Panasonic 65WT600 4k - Czy to jest to najlepszy na świecie model ? Test otwarty.

kendzi1

New member
Witaj Armanig powiem ci szczerze nie kupilem i nie kupie wyszyl 4k i to mnie jara bardziej jak inwestowac to cos na przyszlosc:) Armaning Sony,Panas PHILIPS 4k???
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bralbym Sony, ale nie pytaj mnie dlaczego, bo moja odpowiedz nie bedzie racjonalna. Jezeli Tobie zalezy tylko i wylacznie na jakosci, to musisz poradzic sie kogos kto zestawial te wszystkie tv razem, wiec mysle ze jedyna taka osoba na forum bedzie Kiki. Ja widzialem niemal wszystkie tv 4K w sklepie i jeden na prezentacji/tescie na AudioShow (warunki domowe), ale warunki sklepowe to za malo.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Widząc dema 4K nawet na panelu 1080p byłem zaskoczony, jak wielka różnica jest pomiędzy BR. Zapewne spory w tym udział jest zasługą kamer, którymi nakręcono te dema 4K, prawdopodobnie też BR miał za dużą tą kompresje obrazu (np. przy BR i systemie 4:2:0, rozdziała koloru to tylko 960x540). Efekt jednak taki, że na demach 4K kolory i ostrość są znacznie lepsze, (w czasie pauzy wygląda to jak zdjęcie, nie jak klatka filmu).
 

m.grewert

New member
Kurcze no TV fajny ale z takim vertical bandingiem i problemami z odwzorowaniem ruchu za taką cenę? Właśnie pojawił sie na innym polskim forum test które obnaża niedoskonałości.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kto widział w pracy ten model z materiałami natywnymi 4K to jakość jest szokująca. Banding - to kwestia wyłącznie egzemplarza .
Ja mam u siebie i zapraszam. Zero bandingu vertikalnego ani horyzontalnego.
Telewizor nie ma zadnych problemów z odwzorowaniem ruchu. Płynność jak przystało na Panasonica zarówno w teście jak i w obrazach dynamicznych jest bardzo, bardzo dobra.
Mam już opinie kilku klientów którzy zaryzykowali zakup 4K.
Co napisali ? Że nie spodziewali się takiej jakości nawet z materiałów dostępnych w internecie.
A jakość HD jest cudowna - oczywiście po kalibracji.
To jedyny telewizor na świecie który ma pełne złącza 4K i pełne łącza 4K z każdego źródła. Panasonic ma też aplikację 4K w telewizorze więc zabezpiecza dostęp do materiałów i to w ilości prawie 100 programów.
 

emisiu

Member
Tak czy inaczej, jaki by cudowny obraz nie była z takiego czy innego telewizora 4K, to jeżeli brak w nim obsługi kodeka H.265(HEVC) lub brak możliwości aktualizacji do HEVC (np. programowo lub przez włożenie modułu) - to sens jego zakupu jest bardzo dyskusyjny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak czy inaczej, jaki by cudowny obraz nie była z takiego czy innego telewizora 4K, to jeżeli brak w nim obsługi kodeka H.265(HEVC) lub brak możliwości aktualizacji do HEVC (np. programowo lub przez włożenie modułu) - to sens jego zakupu jest bardzo dyskusyjny.

Ale wtedy kiedy sie mysli o tym ze powiedzmy w przeciagu roku , dwoch powstana kanaly 4k, a to nie jest mozliwe na chwile obecna . Bo ten kodek o ile sie nie myle jest odpowiedzialny wlasnie za to zeby mozna bylo ogladac kanaly satelitarne w 4k. Na chwile obecna naprawde mysle ze nie ma co sie tym przejmowac.. jak beda kanaly w prawdziwym Full hd to bedzie lux.. Wazne jest zeby cenowo te tv zjechaly do odpowiednich poziomow , a wtedy ludzie juz mniej uwagi beda zwracac na to uwage ...
 
Do góry