Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

firekage

New member
Bez reklam
Zapewne było, ale nie mam czasu szukać - pamięta ktoś***jaki format obsługi plików wspiera AS640 w urządzeniu typu dysk usb? Generalnie używam linuxa, ale typ plików to nie problem, mogę***dać***mu ext3/4 czy ntfs, tylko pytanie brzmii: jaki typ widzi telewizor?
 

Grisza HD

New member
KIKI dlaczego wysyłasz ksero wykresu kalibracji telewizora ? Dla mnie to to wygląda jakby telewizor wogóle nie był kalibrowany ( kalibracja gratis ) tym bardziej że kontrast było ustawione na 100 % , podświetlenie na środku , po oczach waliło ostro .

I radyjko najlepsze, gra Ci w ogóle? 100 kontrast to za dużo 65 styka, trzeba ustawienia kalibracji poprawić.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
I radyjko najlepsze, gra Ci w ogóle? 100 kontrast to za dużo 65 styka, trzeba ustawienia kalibracji poprawić.

kupiłem u kikiego 3x as640 w przeciagu 5 miesięcy, każdy ma te same ustawienia po kalibracji wiec trochę nie fajnie gdyż on sam twierdził że każda matryca jest inna a teraz myśle że taka kalibracje przeprowadzono raz i klepią z automatu te ustawienia do kazdego chyba ze akurat moje 3 sztuki sa takie same...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
kupiłem u kikiego 3x as640 w przeciagu 5 miesięcy, każdy ma te same ustawienia po kalibracji wiec trochę nie fajnie gdyż on sam twierdził że każda matryca jest inna a teraz myśle że taka kalibracje przeprowadzono raz i klepią z automatu te ustawienia do kazdego chyba ze akurat moje 3 sztuki sa takie same...

co faktu nie zmienia że tv ustawione są bardzo dobrze i obsługa na najwyższym poziomie, każdy z tv miałem w domu w czasie nie dłuższym niż 23h, kontakt znakomity. pozdrawiam Marka.
 

Grisza HD

New member
kupiłem u kikiego 3x as640 w przeciagu 5 miesięcy, każdy ma te same ustawienia po kalibracji wiec trochę nie fajnie gdyż on sam twierdził że każda matryca jest inna a teraz myśle że taka kalibracje przeprowadzono raz i klepią z automatu te ustawienia do kazdego chyba ze akurat moje 3 sztuki sa takie same...

No tak bo przecież kalibracja jest robiona na noc. To jest jedno ustawienie kalibracji.


co faktu nie zmienia że tv ustawione są bardzo dobrze i obsługa na najwyższym poziomie, każdy z tv miałem w domu w czasie nie dłuższym niż 23h, kontakt znakomity. pozdrawiam Marka.

Co do TV to nie ma żadnych zarzutów, czy kupisz tam czy tam nie ma znaczenia bo tak to przyjeżdża z z tej samej fabryki.
 

shakal94

New member
Witam. Do TV mam podłączony dekoder od Multimedii IPS 3000. Jakość kanałów w HD jest świetna, w SD.. może być. Pytanie czy opłaca się zamienić dekoder na moduł CAM CI+. Czy jakość kanałów będzie przynajmniej równie dobra jak z dekodera? Dodam, że Multimedia ma karty w standardzie DVB-C.
 

Grisza HD

New member
Witam. Do TV mam podłączony dekoder od Multimedii IPS 3000. Jakość kanałów w HD jest świetna, w SD.. może być. Pytanie czy opłaca się zamienić dekoder na moduł CAM CI+. Czy jakość kanałów będzie przynajmniej równie dobra jak z dekodera? Dodam, że Multimedia ma karty w standardzie DVB-C.

Jak masz dekoder HD to już nie będziesz miał lepszej jakości na kanałach HD.

Przeczytaj to: cyfrowy polsat moduł CAM CI+ wady i zalety, telewizor czy tuner | jWerk by Albert Gorski
 

konstant

New member
KIKI dlaczego wysyłasz ksero wykresu kalibracji telewizora ? Dla mnie to to wygląda jakby telewizor wogóle nie był kalibrowany ( kalibracja gratis ) tym bardziej że kontrast było ustawione na 100 % , podświetlenie na środku , po oczach waliło ostro .
Może najpierw zmień źródło na to, które było skalibrowane zamiast się ośmieszać.
 

zitom

Member
kupiłem u kikiego 3x as640 w przeciagu 5 miesięcy, każdy ma te same ustawienia po kalibracji wiec trochę nie fajnie gdyż on sam twierdził że każda matryca jest inna a teraz myśle że taka kalibracje przeprowadzono raz i klepią z automatu te ustawienia do kazdego chyba ze akurat moje 3 sztuki sa takie same...

W sumie - to ja bym chętnie zobaczył jakiś topic na tym forum obrazujący wymieniona gratisowa kalibrację dla "członków klubu". Myślę, że rozwiało by to wszystkie wątpliwości a i dla Kikiego miało by wymierne korzyści w postaci dobrej podpartej wymienionym materiałem reklamy. A żeby było jeszcze bardziej wiarygodnie - proponuje zrobić taki test na tv który właśnie chcę kupić u Kikiego (55as640) - obiecuję potem napisać własna recenzję dot. samego TV jak i kalibracji :)
 

Big-Apple

New member
Wczoraj mozna bylo porownac jakosc obrazu na tvp 1 hd i niemieckim kanale zdf w czasie transmisji z Oswiecimia.Oczywiscie transmisja byla przygotowana przez tvp ale roznica byla bardzo duza. tvp 1 hd nadaje w 1080i a zdf w 720p.Bardzo dobra ostrosc obrazu na kanale zdf. Wysoki bitrate tego kanalu.
Jakosc obrazu na polskich kanalach hd jest coraz gorsza , powodem jest umieszczanie mozliwie najwiekszej ilosci kanalow na jednym transponderze wtedy automatycznie spada bitrate kanalu i jakosc obrazu jest gorsza bo musi byc gorsza. Pojemnosc czyli pasmo transpondera jest ograniczone.To tak jakby posiadajac internetowe pasmo 2 mb rozdzilelic na 10 uzytkownikow, jednemu przyznac 1 mb a pozostalym reszte. Ten ktory ma 1mb bedzie zadowolony a pozostali beda narzekac.Pozniej podlaczac nowych klientow czyli jeszcze 10 a moze 20.Ile sie da, Klient moze nie zauwazy.

O jakosci kanalow hd mozna przeczytac w linku nizej.

PseudoHD wszędzie! TVN i TVP kpią z widzów, a Polsat im wtóruje

Mr. Orbita: Ilość nie zawsze musi równać się jakości - Mr. Orbita - blogi.satkurier.pl

Mistrzem w tym jest Polsat od zawsze wiadomo że mają przestarzały sprzęt i nie chce im sie tego wymieniać. Będą upychać HD po 8/9 kanałow na 1 transponderze a jedyne rozsądnej jakości HD to mają nie ze swoich transponderów. Wystarczy zobaczyć TVP2 HD AXN HD POLSAT HD to wszystko to jest jakość kabaret .Także jedynym rozwiązaniem jest HEVC ale znając polsat to by upchali potem 2 x więcej . To samo robiła Nka i jak skończyła.

Obecnie prym w HD wiedzie SKY Włoskie Niemieckie i Angielskie mini paczka Niemiecka HD+ tam HD sięga prawie 20mbit .U nas dobre HD to ledwie TVP SPORT,HD,TVP HD , Eurosport 1/2 HD i paczka Canal+. Reszta to mleko jakościowe
 

shakal94

New member
Jak jest z 3D w tym TV? Jaką mamy rozdzielczość w tym trybie? Miał ktoś do czynienia z okularami 3D od Panasa i od innych firm? Jakieś różnice? Czy warto dopłacić do TY-ER3D4 ?
 

zitom

Member
Jak jest z 3D w tym TV? Jaką mamy rozdzielczość w tym trybie? Miał ktoś do czynienia z okularami 3D od Panasa i od innych firm? Jakieś różnice? Czy warto dopłacić do TY-ER3D4 ?

Ja nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie - ile osób, tyle opinii. Jedni piszą, że tylko z oryginalnymi jest ok, inni że każde aktywne migawkowe w technologii BT będą tak samo dobre. Jak masz możliwość pożycz od kogoś (np popularne tanie samsunga) i sprawdź.
 

mietek440

Member
Konstant o czym ty piszesz tv jest nowo zakupiony , chyba to oczywiste że mam inne źródło niż KIKI w sklepie . Co do radyjka w kiosku ruchu do zabawy dla dzieci lepsze widziałem .
 
Ostatnia edycja:

mietek440

Member
Nie wiem o jakiej Lisowskiej piszesz . Takie ksero można trzasnąć 100 razy co nie oznacza że usługa została wykonana , powyżej ktoś pochwalił się że kupił 3 sztuki , wykresy kalibracji były identyczne a KIKI rzekomo twierdzi że matryce się różnią , nie powiesz chyba że zachowujecie oryginały do swojej dokumentacji . Wg mnie tv po ręcznej korekcji świeci dobrze i temat kalibracji został olany wciskając kit klientowi o gratisowej usłudze .
 
Ostatnia edycja:
Do góry