Panasonic 65LZ1000E

caes09

Member
Interesuje się tym telewizorem jako główny odbiornikiem do salonu. Ma posłużyć do grania na PS5 plus filmy HD, 4K I serwisy streamingowe. W sklepie robiłem porównanie z S90c na materiałach 4K i wyszedł dużo korzystniej w ciemnych detalach i płynności. Czy mógłby się ktoś podzielić opinią na temat tego tv?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wybierzesz Oleda to już z lepszym zabezpieczeniem przed powidokami.
No i warto żeby miał dobry serwis.
Kolejność do potrzeb i jakosci :
  • Philips 65Oled 907 za 10.800 zł
  • Philips 65Oled 807 za 8399 zł
  • LG 65C31 za 8999 zł
  • 65S90C za 8800 zł
Dla członków forum masz dodatkowo pakiet gratisów do każdego o wartości 500 zł .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to dobry telewizor też , ale sprawdź zawsze zabezpieczenia, system, możliwości.
Philips 65Oled 807 -masz jeszcze tydzień w tej cenie - idzie do góry na 8899 zł
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Absolutnie nie sugeruj się systemem operacyjnym przy wyborze TV ! Prędzej czy póżniej i tak przestaja być aktualizowane ,a porządne urzadzenie pełniace funkcje centrum medialnego dostaniesz już za kilka stów.

Mam Oled Panasa i w porównaniu do Oledów LG ,jeśt zdecydowanie lepiej skalibrowany "po wyjeciu z pudełka" i całkowicie pozbawiony problemów z nierówno świecacym ,"plamiastym" panelem , co zdarza się w przypadku chocby LG ,zdjęcia tego zjawiska znajdziesz nawet tu na forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryce w Oled TV Panasonic są z LG Display.
Plamiaste... warto sprawdzić. Na razie tej choroby nie wykryliśmy przy kalibracji i sprawdzeniu.
Spokojnie dają radę.
System zamknięty czy otwarty, każdy ma inne przyzwyczajenia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Matryce w Oled TV Panasonic są z LG Display.
Telewizor to nie jest jedynie matryca....

Plamiaste... warto sprawdzić. Na razie tej choroby nie wykryliśmy przy kalibracji i sprawdzeniu.
Jasne........
Ja wykryłem w przypadku dwóch TV Oled LG ,podczas użytkowania przez dłuższy czas w domu, nie w sklepie.

System zamknięty czy otwarty, każdy ma inne przyzwyczajenia.
i każdy z systemów instalowanych w TV własne problemy.....
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
a Panasonic lz1000e? Co myślisz? Dość dobre wrażenie na mnie zrobił.
Wcale się nie dziwię ,że Panas robi dobre wrażenie.
Z oledami ,a wcześniej plazmami od Panasonica sprawa wygląda tak ,że to przede wszystkim bardzo dobrze grające wyświetlacze z "dołączonym" dość skromnym w stosunku do niektórych innych producentów smartem.
Tak że jeśli głównie nastawiasz się na jakość obrazu to z wymienionych bezdyskusyjnie Panasonic.
Bo jak wspomniał
Absolutnie nie sugeruj się systemem operacyjnym przy wyborze TV ! Prędzej czy póżniej i tak przestaja być aktualizowane ,a porządne urzadzenie pełniace funkcje centrum medialnego dostaniesz już za kilka stów.
Telewizor to nie jest jedynie matryca..
Święta prawda ,o której niektórzy wydają się nie wiedzieć dlaczego zapominać.
Matryce w Oled TV Panasonic są z LG Display.
Panasonic bierze matryce od LG.Ale są to matryce selekcjonowane,o określonych parametrach i spełniające wymagania Panasonica.
Mam Oled Panasa i w porównaniu do Oledów LG ,jeśt zdecydowanie lepiej skalibrowany "po wyjeciu z pudełka"
To nie jest opinia tylko mat74 .
Wiele razy czytałem ,że z oledami Panasonica spece od kalibracji mają "najmniej roboty".
całkowicie pozbawiony problemów z nierówno świecacym ,"plamiastym" panelem , co zdarza się w przypadku chocby LG ,zdjęcia tego zjawiska znajdziesz nawet tu na forum.
Obawiam się ,że z pewnych względów raczej trudno będzie znaleźć zdjęcia o których wspominasz. :cool:
 

caes09

Member
Myślę, że przejadę się do sklepu niebawem i porównam lz1000e do oled807, tylko muszę obczaić gdzie takie modele znajdę. Najbardziej zależy mi na dobrym obrazie, smart używam tylko do HBO max i Disney oraz YT.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panasonic. Obraz obrazem ale obrotowa podstawa jak za dobrych dawnych lat w komplecie i rozbudowane menu w którym można dużo rzeczy ustawić to jest to. Sam przycisk Picture do ktorego sie podpina wybrane tryby obrazu już robi robote. Philips chyba tutaj moze pozazdroscic pomyslu (?) Pilot moglby byc troche mniejszy ale chociaz go nie szukamy po calym lozku :) Zreszta mozna do Panasa podpiac jakkakolwiek aplikacje remote z telefonu. Wyglad menu dosc archaiczny ale roczniki z 7 z przodu sie odnajda i lezka w oku sie zakreci :)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Panas bezwzględnie wygrał jakością obrazu,
Dlaczego mnie to nie dziwi?
niestety kuleje u niego Smart
Bo Panasonic od zawsze główną uwagę kładł na jakość obrazu.Smart nigdy nie był u nich priorytetem.Bez wielkiej przesady można powiedzieć ,że szczególnie topowe Panasy to tak naprawdę wysokiej jakości wyświetlacz z "doczepioną" sekcją telewizyjną. Mam jeszcze 55ST 60 ,czyli ostatni wypust Plazmy Panasonica. Tam było dokładnie tak samo. Świetny ,jak na tamte czasy obraz i dość skromny smart.
 

Marlo

Active member
Dla mnie Panasonic za bardzo zdziera , w sklepie Panasonica 65" MZ1500 kosztuje 15799 , jak ta cena ma się do LG 65G3 i Phillipsa 908 , które są na matrycy MLA.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Że Panasonic "zdziera" to pojęcie względne.Dla jednego tak ,dla innego nie.
jak ta cena ma się do LG 65G3 i Phillipsa 908 , które są na matrycy MLA.
Cena ceną,ale jak jakość Panasonica ma się do LG? Bo o Philipsa nawet nie pytam.
Bo to ,że są oledy grające lepiej lub gorzej to rzecz oczywista.
 

Marlo

Active member
Panasonic MZ2000 zajął 4 miejsce na najlepszy TV OLED 2023 , tak to już jest , nie zawsze to co jest najdroższe musi być najlepsze.
 
Do góry