Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

SandPetrus

New member
Chodzi o ten trzask? Skoro inny sprzęt na tym samym hdmi działa poprawnie, to nie jest kwestia telewizora tylko właśnie źródła. Spróbuj jeszcze podłączyć coś innego, ale raczej pewne, że winę ponosi dekoder. Z resztą ten sprzęt od orange, neostrady to zazwyczaj zawsze stwarzał jakieś problemy. Łagodnie mówiąc do najlepszych nigdy nie należał.
 

SandPetrus

New member
Na poprzednim tv też to miałeś? Sprawdź inne hdmi, lub zmień w ustawieniach włączanie/wyłączanie innych urządzeń za pomocą tv, inteligentny stan uśpienia itd. Najlepiej też zgłoś to do orange. Który to konkretnie model dekodera? Może już mają nowsze i wtedy możesz domagać się wymiany.
 

ironkorn

New member
Sprawdzalem jeszcze komputer,puscilem film i dzwiek przez hdmi przez tv i nic sie nie robilo.
Ale mialem ten sam TV tylko go wymienilem bo mial pixela martwego i teraz nie pamietam czy tak sie robilo na nim przy tym dekoderze.
Sprawdzalem tez inne wejscie hdmi i inny kabel ale dalej tak strzela jak najpierw sie wlaczy dekoder a potem TV.A jak sie wlaczy najpierw TV a potem dekoder to juz nie,tylko czasme jak sie przelaczy jaki inny kanal.
 
Ostatnia edycja:

evilblizz

New member
Gram na PS4 i nic takiego nie widzę.

Zagraj w jakąś gre która wyswietla 60fps.


przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=-lF1Jz0o_7g

to samo mam na AS640

polecam sprawdzic na grze The Last Of Us, od razu na samym początku gry, gdy budzi się Sara(córka Joela) w swoim pokoju i po chwili przejmujemy nad nią kontrole...

polecam przypatrzec sie na plakaty, nalepki, obrazki na scianach przy poruszaniu kamery ruchem jednostajnym albo w lewo albo w prawo stojąc postacią w miejscu, wtedy bardzo ładnie to widac, te ciagnące sie smugi, czarnego koloru i nie tylko...

gamma 2.4 jasnosc 0

w sumie na samej przeglądarce z komputera mozna to łatwo sprawdzic -->chrome + gładkie przewijanie
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Pstryk w glosnikach to cos naturalnego.Niektore tunery maja jeszcze wieksze wady:) np n-box problem hdcp.Jesli pstryk denerwuje to trzeba kupic lepszy tuner.Rozwiazanie problemu z pstryk:0 Na poczatku wlaczyc tuner pozniej telewizor i nie powinno byc pstryk w glosnikach:)

Przyklad z tunerem n-box, problem hdcp.Po wlaczeniu tunera i telewizora ,nie ma obrazu na ekranie telewizora. Na wyswietlaczu tunera komunikat hdcp. W tym przypadku to tez nie jest wina telewizora tylko tunera.

Na wyświetlaczu dekodera widzę komunikat "błąd HDCP". Co zrobić?

cytat

Występowanie tego komunikatu to zjawisko normalne przy włączaniu dekodera i telewizora w nieodpowiedniej kolejności.
Kolejność postępowania:

  • wyłącz dekoder z pilota
  • wyłącz telewizor z pilota
  • włącz telewizor z pilota
  • włącz dekoder z pilota
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
2. To sobie zmień w tym trybie barwę na normalną
Zmieniałem

1) Na pewno było robione pod HDMI 2 z ARC (kanał zwrotny Audio) bo większość ludzi używa tego wejścia ze względu na posiadane amplitunery.

2) Po to była robiona kalibracja, żeby ten żółty kolor zniwelować.
Nie resetowałeś telewizora czasem do ustawień fabrycznych ?? Wtedy wszystkie ustawienia by przepadły i musisz na nowo je wklepać z raportu który otrzymałeś.
Najłatwiej sprawdzić czy masz w TV wprowadzone te nastawy wchodząc do menu, w zaawansowane ustawienia obrazu i sprawdź np w balansie bieli w strojeniu szczegółowym czy masz powprowadzane jakieś wartości dla wartości IRE (10 IRE, 20 IRE itd aż do 100 IRE).

Masz wkońcu model AS640 czy AS650 ??

Mam 640. To jak mam teraz pod HDMI 1 podłączony tv (a wszystko mam podpięte pod amplituner blu ray dekoder). To nie korzystam z dobrodziejstw kalibracji? To jak podłączę pod HDMI 2 to co będzie lepszy obraz i działać będzie kalibracja? Mój Onkyo 606 chyba nie ma ACR po HDMI dlatego automatycznie podłączyłem pod 1. A ksero kalibracji dostałem z tv.
 

Grisza HD

New member
Pstryk w glosnikach to cos naturalnego.Niektore tunery maja jeszcze wieksze wady:) np n-box problem hdcp.Jesli pstryk denerwuje to trzeba kupic lepszy tuner.Rozwiazanie problemu z pstryk:0 Na poczatku wlaczyc tuner pozniej telewizor i nie powinno byc pstryk w glosnikach:)

Przyklad z tunerem n-box, problem hdcp.Po wlaczeniu tunera i telewizora ,nie ma obrazu na ekranie telewizora. Na wyswietlaczu tunera komunikat hdcp. W tym przypadku to tez nie jest wina telewizora tylko tunera.

Na wyświetlaczu dekodera widzę komunikat "błąd HDCP". Co zrobić?

cytat

Występowanie tego komunikatu to zjawisko normalne przy włączaniu dekodera i telewizora w nieodpowiedniej kolejności.
Kolejność postępowania:

  • wyłącz dekoder z pilota
  • wyłącz telewizor z pilota
  • włącz telewizor z pilota
  • włącz dekoder z pilota

Amplituner też pstryka jak się go włącza wyłącza przełącza kanały dźwiękowe.
 
Zmieniałem



Mam 640. To jak mam teraz pod HDMI 1 podłączony tv (a wszystko mam podpięte pod amplituner blu ray dekoder). To nie korzystam z dobrodziejstw kalibracji? To jak podłączę pod HDMI 2 to co będzie lepszy obraz i działać będzie kalibracja? Mój Onkyo 606 chyba nie ma ACR po HDMI dlatego automatycznie podłączyłem pod 1. A ksero kalibracji dostałem z tv.

Jak masz podłączone pod HDMI 1 w tej chwili nie korzystasz z "dobrodziejstw" kalibracji.
Musisz podłączyć pod HDMI 2.
I jak chcesz korzystać z HDMI 1 to jak już będziesz podłączony pod HDMI 2 to wejdź w ustawienia, wybierz tryb w którym była robiona kalibracja (najprawdopodobniej prawdziwe kino, ale sprawdź na wydruku i porównaj parametry) wybierz dostosuj kopiowanie i skopiuj je na wszystkie wejścia w TV. Tym samym kalibrację zaimplementujesz również na HDMI 1 jak i HDMI 3 i wszystkie inne wejścia jakie są w TV (później na danym wejściu z którego będziesz korzystał wybierzesz tryb prawdziwe kino, zakładając że to w nim była robiona kalibracja pod HDMI 2 i to je właśnie skopiowałeś).
 

Grisza HD

New member
Jak masz podłączone pod HDMI 1 w tej chwili nie korzystasz z "dobrodziejstw" kalibracji.
Musisz podłączyć pod HDMI 2.
I jak chcesz korzystać z HDMI 1 to jak już będziesz podłączony pod HDMI 2 to wejdź w ustawienia, wybierz tryb w którym była robiona kalibracja (najprawdopodobniej prawdziwe kino, ale sprawdź na wydruku i porównaj parametry) wybierz dostosuj kopiowanie i skopiuj je na wszystkie wejścia w TV. Tym samym kalibrację zaimplementujesz również na HDMI 1 jak i HDMI 3 i wszystkie inne wejścia jakie są w TV (później na danym wejściu z którego będziesz korzystał wybierzesz tryb prawdziwe kino, zakładając że to w nim była robiona kalibracja pod HDMI 2 i to je właśnie skopiowałeś).

Podłączyłem pod HDMI 2 prawdziwe kino tylko zmieniłem ciepła barwę 2 na normalny bardziej mi pod oko pasowało. :) HDMI 1 nie korzystam bo wszystko jest podpięte pod amplituner.

Chyba że amplituner zabierze mi ta kalibrację i nie przekaże do odtwarzacza blu ray z którego filmy ogladam z dysku po sub. Ale chyba nie:)
 

ironkorn

New member
U mnie też czasami pstryka przy przełączaniu kanałów z dekodera nc+
Czyli to wina dekodera nie glosnika w Tv,bo to tylko prawy tak pstryka czy tam strzela.
No wlasnie mi tez nie raz przy przelaczaniu kanalu tak strzeliw tym prawym glosniku raz glosniej raz ciszej.
Czyli nie warto odsylac TV na zwrot 14 dniowy albo dzwonic po serwis Panasonica?
 

konstant

New member
Zagraj w jakąś gre która wyswietla 60fps.


przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=-lF1Jz0o_7g

to samo mam na AS640

polecam sprawdzic na grze The Last Of Us, od razu na samym początku gry, gdy budzi się Sara(córka Joela) w swoim pokoju i po chwili przejmujemy nad nią kontrole...

polecam przypatrzec sie na plakaty, nalepki, obrazki na scianach przy poruszaniu kamery ruchem jednostajnym albo w lewo albo w prawo stojąc postacią w miejscu, wtedy bardzo ładnie to widac, te ciagnące sie smugi, czarnego koloru i nie tylko...

gamma 2.4 jasnosc 0

w sumie na samej przeglądarce z komputera mozna to łatwo sprawdzic -->chrome + gładkie przewijanie


Testowałem w Wolfenstein: The New Order. Nic takiego nie zauważyłem.
 

DarekBamboo

New member
Zauważyłęm, że na niektórych filmach w TVN Player występuje znaczne przyspieszenie obrazu, za którym nie nadąża dźwięk - nie da się oglądać. Przykładem jest serial "Odwróceni".

Możecie sprawdzić czy u Was problem ten też występuje? Serial "Odwróceni" jest w serialach sensacyjnych.
 

SandPetrus

New member
Miałem tak na Iplex. Już z niego nie korzystam, bo wieczorami i w weekendy po prostu się nie da. Jeśli tak ma to działać, to lepiej żeby w ogóle nie było.
 

lucek18

New member
Zauważyłęm, że na niektórych filmach w TVN Player występuje znaczne przyspieszenie obrazu, za którym nie nadąża dźwięk - nie da się oglądać. Przykładem jest serial "Odwróceni".

Możecie sprawdzić czy u Was problem ten też występuje? Serial "Odwróceni" jest w serialach sensacyjnych.



Mam tak samo np. w horrorach typu sierociniec, rec ogólnie tvn player na 640 od lipca się pogorszył nie ma aktualizacji seriali i filmów względem wersji z np. ps 4
 

digitalus

Banned
Witam
Problemy z dzialaniem tvn player trzeba zglaszac do tvn.

Jesli korzystacie z tvn player to usterke trzeba zglaszac do tvn.Samo sie nie naprawi.

Witam,

Dziękuję za zgłoszenie. Problem jest nam znany i pracujemy nad jego rozwiązaniem.
Przepraszamy za utrudnienia związane z funkcjonowanie aplikacji tvnplayer.

Pozdrawiam

Michał Horodyski

Biuro Obsługi Klienta TVN Online
tvnplayer.pl
reklamacje.tvnplayer@tvn.pl
Tel. 22 444 77 79
__________________
 
Do góry