Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Grisza HD

New member
Macie prawdziwą czerń w 48AS640


2vi2rky.jpg
 

c-4

New member
Witam,
rodzice kupili 40as640e i dzisiaj sie nim troche pobawilem.
Wg opisu Panasonica posiada on funkcję TV Anywhere. Zainstalowałem TV Remote 2, podpiąłem do sieci, mogę się bawić telefonem jak pilotem, ogląać fotki z tel na TV, ale nie ma przycisku TV Anywhere. Tak samo w konfiguracji TV nie ma tej opcji. Jest TV Remote, ale TV Anywhere nie ma. Zaktualizowałem też oprogrmowanie do 3,101 i nic. Dajcie prosę znać czy na as640 jst TV Anywhere i jesli tak to czy komus dzała?
 

alexs28

New member
Czy u was też biała plansza kolor,wygląda jak białe swiatło???
U mnie tak jest kolor biały swiecący,dopiero zjechanie z kontrastem do 35 lub ponizej pokazuje kolor,a nie swiatło białe.
Są jakieś nastawy żeby poprawić biel,bez dużego zmniejszania kontrastu.
Np gdy włączam yutube wyskakuje czerwona plansza i biała(cos w rodzaju białego swiatła mocno podswietlone)
Na testach w białą plansze i czerwoną bez zjechania kontrastem ciężko patrzeć.



 

M4TEJKO

New member
Witam.

Czy istnieje możliwość dokupienia pilota dotykowego do AS640? W modelu, który nabyłem takowego nie było. Ewentualnie w jakiej cenie jest taki pilot?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

M4TEJKO

New member
Niestety telewizor kupowali rodzice jakiś miesiąc temu i nawet nie wiedzieli, że coś takiego powinno być, a mnie niestety w tym czasie nie było w domu by ten fakt zgłosić. Czy zatem jest jakaś możliwość zakupienia tego pilota?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Niestety telewizor kupowali rodzice jakiś miesiąc temu i nawet nie wiedzieli, że coś takiego powinno być, a mnie niestety w tym czasie nie było w domu by ten fakt zgłosić. Czy zatem jest jakaś możliwość zakupienia tego pilota?
Moim zdaniem ten pilot z touchpadem Panasa to kicha. Nawet jeśli go nie było w zestawie, nie ma co za wiele żałować. Sterowanie kursorem myszy takie sobie, a wpisywanie tekstu na klawiaturze ekranowej, od czego ten pilot przecież nie uwolni*, to mordęga. Już lepiej zwykłym pilotem. Co prawda mam starszy model, ale nie sądzę aby ten nowszy, przedstawiony wyżej w linku na Alledrogo był istotnie lepszy. No może prócz designu, rzecz gustu.
Dlatego do funkcji smart (przeglądarka, YT, itd.) za podobną kwotę rzędu 80-100zł dokupiłem do swojego Panasa niedużą klawiaturę z trackballem. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru porównywałem także z innymi, typu "air mouse". Jeśli ktoś ciekaw wyników mojego mini-testu, niech zajrzy do topicu: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/115966-klawiatura-smart-dla-panasonic-wybrana.html.
Pozdrawiam.

* - wiem, do touchpada Panasa można wykrzykiwać polecenia głosem. Mnie to w ogóle nie podeszło. Może kiedyś, gdy wymyślą sterowane sprzętu myślami... ;)
 
Ostatnia edycja:

rafik1984

New member
Mam takie pytanie , czy wam też tv nie odtwarza plików .rmvb ? Probowałem
odpalić z USB 8GB ntfs i nie widział żadnego pliku w tym formacie.
Druga rzecz to jak udostępnić to co jest wyświetlane na ekranie laptopa żeby było też widoczne na telewizorze? czy da sie coś takiego zrobić po wifi?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Niestety telewizor kupowali rodzice jakiś miesiąc temu i nawet nie wiedzieli, że coś takiego powinno być, a mnie niestety w tym czasie nie było w domu by ten fakt zgłosić. Czy zatem jest jakaś możliwość zakupienia tego pilota?

Zawsze można złożyć reklamację i zobaczyć co na to sprzedawca. W myśl nowych przepisów jeżeli wada wystąpiła do 6 m-cy (o ile dobrze pamiętam) to jest domniemanie, że istniała w chwili wydania co nie zmienia faktu, że pilot kicha i go nie używam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
@DeeBass: domniemanie, o którym piszesz, w myśl nowych przepisów trwa teraz 12 m-cy (przedtem było 6).
Pytanie zasadnicze: czy niekompletność sprzętu, w sensie braku dodatkowego wyposażenia, które powinno być danym w zestawie (pilota, kabelka, podstawy, itp.) można reklamować jako wadę - usterkę, uszkodzenie? Moim zdaniem nie. Takie rzeczy powinno się zgłaszać do sklepu jak najszybciej po zakupie, a tutaj minął już miesiąc. Co nie znaczy, że nie można spróbować skontaktować się ze sprzedawcą, przedstawić całą sprawę. Może pilot się znajdzie ;)

Przy czym jak już pisałem: gdyby sprzedawca okazał się twardy i niewzruszony, akurat za tym pilotem uważam nie ma co za wiele rozpaczać. Zaś kasę lepiej zainwestować w bezprzewodową klawiaturę, która zdaniem moim o wiele bardziej się sprawdzi w aplikacjach smart. Przy pomocy klawiszy funkcyjnych "F" można w Panasonicu także sterować podstawowymi funkcjami telewizora (głośność, zmiana kanałów, wejść, menu, itp.). Czyli jeśli akurat mamy w rękach klawiaturę, do zmiany np. głośności nie jest potrzebny pilot.


Mam takie pytanie , czy wam też tv nie odtwarza plików .rmvb ? Probowałem
odpalić z USB 8GB ntfs i nie widział żadnego pliku w tym formacie.
A co na to instrukcja od Twojego modelu? Bo w mojej (model co prawda rok starszy) w wykazie obsługiwanych formatów rmvb nie występuje - i faktycznie telewizor nie odtwarza ;) Tak w ogóle gdzieś czytałem, że żaden telewizor na rynku nie czyta rmvb, nie wiem czy to prawda.
Druga rzecz to jak udostępnić to co jest wyświetlane na ekranie laptopa żeby było też widoczne na telewizorze? czy da sie coś takiego zrobić po wifi?
Ogólnie: sprzęt i system operacyjny muszą być zgodne ze standardem Miracast
 
Ostatnia edycja:

Brabus1

New member
Dźwięk analogowo

Mam pytanie,

Czy w tym modelu AS640 można wyciągnąć dźwięk analogowo (cinch) ?
Po drugiej stronie jest Yamaha Pianocraft, tylko z wejściami analogowymi (cinch)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Czy w tym modelu AS640 można wyciągnąć dźwięk analogowo (cinch) ?
Po drugiej stronie jest Yamaha Pianocraft, tylko z wejściami analogowymi (cinch)

Jeśli ten model ma złącze Scart (Euro), to można (jak w chyba każdym tv ze Scart) zastosować taką przejściówkę (link przykładowy): Przejściówka adapter Scart (Euro) - 3*Cinch+S-Video, przełącznik wejście/wyjście
a potem już kabelkiem 2xchinch do wzmacniacza/ampli. Przełącznik koniecznie w pozycji "Output", tak jak na fotce.
Można też próbować przez gniazdko słuchawkowe (pewnie minijack), ale przez Scart wydaje mi się jest bardziej "profesjonalnie" ;) W każdym razie w ten sposób mam podłączony amplituner do DT60 - śmiga bez problemu.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry