panasonic bd35/55

timonek

Member
Bez reklam
Co do plyt to niby kazdy uzywa innych ja osobiscie zaczalem zakup od drozszych tdk no i si ezawiodlem bo po jakims czasie jak polezaly to mi nie chcialy odtwarzac filmu i to ponad 10 filmow wyrzycilem pozniej kupilem emtec-a i sa tansze i sprawauja si elepiej nic tdk za 50 sztuk zaplacilem w MM 36 zl mniejwiecej.
 

wtykacz

New member
Wstaw w odpowiednie miejsca przecinki lub kropki. To naprawde ułatwia czytanie.
Ty osobiscie piszac swoja wypowiedz wiesz co masz na mysli, natomiast czytajacy musi sie chwile zastanowic gdzie konczy sie jedna mysli, a zaczyna nastepna. Nauke pisania pobieramy przeciez w trzech pierszych latach nauki w szkole podstawowej.
Nie bierz tego tylko i wylacznie do siebie, bo dotyczy wielu ludzi na forum.

No i czasem warto zerknac na swoje wypociny na ekranie monitora przez kliknieciem przycisku "Save" ;)
 

arturoczkin

New member
Czy BD-35 czyta H.264

Witam
Mam pytanie do użytkowników Panasonica BD-35. Czy odczyta on z płyty DVD i karty SD takie formaty jak H.264 AVCHD Matroska MP3. Chociaż chyba za bardzo się rozmarzyłem .
Zastanawiam się czy kupić BD-35 czy HDD Player 88C2.
Proszę o radę.
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Witam - czy ktos z kolegów moze napisac co wnosi nowe oprogramowanie do BD35. Czy to tylko zmiana koloru napisow, wielkość czcionki itp.Dzieki
 

maretzek

New member
arturoczkin napisał:
Witam
Mam pytanie do użytkowników Panasonica BD-35. Czy odczyta on z płyty DVD i karty SD takie formaty jak H.264 AVCHD Matroska MP3. Chociaż chyba za bardzo się rozmarzyłem .
Zastanawiam się czy kupić BD-35 czy HDD Player 88C2.
Proszę o radę.

czyta tylko pliki mp3 z płyty cdr
pozostałych formatów na dzień dzisiejszy nie czyta żaden BD player
 

maxyz

New member
Jeśli chodzi o płytki, Panasonic preferuje płytki DVD w (-).Niestety jeśli chcemy odtworzyć DVD z Mp3,czy Divx ,wszystko co mamy musimy nagrywać na nowo na płytkach DVD w (-).DVD Video możemy mieć zarówno w (-) jak i w(+).Jeśli chodzi o płytki ja preferuje tylko markowe, TDK,Vebatim. Jeśli komuś na nich źle nagrywa to może być wina Firmware ,lub pada nagrywarka .Dotychczas preferowałem tylko te w (+),teraz zmieniłem zdanie kiedy po paru latach te markowe płytki w(+)zaczęły tracić dane,natomiast te nagrane nawet na niemarkowych płytkach w (-) odtwarzają się poprawnie.Teraz o odtwarzaczu:
Obraz - B.Dobry, DVD nieustępuje jakości BD, Mój TV(32’’),BD zyskuje na większych ekranach
Divx – tylko DVD w (-) lub CD,jakośc obrazu B.dobra ,Napisy o odpowiedniej wielkości i optymalnej wysokości.
Jakość dźwięku zarówno CD jak i Mp3 (tylko na płytkach DVD w (-),lub Cd)jest wysokiej jakości (szczegółowa,wyrazista)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Maretzak Panasonic BD35 odczytuje pliki AVCHD bez najmniejszego problemu.
Na DVD DL można nagrać nawet sporo materiału. Sam tak nagrywam swoje filmy z kamery HD.

A tak ogólnie jestem z tego odtwarzacza bardzo zadowolony.

pozdrawiam
 

maretzek

New member
marciniozo napisał:
Maretzak Panasonic BD35 odczytuje pliki AVCHD bez najmniejszego problemu.
Na DVD DL można nagrać nawet sporo materiału. Sam tak nagrywam swoje filmy z kamery HD.

A tak ogólnie jestem z tego odtwarzacza bardzo zadowolony.

pozdrawiam

to jest bardzo dobry odtwarzacz i nie żałuję jego zakupu

jakim programem i w jakim trybie nagrywasz te pliki AVCHD na DVD DL ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Program to Corel Video Studio 12 / kiedyś Ulead Video Studio/.

Nagrywam jako DVD AVCHD. Materiał wyjściowy odtwarzany na Panasonicu BD35 na 42 calowej plazmie prezentuje się znakomicie.

Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Maxyz żadna strata, ważne, że płyty Blu-Ray odtwarza bardzo dobrze bo do tego został stworzony. Mp3 to dodatek....
 

s_a_p_p_h

New member
Witam, planując zakup odtwarzacza blu-ray czytam tematy o 30 jak i 35 już jakiś czas. Nie zmienia to jednak faktu że podjąłem decyzję, tym bardziej, że wczoraj w saturnie zobaczyłem te dwa modele w podobnej cenie ehhh. I znowu zaczołem się zastanawiać, który wybrać do mojego amplitunera SA-AX6. Wiem że ten ampli odstaje technologicznie od wszystkich nowinek na rynku jednak nie zamierzam go zmieniać bo jestem zadowolony. I teraz pytanie do Was Panowie/Panie, który z tych dwóch playerów wybrać? Zakup ma posłużyc kilka lat gdyż za często w zmiany sprzetu się nie bawię.

Pozdrawiam.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
s_a_p_p_h
Cześć,
AX6 to chyba model Technicsa?? Jeżeli planujesz korzystać z nowych formatów dźwięku HD to musisz pomyśleć o 50 lub 55 bo 30 i 35 wypuszczają je tylko po HDMI. Sam używam 35 i jestem zadowolony - za obróbkę dźwięku odpowiada 2809. Ostatnio wgrałem sobie nowy sof 1.3 :)
 

marianin

New member
DMP-BD30 ma wyjście dźwięku 5.1 więc lepiej będzie Ci pasował niż 35.
A aby korzystać w pełni z formatu HD to i tak musiałbyś wymienić ampli.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tylko ze panas 30 z tego co mi sie wydaje to nie dekoduje DTS HD MA- wiec musisz wziasc raczej panasa 55 lub sony 550.
<marianin> - testowales rozne podlaczenia?
 

marianin

New member
<Mat74> - jesteś trolem?? :) Bo s_a_p_p_h jasno i wyraźnie pytał o wybór między 30 a 35. Co do testowania różnych podłączeń to nie robiłem tego, bo mam system 2.0.
ps
Co do DTS HD MA to strona 23 instrukcji informuje, że 30 ma ten dekoder
- ale fakt do wykorzystania jedynie poprzez HDMI.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<marianin>- wydaje mi sie ze ludzie pisza na tym forum aby uzyskac informacje jaki najlepiej sprzet kupic w ich przypadku-czasem moze sie okazac ze bedzie to zupelnie cos innego niz to o czym mysleli na poczatku.....czy to zle ?!?!-chyba nie przeciez wlasnie po to pytaja sie innych o opinie....

ten panas dlatego wlasnie ma dzwiek dts hd ma tylko przez hdmi i w formie bitstream poniewaz nie potrafi go zdekodowac "on board"!
wiec pomimo ze posiada wyjscie 5.1 analogowe to jest jednak pod wzgledem dekodowania formatow HD troche "uposledzony" w stosunku do tych modeli o ktorych pisalem....
nie wiesz jak pracuja te odtwrzacze BD w polaczeniach analogowych- nie testowales ich - a jednak wiesz ze kolega musialby kupic nowy amplituner z dekoderami HD...... skoro ja jestem trolem to ty co?!--wrozka jakas?!?!?!:hmm:
 

s_a_p_p_h

New member
Dzięki Panowie za odpowiedzi, wiem że pytanie dotyczyło w sumie dwóch modeli jednak sam po dalszych lekturach zaczołem się zastanawiać nad 55. Ampli rzeczywiście nie jest najświeższej daty i korzystanie z dobrodziejstw nowych rozwiązań nie będzie możliwe. Nie zmienia to jednak faktu że wydając kwotę rzędu 1000 zł myśli się o troszkę dalszej przyszłości i jego przeznaczeniu. Muszę jeszcze nad tym pomyśleć/skalkulować:)
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem modele 35/55 były super jeszcze tydzień temu, teraz to porażka, sprzęt bez perspektyw. Wystarczy kupić nowe LG BD370 i włączyć koncert w formacie .mkv ... rewelacja, czegoś takiego na dotychczasowych odtwarzaczach się nie uświadczy. Wchodzi nowa generacja, jak kiedyś DVD z formatem DivX, tak teraz BD z mkv. Tylko takie odtwarzacze mają racje bytu. Małym marginesem mogą być bardzo drogie odtwarzacze BR np. Yamahy, Onkyo itp. dla osób które stać na płyty za ponad 100 zł (koncertów taniej się nie kupi). Jeżeli komuś chodzi tylko o filmy to można kupić starsze modele, bo ceny filmów w wypożyczalniach stają się bardzo rozsądne.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
koncerty kupi sie taniej- gwarantuje ci- ceny od 10 do 18 funtow z UK ...
a format mkv jest zapisywany z dzwiekiem w formatach HD..?!
 
Do góry