Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

coca-cola

New member
Witam klubowiczòw. Bardzo fajny tv i jestem nim bardzo zainteresowany. Na 99% chyba go kupię, tylko ze mam do was pytanie. Mieszkam w UK i ten tv ma trochę inna nazwę modelu jest to Panasonic Viera TX-L47DT65B. I moje pytanie brzmi , czy wszystkie parametry , specyfikacja i aplikacje itp, itd są takie same jak w polskim modelu TX-L47DT60? Chociaż na pierwszy rzut oka widać już jedną różnice, posiada ten tv jedno wejście Złącze CI (Common Interface). I czy ten tv poradzi sobie z kartą od NC+ lub Cyfrowy Polsat? Pozdrawiam
 

biegacz32

New member
Witam. Mam pytanie do posiadaczy tego telewizora, czy w waszych modelach po wyjeciu wtyczki zasilania kasuje sie haslo do wifi. Czy ja trafilem na felerny egzemplarz?
 

Herhor70

New member
Witam Forumowiczów! :) Czy miał już ktoś jakiekolwiek doświadczenie ze współpracy tego telewizora z modułem CI nc+? Czy są podobne problemy jak z modułem UPC, czy działa to poprawnie? Jak wygląda sprawa nagrywania programów na HDD z nc+?

Pozdrawiam!
 

TV3D

New member
Bez reklam
Dokładnie o to chodzi !
Malkontenci szczególnie Ci którzy nie widzieli a wszystko wiedzą z pewnością będą mogli sobie ponarzekać.
Ale potwierdza się w całej okazałości, że Ci którzy faktycznie kupili ten telewizor są bardzo zadowoleni !!!

@kiki czy na 42DT60 występują białe chmurki na czarnym tle podczas oglądania przeważnie w rogach TV?
 

rafalski83

New member
DT60 i UPC

Może ja wypowiem się na temat 47DT60 i UPC, tak więc po kolei z wlasnego doswiadczenia:

- moduł CI+ z UPC działa, dzisiaj zainstalowany, wszystko tak jak nalezy

- twin tuner dla DVB-C działa ale na dodatkowym ekranie, albo urządzeniu przenośnym można wyswietlic kanały które nie sa przez UPC zakodowane, domyslam sie, ze aby mieć wszytskie kanaly na dodatkowym ekranie trzeba zamowic z UPC multiroom i dodatkowy moduł CI+

- nie wiem jak dziala Twin tuner z innymi sygnałami DVB-S i T, nie mam mozliwosci przetestowac

- tablet Asusa z promocji juz do mnie jedzie - trzeba bylo wypelnic formularz i wyslac do Panasonica poleconym kopie paragonu i kod kreskowy z opakowania
 

wojtaszek_

New member
Może ja wypowiem się na temat 47DT60 i UPC, tak więc po kolei z wlasnego doswiadczenia:

- moduł CI+ z UPC działa, dzisiaj zainstalowany, wszystko tak jak nalezy

- twin tuner dla DVB-C działa ale na dodatkowym ekranie, albo urządzeniu przenośnym można wyswietlic kanały które nie sa przez UPC zakodowane, domyslam sie, ze aby mieć wszytskie kanaly na dodatkowym ekranie trzeba zamowic z UPC multiroom i dodatkowy moduł CI+

- nie wiem jak dziala Twin tuner z innymi sygnałami DVB-S i T, nie mam mozliwosci przetestowac

- tablet Asusa z promocji juz do mnie jedzie - trzeba bylo wypelnic formularz i wyslac do Panasonica poleconym kopie paragonu i kod kreskowy z opakowania

Czy ja dobrze zrozumiałem, podłączasz dodatkowy ekran do telewizora??
Moduły z UPC są niestety jednostrumieniowe.
 

rafalski83

New member
Nie, mam na mysli ze wrzucam obraz z telewizora po wifi na telefon albo tablet - czyli na telewizorze leci inny kanał a na tablecie inny. Tyle ze na tym drugim urzadzeniu moge wyswietlic tylko kanaly niekodowane
 

wojtaszek_

New member
Ciekawe, przyznam, że nie słyszałem o takiej funkcji. Jak jest z jakością tego przesyłąnego obrazu, jakość (bitrate) jest z góry ustalona czy można ustawić na bezstratną?
To mają tylko Panasy czy np. Samsungi też (F7000) ?
Czyli coś na wzór planowanego Horizona w UPC tylko bez dekodera.
No jak pisałem, moduły w UPC a także z tego co się orientuję w n i nc+ (na razie chyba tylko na kartę dają) są jednostrumieniowe tzn, że uprawnienia przechodzą tylko na jeden sygnał - tuner i z tym nic nie zrobisz bo karty są sparowane z modułem. Są dwukanałowe (koszt ok. 500zł) ale działałby tylko ze starą Cyfrą.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Też chcialbym wiedzieć:bober:
Czy pojdą na nim np weeb.tv albo kinomaniak.pl?
Moze w teście coś kolega kiki wspomni o tym flashu;-)

Może ktoś z Was wypowiedzieć się w tym temacie?

Obraz na weeb.tv jest na całym ekranie TV ? czy na dole ekranu TV widoczny jest cały czas pasek nawigacyjny od weeb.tv:?:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie weeb tV skontaktuj się na PW we wtorek to CI powiem, bo sprawdzę.

Opisywałem w testach działanie współpracy z Smartfonem i multiroom.
Możesz pobrać obraz na swój ekran iść do innego pokoju i oglądać niezależne programy.
Czy kodowane - nie sprawdzałem.

Multiroom - to przekazywanie bezprzewodowe obrazu z telewizora na telewizor. I też działa extra.
 

grzesko1

New member
Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie funkcji PVR tzn. z jakich źródeł można nagrywać materiał. Mam wątpliwości co do DVB-C a tv chciałbym podłączyć do kablówki. Co wówczas z DVB-T?

pozdr
 

Aviator

Banned
Ja niestety dalej nie mogę sobie poradzić z napisami do filmów. Pomimo przerobienia pliku .txt na .srt, dalej napisy nie są czytane, a w opcjach występuje brak napisów.
Kolejna sprawa - czy ktoś może napisać w jednym poście zalecane ustawienia obrazu po kalibracji? Przeczytałem cały ten temat i zauważyłem tylko kilka postów ze szczątkowymi informacjami na ten temat.
Ostatnie pytanie: czy można jakoś zrobić, żeby przeglądarka internetowa była widoczna na całym ekranie (bez podglądu oglądanego kanału w lewym górnym rogu)?

Ze swej strony mogę dodać, że TX-L47DT60E doskonale współpracuje z zestawem bezprzewodowym Logitech MK270 (klawiatura i myszka).
 

stirl

Member
Ja niestety dalej nie mogę sobie poradzić z napisami do filmów. Pomimo przerobienia pliku .txt na .srt, dalej napisy nie są czytane, a w opcjach występuje brak napisów.
Kolejna sprawa - czy ktoś może napisać w jednym poście zalecane ustawienia obrazu po kalibracji? Przeczytałem cały ten temat i zauważyłem tylko kilka postów ze szczątkowymi informacjami na ten temat.
Ostatnie pytanie: czy można jakoś zrobić, żeby przeglądarka internetowa była widoczna na całym ekranie (bez podglądu oglądanego kanału w lewym górnym rogu)?

Ze swej strony mogę dodać, że TX-L47DT60E doskonale współpracuje z zestawem bezprzewodowym Logitech MK270 (klawiatura i myszka).


jesli ma to byc z usb to z tego co pamietam: format microdvd, nazwa taka sama jak pliku z filmem i chyba kodowanie najlepiej bylo 1250 aczkolwiek utf8 chyba tez dzialal.
 

Aviator

Banned
Film jest 3D mkv. Nazwa pliku napisów jest taka sama jak filmu. Film nie jest z USB, tylko z dysku sieciowego DLNA (Twonky). Może to jest przyczyną, że nie przez USB tylko po sieci?
 

stirl

Member
Film jest 3D mkv. Nazwa pliku napisów jest taka sama jak filmu. Film nie jest z USB, tylko z dysku sieciowego DLNA (Twonky). Może to jest przyczyną, że nie przez USB tylko po sieci?

twonky to chyba najslabszy dlna :) uzywalem raptem tydzien i niestety nie pamietam jego ustawien.
zapewne problem lezy w stronie kodowej. polecam mezzmo (platne ale warte licencji) lub ps3 media server jak wolisz darmowe.
 
Do góry