Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

166MMX

New member
Dzis ogladajac skoki wlasnie zauwazylem pasy , ogladajac pilke nozna ciezko je zauwazyc, chyba taki typ matrycy.U mnie test banding klatkuje nie wiem dlaczego.

Chyba zaczynam lekko zalowac ,ze nie kupilem 42X60E.
 
Ostatnia edycja:

pagal

New member
Mam pytanie, może ktoś się orientuje czy efekt 3D crosstalku w tym TV (głównie w tle) jest mniejszy na okularach Panasonica TY-ER3D4ME, czy taki sam/podobny jak na Samsungowych SSG-5100gb? Pytam bo nabyłem te drugie i zastanawiam się czy jest sens inwestować w droższe.

Przy okazji dodam, że z TV jestem bardzo zadowolony i w cenie, za którą udało mi się go nabyć od razu wykluczyłem H6400. Jak na razie jedyny mankament, który niezbyt zachęca mnie do oglądania w tym TV to 3D i wspominane widoczne "rozdwojenie" obrazów w tle.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam co do 3D to ten typ tak ma ! zmiana okularów nic tu nie da ( możesz pożyczyć okulary Panasonica TY-ER3D4ME i spróbować) moim zdaniem będzie tak samo jak na okularach Samsunga.Po drugie szybko Tobie się znudzi oglądanie w 3D tak jak większości...
 

pagal

New member
Witam co do 3D to ten typ tak ma ! zmiana okularów nic tu nie da ( możesz pożyczyć okulary Panasonica TY-ER3D4ME i spróbować) moim zdaniem będzie tak samo jak na okularach Samsunga.Po drugie szybko Tobie się znudzi oglądanie w 3D tak jak większości...

Dzięki, właśnie byłem ciekaw jak się ma ta sprawa w odniesieniu do innych okularów. Byłem w sklepie ale dziady nie mieli ani okularów Panasonica, ani materiału 3D żebym mógł na nim przetestować jakieś inne. Temat o tyle mnie ciekawi, gdyż na jednym z zagranicznym forów wyczytałem, że okulary też odgrywają w tym jakąś rolę, polecano nawet te tego typu - MonsterVision Max 3D Eyewear System with Active Sync gdzie niby udaje się w dużym stopniu zniwelować ten efekt, tyle że nie wiem czy podobnie będzie w przypadku z AS640. Na chwilę obecną nie tyle co oglądanie 3D mnie nudzi, ale z tym (d)efektem, który uzyskuje na tych tanich samsungowych okularach, zniechęca trochę do oglądania.
 

firekage

New member
Bez reklam
Witam co do 3D to ten typ tak ma ! zmiana okularów nic tu nie da ( możesz pożyczyć okulary Panasonica TY-ER3D4ME i spróbować) moim zdaniem będzie tak samo jak na okularach Samsunga.Po drugie szybko Tobie się znudzi oglądanie w 3D tak jak większości...

Z ciekawości - napisałeś TTTM. Miałeś dedykowane okulary do Panasonica? Czytałem na necie, że rozdwojenie wynika z niedopasowania okularów producenta X do odbiornika producenta Y i jest to normą, a problemem jest m. in. samo parowanie okularów z telewizorem. Samsung to nie Panasonic.
 

Gavdos

New member
Przy okazji dodam, że z TV jestem bardzo zadowolony i w cenie, za którą udało mi się go nabyć od razu wykluczyłem H6400. Jak na razie jedyny mankament, który niezbyt zachęca mnie do oglądania w tym TV to 3D i wspominane widoczne "rozdwojenie" obrazów w tle.

A jak u Ciebie z efektem DSE (plamy i pasy na ekranie na jasnych tłach skoki narciarskie, niebo, boisko) - nie ma z tym problemu? Bo zastanawiam się, czy wszystkie egzemplarze AS640 będą miały te same problemy i czy jest sens wymieniać na inny egzemplarz? U mnie widać to niestety w niektóych filmach BD w jasnych scenach.
 

pagal

New member
A jak u Ciebie z efektem DSE (plamy i pasy na ekranie na jasnych tłach skoki narciarskie, niebo, boisko) - nie ma z tym problemu? Bo zastanawiam się, czy wszystkie egzemplarze AS640 będą miały te same problemy i czy jest sens wymieniać na inny egzemplarz? U mnie widać to niestety w niektóych filmach BD w jasnych scenach.

Powiem tak, ciężko mi to ocenić, w jakim stopniu DSE u mnie występuje, mi w każdym bądź razie nie przeszkadza i nie kłuję mnie w oczy, przynajmniej na meczach i filmach, bo skoków narciarskich nie oglądam. Tylko nie wiem czy wynika to z tego, że DSE jest u mnie znikome, czy po prostu nie zwracam na to większej uwagi. Na jednolitym tle widzę w zasadzie głównie przyciemnione rogi. Tylko wiesz, to co mi nie przeszkadza nie znaczy, że komuś innemu nie będzie. Tak samo jak niektórym u mnie w rodzinie nie przeszkadza IFC włączone na maksimum a innym już tak, albo z innej beczki: tak jak mi przeszkadzał "zasikany" ekran w iPadzie (yellow tint) i go parę razy wymieniałem pomimo faktu, że w serwisie tego nie widzieli :).
 

Ivanez

New member
Mam pytanie, może ktoś się orientuje czy efekt 3D crosstalku w tym TV (głównie w tle) jest mniejszy na okularach Panasonica TY-ER3D4ME, czy taki sam/podobny jak na Samsungowych SSG-5100gb? Pytam bo nabyłem te drugie i zastanawiam się czy jest sens inwestować w droższe.

Przy okazji dodam, że z TV jestem bardzo zadowolony i w cenie, za którą udało mi się go nabyć od razu wykluczyłem H6400. Jak na razie jedyny mankament, który niezbyt zachęca mnie do oglądania w tym TV to 3D i wspominane widoczne "rozdwojenie" obrazów w tle.


Ktoś wcześniej pisał, ze na samsungach ten efekt występuje a na dedykowanych panasonikach nie
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Zapytam o youtube. Czy zawsze ustawia się na najlepszą dostępną jakość? Czy można jakoś podejrzeć w jakim formacie jest odtwarzany obraz?
 

firekage

New member
Bez reklam
Bluetooth jest bluetooth i co ma piernik do wiatraka ?

To samo co działanie BT z padami od konsol...nie każdy działa mimo...standardu. Sterownik dla przykładu może być inny, sama kostka. Do tego soczewki w okularach aktywnych też moga odgrywać rolę...i w tym momencie protokół komunikacji jest najmniej ważny.
 

thomas_81

New member
Witam , jaki sklep polecacie do zakupu modelu 48as640 , oglądałem dzisiaj 50as520 w media expert ale po przeczytaniu forum zrezygnowałem z niego i chcę kupić 48''.
 

firekage

New member
Bez reklam
Polecamy taki, który pozwoli wymienić telewizor od ręki, gdy będą w nim jakieś***wady...czyli Saturn i Media Markt.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum jest specjalna oferta i kalibracja profesjonalna Clamanem gratis.
 
Do góry