ta powoduje problemy z równomiernością podświetlenia, ale o tym już pisałem wcześniej.
 

mazbog

Member
Także nie zauważyłem tego zjawiska,od dwóch miesięcy uzywam tego Panasonica i jestem bardzo zadowolony,tylko polecam postawienie go lub powieszenie na min 1.60m mój stoi za nisko i denerwuje moment wejścia do pokoju,zanim się nie usiądzie wygodnie przed ekranem(kąty pionowe)
 

Amarez

New member
Tego typu zjawisko nie występuje, podświetlenie matrycy z wyłączoną funkcją area dimming jest wg mnie bardzo dobre, jedynie w ciemności na czarnym tle można zauważyć minimalne rozświetlenie po prawej krawędzi ekranu ale to w niczym nie przeszkadza i normalnie użytkując jest niezauważalne, przy funkcji włączonej area dimming podświetlenie pracuje już zgodnie z włączoną funkcją, może wydawać się że wogóle podświetlenie jest skopane ale tak działa ta funkcja i wg mnie jest to bardzo dobry wynalazek poprawiając ogólnie czerń
 

mazbog

Member
foto

wstawiłem kilka fotek z odbioru 37DT30E te dwa to SD
20110730093139.jpg

20110730093234.jpg

A teraz HD
20110730092837.jpg

20110730092730.jpg
 
Ostatnia edycja:

mazbog

Member
Ustawienia chyba normalne,ale lekko podbity kontrast i ostrość,ale dokładnie nie pamiętam,jestem w pracy więc nie mogę sprawdzić
 

mazbog

Member
Znalazłem jeszcze jedną różnicę,Twój TV po włączeniu ma zapaloną czerwoną diodę,w moim świeci zielona. Mam pytanie, czasem po wyłączeniu TV świeci się mrugająca pomarańczowo-żółta dioda, co to oznacza?
 

WRONEK

New member
i jeszcze jedno,mają innego pilota
DSC00504.jpg
DSC00507.jpg

ładnie błyszczy ekran

DSC00509.jpg


Nie rozumiem tylko dlaczego unas jest ekran matowy a oni mają szklany,ten tv byłby dla mnie w sam raz,bo jest 37 calowy, wczesniej miałem plazme panasonica 37cali,telewizor się zepsuł i tak już od dwóch miesięcy niewiem co wybrac,plazmy 37 juz niema a 42 zaduże,no i żonie nieodpowiada obraz w tych tegorocznych plazmach,obraz jest za ciemny,gdyby nie ten matowy panel to bym go już miał w domu,może dam się jeszcze jakos przekonać!



 

mazbog

Member
Według mnie to zaleta ten półmatowy ekran,wcześniej miałem błyszczącą matrycę i strasznie rozpraszało mnie w trakcie ogladania,jak coś się odbijało w ekranie, a wiadomo,mieszkanie to nie to samo co kino i pełnego zaciemnienia się nie robi, a poza tym 400Hz w tym modelu to jest to:) chociaż "fachowcy"mówią że tego oko ludzkie nie zauważa, moje widzi:) tzn widzi super obraz
 

WRONEK

New member
jak by ktos mógł jeszcze zrobić fotki z włączonym i wyłączonym ( AREA DIMMER CONTROL )
Bardzo Proszę :)
chodzi mi o biały napis na czarnym tle!
 
Do góry