Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Ralf58

New member
Witam,

Mam 50TV60 podłączony do Hk avr170. Do tej pory sygnał szedł z kablówki z dekodera zewnętrznego i było OK. Dziś postanowiłem zmienić dekoder na moduł CAM. Podłączyłem i wszystko jest OK poza dźwiękiem - jest tylko z TV, a nie z ampli. Kabel hdmi podłączony oczywiście pod hdmi 2. Tak samo w ampli kabel podłączony jest pod hdmi aut (arc). Kiedy podłączę całość kablem optycznym to dźwięk jest choć bardzo ściszony. Jakieś podpowiedzi? Czy coś mam dodatkowo ustawić na TV albo ampli? Szukałem różnych opcji ale nic nie mogę znaleźć.
jak zestaw podłączony jest optykiem to dźwięk idzie i na kinie domowym i na głośnikach TV.
 

digitalus

Banned
Witam
Nie mam takiej instalacji ale w menu telewizora dzwiek jest jest funkcja glosnosc, domyslnie ustawiona jest na 0 , mozna zwiekszyc.Sprawdzales czy bedzie poprawa?
 

Ralf58

New member
Sprawdziłem sugestię digitalus - brak efektu. Jakieś inne pomysły?

Mam jeszcze jedno pytanie - włożyłem do TV pendrive SanDisk 16GB na USB 2.0 - pena widzi jednak nic z nim nie mogę zrobić, nie mogę sformatować i na nim nagrywać. Czego to może być wina?
 

MARHOR13

New member
nieaktywne jedno z wejść sygnału satelirarnego

Witam,
W sobotę dostałem zamówiony telewizor. Jest to moja pierwsza plazma, ale jestem mega zadowolony.
Obraz, funkcje - rewelacja.
Mam jednak mały problem w postaci braku sygnału w jednym z wejść anteny satelitarnej oznaczonej IN 2. Mam podłączone 2 kable antenowe i ustawiony podwójny tuner oraz DISEqc 1.0 , ale w konfiguracji LNB przy wejściu sygnału ustawione jest faktycznie IN 1. Niestety nie mogę ustawić obu wejść naraz, bo albo jest IN 1 albo IN 2.
Co mam zrobić aby obydwa wejścia sygnału były aktywne, bo w obecnej sytuacji nie mogę nagrywać 2 programów jednocześnie.
Proszę o pomoc.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Mam 50TV60 podłączony do Hk avr170. Do tej pory sygnał szedł z kablówki z dekodera zewnętrznego i było OK. Dziś postanowiłem zmienić dekoder na moduł CAM. Podłączyłem i wszystko jest OK poza dźwiękiem - jest tylko z TV, a nie z ampli. Kabel hdmi podłączony oczywiście pod hdmi 2. Tak samo w ampli kabel podłączony jest pod hdmi aut (arc). Kiedy podłączę całość kablem optycznym to dźwięk jest choć bardzo ściszony. Jakieś podpowiedzi? Czy coś mam dodatkowo ustawić na TV albo ampli? Szukałem różnych opcji ale nic nie mogę znaleźć.
jak zestaw podłączony jest optykiem to dźwięk idzie i na kinie domowym i na głośnikach TV.

Witam,

Menu Kofiguracja .... Opcja VieraLink wszystko na włączone. Pilot przycisk Apps ....aplikacja VieraLink zmień na kino domowe
 

Ralf58

New member
Wiesiek19 - niestety tu pojawia się problem - kiedy wchodzę w Viera Link pojawia się komunikat brak danej funkcji. O co chodzi?
 

Ralf58

New member
Kabel powinien być OK - to Hama Proclass hdmi 1.4 (ze specyfikacji wynika, że obsługuje CEC).
Co do source w ampli - nie ma tam funkcji on, można wskazać źródło video i audio i do wyboru są różne złącza hdmi (od 1 do 6), niestety nie mam wyboru złącza hdmi arc (przynajmniej nie widzę).
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Kabel powinien być OK - to Hama Proclass hdmi 1.4 (ze specyfikacji wynika, że obsługuje CEC).
Co do source w ampli - nie ma tam funkcji on, można wskazać źródło video i audio i do wyboru są różne złącza hdmi (od 1 do 6), niestety nie mam wyboru złącza hdmi arc (przynajmniej nie widzę).

To ustawienia audio w HK. Gdzies musi byc a ja dokladnie nie pamietam gdzie.
HK mialem jakis czas temu.
 
Ostatnia edycja:

dyzio

Member
Co do source w ampli - nie ma tam funkcji on, można wskazać źródło video i audio i do wyboru są różne złącza hdmi (od 1 do 6), niestety nie mam wyboru złącza hdmi arc (przynajmniej nie widzę).

A ja widzę napis ARC dosyć wyraźnie na stronie 6 tej instrukcji, przy HDMI Monitor Out Connector.
Tak, Out to nie IN, ale ze tak zapytam sprawdzałeś? Warto zajżeć też na stronę 11 oraz 13

http://eu.harmankardon.com/tl_files...s/AVR 170/Owner Manual - AVR170 (English).pdf
 
Ostatnia edycja:

Ralf58

New member
dyzio - ja wiem jak podłączyć kablem, żeby było ARC. Problem mam z właściwym ustawieniem tego systemowo. Kabel jest podłączony pod ARC w ampli
 

bundesek

New member
:grin:Sorki a propos naszej VT-etki jak czytam że inne plazmy z naszej stajni są super i inne takie to coś mnie bierze.Niech ktoś kto ma model Vt ostatniej serii da go jak ja do profesionalnej kalibracji to zobaczy różnicę.Dużą.Ale może nie dla wszystkich.Pozdrawiam.
 

Ralf58

New member
Sukces - znalazłem funkcję w ampli 'hdmi link' - wystarczyło przestawić na on i wtedy viera link w TV zaczęło działać. Dziękuję wszystkim za pomoc - problem rozwiązany.
 

MARHOR13

New member
Kalibracja VT60

Od tygodnia mam tę plazmę i na razie bawię się funkcjami i możliwościami, ale chciałbym ją profesjonalnie skalibrować. Jak to zrobić samemu , ewentualnie jak znależć kogoś kto to zrobi?
 

Ryniuu

New member
Kilka dni temu nabyłem 50VT60. Po sprawdzeniu w menu telewizora oraz w menu serwisowym ilość godzin przepracowanych to 5104 i uruchomień to 543.

Ponad 5 tysięcy godzin. Serwis tłumaczy to tym, że tak bywa a telewizor w rzeczywistości w sklepie przebywał kilka, kilkanaście tygodni. Według nich po badaniach u producenta telewizory mogą pokazywać takie cuda.

Czy jest to możliwe? Mnie się wydaje, że nie.
 
Do góry