Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

JayCee

New member
Panowie mam pytanie, jak zrobić żeby w odtwarzaczu multimedialnym tv widział PC, u znajomka obok pena można wybrać pliki z PC który udostępnia je jak rozumiem po WI-FI... ??



Wejdź w menu- sieć i tam wybierz udostępnianie sieciowe czy jakoś tak. Pojawi Ci się link, otwórz go sobie na kompie i postępuj według wskazówek. 5 min i masz zrobione. Świetna sprawa, lepsze to od stawiania jakiś serwerów typu twonky itp, masz pod razu widoczny swój pc i wsio multimedia ;) dodam, że mi po wifi (stary router z 54g) latają filmy z bitrate rzędu kilkanaście mb/s. Jak dla mnie bomba.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Wejdź w menu- sieć i tam wybierz udostępnianie sieciowe czy jakoś tak. Pojawi Ci się link, otwórz go sobie na kompie i postępuj według wskazówek. 5 min i masz zrobione. Świetna sprawa, lepsze to od stawiania jakiś serwerów typu twonky itp, masz pod razu widoczny swój pc i wsio multimedia ;) dodam, że mi po wifi (stary router z 54g) latają filmy z bitrate rzędu kilkanaście mb/s. Jak dla mnie bomba.
Dziękuję, będę kombinował.
 

konstant

New member
Po pierwsze to AX800.
Po drugie, to jeśli tak wysoki model jest tak wykonany i ma takie wady i słaby obraz, to boję się pomyśleć co jest z niższymi modelami.
Lepiej przestrzegać ludzi aby byli świadomi czego mogą się spodziewać.
Spokojnie, nie denerwuj się.
Załóż wątek o AX800 i tam ostrzegaj.
 

SandPetrus

New member
Świetna sprawa, lepsze to od stawiania jakiś serwerów typu twonky itp, masz pod razu widoczny swój pc i wsio multimedia ;) dodam, że mi po wifi (stary router z 54g) latają filmy z bitrate rzędu kilkanaście mb/s. Jak dla mnie bomba.
Możesz podać szczegółowiej jaką masz konfigurację tj. komputer, windows, liczba sieci w zasięgu?
U mnie na routerze 150n, a max bitrate bez zacięć to kilka MB/s - siła sygnału 4 kreski, ciągnie ze starego lapka na Xp - zastanawiam się, czy zmiana na 7-kę poprawi stan rzeczy.
 

konstant

New member
Boże zaraz padnę.

Kalibracja jest zrobiona pod dane HDMI.
W każdej chwili możesz wejść w ustawienia i skopiować je pod każde HDMI.
Dzięki czemu na HDMI 1, 2 i 3 będziesz miał te same, skalibrowane ustawienia.
 
Mówiąc prościej :)
1) Podłącz wszystko co masz tylko pod HDMI 2 w TV (zapewne Kiki tam zrobił kalibrację - ewentualnie sprawdź na wydruku, zaraz na samym początku)

2) Wejdź w ustawienia obrazu i wybierz prawdziwe kino (zapewno już jest tak ustawione - ewentualnie sprawdź nastawy czy zgadzają się z tymi na ksero)

3) Jak wszystko się zgadza to wejdź w ustawienia obrazu, dostosowywanie kopii i skopiuj tryb prawdziwe kino na wszystkie wejścia w TV, dzięki czemu bez względu na to z jakiego wejścia skorzystasz, ustawienia kalibracyjne będą w trybie prawdziwe kino.
 

JayCee

New member
Możesz podać szczegółowiej jaką masz konfigurację tj. komputer, windows, liczba sieci w zasięgu?
U mnie na routerze 150n, a max bitrate bez zacięć to kilka MB/s - siła sygnału 4 kreski, ciągnie ze starego lapka na Xp - zastanawiam się, czy zmiana na 7-kę poprawi stan rzeczy.
Stary lapek z Vistą, żaden z tych filmów nie działa na nim prawidłowo :) służy tylko jako magazyn, więc nie ma to nawet za bardzo znaczenia. Sieci Wi-Fi jak to w bloku, czasem kilkanaście nawet. Co ważne, to lapek muszę mieć wpięty po kablu do routera, no i filmy pobieram tylko w wydaniach scenowych, żadnych publicznych torrentów.
Masz udostępnione foldery czy to streamujesz przez dlna?
 

SandPetrus

New member
Mam udostępnione foldery. Wcześniej korzystałem też z serviio. Być może jakieś zmiany w ustawieniach samego routera dałyby możliwość lepszego transferu lub w ogóle ustawienie bezpośrednie komputer-TV - jestem zielony w tym temacie. Zauważyłem też, że pofragmentowany plik też jest gorzej odczytywany. Ogólnie to nadal szukam rozwiązania.
 

Lustro

New member
Jeśli chodzi o udostępnienie mediów z PC, to jak wcześniej pisałem mam dysk sieciowy NAS obsługujący DLNA i jest super. Ale ciekawszą rzecz odkryłem przypadkiem kilka dni temu. TV jest podłączony do sieci domowej, na kompie mam win7 prof. Jeżeli w kompie na jakimś pliku medialnym (film, zdjęcie, muzyka) nacisnę prawu przycisk myszy to w menu pojawiła się funkcja "odtwarzaj do" :shock:. Po najechaniu na nią, pojawia się nazwa mojego TV i gdy ją wcisnę, na tv zaczyna się odtwarzanie wybranego pliku :-o
 

Grisza HD

New member
Mówiąc prościej :)
1) Podłącz wszystko co masz tylko pod HDMI 2 w TV (zapewne Kiki tam zrobił kalibrację - ewentualnie sprawdź na wydruku, zaraz na samym początku)

2) Wejdź w ustawienia obrazu i wybierz prawdziwe kino (zapewno już jest tak ustawione - ewentualnie sprawdź nastawy czy zgadzają się z tymi na ksero)

3) Jak wszystko się zgadza to wejdź w ustawienia obrazu, dostosowywanie kopii i skopiuj tryb prawdziwe kino na wszystkie wejścia w TV, dzięki czemu bez względu na to z jakiego wejścia skorzystasz, ustawienia kalibracyjne będą w trybie prawdziwe kino.

1. HDMI 2 to ARC zobaczę co tam jest na tym wydruku jakie HDMI
2. Te prawdziwe kino nie za bardzo mi sie podoba za bardzo żółte jest bo tam barwa jest na bardzo ciepłą ustawione.
3. Albo kalibrację zrobić pod własne oko jak mi się podoba obras, żeby był bardziej naturalny.
 

evilblizz

New member
szkoda, że żaden recenzent nie wspomniał o smużeniu(trailing) czarnego koloru, wiem to jest matryca VA ale łudziłem się, że coś w tej materii zostało zmienione na lepsze, a tu widzę, że jest tak jak w telewizorach na VA z sprzed lat...

nie tylko czarny smuży, czerwony jak i żółty...

w filmach tego nie widać praktycznie, ale w grach ciągnie się to czasami strasznie..np. czarny kolor na szarym tle...polecam pograc w Dying Light na PC :)

chyba lepszym wyborem pod tym względem jest IPS
 

ironkorn

New member
Witam was,pojawil sie u mnie maly problem.Czy u was tez cos takiego wystepuje niekiedy przy przelaczaniu kanalow lub jak najpierw wlaczycie dekoder a potem dopiero TV.
Ten dzwiek wydobywa sie w okolicach prawego glosnika,raz jes glosniejszy a raz cichszy.
Jak sprawdzalem gdy Tv jest podlaczony do konsoli i leci film lub gra to cos takiego nie wystepuje jak wylaczam i wlaczam TV.Jest tak tylko przy dekoderze od Orange.To czy to jest wina TV czy dekodera?
Podpiolem drugi taki sam dekoder od babci z pokoju i jest tak samo.
Dzis mija 14 dzien na zwrot TV i nie wiem co teraz zrobic.
http://www.youtube.com/watch?v=8sJSN4run-0&feature=youtu.be
 
1. HDMI 2 to ARC zobaczę co tam jest na tym wydruku jakie HDMI
2. Te prawdziwe kino nie za bardzo mi sie podoba za bardzo żółte jest bo tam barwa jest na bardzo ciepłą ustawione.
3. Albo kalibrację zrobić pod własne oko jak mi się podoba obras, żeby był bardziej naturalny.

1) Napewno było robione pod HDMI 2 z ARC (kanał zwrotny Audio) bo większość ludzi używa tego wejścia ze względu na posiadane amplitunery.

2) Po to była robiona kalibracja, żeby ten żółty kolor zniwelować.
Nie resetowałeś telewizora czasem do ustawień fabrycznych ?? Wtedy wszystkie ustawienia by przepadły i musisz na nowo je wklepać z raportu który otrzymałeś.
Najłatwiej sprawdzić czy masz w TV wprowadzone te nastawy wchodząc do menu, w zaawansowane ustawienia obrazu i sprawdź np w balansie bieli w strojeniu szczegółowym czy masz powprowadzane jakieś wartości dla wartości IRE (10 IRE, 20 IRE itd aż do 100 IRE).

Masz wkońcu model AS640 czy AS650 ??
 

konstant

New member
szkoda, że żaden recenzent nie wspomniał o smużeniu(trailing) czarnego koloru, wiem to jest matryca VA ale łudziłem się, że coś w tej materii zostało zmienione na lepsze, a tu widzę, że jest tak jak w telewizorach na VA z sprzed lat...

nie tylko czarny smuży, czerwony jak i żółty...

w filmach tego nie widać praktycznie, ale w grach ciągnie się to czasami strasznie..np. czarny kolor na szarym tle...polecam pograc w Dying Light na PC :)

chyba lepszym wyborem pod tym względem jest IPS

Gram na PS4 i nic takiego nie widzę.
 

lucanx

New member
To ja jeszcze dorzucę swoje "pięć groszy" na temat tej kalibracji, a w zasadzie rezultatu.

Otóż w moim tv - zakupionym u Kikiego - są takie ustawienia po kalibracji :

Gniazdo: Hdmi 2
Tryb: Prawdziwe kino
Podświetlenie: 29
Kontrast: 82
Jasność: +1
Kolor: 56
Odcień: 0
Ostrość: 57

Natomiast w pliku .pdf z kalibracją którą dostałem na maila a która rozumiem miała zostać u mnie w tv zrobiona, są takie parametry :

Gniazdo: Hdmi 2
Tryb: Prawdziwe kino
Podświetlenie: 13
Kontrast: 77
Jasność: 1
Kolor: 54
Odcień: 1
Ostrość: 54

I teraz pytanie do Kikiego bądź osoby z jego sklepu która orientuję się w temacie - dostałem nie tą kalibrację na maila która jest zrobiona u mnie w tv czy też tą którą dostałem na maila mam sobie sam wprowadzić do telewizora?
 
Do góry