Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Festan06

New member
Mam pytanie do eLokria oraz innych posiadaczy tego TV w wersji 55". Jak jest w tym Panasonicu z równomiernością podświetlenia matrycy oraz tzw. cloudingiem szczególnie w czasie nocnych seansów przy zgaszonych światłach? Czy jest to bardzo widoczne?

Ja mam 47'.Oglądanie wieczorem nie jest zbyt przyjemne.Czerń niestety nie jest czarna.Matryca świeci lekko na srebrno.W narożnikach z lewej strony są największe prześwity srebrne.Niestety matryce IPS tak mają.Niby są różne ustawienia czerni ale dużo nie dają.Ale reszta jest OK.
 

_Pawel

New member
Ja mam 47'.Oglądanie wieczorem nie jest zbyt przyjemne.Czerń niestety nie jest czarna.Matryca świeci lekko na srebrno.W narożnikach z lewej strony są największe prześwity srebrne.Niestety matryce IPS tak mają.Niby są różne ustawienia czerni ale dużo nie dają.Ale reszta jest OK.

Też mam 47" i nie mam problemu z "chmurzeniem" ...jest ładnie czarny i równomiernie podświetlony, absolutnie żadnych chmurek .....doskonała jakość. Ustaw adaptacyjne podśw.na min lub wył. a zobaczysz różnicę.
 
Ostatnia edycja:

Festan06

New member
Też mam 47" i nie mam problemu z "chmurzeniem" ...jest ładnie czarny i równomiernie podświetlony, absolutnie żadnych chmurek .....doskonała jakość. Ustaw adaptacyjne podśw.na min lub wył. a zobaczysz różnicę.

Oj,ustawiałem już na minimalne,maksymalne i wyłączałem.Dużej różnicy nie widziałem.Nie jestem osobą specjalnie przewrażliwioną w temacie obrazu.Ale wydając dużą kasę na 47DT oczekiwałem czegoś lepszego w czerni ,szczególnie wieczorem.Gdybym wiedział że tak kiepsko będzie to kupiłbym 47FT i zaoszczędził 1k. Czytając na tym forum o FT widzę że użytkownicy tego modelu mają taki sam problem jak ja na wyższym modelu DT. Wybierając ten model kierowałem się tym że DT ma
Local Dimming a FT nie.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Mozesz sie zapytac czy istnieje opcja zamiany, czasem na to pozwalaja, nie pozwalaja tylko na zwrot towaru i zwrot gotowki po ustalonym czasie.
 

_MarSs_

New member
Podświetlenie - 90
Kontr. - 80
jasność - -3
temp. barw. - zimny2
Sterowanie adapt.pod. maksymalne
Redukcja szum. pośrednie
Korekcja MPEG pośrednie
Zwięksanie jaskr. pośrednie
IFC pośrednie
Inne ustawienia pozostały fabryczne
I dajesz radę na niego patrzeć? Ja po kalibracji na 120cd/m mam podświetlenie ustawione na 36!!!
No nie zawsze.Już minęło 10dni w których można zwrócić towar.

A ja właśnie wymieniłem 47FT60 na DT60, bo pomimo 2 wymian FT60 każdy miał nierówne podświetlenie natomiast DT60 już pierwszy egzemplarz jest OK.
Moim zdaniem seria DT60 jest traktowana lepiej przez kontrolę jakości niż FT60, która uważana jest za okrojoną - budżetową.

Z niskim poziomem czerni liczyłem się decydując się na technologie pasywną, a co do tego wygaszania w DT60, to chyba jest legenda, że ma jakieś strefy, bo ja ich w porównaniu do FT60 zupełnie nie zauważam. Czy jest jakaś opcja, która je włącza?
 
Ostatnia edycja:

_MarSs_

New member
Wymieniłeś przez serwis czy tam gdzie kupiłeś? Jak sprawdzałeś czy jest równe podświetlenie?
Wymieniałem w sklepie Saturn (można bez problemu w ciągu 14 dni od zakupu, a po wymianie termin biegnie od początku).
Podświetlenie było widoczne "na oko", a dodatkowo potwierdziłem swoje obserwacje przy pomocy spektrofotometru. U mnie najgorszy lewy-dolny róg miał poziom "czerni" na 0,20cd/m a bieli na 94cd/m podczas gdy środek miał odpowiednio 0,12 i 120, więc ten narożnik był "inny" zarówno w ciemnych jak i jasnych scenach.
 

przemekg

New member
Wracając do nagrywanie programu na dysk USB. Czy po ostatniej aktualizacji oprogramowania coś w tym względzie się u was poprawiło bo mi w dalszym ciągu podczas nagrywania z DVB-C ( Karta w slocie C+) pojawia się czarny ekran z napisem że program zakodowany. Jednym słowem nie można właściwie nagrywać żadnego kanału który akurat się ogląda. Z tego powodu Tekst typu zaproście mnie a będę waszą radością lekko mnie denerwuje
Czy żeby korzystać z drugiego tunera muszę mieć zawsze drugą kartę włożoną w drugi slot C+.
W instrukcji jest napisane o możliwości skorzystania z opcji dwu tunerowej w przypadku sygnału z satelity DVB-S przy wykorzystaniu tylko jednego slotu C+. Czy ktoś to sprawdzał ?.
 

stirl

Member
Czesc

czy ktos uczony mi powie jaki mkv 3d sciagnac z sieci zeby dt60 ladnie to odtworzyl ? Widze ze sa Half SBS i Half OU ale ktory da 3d na tv poprzez dlna to nie wiem.
 

lefff

New member
Zarówno SBS jak i OU powinno się "ładnie" odtworzyć. Jeżeli nie to wymuś dany tryb 3D czerwonym przyciskiem.
Jednak pozostaje jeden szczegół: DLNA. Tu niestety dochodzi szybkość serwera dlna (szybkość kompa i zainstalowanego serwera/szybkość urządzenia będącego serwerem DLNA)

Plik 3D SBS i OU z dysku lub pena u mnie (47ET60) odtwarza super (Full HD ).
Niestety mam za słaby komp (Pentium IV 2,40GHz, 1,5Gb z XP i z serwerem mezzmo) i poprzez takie dlna obraz się tnie. Po prostu komp nie nadąża obliczać.
 

stirl

Member
ok dzieki :D udalo sie z youtuba sprawdzic 3d i iron men 3 poszedl tez juz ladnie. Magiczny przycisk na pilocie i wszystko dziala :)

Dzieki za rade
 

kejdzej

New member
Witajcie,
wreszcie można oglądać wybrany program w kuchni szykując obiad ;) Sam telewizor może być w tym czasie wyłączony. Tablet z którego korzystam to iPad 4.
Tablet doskonale sprawdza się przy przeglądaniu internetu możemy łatwo przenieść oglądaną strone na TV powiększyć rozsuwając palce itp.
No u mnie niestety nie działa opcja oglądania obrazu z TV na smartfonie sprawdzane na Galaxy S4. W drugą stronę tj. ze smartfona na TV wszystko działa OK.
Czy wie ktoś jak to naprawić?
 

_MarSs_

New member
1. Trzeba zainstalować z marketu "Panasonic TV Remote 2";
2. Trzeba włączyć telewizor na jakiś program TV;
3. Włączyć WiFi w smartfonie (TV i smartfon muszą być w tej samej sieci);
4. Odpalić apke na smartfonie i wskazać swój tv w dostępnych do sterowania (zwykle jest tylko 1, chyba że kupiłes kila Panasów);
5. Z lewego panelu wybrać Second Screen/Remote play;

i już, przesuwając palcami można po ekranie zmieniać kanały i głośność.

Po rozpoczęciu odtwarzania można wyłączyć TV (przejdzie on w stan półuśpienia).
 
Do góry