Panasonic BDT220

grafmarr

New member
@fazo: oczywiście, że większość mkv ma ścieżkę video w H.264 i audio DTS lub AC3 lub obie do wyboru. Rzecz jednak w tym, że parametry kodowania są różne, co w efekcie daje różne rezultaty. Dodatkowo na efekt końcowy wpływa to, że bardzo często (żeby nie powiedzieć najczęściej) filmy mkv dostępne w sieci nie mają nic wspólnego z oryginalnymi parametrami kodowania, bo są rekodowane z różnych powodów, często z niewiedzy, ale jeszcze częściej z powodu chęci uzyskania mniejszego niż oryginał pliku, co niestety wiąże się z utratą jakości mającą zdecydowanie większy negatywny wpływ na obraz niż hipotetyczny brak odtwarzania 23.976 jako 24p.
Zresztą skoro masz tyle dodatkowych odtwarzaczy to ten problem jest dla Ciebie czysto teoretyczny, bo jak piszesz pozostałe odtwarzacze mają wszystkie funkcje których potrzebujesz. W takim razie zakup dodatkowego odtwarzacza BDT był zbędny. Na marginesie, czy odtwarzacze (tvix i ac ryan) to są odtwarzacze BR/DVD? Chyba jednak nie. Czy wspomniany LG BD660 również zapamiętuje ostatnią pozycję odtwarzania mkv po jego wyłączeniu? Chyba jednak nie. Aha, u mnie przewijanie zawartości mkv działa normalnie.
Teraz odpowiedzi na pytania:
Ad.1 Nie mogłem tego sprawdzić, nie mam mkv 23.976.
Ad.2 Tak, odtwarza płynnie mkv 1080p + DTS (serwer z Mac OS X).
Ad.3 Tak, serwer Twonky pod Mac OS X.
Jak już pisałem wcześniej, u mnie BDT120 podpięty jest w podsieci FastEthernet, czyli 100Mbit.

@Kapral_Hicks: z tego co wiem, modele BDT120 i BDT220 mają te same parametry i budowę, różnią się tylko tym, że 220 ma wbudowane dodatkowe łącze sieciowe bezprzewodowe (WiFi). Natomiast model 320 jest to już inny odtwarzacz (o lepszych parametrach i innej budowie). U mnie odtwarzanie mkv z oryginalnym kodekiem i wielkością pliku np. 30GB działa bez zastrzeżeń. Do odtwarzanego obrazu na TV 46 cali nie mam żadnych uwag, nie widzę różnicy pomiędzy oryginałem z płyty BR, a mkv który jest z niej zrobiony. Nie sprawdzałem plików m2ts, nawet nie próbowałem, bo instrukcja od BDT120/220 nie podaje tego typu pliku jako wspierany.
 

fazo

New member
Oczywiście że nie ma nie wiadomo ilu kombinacji kodeków ponieważ są pewne zasady które obowiązują grupy które wydają releasy.
Problem nie jest czysto teoretyczny bo panasonic daje zauważalnie lepszy obraz (100") i szkoda że nie mogę tego w pełni wykorzystać.
1.To jakie masz mkv? Większośc bluray jest 23.976 (na 100+ płyt które mam 2-3 są 24Hz) i w związku z tym mkv też są w 99% 23.976.
Do niedawna Świętym Graalem było właśnie odtwarzanie 1:1 czyli 24p na płycie i 24p (48hz/72hz) na TV.
2. Po smb z udostępnionego folderu też? Niestety u mnie potrafi przyciąć a czasami nawet zatrzymać się całkowicie.
3. Mam serviio na ubuntu i wszędzie (poza BDT120) mi działa więc nie bardzo mam ochotę zmieniać (nie odtwarza mi żadnego pliku - format nieobsługiwany, a TV Panasonica widzi i odtwarza wszystko).
Czy przewijanie (szybki przeskok w dowolne miejsce w plikach bez rozdziałów a nie przewijanie FF/FR) działa Ci z smb, dlna czy też w obu przypadkach? Serwis Panasonica twierdzi że nie ma możliwości przeskoku w dowolne miejsce. Trzeba przewijać (niby jest kilka stopni prędkości ale na najszybszym 2 godzinny film przewija się > 10 minut) lub przeskakiwać rozdziały (gorzej jak ich nie ma).
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Graffmar- Jakość na pliku 30GB a BR powinna być ta sama, bo to ten sam strumień video, jest inny tylko kontener.
 
Ostatnia edycja:

jmsm

New member
Witam, mam pytanie do użytkowników tego odtwarzacza, czy informacje podane mi przez firmę Panasonic są prawdziwe, zadałem im pytanie odnośnie funkcji internetowych i oto odpowiedź jaką otrzymałem, proszę o komentarz:

cytat z korespondencji:

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic.


Uprzejmie informujemy, że aplikacje dostępne w viera connect dostępne na terenie Polski znajdują się pod w linku poniżej:
[FONT=&quot]//panasonic.net/avc/viera/global/connect_apps/area/33[/FONT]
Podany model posiada również przeglądarkę internetową.


Pozdrawiam
 

grafmarr

New member
Oczywiście że nie ma nie wiadomo ilu kombinacji kodeków ponieważ są pewne zasady które obowiązują grupy które wydają releasy.
Problem nie jest czysto teoretyczny bo panasonic daje zauważalnie lepszy obraz (100") i szkoda że nie mogę tego w pełni wykorzystać.
1.To jakie masz mkv? Większośc bluray jest 23.976 (na 100+ płyt które mam 2-3 są 24Hz) i w związku z tym mkv też są w 99% 23.976.
Do niedawna Świętym Graalem było właśnie odtwarzanie 1:1 czyli 24p na płycie i 24p (48hz/72hz) na TV.
2. Po smb z udostępnionego folderu też? Niestety u mnie potrafi przyciąć a czasami nawet zatrzymać się całkowicie.
3. Mam serviio na ubuntu i wszędzie (poza BDT120) mi działa więc nie bardzo mam ochotę zmieniać (nie odtwarza mi żadnego pliku - format nieobsługiwany, a TV Panasonica widzi i odtwarza wszystko).
Czy przewijanie (szybki przeskok w dowolne miejsce w plikach bez rozdziałów a nie przewijanie FF/FR) działa Ci z smb, dlna czy też w obu przypadkach? Serwis Panasonica twierdzi że nie ma możliwości przeskoku w dowolne miejsce. Trzeba przewijać (niby jest kilka stopni prędkości ale na najszybszym 2 godzinny film przewija się > 10 minut) lub przeskakiwać rozdziały (gorzej jak ich nie ma).

Ad.1 Testowałem tylko na mkv, które sam tworzyłem za pomocą MKVToolnix dla Mac OS X. W zakładce "Format specific options" w pop-up menu ustawiałem domyślnie pierwszą dostępną pozycję "24p".
Ad.3 Nie znam serviio, ale jak u siebie sprawdzałem 3 różne serwery (Twonky, PS3Media Server i Plex Media Server) to za każdym razem miałem różne efekty. Inne odbierając DLNA bezpośrednio w TV Philips i inne odbierając DLNA odtwarzaczem BR Panasonic. Polecam stronę poradnik dot. doboru serwerów DLNA (How to choose a DLNA Media Server for Windows, Mac OS X or Linux | Robert Green's DIY)
Przewijanie FF/FR na BDT-120 działa u mnie tak samo, niezależnie od źródła (USB, DLNA, SMB) w przeciwieństwie do przewijania mkv na TV Philipsa, gdzie z USB idzie normalnie, a poprzez DLNA wykonuje jakieś pojedyncze skoki i to losowo, aby po jakimś czasie się zawiesić. SMB w TV Philipsa nie ma. Niezależnie od tego, tak przewijanie FF/FR dłuższego filmu mkv zajmuje kilka minut. Wyjściem jest korzystanie z rozdziałów (przeskok po rozdziałach). Jeśli rozdziałów nie ma można je oczywiście dorobić odpowiednim oprogramowaniem, ale to zajmuje dużo czasu. Ja go nie mam.

@Kapral_Hicks: oczywiście jakość powinna być taka sama, ale tylko pod warunkiem, że ścieżka video nie była rekodowana (np. z innym niż oryginał bitrate). Tak jak pisałem wcześniej, u mnie obraz filmu mkv utworzony z oryginału BR bez rekodowania jest bez zastrzeżeń, czyli jest taki sam jak z oryginału.
 
Ostatnia edycja:

fazo

New member
ad. 1 to że ustawiłeś to nie znaczy że tak odtwarza, sprawdź w wyświetlaczu (tv, projektor) jaki sygnał odbiera z odtwarzacza.
ad. 3 no niestety z dlna tak jest, gorzej że po smb nie działa najlepiej (zacinanie)

co do przewijania to jest tylko ff/fr co jest mocno wkurzające, żeby chociaż ten ff był faktycznie szybki :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Ad. 1 pliki „24fps” odtwarza 60Hz, pliki 50fps odtwarza 50Hz.

Ad. 2 plik m2ts wycięty z BD 3D.ISO po DNLA program Ethernet Diagnostic Utility pokazuje do 50Mbps. Film odtwarza się płynnie.
Ten sam plik m2ts z BD 3D.ISO po smb program Ethernet Diagnostic Utility pokazuje do 14Mbps. Film odtwarza się z zacięciami.

Czy coś można zmienić w ustawieniach smb (Vista)? Bo widać wyraźnie, że fizycznie sieć nie stwarza problemu.
 
Ostatnia edycja:

grafmarr

New member
ad. 1 to że ustawiłeś to nie znaczy że tak odtwarza, sprawdź w wyświetlaczu (tv, projektor) jaki sygnał odbiera z odtwarzacza.
ad. 3 no niestety z dlna tak jest, gorzej że po smb nie działa najlepiej (zacinanie)

co do przewijania to jest tylko ff/fr co jest mocno wkurzające, żeby chociaż ten ff był faktycznie szybki :)

Napisałem w wątku o BDT500, mój TV Philipsa nie wyświetla szczegółowych parametrów.
Co do ustawienia 24p w MKVToolnix, są tam wszystkie pozostałe opcje w tym 24000/1001p co daje w rezultacie 23.976023976p.
Sprawdziłem odtwarzanie mkv w inspektorze VLC Media Player, dla ustawienia 24p VLC wyświetla 24.0001, a dla 24000/1001p VLC wyświetla 23.976.
 

fazo

New member
Nie bardzo rozumiem co wnosi twój post (grafmarr)?
Jesteś w stanie stwierdzić co wypuszcza odtwarzacz czy nie?
Nie obchodzi mnie jak odtwarza vlc,kmplayer,mpc i 100 innych.
 

fazo

New member
Ad. 1 pliki „24fps” odtwarza 60Hz, pliki 50fps odtwarza 50Hz.

Ad. 2 plik m2ts wycięty z BD 3D.ISO po DNLA program Ethernet Diagnostic Utility pokazuje do 50Mbps. Film odtwarza się płynnie.
Ten sam plik m2ts z BD 3D.ISO po smb program Ethernet Diagnostic Utility pokazuje do 14Mbps. Film odtwarza się z zacięciami.

Czy coś można zmienić w ustawieniach smb (Vista)? Bo widać wyraźnie, że fizycznie sieć nie stwarza problemu.

Trochę jestem w kropce. Nie bardzo mam czas żeby testować dalej tego panasonica ale zauważyłem że część filmów >10GB idzie normalnie, natomiast niektóre mniejsze ~4GB tną niemiłosiernie. Podejrzewam że odtwarzacz nie radzi sobie za dobrze z formatem mkv. W związku z tym mam pytanie jakiego używasz serwera dlna i czy strumień jest transkodowany. Jeżeli tak to mogłoby to być wytłumaczenie dlaczego pliki po smb się tną (słabe wsparcie) a z dlna (przekodowane=mpeg2?=większy strumień) działają bez problemu.
 

slimak

New member
Bez reklam
BDT jest kapryśny na zawartość pliku, czasami nawet włączenie napisów powoduje przycięcia ( z HDD).

Plik m2ts ma w porywach do 50Mbps.
Serviio bez przekodowywania na profilu viera G/GT.. 2011/2012.

Przetestowałem na Vista i XP z routerem WAG200 i WRT120 (obydwa 10/100). Ustawione na auto lub 100Mbps.
Za każdym razem to samo DLNA <50Mbps, SMB <17Mbps.
Nie mam już pomysłów, albo Panasonic nie lubi Windows, albo może potrzebuje routera 1Gb, co byłoby trochę dziwne*

*BDT120…500 mają układ realtek RTL8201FL single-chip/single-port 10/100Mbps Ethernet.
 

slimak

New member
Bez reklam
Małe podsumowanie wad BDT220 po dwóch tygodniach używania.

1. 24fps z DLNA, SMB(Podłączenie napędu sieci), HDD odtwarzacz zawsze wypuści jako 60fps.

2. Przy odtwarzaniu z DLNA, SMB naciśnięcie exit na pilocie często zawiesza urządzenie, pomaga dopiero długie przytrzymanie power na obudowie.

3. Na DLNA nie działają wszystkie ulepszacze obrazu i nie można wywoływać dodatkowych opcji w tym napisów.

4. DLNA nie odtwarza mkv bez przekodowania.

5. DLNA, SMB, HDD nie działa wznowienie odtwarzania, przewinięcie filmu trwa bardzo długo (10minut?).

6. SMB na dwóch routerach (WAG200, WRT120) i dwóch systemach (Vista, XP) wykazuje niski transfer danych ~17Mbps, przez co nie można płynnie odtwarzać plików powyżej 10GB z sieci oraz legalnych plików z kamer Panasonica/Sony 50p (28Mbps).

7. Nie można wyświetlić napisów do 3D SBS.

8. Odtwarzacz czyta tylko pierwszą partycje z HDD.

9. Odtwarzacz przy włączeniu TV (Viera link lub przycisk power na pilocie BDT) powoduje nieodczytanie godziny przez TV (z sygnału DVB-C) i brak możliwości późniejszego nagrywania zaprogramowanych programów.

10. Na DLNA, SMB brak możliwości przewijania dla wielu plików, oraz informacji o obecnym miejscu odtwarzania (hh.mm.ss).

11. Wkurzająca i niewytłumaczalna niekonsekwencja firmy, dlaczego wad 3, 4, 5, 8, 10 nie ma odtwarzacz wbudowany w TV Panasonic (ST50).
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Czytając posty zastanawiam się czy koledzy chcą kupić odtwarzacz czy pudełko multimedialne. Powiem krótko, nie ma idealnych "kombajnów", które bez problemu radzą sobie ze wszystkim i to za taką kwotę. Odtwarzacz ma czytać dobrze płyty oraz zapewnić dobry obraz i dźwięk. Z tego zadania 220-tka wywiązuje się znakomicie, znacznie powyżej przeciętnej co potwierdza wiele testów i opinii użytkowników.

Ja sam mam doświadczenie z kilkoma modelami odtwarzaczy SAMSUNG-a, LG, PHILIPS-a i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że żaden z wcześniejszych sprzętów nie zapewniał tak dobrej jakości obrazu. Dźwięk jest tez znacznie powyżej przeciętnej. W tym przedziale cenowym to genialny sprzęt.

Jak chcecie mieć sprzęt do odtwarzania strumieniowego lub z dysku to zakupcie specjalne, dedykowane urządzenie. Choć jak znam życie i ten sprzęt nie odtworzy idealnie wszystkiego co znajdziecie w sieci.

Wesołych Świąt
 

Bugs_bunny

New member
Właśnie kupiłem model BDT120 (czyli 220 bez wifi).
I jedna rzecz mnie wkurza, z którą nie mogę sobie poradzić.
Chodzi o odtwarzanie audio (audio podpiętę jest pod stary wzmacniacz Pioneer za pomocą kabla cinch, dodatkowo Blu Ray do tv za pomocą kabla hdmi).

Jakość muzyki jest wg mnie super, natomiast każdorazowe włączenie odtwarzania muzyki w trybie audio powoduje automatyczne włączenie się TV (Philips seria 7605, 37'"). Jeśli wyłączę wtedy TV z pilota Philipsa, wyłączy się również odtwarzacz Panasonic. I tak w kółko, włączę Panasa to włączy się TV itp.

Jest to irytujące, bo chcąc posłuchać muzy muszę oglądać ekran tv z listą audio.

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
 

Bugs_bunny

New member
Przejrzałem wszystkie opcje menu w Panasonicu i Philipsie, niestety nigdzie nie mogę znaleźć opcji "sterowanie hdmi".
Wiesz może gdzie znaleźć te opcje?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Tego typu problem powoduje standard HDMI CEC. który pozwala na sterowanie poprzez kabel HDMI różnymi urządzeniami przy pomocy jedengo pilota. Są dwa sposoby poradzenia sobie z tym problemem..

1. Wyłączenie w opcjach telewizora funkcji sterowania innych urządzeń przez kabel HDMI o ile jest taka możliwość w PHILIPS-ie. Firmy stosują różne nazwy tej funkcji np. w PANASONICU VIERA LINK, w SONY " BRAVIA SYNC itd.

2. Podłączenie odtwarzacza do gniazda, które nie obsługuje tej funkcji. W niektórych modelach TV są gniazda HDMI nie obsługujące standardu CEC
Powinno to byc opisane w instrukcji obsługi.

Pozdrawiam
 
Do góry