Panasonic 42 py8p - jakieś alternatywy do 3k ?

don111

Banned
po przeczytaniu kupy wątków prawie się zdecydowałem na ten model, jest słabiej wyposażony (2 hdmi itd) ale to mi nie przeszkadza, liczy się jakość obrazu i aby sprzęt pochodził jak najdłużej
chciałem zapytać czy są może jakieś alternatywy dla plazm full HD (tylko i wyłącznie 42'') w cenie do 3 tys. ?
no raczej full HD bo obraz oglądam z 2 - 2,2m a powinna być różnica między zwykłym HD ready no i telewizor mam nadzieję posłuży bez wymiany dłuższy czas więc jednak full HD wydaje się że będzie standardem za pare lat
dodam że przesiadam się z wysłużonego 3-letniego LCD LG więc różnica i tak dla mnie będzie kolosalna (największa wada to jaskrawe kolory a oglądam najczęściej przy całkowitym zaciemnieniu pokoju)

także prosiłbym o jakieś alternatywy do tego modelu (3k max) tylko i wyłącznie 42'' i chyba raczej tylko full hd (jeśli jakość materiału full HD na tym panasonicu będzie wyraźnie lepsza od lepszej plazmy ale HD ready bez full HD to wybieram full HD, bo i tak jak wspomniałem przesiadam się ze starego LCD ;))

także czekam na opinie, czy cokolwiek jeszcze warto rozważyć zamiast tego modelu
pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja powiem tak jeśli Full HD to ja bym brał do tej odległości min.46" a różnica cenowa nie jest aż tak powalająca aby go nie kupić a trzeba mieć na uwadze że telewizor się kurczy z czasem w oczach. Ja np. mam 2-2,5m i kupuje HD Ready, wszystko zależy jak na to patrzeć ja np. nie widze z 2m różnicy Full a HDR także przemyśl to najpierw się wybierz do sklepu i obczaj tylko jedno nie patrz i nie porównuj kolorów i obrazu z LCD bo zazwyczaj biednie wyglądają.

Ja dziś byłem u znajomego co ma 42"PV8 oczywiście za moją namową :D, i jestem zaszokowany obrazem jaki potrafi dać na trybie NORMAL i wszystkie suwaki ustawione na połowe opucz kontrastu gdzie był na 3/4 paska, normalnie cód malina.
Niesądziłem że PV8 potrafi dać taki obraz, a leciało to przez EURO z dekodera (Telewizja na karte) normalnie byłem w szoku. Szkoda że niemaił zadnego dvd bo bym obczaił obraz. Ale i tak jak na ten najsłabszy model grał super.

A co do tego czy coś znajdziesz do 3 kafli to z Full raczej nie ja bym tylko dołożył pare stówek i bral 46" a jak nie to poszukaj PY80 ale jak ja niewidze różnicy między modelami X10 (ten nowy) a PV8 to nie wiem czy jest sens dokładać.

Lepiej weź wiekszy rozmiar, bardziej się przyda, tym bardziej że nastawiony jesteś na obrazy przyszłościowe :p full hd.
 

don111

Banned
jak brałem mojego LCD 37' to też wydawał mi się o wiele za duży (wcześniej miałem crt 21') :D
teraz myślę że nawet 46' byłby ok ale niestety nie wejdzie mi większy tv (42' już i tak na styk, chodzi o szerokość)
także zostaje wybór między 42 ;)

w zasadzie jakość sygnału SD, dvd mnie mało co interesuje bo wiem że jakość i tak będzie świetna w porównaniu z moim LCD, natomiast wątpie aby różnica między jedną a drugą plazmą była przy takim sygnale powalająca
bardziej interesuje mnie czy będzie odczuwalna różnica między tym 42py8p a lepszą plazmą HD ready przy sygnale hd (tzn sygnał 1080p z gorszej plazmy vs sygnał 720p/1080i z lepszej plazmy), ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi porównaniami ?
czy poza Panasonic 42py8p jest inna plazma full HD warta uwagi ?
 

adam-ant

New member
Po pierwsze: zgadzam się z Brodą. Jak już brać full HD do oglądania z 2m, to warto zainwestować w 46''. Akurat osobiście często mam do czynienia u kumpla z 42PY8. Ale poleciłem go mu z uwagi na fakt, że odległość oglądania/grania wynosi około 1,5m. Wtedy można zobaczyć 1080p na 42''. Cokolwiek dalej sprawi, że różnica będzie zbyt mało zauważalna.

Po drugie: Z tego co wiem tylko Panasonic opracował plazmy 42'' i 46'' Full HD. Inne liczące się firmy (Pioneer, Samsung) oferują Full HD dopiero w TV 50-calowych, więc tak naprawdę nie zostawiłeś sobie dużego wyboru.

Po trzecie: Na twoim miejscu wybrałbym 46PY8 (kosztuje trochę ponad 3 tys. choć u Ciebie akurat ten TV odpada z uwagi na szerokość) lub 42PV80 (kosztuje około 1000zł mniej niż 46PY8, potrzebuje mniej prądu, a z odległości ponad 2m ciężko odróżnić F-HD od HD-R). No chyba, że się uparłeś na 42PY8, bo np oglądasz tylko bluray'e ;)
Tylko przysuń sobie choć trochę kanapę i nie mów, że nie ostrzegaliśmy.

A czy zamiast 42PY8 warto kupić 42'' HD Ready lepszej jakości?
Przy twoich warunkach na pewno 'tak'. Z tym że moim zdaniem już PV80 jest na tyle dobry, że nie warto przepłacać za inne.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu,
Adam
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Tylko Adam u niego jest mały problem bo PV80 już raczej nie dostanie, chyba że miał na względzie między PY8 a X10.
Jeśli tak to hm... ciężko powiedzieć bo niema jeszcze testu Kikiego aby cokolwiek powiedzieć o tym nowym modelu. Na moje oko w sklepie co do X10 a PV8 nie widzę różnicy, chyba że mam oczy do ..... Ale jesli miał bym wybierać w 42" (większy nie wejdzie u ciebie) do tej odległości co masz to bym wybrał HD Ready np.PV80 jak by był jeszcze dostępny oczywiście a za resztę przeznaczonej kwoty pojechał bym na weekend do zakopca,o.
 

adam-ant

New member
Dokładnie, albo na mazury. Też spoko :krol:

Nie wiedziałem natomiast, że są teraz problemy z dostępnością PV80. Szkoda. Jakby co, to PV8 też brzydko nie gra :-D Póki co o X10 się nie wypowiem, bo nie widziałem jeszcze (choć nawet na papierze jakoś nie szokuje).
 

don111

Banned
u mnie są nietypowe warunki, mam meble takie że jest miejsce na tv w środku pomiędzy szafami no i nie wejdzie tam normalnie większy tv niż 42' (ok 105cm szer.).... mogłbym zrobić taki myk że powiesiłbym plazmę na ścianie tuż za meblami tak że z tej wnęki byłoby widać sam ekran :mrgreen: w sumie nie przeszkadzało by mi to bo oglądam siedząc dokładnie na wprost tv....
tylko nie wiem jakie wymiary ma dokładnie matryca takiego panasa 46', może ktoś podać/zmierzyć ? mi ze wstępnych obliczeń (licząc cal 2,54cm i zachowując proporcje 16/9) wychodzi mi ok 100 cm szerokość

jeszcze kwestia głębokości, ten panasonic wg opisu (http://www.kupujemy.pl/th46py8p-opis-specyfikacja.html) ma zaledwie 9,5cm głębokości, to prawdziwe dane ?
do tego kupiłbym uchwyt z jak najmniejszą odległością od ściany np 2 cm tylko czy taka odległość jest bezpieczna ? bo słyszałem że plazmy się mocno grzeją... oraz czy uchwyty tego typu są bezpieczne ? w sensie że mi nie grzmotnie tv pewnego pięknego poranka na podłogę...
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
ok dzięki ;)
jeszcze jakbyś mógł podać wymiary pudła do tego "bydlaka" to byłbym wdzięczny :D ale raczej wątpie aby mi wszedł do Fiata Punto (chociaż 37' jeszcze wszedł...)
gdzieś mi się obiło o uszy że plazmę należy przewozić tylko i wyłącznie pionowo ? to prawda ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Tak plazmę trzeba przewozić pionowo zresztą jak i LCD o takich gabarytach, ponieważ tu już jest spora tafla matrycy i jest podatna na wyginania i może się uszkodzić gdy by była na płasko.
Jeśli możesz zrobić miejsce na 46" to bierz bez zastanawiania duży ekran na początku robi spore wrażenie i przytłacza ale szybko się przyzwyczaisz i będzie z czasem dla ciebie jeszcze za mały.
Tym bardziej jak myślisz o blu rayu.
 

don111

Banned
jest jeszcze w rezerwie Renault Scenic znajomego, musi wejść ale wolałbym się upewnić :)

Broda1725 - z tą wielkością obrazu wiem o co chodzi, sam oglądałem na tv 21' cali przed zakupem lcd 37' i na początku żałowałem że nie kupiłem 32', a teraz myślę że jest ciut za mały.... widzę że jesteś z Sędziszowa, ja z okolic Kielc, może znasz jakieś dobre sklepy w naszym województwie gdzie można kupić tv w uczciwej cenie lub dogadać się ? z tego co widziałem na razie w MM i takich rtv-agd ceny są z kosmosu a opuścić cen do średniej netowej ceny to oni ani myślą... ostatecznie w rezerwie jest opcja aby jechać 100km do Krakowa :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Powiem ci tak, ja jak chce obejrzeć to jedynie do Kielc muszę jechać a jak kupować to zamawiam przez neta bo taniej, jak na razie się nie zawiodłem. Kiedyś kupiłem LCD w Mix AGD czy jakoś tak ten obok MM i poiwem ci że była tam fachowa i fajna obsługa nawet mi zaproponowali obniżke na tv o 500zł z 3500 na 3000 bo gotówką płaciłem. Ale teraz to jest tam banda kretynów co noszą głowy w chmurach, także szkoda iść. Jak coś to polecam ci Euro AGD w pierwszej kolejności ten w Eclerku a drugi w Galerii ostatnio była tam promocja i powiem że można było wyrwać tv o 30% taniej i żałuje jak cholera że nie kupiłem bo był tv taniej niż w necie o prawie 200zł w najtańszym sklepie.

Co do MM to ide w ostateczności jak mam dobry dzień i głowa mnie nie boli, faj nie się tam denerwuje sprzedawców/doradców :twisted:
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
<don111> poniewaz jak czytalem planujesz powiesic plazme zaledwie 2 cm od sciany - sprawdz jeszcze jak ma ten tv skierowane wejscia - antenowe katowe to zaden problem ,ale np. z hdmi to juz jest chyba gorzej
 

don111

Banned
no jednak koledzy już wspomnieli że wg producenta min 7cm (chodzi o to grzanie się ?), aż tyle "cm" trochę mi nie pasuje ale powiedzmy odstęp 5cm mam nadzieję wystarczy
teraz tylko problem gdzie ten TV znaleźć, na razie nie mają tych modeli w ogóle albo mają w cenie zaporowej :D
 

Bartos81

Member
Bez reklam
BRODA
don111 napisał
tylko nie wiem jakie wymiary ma dokładnie matryca takiego panasa 46', może ktoś podać/zmierzyć ? mi ze wstępnych obliczeń (licząc cal 2,54cm i zachowując proporcje 16/9) wychodzi mi ok 100 cm szerokość
Może byś czytał ze zrozumieniem, poza tym napisałem że panel czyli matryca a nie cały TV
 
Do góry