Panasonic 42G10 kontra 42S10 test porównawczy.

Panasonic 42S10 kontra 42G10 test porównawczy.
Modele porównaliśmy co do jakości obrazu.
Każdy wyciągnie swoje wnioski .
Otóż wyjęcie z kartonów i podłączenie zajmuje tylko kilka minut.
048_P1190602.JPG


Więc szybko uporaliśmy się z ustawieniami.
049_P1190603.JPG


Obydwa modele produkowane w tej samej fabryce w Pilźnie.
055_P1190609.JPG


Posiadają różny pobór mocy.
054_P1190608.JPG


Model S 10 - ma 400 HZ
051_P1190605.JPG


A model 42G10 - 600 Hz
052_P1190606.JPG


053_P1190607.JPG


Ustawienie na identycznych parametrach nie stanowiło dużego wyzwania .
Ustawiliśmy do porównania na Normalnym podświetleniu.
001_P1190536.JPG


Sprawdziliśmy czy jest równe podświetlenie matrycy i nie mozna nawet jednego złego słowa powiedzieć. Wszystko równo i czysto jak pupa niemowalaka .
003_P1190538.JPG


Ustawienia pełnego ekranu - to również chwila i wszystko gotowe.
Nie zauważyłem żadnej różnicy płynności podczas tego testu.
004_P1190539.JPG


Jedynie biel i czystość informacji lepsza była na lewym ekranie .
005_P1190541.JPG


Nasze pomieszczenie wygląda teraz znacznie lepiej.
To są dwa modele Panasonica stojące obok siebie.
006_P1190542.JPG


Czerń testowa - nie zauważono różnic co do jakości tego elementu.
008_P1190544.JPG


Pomidory hm.......
009_P1190548.JPG


Tu również widać różnicę wyraźnie. To samo było widać gołym okiem.
010_P1190549.JPG


Lepiej nam się podobał prawy ekran.
012_P1190551.JPG


013_P1190553.JPG


Bliższy prawdzie jest kolor na prawym ekranie.
014_P1190555.JPG


wyrazistość na prawym trochę lepsza
016_P1190557.JPG


ilość szczegółów - na prawym
017_P1190558.JPG


Tu również - prawy
018_P1190559.JPG


Nasycenie kolorów - również prawy.
021_P1190562.JPG


A dalej już ocenicie sami:
023_P1190566.JPG


024_P1190567.JPG


025_P1190568.JPG


028_P1190572.JPG


029_P1190573.JPG


032_P1190577.JPG


034_P1190583.JPG


038_P1190587.JPG


040_P1190589.JPG


043_P1190593.JPG


046_P1190596.JPG



047_P1190597.JPG


Jutro ciąg dalszy porównań i większe obrazowo zdjęcia.
 
no trochę zakręcone. z tytułu posta wywnioskowałem, że g10 jest z prawej... ale jednak jest z lewej tak? czyli korzystniej wypada starsza wersja? no pięknie... prosimy o informację jak sprawuje się w porównaniu wyświetlanie obrazu SD, jego skalowanie i dynamika...
 
Ostatnia edycja:
Miałbym prośbę. Czy podczas testów mógłbyś wrzucać w podsumowaniu "prądożerność" ?? Interesuje mnie jak to wygląda w porównaniu G10 z S10 jak również różnice pomiędzy 42 a 46 cali w konkretnych modelach ponieważ patrząc na to, że coraz częściej plazmy święcą w domach całymi dniami może to być ważny czynnik wyboru.

AlexFM
Ps. Niekoniecznie musi być to udokumentowane zdjęciami, wystarczy jakaś mała tabelka porównawcza

Ps2. Mam dziwne wrażenie patrząc na ten test jak również po wizycie w SATURNIE gdzie stały obok siebie, że seria G10 jest że tak powiem niekoniecznie bardziej udana niż S10 choć niby różnica aż 200 Hz....
 
Jak dla mnie to zdjęcia prezentujące obraz na S10 są jakby bardziej wyraźne tzn: odnoszę takie wrażenie, że szczegóły na S10 są bardziej widoczne niż na G10. Na G10 obraz taki nazwijmy to "trochę rozmydlony".
 
trochę uciążliwe doszukanie się który model jest który.....
Dwa razy obejrzałem, zanim dopatrzylem się, które zdjęcie do czego i dwa razy miałem różną opinie....
 
cel był właśnie taki żeby nie sugerować od razu napisami który model jest który. Żeby wybrać model który ma ładnieszy obraz. I dopiero sprawdzić samego siebie :D
 
kiki napisał:
cel był właśnie taki żeby nie sugerować od razu napisami który model jest który. Żeby wybrać model który ma ładnieszy obraz. I dopiero sprawdzić samego siebie :D
zwracam honor, bardzo dobry pomysł.....
PS. przy trzecim przejrzeniu (bez patrzenia co to jest) doszedłem do wniosku ze G ma bardziej nasycone kolory, nie wiem, czy S nie jest bardziej naturalna=mniej efetowna
 
Dzięki Kiki. Wszystko jasne.

Dla mnie po tych fotkach stało się oczywiste, że G10 to produkt przereklamowany i absolutnie nie wart swojej ceny.

Udowadniając to wcześniej działałem nieco po omacku, chociaż specyfikacja techniczna i poprzednie testy kikiego wypadały w teorii na korzyść S10. I okazało się to jednak prawdą, z czego się szczególnie cieszę, bo o mało mnie ukamienowano, że wymyślam brednie.

Nie wiem dlaczego macie problemy z odróżnieniem zdjęć. Według mnie to bardzo łatwe- wyraźnie widać, że G10 jako model z większym kontrastem ma jaśniejszy obraz. I to jest chyba jedyna przewaga G10. Chociaż wcale to nie oznacza, że jest to jakaś wielka przewaga.

Bowiem te "biele" nie są poprawne- obraz jest nieco prześwietlony, wręcz zbyt blady, a kolory sprane. Tak, jakby w aparacie ustawić ciut zbyt długą ekspozycję. A w S10 wszystko jest tak jak trzeba. Nie popieram opinii, że kolory są lepsze w G10- według mnie zdecydowanie lepsze są na prawych zdjęciach z S10.

W pełni zgadzam się natomiast ze zdaniem, że obraz G10 jest wyraźnie "mydłowaty"- najlepiej to chyba widać na pomarańczach i wieży- faktura skórek pomarańczy jest zdecydowanie wyraźniejsza na S10. Podobnie szczegółowość detali wieży. Można również znaleźć różnice na korzyść S10 w róznego rodzaju drobnych napisach. Wyrazistość chińczyka na G10 również jest słabsza. Różnice są według mnie wyraźne, oczywiście na korzyść S10.

Podzielam subiektywne zdanie kikiego, że obraz z prawego S10 jest ładniejszy, kolory naturaniejsze i jest wyraźnie szczegółowszy. Tu nie trzeba wielkiego wpatrywania, tu wszytko widać gołym okiem.

W HD różnic nie widzę- bo chyba ten pociąg zgodnie z metodologią testów jest w HD.

Nie dość tego, S10, przy lepszej jakości, pobiera mniej prądu.

Jak mi ktoś powie, że jestem nieobiektywny, bo sam mam S10, to potraktuję to jako dobry żart.

Jedno mnie tylko zaszokowało. Cały czas byłem przekonany, że G10 ze swoją czewrnią "INFINITY BLACK" (swoją drogą jak to pięknie brzmi) wypadnie lepiej. Ale okazuje się, że jak całe Neo tak i infinity-sryty to wielka porażka. Nie mówię, że poziom czerni jest zły, bo jest dobry w obu panelach, ale w G10 miał być rzekomo zdecydowanie lepszy. A wyszło jak wyszło.

Kiedyś pisałem, że skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać.
Ale teraz trzeba napisać:
Skoro widać różnicę, to tym bardziej nie należy przepłacać.

Szkoda tylko, że tak wielu ludzi dało się Panasonicowi zrobić w ch... - icago.

PS. Po przemyśleniu Kiki stwierdzam, że Twoje zdjęcia są jednak deczko zwodnicze i nie wiem, czy był to dobry pomysł. Miał być jakiś w sumie test, a wyszedł quiz. Jeśli się pomyliłem, to trudno, przyznam rację, że G10 jest lepszy. Ale myślę, że dobrze odgadłem, które zdjęcie jest z którego TV i to jednak zdjęcia z S10 są ładniejsze.
Po nakładkach w rogach można łatwo zajarzyć, który panel to który, chyba że celowo pomieszałeś nakładki. Jak nie, to wszystko co opisałem na górze w pełni podtrzymuję. Powiedz, pomieszałeś nakładki?

Niestety jeszcze jedna edycja- kolejne obejrzenie zdjęć i jestem pewien, że miałem rację. Panel G10 jest wyraźnie jaśniejszy i widać to na każdym zdjęciu. A z tego wynika, że to S10 ma lepszy obraz.
 
Ostatnia edycja:
przydała by się para zdjęć w normalnej rozdzielczości (choć tak ze 3Mpix) jedno obok drugiego i podpisane.
było by o wiele łatwiej dostrzec 'szczegółowość' a tak skupiałem się na różnym nasyceniu koloru.

no i tabelka o której pisał AlexFM - też było by miło.
 
Brawo za rzetelny test! Mozna by powiedziec - wkoncu.. dwa telewizory obok siebie, male i duze zdjecia, porownanie czerni i kolorow itd. Oby wiecej takich testow!
 
W dużej mierze zgadzam się z Tobą gorylla mam jednak małe zastrzeżenie. Choć może słowo spostrzeżenie będzie bardziej adekwatne.

Dużą cześć swojej opinii opierasz na zdjęciach umieszczonych przez kiki'ego na tym forum (mam na myśli G10, bo jak sam piszesz S10 posiadasz). Trochę na wyrost sugerujesz się jasnością "bieli". Wszystko poza oceną naoczną jest rzeczy do kwadratu względną. Nikt z nas nie jest w stanie ocenić jakości odwzorowania kolorów zdjęć. Więc rozumiem porównanie obu paneli względem siebie ale już wskazywanie który jest lepszy bo jest "bliżej prawdy" jest już trochę nadużyciem.

Ale....cały czas przychylam się do Twojej opinii co do wyboru którego trzeba dokonać. Bo masz wiele racji twierdząc, że jeśli te dwa panele są do siebie zbliżone aż w takim stopniu różnica w cenie około 700 zł w tej chwili lepszym wyborem jakość/cena jest S10.

Między innymi dzięki Twojej dyskusji z kiki'm na temat porównania tych telewizorów ja podjąłem decyzje co do wyboru S10. Pozostaje mi tylko czekać aż Panasonic Polska zwróci mi kasę za PV80 którą u nich musiałem reklamować.

AlexFM
Ps. Szkoda, że nie będzie mi dane postawić koło siebie PV80 i S10 aby zobaczyć czy dokładnie taka sama relacja nie występuje pomiędzy tymi dwoma :(
 
Szanowny kol.gorylla.
Pragnę Cię uspokoić i przyłożyć na Twoje rozpalone czoło, zmoczony zimną wodą ręcznik. Naprawdę nikt na Ciebie nie dybie! Nikt nie ma zamiaru ukamienować Ciebie! Spokojnie! Ponieważ to właśnie ja starałem się wykazać, że cytując Ciebie: "udowadniasz coś wcześniej, działając po omacku", nie mając podstaw merytorycznych do takich lub innych twierdzeń. I dalej podtrzymuję, że nie można było, dysponując na tamten czas skrawkiem wiedzy, a w większości domysłami, stawiać takie tezy jakie Ty stawiałeś. Należy szanować innych użytkowników forum i nie sugerować im rzeczy niesprawdzonych. CHWAŁA CI ZA TO, ŻE PRZYCZYNIŁEŚ SIĘ DO BŁYSKAWICZNEJ REAKCJI KIKIEGO!!! Ten test rzeczywiście pozwoli wielu naszym kolegom, użytkownikom forum, potencjalnym nabywcom ekranów Panasonica, na RACJONALNE WYDANIE SWOICH PIENIĘDZY. I jest to w całej rozciągłości Twoja zasługa, naprawdę cieszę się,że to Ty miałeś rację. Tym bardziej, że przez ostatni weekend można było skorzystać z tej niesamowitej promocji w MM /ktoś kupił S10 za 2500zł, na firmę - SZOK!/. Osobiście czekam na wersję V, a G10 powędruje do ojca. Pozdrawiam i bez urazy.
 
Jako że przymierzam się do zakupu w najbliższym czasie jakiegoś TV śledzę wątki dotyczące tego tematu, a po lekturze wielu z nich mój wybór padł na plazmę Panasonica w rozmiarze 46 cali. I w zasadzie byłem zdecydowany na serię G, no ale Gorylla zasiał we mnie pewną wątpliwość (pewnie nie tylko we mnie). Oczywiście test Kikiego dotyczący tego modelu tez wzbudził we mnie jakąś niepewność, tym bardziej, że równoległy test serii X miał raczej wydźwięk pozytywny. Oczywiście zdając sobie sprawę z pewnej (może większej, a może mnniejszej) dozy subiektywizmu w takich testach, podchodziłem do niego z pewną rezerwą. Wydawać by się mogło, że bardziej obiektywne porównanie będzie wtedy, gdy jakieś dwa modele staną obok siebie i będą równolegle konfrontowane a obraz dokumentowany fotograficznie. No i stało się, seria G kontra seria S. Odczucia moje po obejrzeniu zestawu zdjęć były podobne jak większości chyba, że jednak obraz na prawych obrazkach jest nieco lepszy, przyjemniejszy, bardziej ostry itd., itp. A więc jednak S, tym bardziej że znacznie tańszy...
Dla przekonania samego siebie, że tak właśnie jest, zestawiłem obok zdjęcia prezentowane w tym wątku i odpowiadające im zdjęcia z testu 42g10. I znowu zwątpiłem...

Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich, ale nie wiem też, czy obrazek który chcę tu zamieścić się ukaże (dałem jako załącznik jpg)... więc gdyby go jednak nie było, proszę o radę jak o zrobić...
 

Attachments

  • figo_razem.jpg
    figo_razem.jpg
    54,2 KB · Wyś: 1678
Zaznacze że jestem właścicielem G ale nie staram się udowadniać że jest lepszy czy gorszy. Po wakacjach planuje zakup jeszcze jednego dla rodziny i mozliwe że będzie to S.
Mam dwa pytania
- który na zdjęciach to S a który G - z mojej orientacji dotychczas sa tylko domysły że prawy do S - kiki do tej pory konkretnie tego nie podpisał
- rozumiem że ustawienia dla obu sa identyczne, w związku z tym pytanie czy każdy z tych modeli nie ma innych ustawień optymalnych a na tych fabrycznych któryś jest lepszy (są to w zasadzie bliźniaki ale prosze o potwierdzenie)
 
Po prawej jest S, a po lewej G. Popatrzcie sobie z bliska na te naklejki w rogach. W S jest jeden ekranik, a w G kilka ekraników na tych nalepkach. :)
 
marek76 napisał:
- rozumiem że ustawienia dla obu sa identyczne, w związku z tym pytanie czy każdy z tych modeli nie ma innych ustawień optymalnych a na tych fabrycznych któryś jest lepszy (są to w zasadzie bliźniaki ale prosze o potwierdzenie)
Moim zdaniem tak właśnie jest. Oba są na takich samych ustawieniach w menu, czyli Normal, ale fabrycznie chyba te Normal nie są sobie równe. Kiedyś bodajże Kiki próbował robić sondę, który obraz bardziej się podoba klientowi. I, o ile dobrze pamiętam, 90 % wybiera bardziej jasny, jaskrawy, kontrastowy.... Więc raczej taki jak jest w G. I tak sobie myślę, że producent właśnie w ten sposób ustawił tryby podstawowe, aby się przypodobać... Moim zdaniem, obraz na zdjęciach z testu G10 jest znacznie lepszy, niż w teście porównawaczym, a to by znaczyło, że na G10 można znaleźć znacznie lepsze ustawienia, niż dostępne w trybie Normal.
 
no dokładnie tak jak piszecie... niekoniecznie standardowe ustawienia będą obiektywne przy porównaniu. być może G przy najkonkretniejszym ustawieniu będzie miał lepszy obraz, niż przy najkonkretniejszym ustawieniu S. tego nie wiemy... poza tym, każdy ma swoje preferencji, czyż nie?

mnie interesuje głownie jak te dwa modele sprawują się przy odtwarzaniu odpowiedniego obrazu. sd, hd, dvd, b-r...
 
Do góry