Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

GOLUMN

Member
Mam pytanie odnośnie wyświetlania na ekranie dwóch kanałów jednocześnie.
Mam tv cyfrową(moduł CAM) i przy wyborze jedno okno mam czarne i pokazuje "KANAŁ ZAKODOWANY"
Wie ktoś o co chodzi?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie wyświetlania na ekranie dwóch kanałów jednocześnie.
Mam tv cyfrową(moduł CAM) i przy wyborze jedno okno mam czarne i pokazuje "KANAŁ ZAKODOWANY"
Wie ktoś o co chodzi?

No właśnie o to chodzi, że jest zakodowany czyli trzeba za niego zapłacić. A co to w ogóle za kanał ? Jaka nazwa ?
 

def102

New member
Mam pytanie odnośnie wyświetlania na ekranie dwóch kanałów jednocześnie.
Mam tv cyfrową(moduł CAM) i przy wyborze jedno okno mam czarne i pokazuje "KANAŁ ZAKODOWANY"
Wie ktoś o co chodzi?

Jak rozumiem masz jakąś cyfrową kablówkę (DVB-C).
Przerabiałem ten temat kilka miesięcy temu. Z grubsza mówiąc przy wyświetlaniu dwóch kanałów jednocześnie obrazy pochodzą z dwóch tunerów, a tylko jeden z nich dostaje dekodowany sygnał - masz tylko jeden moduł CAM z kartą. Analogiczna sytuacja jest kiedy nagrywasz jakiś kanał na podłączony dysk HDD, wtedy na ekranie dostajesz info Kanał zakodowany.
Robiłem różne próby z profesjonalnym modułem Technicrypt CX-PRO włącznie, a jest to moduł, który stosowany jest w stacjach czołowych i potrafi dekodować kilka kanałów jednocześnie, ale nawet to nie działało.
U mnie skończyło się na tym, że mam dwa moduły CAM z kartami i teraz wszystko działa (PIP oraz nagrywanie jednego kanału i jednoczesne oglądanie innego albo nagrywanie dwóch różnych kanałó równocześnie). Dopiero teraz oba tunery pracują prawidłowo i niezależnie.
Nie wiem tylko czy masz możliwość żeby mieć dwa moduły i karty, u mnie w kablówce tak rozwiązana jest usługa multiroom (dostaje się drugi dekoder lub moduł CAM i drugą kartę).
Ewentualnie jeśli nie masz karty parowanej z modułem można jeszcze użyć splitera, ale to często jest niezgodne z regulaminem kablówki.
 

Wilh2

New member
Witam forumowiczów
Od grudnia jestem posiadaczem plazmy P50VT60E
Moje pytanie dotyczy oryginalnych okularów 3D których niestety nie dostałem z telewizorem (w zamian w sklepie dostałem okulary Samsung model SSG-5100GB które mają pasować).
Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi napisać jaki model okularów panasonica oryginalnie był dostarczany z tym telewizorem ewentualnie czy okulary innego producenta mogą współpracować z tym telewizorem.
 

viki0987

Member
Tak te okulary działają z tą plazma . Co nie zmienia faktu jeśli tv nowy to powinny znajdować się 2 pary oryginalnych okularów Panasonica. Reklamuj.
 

Wilh2

New member
Dzięki
To telewizor powystawowy grał od wakacji cena była dobra najwidoczniej okulary się zapodziały ja nie dociekałem wziąłem zamienniki i dzisiaj rozpakowałem dopiero także już po ptokach. Zresztą na razie brak funduszy na odtwarzacz blu ray z 3D chociaż jestem ciekawy jak z youtuba będą się prezentować filmiki 3D.
Na razie ogarniam instrukcję e-pomoc 246 stron jakby wydrukować to spora kniga.
Nic nie znalazłem o podłączaniu komputera (a konsola jest) chciałbym puścić filmy z youtuba zobaczyć jak gry wyglądają.
Mogę równolegle z monitorem podłączonym przez dual link do karty graf. komputera wyprowadzić sygnał do telewizora za pomocą HDMI. Muszę troszkę poszperać wydaje mi się ze znajomy miał coś takiego po przeciągnięciu myszki do jednej z krawędzi monitora uruchamiał też wyświetlanie pulpitu na telewizorze.
 

GOLUMN

Member
Proszę o radę.
Mam 55VT60 i chciałem coś obejrzeć z pendriva a także coś nagrać z TV ale telewizor podaje komunikat "WYKRYTO URZĄDZENIE USB" i na tym koniec.
Niby go widzi ale żeby go sformatować lub właśnie coś obejrzeć lub nagrać to niestety lipa.
Jeżeli coś możecie podpowiedzieć to bardzo proszę o odpowiedź.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Proszę o radę.
Mam 55VT60 i chciałem coś obejrzeć z pendriva a także coś nagrać z TV ale telewizor podaje komunikat "WYKRYTO URZĄDZENIE USB" i na tym koniec.
Niby go widzi ale żeby go sformatować lub właśnie coś obejrzeć lub nagrać to niestety lipa.
Jeżeli coś możecie podpowiedzieć to bardzo proszę o odpowiedź.
Pewnie że lipa , bo trzeba było dobrze czytać instrukcję a tam piszą że tylko twardy dysk od 160 GB można używać do nagrywania lub buforowania po wcześniejszym jego sformatowaniu tylko przez ten tv i te nagrania można tylko oglądać na danym tv, na pc nie da rady.Do siego roku.:krol:Oby jak najszybciej z wielkimi płaskimi OLedami.:mrgreen:
 

SDman

Banned
Proszę o radę.
Mam 55VT60 i chciałem coś obejrzeć z pendriva a także coś nagrać z TV ale telewizor podaje komunikat "WYKRYTO URZĄDZENIE USB" i na tym koniec.
Niby go widzi ale żeby go sformatować lub właśnie coś obejrzeć lub nagrać to niestety lipa.
Jeżeli coś możecie podpowiedzieć to bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,
a na innym penie innym USB w TV, to samo ?

Pozdr.
 

JanVid

New member
.... mało tego .... a dysk sformatuje do jakiegoś "swojego formatu", który nie będzie "widziany" przez żaden PC lecz tylko i wyłącznie przez ten egzemplarz TV ..... czyli dbają o "sumienie antypirackie" klienta :) ... nie ma lipy :)
 
Do góry