Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Paniczos

New member
Witam serdecznie. Planuję zakupić telewizorek który będzie służyć głównie do grania na PS3/PS4 myślałem nad 55 calowym VT 60. Czy to byłby dobry wybór dla mnie ? Czy w tej kwocie jest coś lepszego?
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu: ok. 2 metry
jak słońce świeci w pokoju: nie (pokój jest w piwnicy, okno ma roletę, od wschodu
Jak duży jest pokój: 2mx4m=8m2
jaki masz obecnie telewizor: Panasonic 46G30
jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sportowe, przyrodnicze,
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wolę bez
wolisz obraz ostry czy łagodny: chyba ostry
matryca błyszcząca czy matowa: matowa (?)
preferowana wielkość telewizora: 55 cali
preferowana marka: Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości obrazu
jakie urządzenia będą podłączone: PS3/PS4, laptop, telefon, cyfrowy polsat
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 85% PS3/PS4, 5%TV, 5%filmy z laptopa,
czy też blu ray, 5% oglądanie youtuba, zdjęcia itd.
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
czy ważne jest wifi: tak
czy będziesz korzystać z widgetów: tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
ma mieć 3D: tak
ma mieć slot na karty SD: tak
ma mieć tuner DVB-S: nie wiem
jakimi złączami: hdmi, usb
jaki masz sygnał: tuner satelitarny,
ile programów HD: ok. 10
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: nie więcej niż 7000zł
Jeżeli coś jeszcze dopisać to proszę mówić.
 

El Greco

New member
To bardzo proste,
jestem od zarania dztiejow fetyszysta techniki plazmowej, bo choc nie bylo jeszcze takiej technologii, ktora bylaby idealna, to jednak z wadami plazmy potrafie najlepiej zyc. Zaden z tv nie ma tak kontrastowych, plastycznych barw jak plazma, zaden LCD nie daje sobie tak rady z szumami programow nonHD, ale...LCD dokonalo poteznego kroku naprzod, i nawet jezeli blednie nazywane dzisiejsze LCD, "LED", faktycznie z LEDowa technika niewiele maja wspolnego, to jednak byl to duzy postep i choc w dalszym ciagu zdecydowana wiekszosc tych TV jest gorsza od takiego VTW, a te, ktore umiejetnien ustawione i obstawione peryferia moze jakosss konkurowac z Panasonikiem, to wydatek jest tez zdecydowanie wiekszy, poza tym w momencie gdy zaczynaja sie duze przekatne(np. 65") tam LCD wysiadaja z reguly kompletnie.

Mowilem na poczatku o wadach obu technologii i o tym, ze z wadami plazmy daje sie zyc lepiej, ale...akurat te wady nie zupelnie pasuja do twojego profilu, bo jak sobie wyobrazasz walenie na konsoli 24/ dobe i uzywanie go zamiast monitora do krazenia po sieci???
Jak zamierzasz docierac plazme, no chyba, ze ci cienie i odparzenia przeszkadzac nie beda. Osobiscie zaryzykowalbym kupno podanego Sony, niestety nie pamietam jak u niego z imput lag.
 
To bardzo proste,
jestem od zarania dztiejow fetyszysta techniki plazmowej, bo choc nie bylo jeszcze takiej technologii, ktora bylaby idealna, to jednak z wadami plazmy potrafie najlepiej zyc. Zaden z tv nie ma tak kontrastowych, plastycznych barw jak plazma, zaden LCD nie daje sobie tak rady z szumami programow nonHD, ale...LCD dokonalo poteznego kroku naprzod, i nawet jezeli blednie nazywane dzisiejsze LCD, "LED", faktycznie z LEDowa technika niewiele maja wspolnego, to jednak byl to duzy postep i choc w dalszym ciagu zdecydowana wiekszosc tych TV jest gorsza od takiego VTW, a te, ktore umiejetnien ustawione i obstawione peryferia moze jakosss konkurowac z Panasonikiem, to wydatek jest tez zdecydowanie wiekszy, poza tym w momencie gdy zaczynaja sie duze przekatne(np. 65") tam LCD wysiadaja z reguly kompletnie.

Mowilem na poczatku o wadach obu technologii i o tym, ze z wadami plazmy daje sie zyc lepiej, ale...akurat te wady nie zupelnie pasuja do twojego profilu, bo jak sobie wyobrazasz walenie na konsoli 24/ dobe i uzywanie go zamiast monitora do krazenia po sieci???
Jak zamierzasz docierac plazme, no chyba, ze ci cienie i odparzenia przeszkadzac nie beda. Osobiscie zaryzykowalbym kupno podanego Sony, niestety nie pamietam jak u niego z imput lag.
Podoba mi się takie podejście do problemu.
Pozdrawiam :smile:
 

GOLUMN

Member
Mam pytanie odnośnie ustawień obrazu.
Na liczniku mam przepracowane 210 godzin i do tej pory miałem ustawione wszystko na zaniżonych parametrach.
Teraz wprowadziłem ustawienia z tej strony: Panasonic TC-P65VT60 3D Plasma HDTV Settings | Sound & Vision (z małą korektą kontrasu,który obniżyłem do 60)
i jest o niebo lepiej.Wydaje mi się,że nawet lepiej niż tryb THX CINEMA.
Czy dobrze zrobiłem czy to jednak jeszcze trochę za wcześnie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale nie musiałeś jechać na słabszych ustawieniach.
Wystarczyło podczas oglądania przeformatowywać obraz.
 

El Greco

New member
Tak jak KIki wspomnial, mozesz robic prawie wszystko, pod warunkiem, ze bedziesz unikal dlugookresowo, statycznych ikon.Jezeli ogladasz jakis program z jaskrawym, nieprzezroczystym logo, 1-2h, to najlepiej zoomoj ekan tak, by przesunac znaczek poza obreb ekranu. Przy zabawie z Menü, zmniejszaj kontrast do minimum i wtedy mozesz siedziec w ustawieniach bezstresowo i do bolu, zrszta przy 200h najgorsze ma twoj tv za soba, po 1000h nastepuje kolejne podwyzszenie napiecia i wtedy dobrze byc czujnym jak teraz przy docieraniu.

To, ze te ustawienia ci pasuja lepiej jest rzecza indywidualna, co pokazal by ci colorimeter, jest rzecza odrebna.

Ogolnie nie mozesz tez zapomniec o tym, ze twoje Baby, ma coraz lepszy obraz, to tez jest efektem tego, ze obecnie podoba ci sie najbardziej ;-)

Nie widze tez powodu, by przy 3D ustawiac maksymalny kontrast.

http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=149&thread=12143&postID=6661#6661
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ja już na dzień dobry wypaliłem w swoim te ch....e logo TVN 7 HD -MASAKRA a z lewej ten żółty kwadrat z oznaczeniem wiekowym, bo myślałem że włączony pixel orbiter temu zapobiegnie a tu k...a niespodzianka-nie wiem po co on jest ?.Pas przesuwany kilka godzin nic nie daje, stacje za takie loga powinny płacić odszkodowania właścicielom drogich ekranów plazmowych !!!! Te ustawienie pro z portalu Sound&Vision jest rewelacyjne i to nawet na 3D, ciekawe ile typowa kalibracja jeszcze poprawia obraz ?
 

GOLUMN

Member
No i?
Wszystko masz włączone?Czy np.czujnik otoczenia jest wyłączony?Jakość obrazu jest inna?
TRYB OSZCZ w USTAWIENIACH ECO czy powoduje zmianę w ustawieniach obrazu tzn.zmniejsza np.kontrast?
 

maderos

Member
Bez reklam
Jak masz skalibrowany TV to czujnik powinien być WYŁĄCZONY! Zresztą, sam porównaj co "daje" ten czujnik sie przekonaj czy akurat tego potrzebujesz.
 

MARHOR13

New member
dodatkowa gwarancja

Chcę zamówić ten telewizor w EURO Rtv AGD, ale model 55 calowy.
Czy warto zamówć też dodatkowe ubezpieczenie od przypatkowych uszkodzeń, przepięć, wypalenia matrycy?
Pytam , bo koszt tego ubezpieczenia to 1.000,0 zł - mam wtedy też przedłużoną gwarancję do 3 lat, nie mniej jednak to dodatkowy spory wydatek i nie wiem czy warto.
 

digitalus

Banned
Witam.
Uwazam ze nie warto doplacac 1000 zl aby przedluzyc gwarancje.Wystarczy dwa lata.
Warto pamietac aby w czasie wyladowan atmosferycznych czyli burzy odlaczyc wtyczke z gniazdka kabla sieciowego i wtyczke od kabla antenowego.W czasie burzy sprzet jest bardzo podatny na uszkodzenie.W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze.
Przyklad z forum
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/100395-panasonic-p42g30e-uszkodzny-po-burzy.html

Po takim uszkodzeniu naprawa moze byc bardzo droga. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory. Aby sie o tym przekonac wystarczy zajrzec na forum elektroda.Bardzo duza ilosc sprzetu elektronicznego ulega uszkodzeniu wlasnie w czasie burzy.Mozna tez kupic listwe zasilajaca z bezpiecznikiem ale najlepiej w czasie burzy odlaczyc wtyczke zasilajaca i antenowa . Pamietac o wylaczeniu telewizora tylko wylacznikiem sieciowym nawet gdy nie ma burzy.Wylaczam telewizor wylacznikiem sieciowym w telewizorze i przy listwie.Mam dwie plazmy i dzialaja do dzis bez usterki.Pierwsza plazma kupiona w 2008 roku .Wlaczana od 8 rano do wieczora , wylaczana tylko wylacznikiem sieciowym przy gniazdku.

Zywotnosc telewizora lcd i plazmy mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu i wylaczanie telewizora wylacznikiem sieciowym to mozliwe przedluzenie "zycia" telewizora o 50 %.
Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora tylko wylacznikiem sieciowym.

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?

Podobna informacja na polskiej internetowej stronie naprawy telewizorow.

http://serwis-tv.com/telewizor-lcd.html

Warto przeczytac w linku wyzej jak unikac uszkodzenia w telewizorze
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma rację - wg mnie też nie warto.
Plazma 55st60 ma się dobrze. Kosztuje 4920 zł
Kalibracja gratis
Radyjko gratis.
 
Do góry