Panasonic 42PY85 kupować czy czekać?

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu nosze się z zamiarem kupna plazmy panasa 42PY85. Gdy już sie na nią zdecydowałem to okazało się, że cięzko ją dostać i ceny są w granicach 4500-5000 PLN - oczywiście w necie znalazlem za ok 3800 ale nie ma ich na stanie. Możecie mi doradzić czy poczekać może do nowego roku z kupnem czy brać jak jeszcze są?

Zastanawiałem się też nad modelem 42PY80 ale podobno gorzej radzi sobie z sygnałem SD i stąd mój wybór padł na serię 85... A może ma ktoś 80-kę podłączoną do sygnału SD i jest w stanie powiedzieć jak się spisuje? Będę wdzięczny za info.

A może ktoś wie gdzie na Śląsku można kupić w dobrej cenie 42PY85?

Już mam mętlik w głowie z tego wszystkiego.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z informacji, które posiadam wynika, że musisz poczekać ponieważ ani modelu PY80 ani PY85 a także PY800 nie ma obecnie na rynku. Według wiarygodnych źródeł mają się pojawić (przynajmniej PY80) za tydzień-dwa w Panasonicu.
Co do porównania PY85 i PY80 to dokładnie nie wiem jak to wygląda. Z tego co wyczytałem to chyba nie różnią się w obróbce obrazu SD. Wiem natomiast że różnią się deliktanie wymiarami, oraz posiadaniem przez PY85 dodatkowych funkcji w postaci IFC (Intelligent Frame Creation) oraz technologii Real Cinema.
 
jak dobra cena to może kupię:)

Foxxx24 napisał:
U mnie w Krakowie są dostępne 42/46PY80 oraz 42PY85 za,moim zdaniem bardzo dobrą cenę.:eek:k:



Pozdrawiam


Dzięki Foxxx24 za info. Możesz podać jakiś namiar na sklep, o którym mówisz? Skontaktuje się i może kupię nawet dzisiaj...kto wie:)

Pozdrowionka
 

Foxxx24

New member
A proszę uprzejmie:) :


www.zadowolenie.pl

Ja tu kupowałem już kilka razy i moim zdaniem bardzo dobry sklep:)


A co do różnic między modelami to te dodatki,które ma 85tka wykorzystasz wtedy gdy podłączysz Blue Ray:)Widziałem obraz z najnowszego Blue Ray Panasonica BD55 podpiętego pod PY85 i obraz był piękny!:)
 
Ostatnia edycja:

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na stronie sklepu: dostępny 2-5 dni. Z dzień dwa przeciągną klienta i tak wychodzi na moje ;-). Od ręki bardzo trudno dostać te modele. Trzeba polować i ciężko trafić.
 

Foxxx24

New member
Najpierw poczytaj warunki co oznacza tak naprawdę 2-5 dni:)


W tym sklepie oznacza to,iż mają go na stanie,a 2-5 dni trwa realizacja zamówienia w zależności od formy zakupu więc wcale nie wychodzi na Twoje!:cool:

Więc jak chcesz kupic Kondi_1980 to zadzwoń tam i bierz odrazu.:)
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mea culpa. :)
Mają jak twierdzą przynajmniej jedną sztukę ;-)

Kondi daj znać jak poszło. I czy faktycznie mają czy może tylko ściemniają.
 

Foxxx24

New member
A widzisz!:mrgreen::mrgreen:


Nie ściemniają bo jak mówiłem kupowałem tam już kilka razy i plazmę też tam kupię także Kondi_1980 dzwoń i zamawiaj!:eek:k:



Pozdrawiam
 
dzieki chłopaki za burzliwą dyskusję:)

Zadzwonię tam zaraz ale musze się zastanowić czy pozostać przy pierwotnej wersji - czyli przy 85-tce czy kupić 80-kę. Nie mam BR więc nie wiem czy jest sens inwestować...ale z drugiej strony kiedyś pewni kupię więc może jednak lepiej dopłacić...eh same wątpliwości:)

A co do Gliwic to też mam ich na oku...ale widzę, że ceny idą w górę...w zeszłym tygodniu 85-ka kosztowałą 4200, dziaij już 4300... Powiedz mi shrek80 ogólnie jestes zadowolony ze sprzętu?
A jak ogólnei obsługa w tym sklepie? Profesjonalnie podeszli do sprawy? Doradzili Ci coś?

Dzięki Foxxx24 jeszcze raz za "support":)

Pozdro
 
eh i pech...

Dzwoniłem do tej "zadowalającej" firmy:) z Krakowa i niestety nie mają 85-ki, a dziewczyna nie była w stanie ani podać mi jego orientacyjnej ceny ani dostępności...zupełnie jakby jej nie zależało...no albo miała zły dzień:)
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
A nie mówiłem ? ;-) Nie martw się, za tydzień - dwa będą te telewizorki. Ja też zamówiłem (2 tygodnie temu) i nadal czekam.
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
I jak zdecydowałeś,który model?:)

Bo już widzę,żę w zadowoleniu został tylko 46PY80,ale zapewne się niedługo pojawią znowu:)
 
Ostatnia edycja:
jeżeli ceny jakoś super nie poszybują w górę to zostanę chyba przy 42PY85... eh jak szaleć to szaleć:) Jest droższy ale TV kupuje się na kilka ładnych lat więc nie będę oszczędzał... dam znać jak w końcu uda mi się kupić... :)

W zadowoleniu niestety ich nie ma... ale będę pilnował...widziałem, że we Wrocławiu są za 4150 - cena chyba dobra...tylko grzać taki kawał...ale na stronce Panasonica cena po rabacie to 4500PLN, więc nawet jak policzę sobie paliwo to mnie nie wyjdzie drożej...
 

Foxxx24

New member
Ja też wychodzę z założenia,że tv takiej klasy kupuje się na parę ładnych lat bo raczej większośc nie zmienia sprzętów co 2 lata więc też wybieram zawsze lepszy niż gorszy:)

Ja akurat zdecydowałem się na 42PY800:)
 
Do góry