Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Festan06

New member
Jeżeli Kiki nie odpowiada to automatycznie oznacza ,że nie ma dobrych wiadomości.
W ogóle jego testy są raczej zawsze w tonie pozytywnym i jeżeli jest już coś nie tak to pisze w stylu "to mogło być lepiej"

Jak to rozumieć? Że kiki nie wie gdzie matryca została wyprodukowana?
Czy kiki wie ale nie chce napisać bo matryca nie jest produkcji japońskiego Panasonica.
A matryca to serce TV i ta wiadomość jest b.ważna.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Jak to rozumieć? Że kiki nie wie gdzie matryca została wyprodukowana?
Czy kiki wie ale nie chce napisać bo matryca nie jest produkcji japońskiego Panasonica.
A matryca to serce TV i ta wiadomość jest b.ważna.
Jest też jeszcze inna możliwość- o matrycach jest tu chyba ze 100 postów i moze się kiki nie chce pisać tego po raz 101.
Jeżeli producent matrycy jest taki ważny to napisz którego producenta matryc preferujesz, wtedy w zależności od producenta matryc wybierzesz sobie markę telewizora.
Wiec najpierw napisz czy chcesz telewizor z matrycą od AUO czy wolisz matrycę Chi Mei a może MVA , LG, Samsungi? A sercem telewizora jest raczej jego elektronika, a przedewszystkim procesor a nie matryca.
 

Festan06

New member
......Wiec najpierw napisz czy chcesz telewizor z matrycą od AUO czy wolisz matrycę Chi Mei a może MVA , LG, Samsungi? .....

Myślałem że to jest jasne.Jeżeli jestem w temacie Panasonic 47DT60 to myślę o matrycy tego producenta.Np. zeszłoroczny model WT50 w 42 calach montował matrycę LG.Proszę prześledzić posty z tamtego okresu ile było negatywnych opini o 42W50. Czy to dziwne że wydając na TV kilka tysięcy chcę mieć maximum wiedzy o tym DT60 ?
 

man

New member
Podwójne tunery

Witam,
Chciałbym wrócić do wątku podwójnych tunerów. Czy na pewno, jak pisze jeden z użytkowników niżej, ma on tylko podwójny tuner DVB-S ?. Czyżby Panasonic wprowadzał w błąd użytkowników reklamując produkt jako posiadający podwójne TUNERY (w liczbie mnogiej) ?
 

koalaxp

New member
FlatpanelsHD - Guide to flat panel TVs & monitors cytat: Nowe podwójne tunery umożliwią szereg nowych funkcji nagrywania, bez potrzeby zewnętrznego pola HDD. Funkcjonalność jest wbudowana w telewizor, to tylko wymaga dysku twardego USB.

Twin tuner pozwala na:

Watch & Share: Twin Tuner HD umożliwia jeden członek rodziny, aby obejrzeć program telewizyjny na ekranie telewizora, podczas gdy inne zegarki pokazują bezpośrednio przesyłane do smartfona lub tabletu.

Podwójna obserwacja: Watch TV pokazuje jednocześnie dwóch, z jednej widać po lewej stronie na ekranie telewizora, a po prawej stronie drugiej.

Watch & Rekord: Rekord jeden program TV podczas oglądania innego, a nawet nagrać dwie transmisje w tym samym czasie, gdy jesteś na zewnątrz (wymagany USB 3.0 HDD).

Watch & Zap: Umożliwia szybkie przeglądanie ofert na EPG podczas kontynuować oglądanie programu telewizyjnego przez mały obrazek sekund.

TwinTunery jest dostępny w ZT60 i VT60 telewizorów plazmowych i WT60 i DT60 modeli LED.
 

Riv11

New member
Bez reklam
FlatpanelsHD - Guide to flat panel TVs & monitors cytat: Nowe podwójne tunery umożliwią szereg nowych funkcji nagrywania, bez potrzeby zewnętrznego pola HDD. Funkcjonalność jest wbudowana w telewizor, to tylko wymaga dysku twardego USB.

Twin tuner pozwala na:

Watch & Share: Twin Tuner HD umożliwia jeden członek rodziny, aby obejrzeć program telewizyjny na ekranie telewizora, podczas gdy inne zegarki pokazują bezpośrednio przesyłane do smartfona lub tabletu.

Podwójna obserwacja: Watch TV pokazuje jednocześnie dwóch, z jednej widać po lewej stronie na ekranie telewizora, a po prawej stronie drugiej.

Watch & Rekord: Rekord jeden program TV podczas oglądania innego, a nawet nagrać dwie transmisje w tym samym czasie, gdy jesteś na zewnątrz (wymagany USB 3.0 HDD).

Watch & Zap: Umożliwia szybkie przeglądanie ofert na EPG podczas kontynuować oglądanie programu telewizyjnego przez mały obrazek sekund.

TwinTunery jest dostępny w ZT60 i VT60 telewizorów plazmowych i WT60 i DT60 modeli LED.

Nie wydaje ci sie, że umieszczanie tekstu z translatora jest pozbawione sensu? No wybacz, ale teksty w stylu : " podczas gdy inne zegarki pokazują bezpośrednio przesyłane do smartfona lub tabletu. "
Zapewniam, że tego telewizora nie da się ani podłączyć do zegarka ani tym bardziej sterować telewizorem za pomocą zegarka.
 

przemekg

New member
Witam,
Chciałbym wrócić do wątku podwójnych tunerów. Czy na pewno, jak pisze jeden z użytkowników niżej, ma on tylko podwójny tuner DVB-S ?. Czyżby Panasonic wprowadzał w błąd użytkowników reklamując produkt jako posiadający podwójne TUNERY (w liczbie mnogiej) ?

Pisałem już o tym wcześniej ale też chciałbym żeby to ktoś jeszcze potwierdził
W każdym razie na stronie 33 manuala sciągniętego ze strony panasonic .pl jest tylko wzmianka o podwójnym tuneru w przypadku jednokablowym i dwukablowym ale tylko dla DVB-S.
Ja do dnia dzisiejszego nie dałem rady uruchomić tej funkcji dla naziemnej cyfrowej telewizji kablowej DVB-C. Może działa przy DVB-T musiałbym to sprawdzić. Natomiast na pewno nie będzie działać przy analogowej bo to akurat jest napisane w instrukcji. Myślę że pod pojęciem "analogowa"
Panasonic ma na myśli złącze które jest wspólne dla analogu, DVB-T , DVB-C. Więc reasumując dla tego złącza nie ma opcji 2 tunerów. Na tym akurat się przejechałem. Po prostu też zostałem wprowadzony w błąd.
 

MRI

New member
Pisałem już o tym wcześniej ale też chciałbym żeby to ktoś jeszcze potwierdził
W każdym razie na stronie 33 manuala sciągniętego ze strony panasonic .pl jest tylko wzmianka o podwójnym tuneru w przypadku jednokablowym i dwukablowym ale tylko dla DVB-S.
Ja do dnia dzisiejszego nie dałem rady uruchomić tej funkcji dla naziemnej cyfrowej telewizji kablowej DVB-C. Może działa przy DVB-T musiałbym to sprawdzić. Natomiast na pewno nie będzie działać przy analogowej bo to akurat jest napisane w instrukcji. Myślę że pod pojęciem "analogowa"
Panasonic ma na myśli złącze które jest wspólne dla analogu, DVB-T , DVB-C. Więc reasumując dla tego złącza nie ma opcji 2 tunerów. Na tym akurat się przejechałem. Po prostu też zostałem wprowadzony w błąd.

Chwileczkę, czy posiadasz ten TV, czy opierasz się na instrukcji ? A może masz go z z innej niż polska dystrybucji....
Kolega koalaxp ma ten TV i zapytałam go tą kwestię w poście #59, odpowiedział mi w poście #60.
po włączeniu funkcji "multiplikacja obrazu" przyciskiem APPS na pilocie mam podgląd na 2/3 ekranu aktualnie oglądanego programu a po prawej stronie wyświetlone 7 kanałów (wykaz TXT) a pod nim podgląd na inny niezależny ekran do wyboru z listy jw. PIP w całej okazałości u góry informacja,że odbiór z DVB-T. Zielonym przyciskiem na pilocie zmieniam widok i mam ekrany pół na pół wielkości ekranu, super sprawa.
Więc czegoś tu nie rozumiem.
 
Ostatnia edycja:

man

New member
Dwa tunery ?

Pisałem już o tym wcześniej ale też chciałbym żeby to ktoś jeszcze potwierdził
W każdym razie na stronie 33 manuala sciągniętego ze strony panasonic .pl jest tylko wzmianka o podwójnym tuneru w przypadku jednokablowym i dwukablowym ale tylko dla DVB-S.
Ja do dnia dzisiejszego nie dałem rady uruchomić tej funkcji dla naziemnej cyfrowej telewizji kablowej DVB-C. Może działa przy DVB-T musiałbym to sprawdzić. Natomiast na pewno nie będzie działać przy analogowej bo to akurat jest napisane w instrukcji. Myślę że pod pojęciem "analogowa"
Panasonic ma na myśli złącze które jest wspólne dla analogu, DVB-T , DVB-C. Więc reasumując dla tego złącza nie ma opcji 2 tunerów. Na tym akurat się przejechałem. Po prostu też zostałem wprowadzony w błąd.

Bardzo poważnie rozważałem zakup tego modelu, tylko ze względu na 2 tunery DVB-C, a tu takie niemiłe wiadomości. Takie wprowadzanie w błąd podlega pod UOKiK, ale dajmy jeszcze szanse Panasonicowi. Wysłałem w tej kwestii emaila na ich adres. Opublikuję tu odpowiedź jak dostanę, może coś się wyjaśni. Swoją drogą skoro nie ma tych tunerów (czym się tak chwalą w reklamach - skandal !) to warto rozważyć zakup FT60, zawsze to (na tą chwilę) 800 zł różnicy, za którą mozna kupić np soundbara.

Chwileczkę, czy posadzisz ten TV, czy opierasz się na instrukcji ? A może masz go z z innej niż polska dystrybucji....
Kolega koalaxp ma ten TV i zapytałam go tą kwestię w poście #59, odpowiedział mi w poście #60.

Więc czegoś tu nie rozumiem.

Fakt, że instrukcja obsługi jest bardzo niejasno napisana pod tym względem.
 
Ostatnia edycja:

przemekg

New member
Chwileczkę, czy posiadasz ten TV, czy opierasz się na instrukcji ? A może masz go z z innej niż polska dystrybucji....
Kolega koalaxp ma ten TV i zapytałam go tą kwestię w poście #59, odpowiedział mi w poście #60.

Więc czegoś tu nie rozumiem.

Strasznie dużo tutaj niedowiarków .Mam ten telewizor od tygodnia z polskiej dystrybucji Media Expert. Po prostu tylko tam akurat był dostępny .No niestety przy DVB-C mam na 2/3 ekranu aktualnie oglądany program a obok są wyświetlone kanały ale niestety brak jest podglądu (ekran jest czarny). Zobaczę jeszcze może jakąś opcje o której nie wiem trzeba włączyć aby to zadziałało. Sprawdzę i jutro postaram się odpowiedzić. Może jakbym uaktywnił kilka kanałów na DVB-T i miał go razem z DVB-C to oglądając DVB-C miałbym podgląd na program z DVB-T ale mi o to nie chodziło.
 

MRI

New member
Strasznie dużo tutaj niedowiarków .
zostałem tu przywołany do tablicy, wiec, nie chodzi tutaj o to czy ktoś komuś wierzy, ale o doświadczenia osób, które już ten TV posiadają. Mam wrażenie, że piszecie o różnych sprawach. DT60 nie posiada wszystkich podwójnych tunerów, posiada natomiast podwójny tuner DVB-T, i to jest cały rodzynek w tym torcie :p.
 

koalaxp

New member
I tu "MRI" ma całkowitą racje, można miec podgląd pomiedzy kanałami DVB-T oraz oglądając kanały np. NC+(podłączony dekoder po HDMI) miec podgląd na kanały DVB-T ( 2 ekrany obok siebie) ale już oglądając kanały z dekodera na pierwszym planie nie ma podglądu na kanały (NC+) z tego dekodera połączonego kablem hdmi ( wyskakuje info, że "nie można wyświetli sygnału HDMI").
 

man

New member
Dwa tunery c.d.

A wystarczyło jasno napisać w instrukcji obsługi ... a tak trzeba śledztwo przeprowadzać.
Mam jeszcze małe pytanko - czy można jednocześnie np oglądać DVB-C i nagrywać DVB-T lub odwrotnie ?
I drugie, jaki związek z funkcją PIP ma złącze Cl (TV posiada 2 szt.). Może żeby oglądać PIP z DVB-C trzeba załadować dwa moduły CAM (dwie karty) ?
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
zostałem tu przywołany do tablicy<...> posiada natomiast podwójny tuner DVB-T, i to jest cały rodzynek w tym torcie :p.
Ścieka-w-ości: a czy sprawdzałeś, czy można PIP-ować (hm, trochę dziwnie zabrzmiało... ;-) ) programy DVB-T pochodzące z dwóch różnych MUX-ów? Np. obecnie chociażby Polsat (MUX 2) i TVP1 (MUX 3)? Bo to by rzeczywiście świadczyło o istnieniu dwóch niezależnych tunerów DVB-T.
 

koalaxp

New member
Nie odpowiem Ci na te dwa pytania ponieważ mam podłączoną do TV antene zwykła balkonową do odbioru DVB-T i drugą satelitarną do dekodera nc+ ( nie używam kablówki) a jeżeli chodzi o drugie pytanie to nie korzystam ze złącz CI.
 

koalaxp

New member
do "Stanleya" wszystkie 3 MUX-y są ustawione wg. jednej listy tj. 22 kanały i wszystkie 22 kanały są PIP-owane bez wzgledu jaki to MUX, właśnie oba je włączyłem i pieknie grają obok siebie pół na pół ekranu ( to wszystko, nie wiem czy o to Ci chodziło? )
 

Stanley

Member
Bez reklam
do "Stanleya" wszystkie 3 MUX-y są ustawione wg. jednej listy tj. 22 kanały i wszystkie 22 kanały są PIP-owane bez wzgledu jaki to MUX, właśnie oba je włączyłem i pieknie grają obok siebie pół na pół ekranu ( to wszystko, nie wiem czy o to Ci chodziło? )
Tak, o to mi chodziło. Skoro odbiornik potrafi jednocześnie wyświetlić kanały pochodzące z różnych MUX-ów, czyli nadawane na różnych częstotliwościach (albo wręcz pochodzące z różnych nadajników), to zdaniem moim musi posiadać dwa tunery. Dzięki za sprawdzenie.
 

przemekg

New member
A wystarczyło jasno napisać w instrukcji obsługi ... a tak trzeba śledztwo przeprowadzać.
Mam jeszcze małe pytanko - czy można jednocześnie np oglądać DVB-C i nagrywać DVB-T lub odwrotnie ?
I drugie, jaki związek z funkcją PIP ma złącze Cl (TV posiada 2 szt.). Może żeby oglądać PIP z DVB-C trzeba załadować dwa moduły CAM (dwie karty) ?

Ja własnie wczoraj trochę nad tą sprawą posiedziałem. Mam 1 kartę CAM dekodującą kablówkę po DVB-C włożoną w pierwszy slot telewizora L50DT60. No i poza jednym wyjątkiem na podglądzie PIP mam czarny ekran i informacje że program jest zakodowany. Co dziwne jest jeden wyjątek. Jak włączę pierwszy kanał (tzn ten który na kablówce był pierwotnie jako 1) jako główny to wtedy PIP zaczyna działać na wszystkich kanałach. Oglądając akurat ten jedyny kanał zaczyna mi działać drugi tuner i mam wszystkie kanały na podglądzie czyli tak jak powinno być . Ponieważ akurat ten kanał był całkiem niedawno dodany do oferty operatora to może oznaczać że nie został zakodowany.Wynika z tego że aby po DVB-C wykorzystać dwa tunery trzeba mieć 2 karty CAM.
Moja kablówka ma co prawda również kanały niezakodowane ale te również nie są widoczne na podglądzie PIP .Cały czas jednak na PIP mam informację tekstową jaki program jest emitowany i jest także pasek postępu
 

last_ninja

New member
zostałem tu przywołany do tablicy, wiec, nie chodzi tutaj o to czy ktoś komuś wierzy, ale o doświadczenia osób, które już ten TV posiadają. Mam wrażenie, że piszecie o różnych sprawach. DT60 nie posiada wszystkich podwójnych tunerów, posiada natomiast podwójny tuner DVB-T, i to jest cały rodzynek w tym torcie :p.

Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że całe zamieszanie powstało w wyniku użycia słów "podwójny tuner" i "dwa tunery". Nie mam też tego jak zweryfikować, bo jeszcze nie kupiłem tego TV... Ale po kolei:
1) TV posiada podwójny tuner DVB-T, co łatwo kolega sprawdził, włączając 2 różne kanały (PIP) obok siebie.
2) TV posiada dwa tunery DVB-S (a nie podwójne!). Do TV można podpiąć sygnał TV sat. z 2 konwerterów, dwoma różnymi kablami (mamy 2 wejścia antenowe "z gwintem"). Po to właśnie są 2 gniazda CI - każde gniazdo dla 1 tunera DVB-S.
 
Do góry