Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Brabus1

New member
Witam grupowiczow,
Od kilku dni jestem posiadaczem Panasonic TX48AS640E i mam problem z 50Hz, Obecnie mam NC+ obraz wyswietlany w 1080i/50Hz
czy to jest normalne? Bo slyszalem, ze jest to bug panasonic'a.
Moze mnie ktos z grupowiczow nakierowac?
 

digitalus

Banned
Jesli 1080i/50Hz to informacja ktora mozna z przeczytac w okienku na ekranie telewizora to jest to calkowiecie normalne.To informacja o sygnale przesylanym do telewizora.Jesli w tunerze bedzie np mozliwosc zmiany z 50 hz na 60 hz to na ekranie telewizora pojawi sie w okienku 1080i/60Hz.
W niektorych tunerach satelitarnych jest taka mozliwosc czyli zmiany z 50 hz na 60 hz.
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
To jak prąd ma 50 Hz i tego nie zmienisz. Najlepiej we wszystkich urządzeniach jakie się ma, ustawić te same parametry rozdzielczości i Hz żeby dogadały się i nie było cudów i zakłóceń. Bardzo dobre TV w tej cenie i klasie. Też mam ochotę kupić od kiki ten TV niebawem.
 

Big-Apple

New member
Witam grupowiczow,
Od kilku dni jestem posiadaczem Panasonic TX48AS640E i mam problem z 50Hz, Obecnie mam NC+ obraz wyswietlany w 1080i/50Hz
czy to jest normalne? Bo slyszalem, ze jest to bug panasonic'a.
Moze mnie ktos z grupowiczow nakierowac?


Żaden kanał na satelicie w Euopie nie nadaje w innym standardzie więc to nie jest żaden bug
Są za to tunery na których można sobie ustawić 720p 50/60hz .

DVB-T też tak nadaje.

Tak naprawde to ja nie wiem czy większość ten problem z 50hz widzi z player wbudowanego w TV czy z zew gdzie jest kilka ustawień klatek.
 

Big-Apple

New member
Jeden neutralny ciekawy komentarz jednego z włascicieli tego TV

cytuje :

Autor: Maciej 2014-10-17 12:35:42

Użytkuje ten telewizor od 2 miesięcy.
Jestem zadowolony i mogę polecić ten produkt, choć nie jest on pozbawiony wad.

Bez włączonej opcji "Intelligent frame creation" obraz jest bardzo skaczący i poklatkowy, nie ogląda się go z przyjemnością. Włączenie tej opcji na "minimum" poprawia płynność dość mocno, jednak nadal skoki obrazu są widoczne ale da się już oglądać. Przy wyborze tej opcji na "pośrednie" bądź "maksimum" obraz jest bardzo płynny lecz dostrzegalne są wtedy liczne artefakty i zniekształcenia, szczególnie na kanałach nie-hd. Dodatkowo na opcji "maksimum" przy dłuższym działaniu telewizora zaczynają pojawiać się minimalne zacięcia obrazu, znikają one po wyłączeniu TV z gniazdka sieciowego. Optymalne jest ustawienie tej wartości na "pośrednie" co daje dobry kompromis między płynnością a artefaktami.

Mam również zastrzeżenia co do działania przeglądarki internetowej w tym telewizorze. Jeżeli jakaś strona ma wyskakujące okienka, przeglądarka przełączy się nam na to okienko nie wyświetlając strony jaką chcieliśmy tylko reklamę. Przeglądarka w TV nie obsługuje wielu zakładek czy okienek a tylko jedno. Zamykając reklamę zamykamy całą przeglądarkę.

Menu ustawień telewizora jest niepotrzebnie animowane i przewijane przy czym szybkość i płynność tego jest słaba.

Fabryczne ustawienia telewizora są zbyt przejaskrawione, zbyt duży kontrast staje się męczący po krótkim czasie, trzeba zdefiniować swoje ustawienia i wyłączyć auto kontrast i gammę przestawić z 2.2 na 2.4

OK, tyle wad, a teraz zalety:
- dobra jakość obrazu HD, piękna szczegółowość, wyrazistość, nasycenie, odwzorowanie kolorów
- rewelacyjna czerń a przez to głębia obrazów, niektóre filmy 2D to niemal 3D z tym telewizorem, autentycznie
- bardzo szerokie kąty oglądania bez zmiany jasności kolorów
- brak zauważalnego smużenia, kopnięta w meczu piłka pozostaje okrągłą kulką a nie kometą
- bardzo dobre skalowanie, nawet materiały małej rozdzielczości z internetu są wyświetlane znakomicie
- ciekawe aplikacje, duże możliwości multimedialne
- łączność bezprzewodowa w paśmie 2,4 i 5 GHz
- aktualizacja firmware z menu telewizora, trwa kilka minut i przebiega sprawnie

To tyle, oceniam ten telewizor na 4 gwiazdki i mogę go polecić jako dobry, zaawansowany technologicznie produkt dobrej firmy.
Pozdrawiam!
 

firekage

New member
Bez reklam
Napisał o płynności. Pytanie: ponownie, jakie źródło. Nie potwierdzę***tego, że oglądając np. dvbt, czyli przez sygnał antenowy, cokolwiek rwie, przycina, klatkuje. To o czym on pisze to imho typowy objaw oglądania filmów 23.9FPS'owych, aka 23-24Hz na odbiorniku 50Hz, gdzie co jakiś***czas gubione są***klatki i dotyczy to niestety tego, jak filmy są nagrywane, kręcone, a jaki mamy standard. Sam to niedawno sprawdzałem z ciekawości u siebie i jedyne sensowne ustawienie to nawet nie IFC, ale wymuszenie np. w pc, puszczenie sygnału w natywnej jakości.

Nie używam Windowsa, a pod linuxem wymusiłem pewną***ciekawą***rzecz:
-monitor komputerywo 60Hz
-telewizor, 23,9xx Hz

Przy tym ustawieniu film, który oglądałem był idealnie płynny na wyłączonym IFC. Problem w tym, że pojawiały się***zakłócenia, ale nie artefakty wynikające z IFC, ale z samej częstotliwości. Czarne kolory miały czerwone kropki - prawdopodobnie wychodzi jakość***kabla hdmi przy tak niskiej częstotliwości.

W każdym razie - wówczas obraz był idealnie płynny.


Sprawdzałem to samo wyżej, ale:
-monitor 60Hz
-telewizor default 50Hz
-materiał 23,9FPS aka 23-24Hz

Obraz klatkował co parę sekund, włączenie IFC rozwiązało problem.


Tutaj należy dodać jedną***ważną***informację
.
To klatkowanie, o którym jest mowa, widoczne jest w zasadzie, imho, jedynie przy jednostajnym ruchu obrazu w jedną***ze stron, przeważnie na boki, lewo-prawo. Obrazowo, powiedzmy, że mamy statyczne ujęcie kamery, a przez statyczne ujęcie leci np. statek kosmiczny. Obraz będzie co chwilę***klatkował przy tym ruchu statku, gdy kamera stoi, żabkowanie widoczne. Nie zauwazy się***tego, gdy sama kamera będzie też***w ruchu względem ruchomego obiektu.

Menu faktycznie jest animowane, ale tylko ma zwolenienia, gdy całą partię zmienia się - np. zwija się "obraz" i wchodzi na "dźwięk", a będąc w "dźwięku", całość "dźwięku" jest już super płynna.


Nie komentuję nastawów jakości obrazu - uwielbiam default Panasonica, nie zamierzam tego zmieniać.




Może mi ktoś odpowiedzieć czemu w moich postach ciągle pojawiają się ***?!?
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Poradzcie co może być przyczyną telewizor nie widzi u mnie urządzeń po bluetooth ani galaxy tab 3, ani iphone 4s oczywiście, dodam ze tablet wykrywa polaczenie z tv. Ponadno nie udalo mi sie uruchomić viera link, muszę osobno włączyć dekoder upc i tv, podobnie z dvd
 

digitalus

Banned
Sprobowalbym przywrocic ustawienia fabryczne w telewizorze, wybrac dom i sprawdzic czy jest ok.
Jesli chodzi natomiast o klatkowanie to nic takiego nie ma w 40as640.Kolega ma ten model i nic nie klatkuje, obraz plynny nawet przy bardzo dynamicznych scenach, nawet gdy funkcja IFC jest wylaczona.Wymienione wady sa wymyslone.
PRZYKLAD

Postanowiłem wczoraj nie przebierać w środkach i podjechałem do sklepu zakupić jakiś film na Blu. Oczywiście na potrzeby najsilniejszych wrażeń estetycznych sprawiłem sobie Avatara. W tym filmie jest chyba wszystko co potrzebne do jednoczesnego analizowania jakości TV i podniecania się w przypadku, gdy TV okaże się dobry. Tak więc:

- ostrość żyleta
- kolory przepiękne (inna sprawa, że chyba nie ma dzisiaj telewizora, który miałby brzydkie)
- czerń na znakomitym poziomie, choć oczywiście OLEDY potrafią więcej
- płynność obrazu w scenach akcji - bardzo dobra i to bez włączania IFC. Po włączeniu na minimum jest jeszcze lepiej, ale ja nie przepadam za czymś takim (uwielbiam kinowy efekt 24p). Przy ustawieniu na maks mamy efekt opery mydlanej ze sporadycznymi artefaktami, ale nie sądzę bym kiedykolwiek wykorzystywał takie ustawienie.

Co do płynności - podejrzałem wczoraj jakiś mecz na NC+ i kilka innych losowo wybranych dyscyplin. Dla mnie jest zupełnie normalnie nawet bez IFC. Może to dlatego, że zajmuję się filmowaniem i obróbką obrazu i pewne rzeczy są dla mnie naturalne takie jakie są i od razu razi mnie w oczy nawet minimalne upłynnianie, które odbieram jako "poprawianie natury" :) Po prostu od razu widzę te kilka dostawionych klatek, nawet jeśli nie da się stwierdzić efektu Soap Opera. IFC wyłączone lub minimalne robi robotę.

Oznacza to, że w dalszym ciągu nie stwierdziłem żadnych niemiłych niespodzianek.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Sprobowalbym przywrocic ustawienia fabryczne w telewizorze, wybrac dom i sprawdzic czy jest ok.
Jesli chodzi natomiast o klatkowanie to nic takiego nie ma w 40as640.Kolega ma ten model i nic nie klatkuje, obraz plynny nawet przy bardzo dynamicznych scenach, nawet gdy funkcja IFC jest wylaczona.Wymienione wady sa wymyslone.
PRZYKLAD
Zakrzywiasz rzeczywistość...klatkowanie BĘDZIE na każdym sprzęcie, gdy sygnał jest sygnałem o odświeżaniu mniejszym niż odświeżanie standardowe odbiornika. Jeśli odpalasz film 23Hz-24Hz (23,97FPS) to nie ma możliwości abyś nie widział klatkowania na sygnale 50Hz! Obraz gubi klatki, a to wynika z samego odświeżania.

Mam prośbę - nie posługuj się tym, co ktoś napisał bo ten ktoś mógł zwyczajnie problemu nie widzieć. Większość ludzi nie jest w stanie dostrzec wad matryc, odświeżania, klatkowania, czy różnic w płynności materiału.


Wydaje mi się, że jedynym wyjątkiem jest funkcja pure-direct, która odtwarza sygnał wejściowy tak, jak został przygotowany. W tym trybie np. IFC jest wyszarzone, nie da się go w ogóle włączyć. Można powiedzieć, że to chyba natywny tryb dla materiału wejściowego - był w 23,97FPS, jest 23,97. Sam nie jestem tego pewien bo szukając informacji o pure direct strony podawały informacje o dźwięku, a nie samym obrazie.
 

digitalus

Banned
W czasie ogladania programow telewizyjnych i filmow z internetu ne ma klatkowania.Bylem u kolegi i sprawdzalismy wiele razy.Podobne bzdury na temat klatkowania , migotania itp byly tez w temacie ktory dotyczyl plazm.
Napisz w jakim telewizorze nie ma klatkowania?( symbol i marka telewizora):) moze uwierze.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanie do Was - na telewizorach się nie znam ,wiec liczę na Waszą życzliwość

Czy ten model AS 640 dzieli dużo od nowego modelu AS 650E , różnica w cenie wynosi obecnie jakieś 600zł , interesuje mnie TYLKO OBRAZ - bez żadnych dodatkowych funkcji ,czy dołożenie tych pieniędzy rzeczywiście ma sens
Ten nowy model jest pozbawiony klatkowania ,migotania itp

Jeszcze jedna rzecz ,nowy model ma panel IPS ,czy rzeczywiście ekran z takim panelem wyświetla zauważalnie lepszy obraz ,czy to tylko zmiana taka powiedzmy subtelna (trudno zauważalna)
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:
Do góry