Panasonic DT30E - wrażenia z użytkowania

mazbog

Member
Ta poświata od białego napisu jest widoczna tylko wieczorem,prawdę mówiąc nie zwracam na to uwagi bo mało kiedy tak jest, że ona się pojawia,praktycznie gdy są napisy końcowe jakiegoś filmu:)Jak będę miał możliwość to zrobię te zdjęcia i zamieszczę
 

mazbog

Member
Zamieszczam dwie fotki z wł i wył AREA DIMMER CONTROL pierwsza to włączony
wl233352.jpg

a teraz wyłączone
wyl232933.jpg
 
Ostatnia edycja:

mazbog

Member
Ta zielona to jest lamka LED sygnalizująca włączenie tv:) na foto ciężko złapać ten efekt smug od napisów,on istnieje,ale naprawdę nie przeszkadza to w niczym,a czerń naprawdę jest czarna i nie widziałem drugiego LCD z taką czernią
 

lesz

New member
mazbog - prośba o fotki dla porównania obrazu na wprost i z pionu

mazbog, prośba jeszcze o dwie fotki tego samego obrazu, na wprost i z pionu.
Chciałbym porównać czy jest tak źle z tym pionem, w tym ekstra TV, którego
nigdzie nie można zobaczyć w salonach. Pozdrawiam
 

mazbog

Member
foto

A więc proszę bardzo,zdjęcia przedstawiają jeden i ten sam obraz z dwóch pozycji
20110812160201.jpg

20110812160139.jpg

na górnym zdjęciu widać lekkie rozmycie,nie wiem czy dobrze to ująłem
 

lesz

New member
mazbog dzięki za fotki

Widać, że z tymi pionowymi kątami nie jest tak źle, inaczej sobie to wyobrażałem.
TV mam możliwość tylko ustawić w regale na wysokości ok.40 cm i stąd moje obawy
odnośnie tych pionowych kątów. Posiadałem dotychczas kilka sprzętów Panasonica,
które nigdy mnie nie zawiodły i stąd m.innymi moje zainteresowanie tym DT30.
Nie mam szczególnych wymagań, a obecnie telewizor CRT 21" używam do tzw. "oglądactwa"
i jedynie co chciałbym, to aby miał jak najlepszy obraz (sygnał SD cyfra z kablówki UPC).
Dziękuje i serdecznie pozdrawiam!
 

mazbog

Member
Mój stoi na szafce o wysokości 50cm , mam go od końca kwietnia i praktycznie ,to ryzykowałem kupując go ,bo robiłem to w ciemno,nigdzie go nie mogłem namacalnie wybadać,w internecie nie było prawie żadnych opinii, ale teraz gdy go mam ,jestem bardzo bardzo zadowolony z tego wyboru,więc jeśli go kupisz,to myślę że nie będziesz żałować,tylko dziwne że cena tak się wysoko trzyma, a w nie których sklepach nawet wzrosła,bo tam gdzie ja kupiłem,jest teraz o 900zł drożej,pozdrawiam
 

sp00kie

New member
Muszę jeszcze raz podkreślić, długie przełączanie kanałów jest bardzo irytujące. Z tego co się dowiedziałem od serwisanta nie da się tego poprawić poprzez aktualizację firmware, ten typ tak ma (być może za wolny procesor?). Ostrzegam przyszłych nabywców, chcących oglądać kanały cyfrowe na tym tv.
 

prosiacek

New member
Witam wszystkich, jestem na finale kupna TV od Panasonica i pozostaje jedna ostatnia kwestia. Waham się pomiędzy TX-L32E30 a TX-L32DT30, różnica w cenie to ok 700-800 zł, wobec czego mam pytanie:
- 3D mnie nie interesuje, ale czy warto dopłacać tę kasę dla czerni? Czy ta funkcja strefowego wygaszania się sprawdza w filmach/grach i czerń jest wyraźnie czarniejsza niż w E30?
- czy DT30 ma wyższe tryby pracy z PC (DVI-HDMI)? Tzn. czy obsługuje 1920x1080@120Hz, czy tak samo jak E30 1920x1080@60Hz?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo Panasonic nie udostępnił manuala do DT30 :/.

Aha, no i mam jeszcze jedno pytanie, bo zostaje model starszy model TX-L32S20, czyli taki E30 tyle, że podświetlany lampami. Może to były dobry wybór, biorąc pod uwagę problemy z Edge-LED? Tym bardziej, że cena oscyluje w granicach 1500,00 zł.
 
Ostatnia edycja:

sp00kie

New member
- 3D mnie nie interesuje, ale czy warto dopłacać tę kasę dla czerni? Czy ta funkcja strefowego wygaszania się sprawdza w filmach/grach i czerń jest wyraźnie czarniejsza niż w E30?

Czern jest moze troche ciemniejsza, ale ogolnie rewelacji nie ma, niestety krawedziowe podswietlenie led uniemozliwia wlasciwe dzialanie tej funkcji, mysle ze na full led dzialaloby to lepiej.

- czy DT30 ma wyższe tryby pracy z PC (DVI-HDMI)? Tzn. czy obsługuje 1920x1080@120Hz, czy tak samo jak E30 1920x1080@60Hz?

Nic na ten temat nie wiem, wiem ze po podlaczeniu kompa do tego tv (hdmi jak i dvi) obraz jest slaby w porownaniu do starego Sony v4500, gdzie obraz byl fantastyczny, ostry i wyrazny. Tu tego nie ma, bardzo sie zawiodlem pod tym wzgledem na tym tv. Skalowanie czcionek jest beznadziejne. Moze nie umiem go wlasciwie ustawic, moze to kwestia zmienionej karty graficznej w kompie (z nVidii na Ati). Radzilbym, oczywiscie jezeli bylaby taka mozliwosc, podlaczyc w sklepie laptopa (wlasnego lub z ekspozycji sklepu) i zobaczyc jak to bedzie wygladac.

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo Panasonic nie udostępnił manuala do DT30 :/.

Manual jest tu: Telewizory - Telewizory LCD - TX-L32DT30 - manuals - Panasonic Polska

Aha, no i mam jeszcze jedno pytanie, bo zostaje model starszy model TX-L32S20, czyli taki E30 tyle, że podświetlany lampami. Może to były dobry wybór, biorąc pod uwagę problemy z Edge-LED? Tym bardziej, że cena oscyluje w granicach 1500,00 zł.[/QUOTE]

Ja wybralem konkretnie DT30 dla designu, poprostu bardziej mi sie spodobal, a Sony nie mialo w tej przekatnej nic z Monolithic Design. Dodac moge, ze podswietlenie lampami napewno bedzie lepsze niz edge-led, takie jest moje zdanie na ten temat. Z led-ow to tylko full led.
 
Ostatnia edycja:

Najgel

New member
A mam takie pytanko odnośnie ustawień obrazu. Czy można ustawić różne tryby obrazu dla różnych wejść hdmi, np dla hdmi z konsolą tryb gier, dla hdmi z PC dynamiczny, dla tv standard itp.?
 

mazbog

Member
wydaje mi się że chyba dla każdego wejścia TV,tzn HDMI,USB,EURO jak i antenowe dla czterech tunerów, można inaczej ustawić tryby video
 

jakubja5

New member
jasność obrazu

Czy nie wydaje sie Wam że ten TV ma stosunkowo ciemny obraz?
próbowałem w sklepie podciągnać jasność na maxa i ekran wcale jasno nie swiecił?

Jak to jest z tą jasnoscią?
Sprawdzałem 37DT30 .....
 

mazbog

Member
Wejdź może w ustawienia zaawansowane i opcję Gamma,tam zmień ustawienia,może masz tam źle ustawione,ja mam ustawione na opcji 2,2 i jest ok
 

xeo151

New member
Bez reklam
Z kolei mnie najbardziej nurtuje pytanie, i ciągle szukam odpowiedzi czy wybrać plazmę czy lcd Panasonica, a mianowicie tx-p42st30/gt30 lub TX-L37DT30E/35E.
 
Do góry