Panasaonic DMP-BD35 a DMP-BD55

janusz

New member
Bez reklam
Absolutnie nie masz racji, LG już zapowiada model 370 z odtwarzaniem .mkv , na pozostałych wymusi to rynek, jak było to z DivX-em.
Cena to pewnik, skoro DVD dobrych producentów zaczyna sie poniżej 200 zł, to BR musi się zbliżyć do tego poziomu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Janusz jest wielkim optymistą!!!!

To, że odtwarzacze Blu-Ray stanieją to pewnik. Tu masz oczywiście racje.
Ale czy będzie to tak szybko jak piszesz bardzo wątpię. Tym bardziej akurat w tym czasie kiedy na świecie szaleje kryzys. Poczytaj newsy co chwila potężne firmy ogłaszają straty, bądź wycofanie się z produkcji...

Tak samo jak mało realna jest szybka możliwość odtwarzania ripów.

Podajesz za przykład DVD. Wszystko się zgadza, tylko, że zanim w odtwarzaczach DVD pojawiła się możliwość odtwarzania filmów divix minęło ładnych kilka lat.

Oczywiście jestem za tym aby odtwarzacze były super multi i dawały możliwość odtwarzania jak największej ilości formatów, ale z pewnością to potrwa.
Po drugie jest jeszcze kwestia jakości.... można obniżać cenę, ale do pewnych granic. Także raczej nie liczyłbym w tym roku na odtwarzacz BD za 200zł i to jeszcze odtwarzający pliki mkv... / odtwarzacz, który prezentuje przyzwoitą jakość - bo po to w końcu kupuje się odtwarzacz BD - a nie taki, który będzie tani i nic poza tym.... /
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Nie no 200 w tym roku nie możliwe. Ja obstawiam 350-400 zł za Samsunga lub LG. Manta może nawet taniej.
 

timonek

Member
Bez reklam
Dolacze sie od rozmowy , co do tego ze firmy zamykaja lub zmniejszaja produkcje to troch emnei to dziwi bo niby dlaczego przeciez ze w ameryce nastal kryzys to czemu ludzie w europie maja nie kupowac sprzetu .
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak, ale kryzys dotknął nie tylko firmy w Ameryce, ale także w Azji, Europie.... wielcy tego rynku np. Pioneer kończą produkcję z uwagi na miliardowe straty..
/ w przypadku Pioneera dotyczy to telewizorów /
 

timonek

Member
Bez reklam
Ale co ma ameryka do europy tutaj nie powinno byc wiekszego wplywu a i przeciez fabryki nie sa umiejscowione w ameryce i klientami nei musza byc tylko amerykanie tylko duza liczba ludnosci z europy.I jescze podnoszenie sztuczne cen co w nie ktorych sklepach do gigantycznych kwot nie wiadomo z jakiego powodu jak juz meili towar w swoim magazynie to niech go sprzedaja po cenie jaka byla anie podnosza , przeciez to nie jest nowy towar zeby kupowali go po nowych cenach.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Timonek Ameryka do Europy ma bardzo dużo!!! Przecież koncerny produkujące sprzęt RTV to potężne globalne firmy, które prowadzą politykę światową. Fabryki są umiejscowione na całym świecie i firmy liczą wpływy i straty globalnie. Zobacz sobie choćby takiego giganta jak Pioneer z uwagi na miliard strat firma ta definitywnie kończy produkcję telewizorów.

Do tego dochodzą wahania kursu walut / czy też spekulacja /. Dlatego nie można na tą sprawę patrzeć z punktu widzenia Polski czy też Europy, ale właśnie tak jak światowe koncerny globalnie.

Zupełnie inna sprawą jest to, że niektórzy chcą dodatkowo na tym zarobić. A co do cen w polskich marketach to faktycznie niekiedy są z kosmosu, nie wspominając o pseudo promocjach.
Dlatego ja od dawna dokonuję zakupów w internecie. Dla przykładu przy zakupie plazmy zaoszczędziłem 1300zł.

Pozdrawiam
 

timonek

Member
Bez reklam
Wiem ze mozna w weikszosci tv zaoszczedzic do 1500 kupujacw iternecie , a co do pioniera to niczym sie kryzys rozszedl sie na inne kraje i zlotowka spadla to juz wczesniej zapowiadane bylo ze przestanie produkcji , i raczej jest to spowodowan etym ze tv tej marki byly zawsze duzo drozsze i mniej klientow kupowalo, wybieraja panasonica lub samusnga to byl raczej powod.Co do firm wie ze sa globalne ale przeciez w europie jest dozo klientow na ich towary a kryzysu nei bylo w europie tylko w ameryce wiec to tylko menijsza czesc ich klientow.
Co do tych cen to nie chodiz tylko ze w normalnych sklepach jest zawsze drozej ale teraz i ineternetowe niektore strasznie podniisly ceny swoich starych produktow.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To, że sklepy internetowe podniosły ceny jest wynikiem między innymi właśnie kryzysu światowego.
Wiele sklepów nie posiada wszystkich towarów w magazynach tylko je zamawia. A że kurs walut jest wysoki to automatycznie muszą więcej zapłacić za towar a co za tym idzie podnieść ceny.

A problemy ma nie tylko Pioneer, inne firmy podobnie tną koszty jak mogą, zwalniają pracowników i ograniczają produkcję..... Chcesz czy nie światowy kryzys jest faktem. Ceny wielu produktów idą w górę. A to, że sklepy internetowe informują na swoich stronach o tym, że dany towar posiadają nie do końca jest prawdą. Sprawdź sam! Zadzwoń i zapytaj o dostępność w podanych cenach. Właśnie szukam TV dla znajomego i ciężko jest coś kupić w dobrej cenie. NA stronie jest a tak na prawdę towaru brak...
 

Korniszon

New member
Witam - widze ze troche właścicieli panasonica BD35 sie już uzbierało na forum. Ja już miałem troche odtwarzaczy DVD,a właściwie najpierw mialem CD bo DVD jeszcze nie bylo_Od trzech mies.maM BD35 i jestem nim rozczarowany .Flimy BLR. czyta - wszystko jest OK. W przeszłosci sporo filmów nagrywałem z satelity potem je konwertowałem do 720X576 i teraz na panasonicu mam problem - jakosc odtwarzana filmów jest kiepska. widac jakies reflexy,(odbicia świetlne) jakieś grochy na twarzach .Najgorzej jak dam STOP KL. - wtedy twarze są zamazane,jakies plamy na nich wystepuja jakby były brudne. O dziwo,filmy nagrane w DIVX, i w AVI sa czyste i dobrej jakosci.
Czy ktos z posiadaczy wie czy są jakies nowe moze OPROGRAMOWANIA do wgrania BD35?
Mam samsunga 32 656, BD35 połaczony przez HDMI -łączyłem po COX. i to samo. Mam podłączony tuner HD GLOBO - połacz.HDMI.Obraz nagrany z GLOBO na pendrive z talerza i odtwarzany na GLOBO jest idealny.
Problem mam tylko z tymi nagraniami DVD na których naprawde bardzo mi zależy.Nie są to filmy tylko muzyka. Czy ktoś z kolegów ma podobny problem??
Dzieki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Witam - wtykacz - nie bardzo wiem o co chodzi. Proszę, opisz to bardziej łopatologicznie. Mam przecież polaczony BD35 z TV przez HDMI. Czy myslisz o podłaczeniu do projektora?. pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Korniszon koledze Wtykacz chodzi zapewne o to abyś podłączył swój odtwarzacz do telewizora kineskopowego CRT.

A tak przy okazji odtwarzacz Blu-Ray służy do odtwarzania wysokiej jakości płyt BD. Wszystko reszta to są dodatki. Ten Panasonic sprawdza się w swojej roli wyśmienicie. A to, że konwertowane płyty w rozdzielczości DVD prezentują się kiepsko to nie jest raczej wina odtwarzacza tylko jakości tych nagrań. Nie wiem jaki masz TV, ale przypuszczam/ skoro piszesz o podłączeniu poprzez HDMI /, że jest to plazma lub LCD. A te telewizory bezlitosnie obnażają wady - czytaj słabą jakość kiepskiego materiału.... I tu pomoże rada kolegi Wtykacz.

Wiele moich różnych płyt na poprzednim TV - 32 calowy Philips CRT przentowały się ładnie. Teraz na 42 calowej plazmie.... cóż wyglądają kiepsko. Oczywiście nie wszystkie. Po prostu wiekszy TV pokazał ich słabą jakość.

Ale wracając do tematu uważam, że Panasonic BD35 to był dobry zakup. Własnie czekam na przesyłkę aby cieszyć się super jakością - w drodze Mroczny Rycerz BD.
 

Korniszon

New member
Witam - marciniozo - telewizor mam SAMSUNGA 32 656. Przed zakupem liczyłem ze to wszystko razem da super obraz a tu "g" Wszystko co napisales to RACJA. Zgadzam sie, tv lcd czy plazmy obnażaja wszystkie slabości materiału konwertowanego. Mam sporo odegranych płyt z oryginalnych nagran i też jest to samo.(tego juz w ogóle nie rozumiem dlaczego) Mam jednoczesnie podłaczony zwykły panasonic DVD i obraz na samsungu 32 656 jest tez tak samo kiepski.

Całkowita racja,że wina lezy tylko po stronie mojego SAMSUNGA 32 ktory obnaza wszystkie slabe strony nagrań. Sprawdzałem nagrania na moim starym 18to letnim panasonicu i obraz jest jest b.dobry - nie ma tych zakłócen ktore mam na smasungu 32

Mam pytanie - dlaczego plyty nagrane w DiVX lub AVI odtwarzane na BD35 dają dobry obraz na samsungu, nie mam tych zakłócen co z konwertowanych nagrań DVD.
Jeszcze jedno - czy jest mozliwosc podbicia tych nagrań do chociażby trochę wyższej roździelczości żeby uzyskac lepszy obraz?
Dziekuje, i pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Korniszon zmiana rozdzielczości to nie problem, ale jak materiał wyjściowy jest kiepskiej jakości to nic to nie da....
 

maretzek

New member
BD 35 a DVD RW

od dwóch tygodni mam BD35 i uważam, że jest rewelacyjny

z postów powyżej wynika, że narzekają Ci, którzy kupili sobie Bd, aby odtwarzać kiepskiej jakości filmy pościągane z netu
na kolana powalają posty zdziwionych tym, że im te 600 megowe filmiki nie wyswietlają się w HD

z BD 35 jest jeden problem- przy odtwarzaniu filmów nagranych na DVD-RW nieczynne są funkcje wyboru napisów i ścieżki dzwiękowej z poziomu displaya na pilocie
 

Korniszon

New member
Witam - ciekawa sprawa - filmy które mam 720x576 (1,5 - 2GB) odtwarzane na BD35 ( HDMI samsung 32 656)dają kiepski obraz.Na moim 18-letnim panasonicu obraz tych samych filmów jest SUPER..
Kilka tych złych filmów przkonwertowałem do DIVX - co ciekawe - obraz jest znacznie lepszy niż DVD 720x576. Wszystko zależy od jakości materiłu jaki mamy nagrany na płycie. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

androll

New member
Jak ktoś jeszcze nie kupił tego playera to w EuroAGD są za 590plnów, mam nadzieję że post nie zostanie odebrany jako jakaś krypto reklama tylko pomoc, jak co niech jakiś moderator po zakończeniu tej promocji wyedytuje nazwę sklepu.
Pozdrawiam
 
Do góry