panasonic bd35/55

janusz

New member
Bez reklam
Fakt, że format dźwięku jest gorszy, ale są koncerty nie dostępne w sklepach, dla niektórych to prawdziwe perełki. Oczywiście tylko nielicznych to interesuje. Dla filmów ma to mniejsze znaczenie, choć przy coraz szybszych łączach filmy w .mkv (nieco ponad 4 GB) będą sporą atrakcją, jak kiedyś DivX, choć mam wątpliwość. Większość pozostanie przy najszybszej formie, jakość nie odegra roli.

Moje obawy mają analogię do DVD. Przez wiele lat nie trawiłem DivX-ów, wypożyczałem DVD, bo wolałem jakośc od ceny. Niemniej np. bajki w DivX-ach sprawdziły sie świetnie. Teraz jest różnie część filmów wypożyczam, ale czasem mniej zachodu i obejrzy się DivX-a. Może .mkv się nie przyjmie, a może zanim sie przyjmie to będę miał 2-3 odtwarzacz?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
<janusz> - wjednym watku piszesz ze do kina za 5k nie warto kupowac odtwarzacza ktory poda koncerty w formacie dzwieku HD a w drugim zachwycasz sie koncertami w mkv ze skompresowanym (czytaj poobcinanym) dzwiekiem...?!?!
powiedz - sluchales kiedys koncertu w wersji dzwiekowej niekompresowanego LPCM ?! -
 

janusz

New member
Bez reklam
Masz całkowitą rację, może to źle sformułowałem, dźwięk HD jest super, warunek to jednak dobry pozostały sprzęt. Format .mkv może jednak w przyszłości jeszcze wiele namieszać, choć przyznaję, może też pozostać ciekawostką.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<janusz> - warunkiem jest slyszec !(oczywiscie nie mowie o przypadkach "drastycznych"- gdy ktos ma tylko jakies plastikowe "popierdziawki")
 

janusz

New member
Bez reklam
mat74.
Nie zawsze wystarczy słyszeć. W kwestii specyfikacji BR jeszcze czeka wiele zmian, np BD-Live 3.0 (jeżeli pomyliłem oznaczenie to sorry), ta specyfikacja będzie dotyczyła miądzy innymi audio. W kwestii odtwarzaczy jeszcze wiele niewiadomych. Poza tym, nie mam żadnej płyty w mp3, ale przed zakupem oryginału zdarza się posłuchać mp-3, żeby wiedzieć czy warto było kupić. Osobiście mam wiele obaw do aktualnych odtwarzaczy BR, chyba, że traktować je jako zakup na 2-3 lata.
 

dread

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Moim zdaniem modele 35/55 były super jeszcze tydzień temu, teraz to porażka, sprzęt bez perspektyw. Wystarczy kupić nowe LG BD370 i włączyć koncert w formacie .mkv ... rewelacja, czegoś takiego na dotychczasowych odtwarzaczach się nie uświadczy. Wchodzi nowa generacja, jak kiedyś DVD z formatem DivX, tak teraz BD z mkv. Tylko takie odtwarzacze mają racje bytu.
Dość odważna teza nazywać każdy odtwarzacz BD bez obsługi mkv jako porażkę...
Odtwarzacz BD ma sobie radzić jak najlepiej z płytami blu-ray, a od mkv i x264 to jest PC i jeszcze długo nikt mu w tym względzie nie dorówna... a to problemy z odtwarzaniem plików skompresowanych w L5.1 albo z dużą ilością ref frames (dotyczy głównie 1080p), itp.

Zresztą jeśli komuś tak bardzo zależy na mkv x264 to można z niego zrobić strukturę BD np. w tsmuxer (bez ingerencji w obraz czy dźwięk) i po wypaleniu na płytce, odpalić w BD35/55 i podejrzewam, że również zdecydowanej większości aktualnie sprzedawanych odtwarzaczy BD.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
mat74.
W kwestii specyfikacji BR jeszcze czeka wiele zmian, np BD-Live 3.0 (jeżeli pomyliłem oznaczenie to sorry), ta specyfikacja będzie dotyczyła miądzy innymi audio.
a mozesz rozwinac te mysl?- nie wiem co maja wspolnego funkcje internetowe z dzwiekiem zapisanym na plycie ?- a jestem naprawde ciekaw co jeszcze chca kombinowac w techologi BD!
odsluchujesz na probe mp-3 ,ale kupujesz orginal CD.....
ogladasz probke w np.mkv lub DVD lub czymkolwiek tam innym ,kupujesz.....?!-hm....plyte BD....;)

powiedz - a sluchasz z powrotem mp-3 z materialem ktory masz na oryginale CD....?!?!?!-eeeeeee........nie sadze.....;)
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
janusz napisał:
Moim zdaniem modele 35/55 były super jeszcze tydzień temu, teraz to porażka, sprzęt bez perspektyw. ...
Używam na codzień bd35 i nie uważam, że to jest porażka.
Co do formatu mkv i podobnych. Jeżeli są takiej jakości w stosunku do BR, jak divx w stosunku do DVD, to ja dziękuję za filmy/koncerty w takiej jakości.
Na małych ekranach to się może nawet sprawdza, ale na 50" cieniutko.
Mam parę divx'ów, które wcześniej oglądałem na tv 29". Było cienko, ale zjadliwie. Natomiast oglądanie czegoś takiego na dużym ekranie, to masochizm.
Już kiedyś napisałem, że koszt 1 płyty w miesiącu za ok. 100zł, to żaden koszt. Podlicz zbędne wydatki na piwko, napoje gazowane, gumki, chips'y, (ew. papierosy), itp.
 

janusz

New member
Bez reklam
Dzięki za opinie, muszę przyznać, że po zastanowieniu się zostałem przekonany waszymi opiniemi. Moje argumenty okazały się mniej istotne. Mat74, co do specyfikacji audio, to sięgnąłem dzisiaj do artykułu w "AUDIO 11/2008" i jest tam takie sformułowanie, ale dotyczy chyba faktu wprowadzenia odtwarzacza BD bez sekcji wideo, ale nie tak jak pisałem, standard nowego chyba nie będzie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kazdy moze sie mylic ale tylko ludzie inteligentni potrafia sie do tego przyznac ....:eek:k:
<janusz> jesli przymierzasz sie do zakupu odtwrzacza BD to zwroc szczegolna uwage na to abys mogl wykorzystac nowe formaty dzwieku w twojej kofiguracji sprzetowej (lubisz dobre koncerty-ja tez wiec wiem co mowie) .prawda jest taka ze roznica jakosci w obrazie jezeli nie masz naprawde duzej plazmy tzn.min. 50" to cie nie powali - jesli masz 50" to tez trzeba by ogladac tak z 2m... a to nie jest ani wygodne ani zdrowe..- natomiast dzwiek wielokanalowy bez kompresji....:roll: - kapcie ci chlopie spadna.....tymbardziej jesli jestes osluchany koncertow na DVD- ja mam kolekcje DVD jakies kilkadziesiat pozycji -niektore naprawde perelki ,ale niestety...:( po uslyszeniu koncertow z BD nie jestem juz w stanie do nich wracac....


ps.na 42" plazmie obraz tak mi "odstawal" od dzwieku ze wytrzymalem raptem 1.5 miesiaca i kupilem projektor full hd- no teraz to juz wszystko do siebie pasuje......

pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Dzięki za podpowiedż. W moim przypadku BR musi mieć dekodery HD i wyjście analowe 5.1.
Mam jeszcze jedną wątpiliwość mój amplituner Yamaha RX-V630 odtwarza 6.1, a wejście analogowe jest 5.1. Jestem bardzo zadowolony z niego i nie planuję wymiany (zresztą trudno byłoby zmieścić dodatkowe kolumny). Czy połączenie analogowe 5.1 będzie najlepszym wyjściem?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bedzie ok- mozesz mi wierzyc..:eek:k:
jak juz zakupisz sprzet - daj znac (i powiedz jaka muzyke lubisz) - powiem ci co kupic z koncertow i gdzie za dobra kaske...(w UK bo w Polsce to faktycznie za rozsadne pieniadze ciezko cos kupic) - http://www.lovefilm.com/browse/bluray.html
przejrzyj sobie tymczasem ta stronke i nabierz apetytu....

ps.gdybys mial jakis problem z kupnem w UK -z tej strony niestety tobie sie nie uda-to cos wymyslimy....:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Dztka

New member
Pytanko - czy ktos probował wejscia component w 35-tce?

Moze pytanie lamerskie ale czy po componencie da sie odpalic plyte BR w tym odtwarzaczu? Oczywiscie przy ustwieniu 720p, zadne podstawowe badziewie.

Pytam bo moj projektor ma niestety wejscie component i łyka tylko 720p, brak wejsc cyfrowych.

Pozdr
D.
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie próbowałem ale wyjście jest i obsługuje do 1080i, trzeba je tylko w menu włączyć i wybrać rozdzielczość.
co do samego odtwarzacza to po 2 tygodniech używania jestem bardzo zadowolony, niebo a ziemia w porównaniu do Samsunga 1400. Nie wiem tylko czemu nie ma przycisku do zmiany napisów na pilocie, to mnie trochę wkurzyło. Na razie innych wad nie zauważyłem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No z tymi napisami nie jest tak źle. Wciskasz display i tam możesz zmienić napisy.
A co do odtwarzacza zgadzam się - bardzo dobry sprzęt.
 

kazek_krk

New member
Dztka napisał:
Pytanko - czy ktos probował wejscia component w 35-tce?

Moze pytanie lamerskie ale czy po componencie da sie odpalic plyte BR w tym odtwarzaczu? Oczywiscie przy ustwieniu 720p, zadne podstawowe badziewie.

Pytam bo moj projektor ma niestety wejscie component i łyka tylko 720p, brak wejsc cyfrowych.

Pozdr
D.

To współczuję że masz tylko component. W instrukcji jest napisane że przez component sygnał ograniczony jest do 576p/480p. Mnie też to strasznie wkurza bo mam przez component podłączony TV.
 

kazek_krk

New member
Dla mnie podstawowe wady otwarzacza DMP-BD35 to:

1) Ograniczenie sygnału przez component do 576p/480p.
2) Słaba jakość dźwięku z płyty CD (dużo lepej grał mi zwykły odtwarzacz DVD Samsunga po optyku).
3) Długie czasy startowania płyt Bluray/CD (inne odtwarzacze też tak mają).
4) Mogło by być jeszcze jedno wyjście HDMI

Zalety:
1) Bardzo dobry obraz i dzwięk z płyt Bluray sygnał po HDMI
2) Dobre skalowanie płyt DVD po HDMI.
 

Dztka

New member
hm... dziwnym trafem w instrukcji znalazlem informacje ze tylko DVD jest ograniczane do 480p. Plyty BR sa odtwarzane w trybach 720p i 1080i własnie po componencie. I tego faktu szukam potwierdzenia :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko się zgadza, ale...

1. No cóż trzeba używać HDMI
2. Do odtwarzania płyt CD... no cóż to odtwarzacz BD a nie CD
3. To wada odtwarzaczy BD...
4. Pewnie, że by się przydało, ale z jednym nie jest źle! :D:D:D

Generalnie to dobry sprzęt za te pieniądze, a wady, które podałeś rekompensują zalety, które też wymieniłeś!!!

Pozdrawiam
 
Do góry