Panasonic 50DS630E czy LG 49UH6507

gregorcr

New member
Proszę o pomoc w wyborze.
Odległość 2-4m
Sygnał z N-ki
Żadnego grania w Xbox czy Playstation
Internet - zależy mi żeby można oglądać filmy na CDA.pl i podobne
Telewizor na kilka lat.
Raczej matryca IPS(TV będzie oglądany też pod katami i boję się utraty ostrość na innych matrycach niż IPS) 100/120Hz
Troche sportu
Cena max 3tys.
Lub inne propozycji telewziorów.
Dziękuję.
 

gregorcr

New member
Na obecnym Panasonicu jadę już 8 rok :). Strona lg podaje PMI/Hz 1200/100. Czy nie 100Hz?
 
Ostatnia edycja:

gregorcr

New member
Może polecicie mi inna markę w ww kwocie z matryca 100Hz? Bo tak naprawdę rozpatrywałem między LG a Panasonikiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma 100Hz a Sony 50 Hz.
Ponieważ rzadko wymieniasz telewizor powinieneś sięgać po model 4K i 100Hz.
 

Deo3

New member
I przy oglądaniu tylko N-ki i innych materiałów SD telewizor 4k będzie super wyborem? To, że ma telewizor od 8 lat, nie znaczy, że następny nie wymieni wcześniej. A tak "zgrzyt zębami" dopuki N-ka nie zacznie nadawać w 4K i inne stacje też nie zaczną w 4K - a na to trzeba poczekać (tak jak w przypadku nadawania FullHD) co najmniej 4 lata !!!
 

Deo3

New member
Wpis WSE był z 07.2016. Czy dalej jest tego samego zdania i nie zmienia swojego stanowiska? Jeżeli tak i jeżeli z tej serii są 50" to kupuję. Aktualnie mam plazmę Panasonica i jak do tej pory nie znalazłem LCD który jakością obrazu dorównywałby mojemu Panasonicowi. Czy jakość materiałów SD i aktualnie nadawanych przez NC+ jest wyświetlana przez ten LCD porównywalnie do plazmy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz do niego na PW to się przekonasz.
Zadowolonych którzy kupili jest znacznie więcej.
TCL sprzedał kilka tysięcy tych modeli.
Ale to Twój wybór.

Nie wiem bo nie mamy plazm od dawna, ale w klasie cenowej to bardzo dobra oferta.
 

gregorcr

New member
Widzisz kiki. W TCL raczej nie "wejdę". Znajomy ma i nie jest zadowolony. Przekonała go cena i podzespoły. Za markowy zapłaciłby z 1tys więcej. Teraz zmienia bo są problemy, a TV ma ze 3 lata. OK, każdy może się zepsuć. Jednak to chińczyk. Już raz kupiłem sprzęt chiński. Senkiu!
Co do DS630 vs WD759. Byłem w sklepie i oglądałem na żywo. Obraz Panasonica wydawał sę mniej ostry i ciemniejszy, natomiast Sony żyleta. Kwestia ustawień, matrycy...?Philips OK szkoda tylko że kl.energ. B
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli tak określasz to nie jest Chińczyk ale Polak.
W całości jest produkowany w Polsce. Z Chinami łączy go tylko inwestor.
Każdy telewizor po kalibracji pobiera 30% niej energii niż normalnie.
Więc A czy B - nie ma znaczenia.
 

gregorcr

New member
Ok. Niech będzie. Ale gdybyście mieli mimo wszystko wybrać Panas czy Sony?
Ps. Kalibracja profesjonalna czy taka zwykła przez użytkownika zmniejszy energie o 30%? A jak wygląda Philips pod względem niezawodności, matrycy, kolorów i smart względem innych marek. Krócej: mamy 5tys zł, stawiamy telewizory o podobnych parametrach Samsung, sony, panasonic, LG i Philipsa. Którego wybierzesz?
 

rafmik

Member
Kupiłem miesiąc temu tego Panasonica. Obraz jak dla mnie bdb, nie ma claudingu. Czerń bardzo dobra (oglądam Tv w pomieszczeniu z palącą się "poświatą" od dwóch żarówek 40W i nie widać na TV żadnych prześwitów nawet w czarnych scenach. Jest widoczny minimalny banding (ale to norma w tej klasie cenowej).

Wady tego TV (względem poprzedniego Samsunga UE40H6400):

- pilot od TV żywcem z połowy lat 90, w poprzednim TV miałem pilot żyroskopowy i to było coś!

- Słaby Smart TV :( - niestety, bardzo niski poziom, bardzo mało aplikacji (nie ma np nowego Showmaxa, Amzonu, TVP VOD, Vevo itd). Z takich do użycia w polskich realiach to jest tylko Netflix, YouTube, Ipla, TVN Player. DLNA działa, ale z niektórymi plikami ma problemy - wczoraj napotkałem problem z audio w jednym z filmów w kontenerze mkv.

Ogólnie - jak korzystasz naprawdę ze smart TV - to nie ma wyjścia trzeba kupić TV Boxa... DO swojego TV go kupiłem i czuć różnicę :) W Kodi chodzi wszystko (DLNA, wtyczki ;-) ), bez problemu da radę wymusić na TV przełączenie matrycy w tryb 1080/24 - i to jest cała potęga 120Hz matrycy, bo płynność na filmie/serialu jest miodzio :D
Na TV Boxie nawet YouTube szybciej chodzi (płynniej interfejs chodzi) ;)

Ogólnie pod względem jakości obrazu jest BDB, ale jak korzystasz dużo ze smart TV itd to szykuj się na wydatek ok 450 zł na przyzwoitego TV Boxa.
 

gregorcr

New member
Ze smart TV to będę raczej korzystał tyle żeby obejrzeć film na cda lub zalukaj. Szczerze mówiąc nigdy nie korzystałem z Neflixa i innych bo nie mam TV do tego przystosowanego, a jak jeszcze miałbym za to płacić? - NEVER. Jestem raczej zwykłym oglądaczem niż maniakiem TV co nie zmienia faktu, że wydając ok 3 tys zł mam kupić coś co nie spełni - co prawda nie wygórowanych oczekiwań - ale żeby np. oglądając mecz będę widział piłke jako kometę :). Od dawna kupuje sprzęty Panasonica i zawsze jestem zadowolony. Chociaż teraz jak zobaczyłem Sony to nie wiem czy nie zmienię zdania, tylko ta 120Hz matryca mnie najbardziej przekonuje. Raczej w "pseudo 4K' wchodził nie będę. Co prawda gość w sklepie zapewniał mnie, i nawet lupę przystawiał do matrycy udowadniając , że jest tam 2x więcej linii niż w full HD i że obraz z tego względu, będzie widać więcej szczegółów.
 

Waldorff

Member
Co prawda gość w sklepie zapewniał mnie, i nawet lupę przystawiał do matrycy udowadniając , że jest tam 2x więcej linii niż w full HD i że obraz z tego względu, będzie widać więcej szczegółów.

Ale co tu udowadniać-pewnie, że ma więcej linii/pixeli. Ale co z tego, gdy różnica przy oglądaniu z 2,5-3 i więcej metrów zauważalna jest dopiero przy tv z przekątnymi powyżej 65 cali... Pomijam już brak większej ilości materiałów w 4K (konsole pseudo 4K też pomijam, może następna generacja poradzi sobie z natywnym 4K, na razie 4K w wydaniu Sony jest mocno naciągane, o Xbox nawet nie warto pisać), o kanałach TV już nie wspomnę. U Nas w kraju trudno nawet o porządne, nieinterpolowane FHD w większości przypadków. Jeśli pojawi się 4K to wtedy jak najbardziej. Prędzej jak za 3-4 lata, podejrzewam sytuacja się przynajmniej u Nas nie zmieni.
 

gregorcr

New member
Jakbyście mieli wybrać np. ww Panasonic na 120Hz matrycy czy każdy inny na 50 Hz... pomijając markę. Czy przewaga tych 120 jest taka że brać w ciemno?
A np. czytam opinie o LG 49UH6507 i ludzie piszą że fajnie upscaluje do 4K i w ogóle jest fajny. Komu tu wierzyć?
 
Ostatnia edycja:

xR32x

New member
panas bedzie tanszy, a soniak sporo drozszy, pozatym ktorego nie wybierzesz powiniennes byc zadowolony, kwestia gustu.
Apek panas nie ma duzo, ale trzeba okreslic przed soba czego bedzie sie uzywac, niektore mozna uzywac z telefonu w formie cast'owania. uwazam ze na smarta trzeba patrzec z dystansu i jako drugo rzedna sprawa, bo wieczny nie bedzie, bebechy nawet w tych drozszych tv wcale nie sa super, bo telefon mozna miec mocniejszy, a za pare lat i tak bedzie trzeba dokupic tv box'a :)
Ten model ds630 widzialem i obraz bardzo dobry, napewno nie ma efektu teatru, smart chodzi plynnie.

A co do 4k to zapewne nie bedzie w cenie FHD, a jak juz bedzie tani to 50Hz / pseudo 4k badz android, ale co kto woli. Z ponad 2m nie bedzie widac roznicy ogladajac :)
 
Do góry