Panasonic 50DS630E czy LG 49UH6507

gregorcr

New member
Raczej 4K odpada ze względu , że - tak mi się zdaje- lepiej dobre FHD niż słabe 4K. A na dobre mnie po prostu nie stać. Nie wiem co się porobiło, ale TV z 2015-16r. już nie ma , a były one na matrycach 100Hz(LG652). Teraz technologia poszła jednak do przodu a matryce spadły do 50Hz. I wydajemy po 4-5tys z matrycami 50Hz? O co kaman?Chyba , że tzw. polepszacze dają radę. KIKI o jakich LG mowa? Jeśli chodzi o DS630 byłem przekonany , że to IPS, a to jakaś MVA(ulepszony VA)? Czy ww Panas ma przeglądarkę? Jak wcześniej pisałem, nie będę raczej korzystał z Netflix'a czy innych płatnych. Najbardziej interesuje mnie czy można obejrzeć film z cda, i przejrzeć np wp.pl czy yt?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma takiego pojęcia jak extra fullhd - bo to już było i się skończyło.
Nawet modele 2016 fullhd to tylko tańsze modele i przekątne do 55".
To powinieneś brać do tych potrzeb telewizor z Androidem.
I nie bój się 4K bo upscalery są bardzo dobre.
I masz modele 100Hz już z Androidem 6,0.
Jak wgrasz dobre wtyczki Kodi17 to masz full wypas.
I mieścisz się w klasie cenowej.
I masz dostęp do platform filmowych najróżniejszych.
Jak Ci się nie spodoba możesz oddać, zwrócić bądź zamienić.
 

gregorcr

New member
A które to modele mają 100Hz, Androida i są 4K? Chyba tylko TCL i Philips. Jak zwykle wyczytane w necie: Philips awaryjny , a Android niedopracowany. I czy RGBW to taka straszna różnica między RGB?
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
A które to modele mają 100Hz, Androida i są 4K? Chyba tylko TCL i Philips. Jak zwykle wyczytane w necie: Philips awaryjny , a Android niedopracowany. I czy RGBW to taka straszna różnica między RGB?
Jezeli chodzi o androida w TV to tygodniu użytkowania sprawuje się b.dobrze. mam wersję 5.1 i na razie nie zamierzam aktualizować do 6.0
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po up date Android śmiga aż miło.
A jeśli zakup na dłużej jak 3-4 lata to wskazanie jest tylko na 4K i 100Hz.
 

gregorcr

New member
Moje spostrzeżenia po lekturze forum tego i innych informacji z internetu są następujące:
- telewizory (chyba najczęściej kupowane to kwota ok.3tys) były dobre z 2016r. np. LG 652 na 100Hz matrycy. Teraz już nie można ich kupić.
- zostały ww zasadzie tylko FHD z matrycami 60hz.
- oczywiście są 4K ale w tej cenie to 60Hz i RGBW może za wyjątkiem TCL i Philipsa(oby dwa nie mają zbyt dobrych opinii).
We wszystkich sklepach RTV polecają LG UH6507. Byłem , oglądałęm i może OK tylko coś mi z ta matrycą nie halo bo przy przełączaniu kanałów jak jest ciemny obraz, on był taki ciemno granatowy. Czy to wina PIS, podświetlenia? Jak w oświetlonym sklepie to widać to co musi się dziać w nocy w domu?!
Mój wniosek jest taki, że jest sporo słabej jakości TV na rynku w ww. kwocie.A musi być coś na rzeczy skoro FHD kosztuje w granicach 2400-2800zł , a 4K kupimy już za 3tys. To ile jest warte to tanie 4K? I albo kupujemy FHD na przeczekanie(obniżka cen modeli droższych) albo dokładamy co najmniej 1tys. i uda nam się kupić dobry telewizor, a i to nie jest zawsze pewne bo w droższych modelach też pakują 60Hz matryce.
Jeszcze jedno. Lepsze RGB FHD czy RGBW 4K?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz brać 50Hz - to oczywiście Twój wybór.
Nie długo nie będzie żadnych modeli 100Hz w tej klasie.
Na razie jest TCL 560S7806 i Philips 49PUS6561.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Będą będą, dopóki ludzie będą je kupowali. Producenci oszczędzają na jakości obrazu, bo ludziom zachciało się wodotrysków, androidów i innych bzdetów, zamiast dobrego ekranu. Gdzieś to się musi zbilansować kosztowo, w przypadku tańszych telewizorów.
 
Do góry