Panasonic 55- 2500-3000

sharezz

New member
W Mm jest dostępny 58gx830 za 2500. Wyprzedaż stanów magazynowych, stan doskonały, nieuzywany
Wziąłem jednego :)


Daj znać jak wrażenia. Ja po pięciu dniach coś nie jestem przekonany, ten wychwalany przez wszystkie fora i recenzje obraz nie robi na mnie wrażenia, HDR wcale. W moich oczach tcl c715 miał ładniejszy. Ale tu przyznaje - żadne filmy nie klatkuja, wszystko gra płynnie, procesowanie obrazu i upłynniacze robią swoją robotę, upscaling tez jest zaje. Problematyczna jest bardzo błyszcząca matryca.
Za to największy minus to OS, żadna recenzja nie oddaje jak w rzeczywistości to jest badziewny system. Brak aplikacji to jedno (HBO, Canal+, Horizon), inne są wykastrowane (No brak płatnych treści w player) ale on po prostu przycina, jest wolny, treści w prime w hdr10 nie oznacza, podobnie w YouTube ale zwiększa im automatycznie jasność i kontrast do 100%. Jak dla mnie ten tv jest ok, tylko gdy się się myśli do niego podłączyć mi box albo inny chromecast. Ale wtedy po co ten procesor HCX?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Dzwonili dziś z MM, że egz który byl przedmiotem oferty sprzedał się dzien wcześniej i mogą mi wysłać powystawówkę. Podziękowałem i mi się troszkę smutno zrobiło, bo się napaliłem trochę a nawet bardzo. I to na ten konkretny model, bo to on właśnie odwiódł mnie od Sony :)


Ale dziś w media expert pojawił się 50gx810 z kodem promo w cenie 2450zl. Wziąłem. Podczas procesowania rat w alior miałem opcje 60rat 0% do wyboru, mimo że na stronie expert max to 36 rat. Oczywiście Wziąłem na 60 co dało mi ok 41zl miesięcznie.
Śmieszne, bo jak sfinakizowalem zakup to oferta z wysyłką wygasa, zostały tylko stacjonarnie. Zastanawiam się tylko, czy jutro nie zadzwonią z informacją, że jednak coś nie pykło z zamówieniem i trzeba anulować :(
W sumie dobrze, bo 58 wypełniłby mi całą przestrzeń na ścianie a i jak mały zacznie już jeść papki to kanapa ląduje 2m od TV.
Powinien być na piątek
Dodatkow trafiłem na info o modelach na 2019 gdzie zmierzono ruch i wynosi w 50hz Panasonic 50gx8 450linii, tyle tyle samo co np Nano 86 120hz i kilku innych 120 ;) ale też i 60hz Nano 80/1


Szczerze się boje Philipsa. Po pierwsze oprogramowania, a po drugie... jakości samej w sobie. To jest tak jak z TCL którego wczoraj oddałem - obraz, zwłaszcza po kalibracji od Kikiego petarda, ale soft.... No tego klatkowania w sumie na każdym źródle nie mogłem przetrawić.
Btw, philips, tegoroczny, nie 58 ale 65 (czyli IPS) wyglada tak jak na zdjęciu
2b645c12015a4aff7b666fbfe0987887.jpg


Widzicie te plamy? Stad moje obawy co do jakości philipsa. Tego akurat wziął mój brat. Po postawieniu w salonie szuka promki na Sony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To nie kwestia softu jako tako ale obsługi filmów 24fps. Kupa tv sobie z tym nie radzi, część z niektórych źródeł. Panas gx8 ogarnia z każdego, np Sony xg/h 70/80 juz kujeja w tej kwestii.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
wiem, to nie moje pieniadze, ale chce Ci sie tak "tani" TV splacac przez 5 lat???


Chodzi o coś zupełnie innego. 41 to pomijalna kwota w skali miesiaca a idzie znów lockdown itp. A zawsze mogę spłacic wczesniej nadplacajac i takie jest założenie.
Plazma działa, nie ma konieczności wymiany ale uznałem, że to odpowiedni moment aby kupić w miare dobry TV za nieduże pieniądze. Sami widzicie, że sprzęt z roku na rok doznaje downgreadu (choćby matryce 60hz). Moja plazma ma ponad 10 lat i może w każdej chwili podziękować. Wtedy będę zmuszony kupić coś w niedużym budżecie ale to, co będę musiał a nie co będę chciał. A 40zl to w miesiącu nie kupię 2x papierosów. 80 czy 100zl to nie mógłbym sobie na to pozwolić.
A patrząc na ceny xh to raczej swoje kosztować będzie nawet za jakiś czas. A i sami widzicie też, że takie promocje to okazja i szybko znikają.

Btw, pus 8535 zaświeci lepiej niż GX8? Widziselm oba na materiałach demo i naziemnej. Do tego meczyk piłki nożnej i jakieś demka z pentka. Chyba musze isc w takim razie do okulisty bo philips zacnie świecił ale za ekranem... A i sami wskazujecie, że 73 lepiej sobie radził niż 85. W rodzinie mam 58pus73 i no bez jaj... Ja bym tego nie kupił do kablówki w życiu.

Ktoś wie ile linii ogarnia 8535? Jak u niego z odwzorowaniem ruchu?
 
Ostatnia edycja:

83piotrek

New member
Ja od pół roku w salonie mam 65xf9005. Tv bardzo fajny, chwalony. Nity robią wow,ale w demkach widać ta oszukana czerń. Teraz zmieniałem w sypialni. Oglądałem z pendrivem dużo tv, żona chciała ładny. Ciężko było się zdecydować. Philips brzydal że średnim obrazem, Sony w tej cenie nawet na va gorszy, rozmyty obraz. LG ips odrzuciłem. Myślałem o Samsungach bo 55 można wziasc za 1800 i dawały radę. Ale kupiłem panasa że wzg na cienkie ramki i elegancję. W kwocie do 3 tysi miał w sklepie najlepszy obraz. W domu dwa dni. W dzień obraz bardzo fajny, w nocy wychodzą niedoskonałości va edge. Ot taki ulepszony Samsung. Ale nie rozumiem jak na trzeźwo można polecać philipsa ? Grube ramkiz obraz przeciętny i cena premium? Pytam się za co ? Jakbym przyniósł do domu philipsa z ramką 1.5cm to żona by mnie wyśmiała... A tak pochwaliła że wygląda jak OLED...
 

sharezz

New member
szkoda tylko, że nie gra jak OLED :p
a nie przeszkadza Ci system? serio pytam.
Byłem dziś u sąsiada, włączył mi swojego Sony, jak się okazało na miejscu 65XF9005, jakieś filmy demo na YT - przyznaję, że zbierałem szczękę z podłogi :) wróciłem do domu i spojrzalem na panasa z politowaniem, nawet po jakiejś kalibracji z avforums.
 

Petru23

Banned
Ja od pół roku w salonie mam 65xf9005. Tv bardzo fajny, chwalony. Nity robią wow,ale w demkach widać ta oszukana czerń. Teraz zmieniałem w sypialni. Oglądałem z pendrivem dużo tv, żona chciała ładny. Ciężko było się zdecydować. Philips brzydal że średnim obrazem, Sony w tej cenie nawet na va gorszy, rozmyty obraz. LG ips odrzuciłem. Myślałem o Samsungach bo 55 można wziasc za 1800 i dawały radę. Ale kupiłem panasa że wzg na cienkie ramki i elegancję. W kwocie do 3 tysi miał w sklepie najlepszy obraz. W domu dwa dni. W dzień obraz bardzo fajny, w nocy wychodzą niedoskonałości va edge. Ot taki ulepszony Samsung. Ale nie rozumiem jak na trzeźwo można polecać philipsa ? Grube ramkiz obraz przeciętny i cena premium? Pytam się za co ? Jakbym przyniósł do domu philipsa z ramką 1.5cm to żona by mnie wyśmiała... A tak pochwaliła że wygląda jak OLED...

Z jakiego powodu zwróciłeś?
 

83piotrek

New member
Z jakiego powodu zwróciłeś?

Panasa nie zwróciłem... A co znajdę innego w tej cenie? W dzień na costą Rica obraz do Sony jest podobny. Wiek bo mam oba, dema inne też. Różnica jest na czerni w nocy. Dopłata do Sony z androidem 55 to w prokocji tysiak ale 3 cale mniej. Panas jest w cenie philipsa więc nic innego nie znajdę...
 

Petru23

Banned
Mam kilku znajomych po marketach rtv + dwóch szeryfuje sobie na placówkach. Jak zapytałem, dlaczego nie mają powystawianych philipsow to powoedzielm, że straszą ludzi żarówno jakością wykonania jak i obrazu. Owszem, mają na magazynach ale wystawiają wyższe serię tylko z ambi i ustawiają zazwyczaj wśród niższych serii. Ogólnie to bardzo sceptycznie do niego podchodzą, traktując je na równi z Sharpem tanim, tośką czy innymi budżetowcami.

Do tego odpalają tylko materiały demo, bo skalowanie naziemnej straszy klientów. Ogladajac samsunga q64 praconik ustawił na nim naziemna + na kilku innych do porównania, w tym na philipsach. Później orz nie szef opierdsiekil go, że zostawił naziemna włączona, bo klientów straszyć będzie. Demo ma lecieć.
Jak zobaczyłem Bolka i Lolka z TVP abc to wiedziałem już jak który skaluje.
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
No ale Philips 58 zeszłoroczny stoi na wystawce w ME, tegoroczne w MM. Wiem, bo je porównywałem z GX830. Obraz w philipsie był dramat do tego Panasa, jakiś zamglony, nieostry, wyblakły, ale biorę pod uwagę to ze to były tylko demówki i to w sklepie.
Za to nigdzie nie ma TCLa, do tej pory widziałem go tylko w jednym ME na półkach.
Za to z tymi sprzedawcami to jak się trafi. Jak brałem z bratem Philipsa to dla sprzedawcy to były najlepsze tv, no wychwalał pod niebiosa, ze co z tego ze na IPS (65) ale „co to za IPS, jak pan weźmie to w domu się dopiero przekona i nigdy nie zwróci, bo ich nigdy nikt nie zwraca”. Jak zwracaliśmy to trafiliśmy w tym samym sklepie na innych typów, którzy stwierdzili ze Philipsów się nie bierze (w domyśle „bo są gówniane”), tylko samsung i lg. W innym sklepie chwalili tylko Sony bo obraz i android, a tv bez androida to śmieci. W dwóch salonach ME do tej pory trafiłem na gości, którzy dość nieśmiało wspomnieli o GX810. Jako ciekawa alternatywę. W jednym gość tylko z miejsca sugerował kupno mi boxa, a w drugim kazali brać ubezpieczenie, bo ze względu na wystający ekran bardzo lubi pękać. Obydwu stwierdzili ze do 3k, nic lepszego pod katem obrazu się nie znajdzie, dopiero później Sony XH ale to 3300, później LG Nano i Samsung Qled.
Ale to wszystko co mówią trzeba dzielić na dwa. Albo i trzy.
@83piotrek nie odpisałeś jak ci ten system Panasonika podchodzi [emoji846]
Edit
@Petru23 w MM jest akcja 50 zł za wydane 500. Więc jak dobrze pokombinować, 2% cashback z goodie albo planetplus + 40 zł za newsletter + 250 zł zwrotu na kartę to 58' wychodzi za 2650. Just sayin.
Edit 2
jak sie doda worki na śmieci albo salaterkę za 2,99 to będzie 2600zł. Janusz z peppera mi się włączył :D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Ale zwrot masz do wykorzystania przy następnych zakupach, także nie mozna o jego wartość obniżyć ceny tv ;)

TCL stoi zazwyczaj przy najtańszych Markach bo wtedy sprawiają wrażenie ładnie świecących. Jakby stały przy LG Nano czy qledach to byłoby malo ciekawie.
Philipsy znów są. Albo grupowane oddzielnie albo mają własne wystawki oddzielne dla ambi. Tak czy inaczej nie są stawiane wśród lepszych tv.
Chyba nie muszę tłumaczyć z jakiego powodu ;)
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
jasne, masz rację, ale że muszę żonie kupić żelazko z generatorem pary to i tak jestem na plus :) oddałem to co miałem, kosztował sporo więcej i skorzystałem z tej akcji. Mnie on faktycznie będzie kosztował 2600 + żelazko :)
choć mam watpliwości... spore, chodzi mi po głowie ciągle LG Nano86 i Sony Xh80. Myslę jaka realna jest różnica między różnie nazwanymi przez producentów qledami, a tym gx830.
 

sharezz

New member
Panasa nie zwróciłem... A co znajdę innego w tej cenie? W dzień na costą Rica obraz do Sony jest podobny. Wiek bo mam oba, dema inne też. Różnica jest na czerni w nocy. Dopłata do Sony z androidem 55 to w prokocji tysiak ale 3 cale mniej. Panas jest w cenie philipsa więc nic innego nie znajdę...

Z jakiego powodu zwróciłeś?

chłopaki jak rozumiem wy we dwóch macie GX830 wiec pytanie: też macie takie jaśniejsze plamy przy czarnym ekranie? Tak - to zdjęcie jest prześwietlone, inaczej nie idzie tego sfotografować, też wiem że to edge led więc od dolnych narożników powinno być jaśniej, taka technologia, ale po prostu zastanawiam się czy to normalne. Na filmach jakoś mocno tego nie widać, w sumie wcale - ale przy zmieniających się odcinkach gdy przez chwile jest ciemny ekran - już tak. I mnie denerwuje :)
 

Attachments

  • 2020-11-09_21h31_57.jpg
    2020-11-09_21h31_57.jpg
    76,9 KB · Wyś: 15

83piotrek

New member
chłopaki jak rozumiem wy we dwóch macie GX830 wiec pytanie: też macie takie jaśniejsze plamy przy czarnym ekranie? Tak - to zdjęcie jest prześwietlone, inaczej nie idzie tego sfotografować, też wiem że to edge led więc od dolnych narożników powinno być jaśniej, taka technologia, ale po prostu zastanawiam się czy to normalne. Na filmach jakoś mocno tego nie widać, w sumie wcale - ale przy zmieniających się odcinkach gdy przez chwile jest ciemny ekran - już tak. I mnie denerwuje :)

Dzisiaj Ci sprawdzę. Najlepiej jak byśmy mieli ta sama plansze youtube. Ale z tego co widzę panas ma mały efekt chmury w stosunku do Sony xf90 co mam na dole. Tam to jest tragedia. Chyba go zareklamuje...Do wczoraj miałem 14 dni zwrotu. Wahałem się czy go nie oddać i nie spróbować czegos lepszego. Myślałem o upolowaniu xh90 albo Samsung q77 albo q80.
Dopiero teraz dotarły do mnie polityki sklepów co do grupowania tv na wystawach itp widzę teraz że np w me i euro nie widziałem Samsungów qled a chodziłem głównie tu i w sumie ich nie porównałem do panasa.
Fakt faktem -jak już pisałem panas w tych sklepach i w tej półce wypadł najlepiej.
 

Petru23

Banned
ja zwróciłem o zielonego pixela. I miałem 50gx810 (niby to samo ale mniejsza przekątna a co za tym idzie mniejsza powierzchnia do podświetlenia i mniej widoczne jego mankamenty).
W ciemnym pokoju nie widziałem aż takich plam. Powiem, ze ledwo co widziałem te plamy i chcąc zrobić zdjęcie pokazujące dobrze ogarnięte podświetlanie aparat pokazał coś zupełnie innego. Uwidocznił w sposób znaczny podświetlenie

Link do dysku googla, jest tam folder "podświetlenie" z trzema fotkami na zupełnej ciemni. Na dwóch widoczne są jaśniejsze narożniki co właśnie podkreślił aparat (nova 5t). Trzecie zdjęcie już na wprost oddaje mniej więcej to, co widziałem - czyli praktycznie żadnych rozjaśnień.
https://drive.google.com/drive/folders/1RtwWqAqTaNDFoDgeR3wskmY6U-nAMQ07?usp=sharing

Wciąż nie zamówiłem nic za tego panasa. Cały czas się waham. Aktualnie studiuję, o dziwo Samsunga 55Q77T za 3000zł. Głównie ze względu na 120Hz i brak jakiś większych problemów (no, może poza spasowaniem pleców obudowy) i do tego CI+. Do HX85 nie będę dopłacał ze względu właśnie na te całe podświetlanie
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
TX-50GX810E znów dostepny w Media Expert za 2470Zł z kodem ME3112WE.
I zastanawiam się, czy go brać. Ale znów 50" jednak za mało, wizualnie jak 42" z ramką. Nie wiem... czy może dopłacić do Samsunga 120Hz...
Ten pixel zielony mnie martwi...
 

Petru23

Banned
To opinia oparta o własne doświadczenia, czy taka zasłyszana? Bo moje doświadczenie z posiadanym EC780, a także Philips'em PUS7304 czy Samsungiem serii 7000 (porównywane w ME) jest zupełnie inne. To nie jest QLED, ale swojej klasie cenowej miał najlepszy obraz.

od znajomych pracujących w marketach.
 

sharezz

New member
TX-50GX810E znów dostepny w Media Expert za 2470Zł z kodem ME3112WE.
I zastanawiam się, czy go brać. Ale znów 50" jednak za mało, wizualnie jak 42" z ramką. Nie wiem... czy może dopłacić do Samsunga 120Hz...
Ten pixel zielony mnie martwi...
chcesz dopłacać do Hyunaia? :)
ja bym nie skreślał modelu, czy serii po jednym pikselu w Twoim egzemplarzu.
ja zwróciłem o zielonego pixela. I miałem 50gx810 (niby to samo ale mniejsza przekątna a co za tym idzie mniejsza powierzchnia do podświetlenia i mniej widoczne jego mankamenty).
W ciemnym pokoju nie widziałem aż takich plam. Powiem, ze ledwo co widziałem te plamy i chcąc zrobić zdjęcie pokazujące dobrze ogarnięte podświetlanie aparat pokazał coś zupełnie innego. Uwidocznił w sposób znaczny podświetlenie

Link do dysku googla, jest tam folder "podświetlenie" z trzema fotkami na zupełnej ciemni. Na dwóch widoczne są jaśniejsze narożniki co właśnie podkreślił aparat (nova 5t). Trzecie zdjęcie już na wprost oddaje mniej więcej to, co widziałem - czyli praktycznie żadnych rozjaśnień.
https://drive.google.com/drive/folders/1RtwWqAqTaNDFoDgeR3wskmY6U-nAMQ07?usp=sharing

Wciąż nie zamówiłem nic za tego panasa. Cały czas się waham. Aktualnie studiuję, o dziwo Samsunga 55Q77T za 3000zł. Głównie ze względu na 120Hz i brak jakiś większych problemów (no, może poza spasowaniem pleców obudowy) i do tego CI+. Do HX85 nie będę dopłacał ze względu właśnie na te całe podświetlanie
u Ciebie nie widać takiego cloudingu jak u mnie. ja mam spora jasna plame na prawo od srodka ekranu, na dole. Co dziwne - ona jest widoczna w trybie cinema pro, najgorzej jak sie wlaczy HDR. W normalnym widac slabie, w kino - prawie wcale. A juz prawie wcale jej nie widac, jesli obraz jest w SDR. W ogole ten caly HDR mnie drazni, jesli HDR ma polegac na podswietleniu matrycy do 100% to ja dziekuje. A wyglada mi to, ze tak wlasnie dziala.
Na tego Samsunga tez wlasnie patrze, ale to jest euro i jak czytam polityke zwrotów to jest niezla lipa... jesli (ewentualnie) trzeba bedzie zwrocic do tylko kurierem, bez mozliwosci oddac w najblizszym sklepie.

Dzisiaj Ci sprawdzę. Najlepiej jak byśmy mieli ta sama plansze youtube. Ale z tego co widzę panas ma mały efekt chmury w stosunku do Sony xf90 co mam na dole. Tam to jest tragedia. Chyba go zareklamuje...Do wczoraj miałem 14 dni zwrotu. Wahałem się czy go nie oddać i nie spróbować czegos lepszego. Myślałem o upolowaniu xh90 albo Samsung q77 albo q80.
Dopiero teraz dotarły do mnie polityki sklepów co do grupowania tv na wystawach itp widzę teraz że np w me i euro nie widziałem Samsungów qled a chodziłem głównie tu i w sumie ich nie porównałem do panasa.
Fakt faktem -jak już pisałem panas w tych sklepach i w tej półce wypadł najlepiej.
Wiem, że wypadł najlepiej bo mi też się tak w sklepie zdawało. Ale też fakt, że obok stał jakiś niski model LG a obok Philips 58 seria 7, wiec konkurencji nie mial za duzej.
To ja się tak wacham z GX830... generalnie mam nerwa na niego. Za ten clouding, za sterowanie, kompletnie nie czaje ustawien obrazu, dlaczego wybieram sobie np tryb kino na wszystkie zrodla, wchodze do netflixa i tam mam tylko do wyboru normalny i uzytkownika, idac dalej i wybierajac film z DV mam tylko ustawienia DV (ale trybu kino juz nie mam), ale jak już w jakiś serial HD to tryb kino jest. Tak na serio w głupim netflixie muszę trzy razy ustawiać to samo. A pozniej jeszcze na YT i kazdym innym zrodle, pomimo ze juz to skopiowalem na wszystie. Swiadomie rezygnowalem z braku aplikacji, airplay czy innego chromecasta, czy jakiegos normalnego OSa na rzecz jakości obrazu, ale już chyba coś we mnie pęka i patrzę na skreslonego na początku Q70T. Dla świętego spokoju.
 
Do góry