Panasonic 58EX700e vs Samsung UE55MU7052

JejoX

New member
Witajcie,

Sprawa wcale nie jest taka prosta:

Samsung droższy o prawie 600zl

Samsung matryca 120hz vs 60hz Panas(ma dobry upłynniacz)

Panasonic jednak większy 145,7× 84,1× 5,2 cm vs 123,4 × 71,6 × 5,6 cm

Ciekawa różnica w wadze: Panasonic 39kg vs 17kg Samsung???:niewiem: Ja z tego pokolenia co uważa cięższe za lepsze:roll:

Oba z niskiem input lagiem pod niedzielne giercowanie

Panasonic nieco lepszy kontrast

Samsung znacznie lepsze efekty HDR

Panasonic ma TV Anywhere(ten moment kiedy oglądasz mecz lub boks i musisz, po prostu musisz wyjśc do WC:)

Oba nadają się jako TV pod MŚ2018

Samsung chyba nieco lepszy pod kątem systemowym

Samsung chyba lepiej rozlokowane gniazda

Który lepszy Waszym zdniem?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie wybrałbym Samsunga i z uwagi na obraz i z uwagi na multimedia oraz aplikacje. Panasonic pod tym względem jest najsłabszy na rynku.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Poleciłbym Ci Samsunga ale widzę że co raz więcej osób się na niego skarży więc chcę mieć czyste sumienie.Zobacz je w sklepie i zdecyduj
 

strazakp

Banned
Bierz Panasonic!
Olej multimedia i postaw na to co najważniejsze powinno być w telewizorze....obraz!
Multimedia -jak będzie ci malo- to uzupełnień sobie zewnętrznym boxem.
Ludzie kupują tv z bajerami i "tysiącem aplikacji" a później okazuje się że nie korzystają z tego a co najwyżej z YouTube które ma każdy smart :)
Panasonic jest świetny. Zobacz jak niewiele jest negatywnych opinii na ich temat. Zobacz jak dużo jest zadowolonych klientów z tego tv. Popatrz na opinie które zamieszczane są na stronach sklepów.
Ten model Panasa ma 60hz ale oglądanie na nim sportu to przyjemności i pełen komfort. Bywają tv 100hz które mają problemy z płynnością a Panas się z nich śmieje :)
Ten model kosztuje teraz 3500zl a to super cena za ten sprzęt.
Również do gier jest OK (ja mam Xboxa one S).
Ja gdym miał jeszcze raz wybierać to brał bym też Panasonica tylko jak bym miał więcej kasy to 65".
Na Samsunga wiele osób narzeka a te marke i Sony wciskają w sklepach na potęgę.
Panasonic niestety ma słaby marketing ale jest porządna firma która stawia na jakość i kupują go ludzie którzy wiedzą czego chcą.
Powodzenia w wyborze.
 

klonxxx

Banned
Oba są warte zakupu ale za Samsungiem przemawia:
- dużo lepszy poziom HDR (wysoka jasność matrycy)
- matryca 120HZ (można dopasować pod siebie poziom upłynniacza)
- połączenie jednym kablem (moduł one conect)
- rozbudowany i stabilny Tizen
- fajny uproszczony pilot (bynajmniej mnie się podoba)

Panasonic ma za to te 3" cale więcej , obraz również jest na dobrym poziomie.Smart obsługuje podstawowe aplikacje, więc nie ma problemu.
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie polecę ci Samsunga jeśli mecze będą oglądane na sygnale HD lub FullHD. Matryca 120 Hz to tylko chwyt marketingowy. Zastanów się - do TV wchodzi 50 Hz. Jak TV ma zrobić z tego 100 Hz? Nie nie da rady, jedynie upłynniacze działają. A HDR to kolejny chwyt o którym przy następnej generacji tv będzie tak samo głośno jak z 3D.
Panasonic w kwestii płynności nie ma sobie równych ale trzeba się pomęczyć z ustawieniem pod siebie kolorów.
 

strazakp

Banned
Nie polecę ci Samsunga jeśli mecze będą oglądane na sygnale HD lub FullHD. Matryca 120 Hz to tylko chwyt marketingowy. Zastanów się - do TV wchodzi 50 Hz. Jak TV ma zrobić z tego 100 Hz? Nie nie da rady, jedynie upłynniacze działają. A HDR to kolejny chwyt o którym przy następnej generacji tv będzie tak samo głośno jak z 3D.
Panasonic w kwestii płynności nie ma sobie równych ale trzeba się pomęczyć z ustawieniem pod siebie kolorów.
Dokładnie tak. A z tym meczeniem się to nie jest tak źle...trzeba przejrzeć filmiki na YouTube i coś wybrać i ewentualnie mała korektę pod swoje upodobania i będzie OK.
Panasonic jest świetny i ma dobra cena. HDR wg mnie to też tylko marketing i nic więcej.
 

klonxxx

Banned
Nie polecę ci Samsunga jeśli mecze będą oglądane na sygnale HD lub FullHD. Matryca 120 Hz to tylko chwyt marketingowy. Zastanów się - do TV wchodzi 50 Hz. Jak TV ma zrobić z tego 100 Hz? Nie nie da rady, jedynie upłynniacze działają. A HDR to kolejny chwyt o którym przy następnej generacji tv będzie tak samo głośno jak z 3D.
Panasonic w kwestii płynności nie ma sobie równych ale trzeba się pomęczyć z ustawieniem pod siebie kolorów.

Skoro ty nie widzisz różnicy między obrazem na matrycy 60Hz a 120 Hz to nie znaczy że wszyscy tak mają.Poczytaj sobie o teście "ufo" https://testufo.com/, to może zrozumiesz na czym polega różnica.Wszystkie profesjonalne testy jako jeden z najważniejszych parametrów uznają poziom płynności obrazów ruchomych.Ale w/g ciebie to chwyt marketingowy,chociaż najbardziej uznani testerzy światowych portali o tematyce HDTV,mają inne zdanie i udowadniają to w swoich testach ....
A porównywanie HDR to 3D to dopiero jest trafne.Czy aby zobaczyć efekt HDR musisz dokupić jakieś specjalne akcesoria i mieć je założone ?Czym materiały z HDR są w specjalnych cenach?Nie to po prostu ewolucja w poziomie jakości materiałów.
 

Waldorff

Member
Matryca 120 Hz to tylko chwyt marketingowy. Zastanów się - do TV wchodzi 50 Hz. Jak TV ma zrobić z tego 100 Hz? Nie nie da rady, jedynie upłynniacze działają. A HDR to kolejny chwyt o którym przy następnej generacji tv będzie tak samo głośno jak z 3D.

Odnośnie HDR akurat się zgodzę, ale dawno nie czytałem większej głupoty, że 120Hz panel to tylko chwyt marketingowy.
Właśnie po to są upłynniacze, aby po wygenerowaniu pośrednich klatek wykorzystać taką matrycę. Chyba, że ktoś jara się szarpanym ruchem na ekranie, wtedy nic więcej do szczęścia jak 60Hz mu nie potrzeba. Skoro to 120Hz to taka zbyteczna rzecz to dlaczego już blisko 10 lat temu producenci potrafili montować takie panele do telewizorów, a nie było wtedy nawet 3D, który w późniejszym czasie wymuszał wstawianie 120Hz matryc do nawet tańszych modeli. Wstawiali, bo była różnica.
 

Lettner123

New member
Nie polecę ci Samsunga jeśli mecze będą oglądane na sygnale HD lub FullHD. Matryca 120 Hz to tylko chwyt marketingowy. Zastanów się - do TV wchodzi 50 Hz. Jak TV ma zrobić z tego 100 Hz? Nie nie da rady, jedynie upłynniacze działają. A HDR to kolejny chwyt o którym przy następnej generacji tv będzie tak samo głośno jak z 3D.
Panasonic w kwestii płynności nie ma sobie równych ale trzeba się pomęczyć z ustawieniem pod siebie kolorów.
Nie wprowadzaj forumowiczów w błąd - matryca 120 hz to nie jest chwyt marketingowy
 

strazakp

Banned
Odnośnie HDR akurat się zgodzę, ale dawno nie czytałem większej głupoty, że 120Hz panel to tylko chwyt marketingowy.
Właśnie po to są upłynniacze, aby po wygenerowaniu pośrednich klatek wykorzystać taką matrycę. Chyba, że ktoś jara się szarpanym ruchem na ekranie, wtedy nic więcej do szczęścia jak 60Hz mu nie potrzeba. Skoro to 120Hz to taka zbyteczna rzecz to dlaczego już blisko 10 lat temu producenci potrafili montować takie panele do telewizorów, a nie było wtedy nawet 3D, który w późniejszym czasie wymuszał wstawianie 120Hz matryc do nawet tańszych modeli. Wstawiali, bo była różnica.
Ja mam Panasa z 60hz i żadnych "szarpanych ruchów na ekranie" nie doświadczam a wręcz przeciwnie sport ogląda się bardzo komfortowo.
Miałem Sony 120hz i tutaj sport to była dopiero męka w oglądaniu.
Tak więc nie można wrzucać do jednego worka każdego 60hz czy 120hz a należy udać do sklepu samemu to sprawdzić z materiałem na USB. Ja tak zrobiłem i dokładnie było widać który tv i jak sobie radzi że sportem. Sprzedawcy byli zdziwieni jak dobrze radził sobie właśnie panas 60hz.
 

JejoX

New member
A co gdyby dolozyc i kupic tx-65ex600 ? Wedle testu na hdtv różnica pomiedzy seria 700 a seria 600 to glownie jakosc wykonania.Zyskuje na calach ale czy trace duzo na jakosci obrazu?TV raczej nie bede macal kazdego dnia aby z zachwytem podziwiac jak to on jest zrobiony.Moze to dobry kierunek?Teraz w promocji do kupienia za 4100zl czyli 600zl doplaty.

"Suma summarum najistotniejszym argumentem, by dołożyć do EX700 względem EX600 będzie głównie design i wykonanie telewizora. Jeśli nie przywiązujemy do niego aż takiej wagi to spokojnie możemy wybrać model tańszy, ponieważ obrazowo będzie podobny, lub dołożyć do wyższego, który jest wyraźnie lepszy."
Źródło: https://***************************...00e-test-przystepnego-tv-ultra-hd-2017-z-hdr/
 
Do góry