Panas TH-42PZ85 - pierwsze wrażenia i pytania

spanker

New member
kazda plazma migocze im wiekszy ekran tym bardziej, dopiero bys plakal jakbys kupil 50" ja sobie odpuscilem plazme z tego wlasnie powodu, rozni ludzie roznie to odczuwaja, sprobuj wymusic sygnal 50hz wowczas przelaczy w 100 hz i bedzie troche lepiej problem w tym, ze nie wszystkie gry ida w 50h, np forza motorsport sie wlacza tylko w 60hz, pozatym nawet w 100hz bedziesz widzial delikatne migotanie, ale przy tej wielkosci jest to do przejscia

gorzej w samsungach 50" z serii 4,5,6 one migocza jak stare dobre crt :)
panasonic ma wg mnie stabilniejszy obraz
 

gaspar

New member
spanker, na jakiej podstawie twierdzisz, że czym większa plazma tym większe migotanie?...
Możesz przybliżyć temat i jakoś to udowodnić?
Sam mam 50" i nie bardzo potrafię owe migotanie uchwycić (mam TH-50PZ800) :hmm:
 

spanker

New member
moze ty tego nie widzisz, jest to kwestia wyczulenia oka, ekran im wieksza ma powierzchnie tym bardziej widocznee migotanie, podobnie jak kineskop, gdyz podsietlenie jest dynamiczne, nie stale jak w lcd, jesli ty tego nie widzisz to nie szukaj na sile wad, jesli jednak "musisz" sie dowiedziec o czym pisze ja lub zalozyciel watku to zajrzyj do jakiegos sklepu gdzie stoja duze 46-50 plazmy i lcd obok siebie i wowczas od razu zrozumiesz o co chodzi, ale tak jak pisze lepiej na sile nie szukac wad
 

masarnia

New member
Witam,

chcialem was zapytac o jedna rzecz.
Szukalem na forum informacji na ten temat i wydaje mi sie, ze wiem gdzie tkwi blad, ale z racji tego, iz wy tez macie ten model i domyslam sie, ze czesc ma tez Nke podpieta, chcialem was zapytac o jedna rzecz.
Nie jeste obeznany w temacie, wiec zwracam sie do znawcow:)
Mam podpiety dekoder Nki(standardowy) do tv kablem hdmi i podawany jest przez niego obraz i dzwiek. Problem polega na tym, iz na niektorych kanalach slychac pisk, a na niektorych jest wszystko ok i czysty dzwiek. Staralem sie zlokalizowac to piszczenie i sam juz nie wiem, czy jest to z dekodera czy z glosnikow tv, ale raczej z dekodera.
Mieliscie moze taki problem?
Czy nie lepiej podpiac obraz hdmi a dzwiek chinchem?

Wielkie dzieki za pomoc

Pozdrawiam
 

Jarracko

New member
Bawiłem się ostatnio ps 3 na tym sprzęcie- glownie call of duty 5.
Tv jeszce docieram, zgodnie z zaleceniami niektorych forumowiczow, wiec ustawienia koloru, jaskrawosci itd na 40%.
Przy takich ustawieniach ( i pewnie innych ) zjawisko GreenGhostingu jednak było widoczne ! poza tym cacy.
Filmy na BR idealnie !


tony111 napisał:
cześć. mam pytanie czy ktoś ma podłączone do tego tv ps3??? jak się sprawuje z grami i jak z blurayem???
 

tony111

New member
cześć. chciałem się zapytać o jedną sprawę dot. tego modelu. w czasie oglądania meczów, nawet na canal plus sport hd czasami powstaje efekt smużenia tj. gdy piłka leci w powietrzu za piłką lecą kolejne piłki. mam pytanie czy ten model tak ma, czy może to jest wada mojego telewizora?ewentualnie może można to jakoś zniwelować?
 

zibil79

Member
tony111 napisał:
cześć. chciałem się zapytać o jedną sprawę dot. tego modelu. w czasie oglądania meczów, nawet na canal plus sport hd czasami powstaje efekt smużenia tj. gdy piłka leci w powietrzu za piłką lecą kolejne piłki. mam pytanie czy ten model tak ma, czy może to jest wada mojego telewizora?ewentualnie może można to jakoś zniwelować?
Witam, powiem szczerze, że u mnie takiego efektu nie ma jeśli chodzi o oglądanie meczy. Ja mam natomiast inną przypadłość a mianowicie jak np. oglądam mecz w hd a piłkarze lub sędzia mają czerwone stroje to jak biegają to się zamazują i stroje wyglądają jak poszarpane. To jednak występuje tylko na czerwonym kolorze i na hd w sd tego efektu nie ma.
Co do konsoli to ma m podpiętego xboxa i muszę szczerze przyznać ,że z początku greenghosting był widoczny (sam go na siłe szukałem), teraz praktycznie już go nie zauważam.
 
Ostatnia edycja:

Jarracko

New member
smużenie

Witaj,
z tego co pamiętam- z poprzednich wypowiedzi - w przypadku sportu i takiego zjawiska, warto sprawdzić jak to działa z wyłączonym IFC

Wyłącz proszę i zobacz i daj znać czy to pomogło ?

jarek


tony111 napisał:
cześć. chciałem się zapytać o jedną sprawę dot. tego modelu. w czasie oglądania meczów, nawet na canal plus sport hd czasami powstaje efekt smużenia tj. gdy piłka leci w powietrzu za piłką lecą kolejne piłki. mam pytanie czy ten model tak ma, czy może to jest wada mojego telewizora?ewentualnie może można to jakoś zniwelować?
 

tony111

New member
Jarracko napisał:
Witaj,
z tego co pamiętam- z poprzednich wypowiedzi - w przypadku sportu i takiego zjawiska, warto sprawdzić jak to działa z wyłączonym IFC

Wyłącz proszę i zobacz i daj znać czy to pomogło ?

jarek


wyłączenie IFC pomogło!!!!:)
 
Do góry