Panasonic 2010 z DVB-S, problem z dekodowaniem.

sorenson

New member
Sam nic nie zrobię nie wiem czy coś się zmieniło od serii V20, każda platforma pcha swoje gówniane dekodery w których nie da się zmienić listy i na nich EPG działa. Ja jestem jeszcze w cyfrze, ale nie wiadomo jak długo bo nc+ nie ma w ofercie modułów wiec nie wiadomo jak to będzie. Wiem że za czasów V20 c+ używała jakiegoś swojego EPG a Pansonic zgodnie z jakaś inną normą i tak kółko się zamyka.
 

Jacek144

New member
Sam nic nie zrobię nie wiem czy coś się zmieniło od serii V20, każda platforma pcha swoje gówniane dekodery w których nie da się zmienić listy i na nich EPG działa. Ja jestem jeszcze w cyfrze, ale nie wiadomo jak długo bo nc+ nie ma w ofercie modułów wiec nie wiadomo jak to będzie. Wiem że za czasów V20 c+ używała jakiegoś swojego EPG a Pansonic zgodnie z jakaś inną normą i tak kółko się zamyka.
Nie jesteś sam.Ja już atakuję Panasonica,ale oni mają swoje racje. I tak naprawdę trzeba im przyznać punkt,bo to nadawcy dają du...y,bo w strumieniu EPG nie dokładają deklaracji w jaki sposób są kodowane dane. Odbiornik TV nie mając tej deklaracji podstawia jakąś domyślną tabelę i wyświetla "krzaczki". Jest na to prosty sposób.Trzeba jako domyślną ustawić tablicę ISO 8859-2 i będzie OK,ale tylko w Polsce. Ja napisałem do Polsatu,by dołożyli taką deklarację,ale chyba nie wiedzą o co chodzi,bo kazali mi zresetować dekoder i jeszcze raz zaciągnąć listę programów.Napisałem też do Panasonica,by poprawili soft i dali użytkownikowi możliwość wybrania sposobu kodowania,tak jak jest w przypadku teleteksu. Póki co cisza. Może ktoś by też ich zaatakował. Polska jest traktowana jak jakiś egzotyczny kraj za siedmioma górami itd. i nikt się z nami nie liczy.
 

redwater

New member
TX-P42GT20E
soft 2609-1030, pixeloza na DVB-S w kanalach HD jak cholera, wszedlem w menu serwisowe i w option1, 2, 3 ,4 poprzestawialem ostatnia wartosc z 0 na 1 ( gdzies czytalem ze tak trzeba, ale nie moge znalesc) , Pomoglo :shock: !
Co to za wartosci nie mam pojecia, moze ktos bardziej obeznany sie wypowie.
 

redwater

New member
TX-P42GT20E
soft 2609-1030, pixeloza na DVB-S w kanalach HD jak cholera, wszedlem w menu serwisowe i w option1, 2, 3 ,4 poprzestawialem ostatnia wartosc z 0 na 1 ( gdzies czytalem ze tak trzeba, ale nie moge znalesc) , Pomoglo :shock: !
Co to za wartosci nie mam pojecia, moze ktos bardziej obeznany sie wypowie.


SPROSTOWANIE
Nie pixelowalo w dzien w ktory grzebalem, nawet cale 180 minut nagralem w HD, na drugi dzien pixeloza od nowa, zalamka. Wyglada jakby mial za slaby sygnal z anteny, a na wskazniku pokazuje sygnal 100% a jakosc 80%, ewidentnie wina tunera dvb-s, na dvb-t programy w HD chodza idealnie.
ps. w menu serwisowe wchodzi sie trzymajac w TV przyciski F i vol- i w tym czasie naciskasz na pilocie 3-4 razy zero. Ale skoro to nic wlasciwie nie dalo to ... moze nie warto grzebac.
 

codaco

New member
To nie wina samego tunera tylko umiejscowienie go w złym miejscu, co powoduje zakłócenie jego pracy przez inne podzespoły. Ewidentna wada konstrukcyjna. Żadne przestawienia w menu niczego tutaj nie zmienią.
 

redwater

New member
To nie wina samego tunera tylko umiejscowienie go w złym miejscu, co powoduje zakłócenie jego pracy przez inne podzespoły. Ewidentna wada konstrukcyjna. Żadne przestawienia w menu niczego tutaj nie zmienią.

To moze jakis inne sposoby hardware-owe ? odekranowanie go folia aluminiowa od reszty ? bo z gwarancji juz i tak nici.
 

codaco

New member
Tak jak pisałem wcześniej, u mnie był wielokrotnie ekranowany i wymieniany, wymieniana również była płyta główna, nic to nie pomogło, zakończyło się wymianą całego TV na nowszy model po prawie roku walki z serwisem. Jedyne rozwiązanie to tuner zewnętrzny. Jak korzystasz z C+ z kartą to może Ariva 102 mini, chowa się cała za TV i nie widać że masz dodatkowy tuner SAT.
 

redwater

New member
No to kicha :/, czyli nawet nie ma co grzebac, karte mam smarthd+ z modulem CI CAM conax. Zewnetrzny tuner - ani to tanie, ani eleganckie, no ale coz...
 

boco

New member
Panasonic Viera TX-L37V20E

Witam wyszło nowe oprogramowanie Ver. 2.518 ja mam dalej f.515 ta fka była wgrana by na module aston odpaliły kanały z C+ z transpondera 11411, nowe oprogramowanie 2.518 zostało ściągnięte próbowałem wgrać na tv ale ta fka blokuje wgrywanie nowych oprogramowań, czy może ktoś wie jak ja osunąć, za każda podpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam. Na dole podaje link do rożnych wersji tv co pasuje to nowe oprogramowanie. :confused:

Download Information of VIERA 2010-year Models for Europe | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
 

sorenson

New member
Sam f515 nie usuniesz. Miałem ten problem i usuną mi to serwis, ponieważ tylko oni mają dostępny specjalny soft umożliwiający downgroade. Procedura bardzo prosta ale soft raczej nie do zdobycia chyba że masz wtyki w serwisie.
 

boco

New member
Panasonic Viera TX-L37V20E

Sam f515 nie usuniesz. Miałem ten problem i usuną mi to serwis, ponieważ tylko oni mają dostępny specjalny soft umożliwiający downgroade. Procedura bardzo prosta ale soft raczej nie do zdobycia chyba że masz wtyki w serwisie.
Dzięki za podpowiedz, jaki jest koszt usługi przez serwis,znajomosci tez nie mam, nawet nie wiem czy w Wrocławiu jest taki serwis muszę poszperać, pozdrawiam.:popcorn:
 

sorenson

New member
Ja usunąłem to podczas walki z pixeloza i zrobili to za darmo. Serwis z Bydgoszczy, a monitorował to Pan Kazimierz M. (nazwiska nie mogę podać ze względu na pewną ustawę) z Warszawy z Panasonic Polska. On przesłał im ten zmodyfikowany soft i procedurę downgroadu. Dzwoniłem pod 223381225 i prosiłem Pana Kazimierza to chyba najbardziej zorientowana osoba i z nim rozmawiałem może spróbuj porozmawiać z nim i co on zaproponuje. Zawsze można też napisać pisemko do Panasonika trochę to trwa ale po moim przykładzie mogę powiedzieć że warto.
 

pekao

New member
Panowie 13 miesięcy czekania( skonczyla się gwarancja podczas drugiej nie udanej naprawy) i w końcu wymiana na 50vt50. Długo ale Panasonic się postarał.

Czyli wymienili Ci telewizor na nowy pomimo zakończonej już gwarancji ?

Ja mam bardzo podobną sytuację:
1. Zgłosiłem reklamacje kiedy telewizor był jeszcze na gwarancji, serwisant zamontował ekran i było OK.
2. teraz znów pojawiło się rwanie ale gwarancji juz nie mam. Jednak panasonic zdecydował się to naprawić bezpłatnie. teraz czekam na serwisanta będzie zabierał telewizor do serwisu bo niby mają coś dodatkowo zmieniać w płycie głównej (nibyu ma to pomóc).
3. Zastanawiam się jednak co w sytuacji gdy ta naprawa nie pomorze - czy nadal przysługuje mi wymiana na nowy jeśli oczywiście tv będzie nadal popsuty ?

pozdr
pekao
 

sorenson

New member
Tak. Jak pisałem gwarancja skończyła się podczas ostatniej naprawy która nic nie dała , później kilka pism do Panasonika i oni poczuwali się do naprawy było kilka prób naprawy ale się nie udały i po 13 miesiącach wymiana z V20 na VT50 cały komplet jak ze sklepu razem z okularami.
 

pekao

New member
Ok dzięki za info,
mam jeszcze prośbę o informację czy kiedykolwiek w celu naprawy V20 zabierali telewizor do serwisu ? czy te z wszystkie naprawy były wykonywane u Ciebie ?

pozdrawiam
pekoa
 

sorenson

New member
Podczas naprawy kiedy skończyła się gwarancja był chyba 2 tygodnie w serwisie i wtedy nie stwierdzili żadnej usterki. Przed tą wizytą dwie naprawy w domu i później już po gwarancji jeszcze dwie albo trzy próby naprawy też w domu.
 

cezi1

New member
Witam wszystkich.

Odgrzewam może stary post, ale mam nadzieję, że to co napiszę komuś się przyda. Posiadam również telewizor z 2010 roku z DVB-S a mianowicie Panasonic TX-P50GW20E. Jeszcze podczas gwarancji wymieniany był w nim tuner DVB-S, na podobny ale z innymi pojemnościami kondensatorów. Dodano również dodatkowe ekranowanie tunera. Ogólnie problemy z odbiorem telewizji satelitarnej były od samego początku. Serwisant powiedział, że telewizory plazmowe z DVB-S z wyróżnikiem 20 w nazwie , mają wadę konstrukcyjną w postaci złego ekranowania gdyż tuner ten jest zbyt blisko umieszczony bloku zasilania. Wymiana tunera trochę poprawiła obraz, ale po kilku miesiącach wszystko wróciło do normy(tzn. do pixelowania), a w międzyczasie skończyła się gwarancja. Z pixelozą na kanałach HD męczyłem się ze dwa lata. Co ciekawe problem dotyczył wyłącznie kanałów z Hotbirda. Z Astry wszystko chodziło płynnie. Jednak ostatni problem z tunerami Ferguson 8800HD i 8900HD, które zaczęły pixelować bez powodu, a rozwiązaniem było zwiększenie pojemności pewnych kondensatorów, skłoniły mnie do tego, żeby podobnego rozwiązania poszukać w tunerze w Panasonicu. Poprosiłem więc kolegę elektronika aby to ogarnął. No i co się okazało. Po dokładnym sprawdzeniu tętnienia prądowego oscyloskopem i dodaniu 3 słownie (trzech!!!) kondensatorów, problem całkowicie ustąpił, a obraz jest żyleta. I tak:

do kondensatorów c706 i c753 każdy po 47uF połączone równolegle dodano kondensator 220uF
do kondensatorów c710 i c754 każdy po 47uF połączone równolegle dodano kondensator 220uF
do kondensatorów c704 i c752 każdy po 100uF połączone równolegle dodano kondensator 470uF

Wszystkie problemy z pixelowaniem ustąpiły. Sprawdzono zarówno na module CI+ Cyfrowego Polsatu (działającego w trybie Legacy) jak i na starym module Cyfry+ (moduł CI nie CI+). Tak więc bzdurą jest, że problem był spowodowany złym ekranowaniem czy umiejscowieniem tunera. Oryginalne kondensatory nie straciły pojemności, więc jedynym błędem jest złe dobranie kondensatorów. Kto więc posiada jeszcze TV z 2010 roku z DVB-S, to może w relatywnie tani i sprawdzony sposób przywrócić funkcjonalność DVB-S. I jednocześnie firma Panasonic powinna się ciężko wstydzić, że wypuszcza na rynek bubla, którego nie potrafi w sensowny sposób naprawić, mimo, że rozwiązanie jest bardzo proste. Życzyłbym sobie, żeby jeśli ktoś z Panasonic'a czyta to forum wziął sobie to co piszę do serca (wiem - pobożne życzenia) i zrobił akcję serwisową, gdyż problemy z tymi tunerami były od samego początku, a wadą jest ewidentnie jego zła konstrukcja. W załączeniu zdjęcia tunera po przeróbce.

P.S. Prosiłbym tylko tych wszystkich, którym się udało skorzystać z tego posta i naprawić szwankujący tuner o napisanie o tym na forum.

Cezi
 

Attachments

  • IMG_5595.jpg
    IMG_5595.jpg
    188,4 KB · Wyś: 39
  • Tuner3.jpg
    Tuner3.jpg
    586,4 KB · Wyś: 34
Ostatnia edycja:
Do góry