Oszustwo W Euro Rtv Agd Z Pzredłużoną Gwarancją

tomcub

New member
Dałem sie naciąć panience w sklepie na przedłuzoną gwarancje na TV SAMSUNG. To że brałem na raty panienka wcisneła mi dodatkowa gwarancje (20% ceny tv, czyli 460 zł od kwoty2300). po podpisaniu umowy okaząło sie ze to nie jest zadna gawarancja tylkopolisa ubezpieczeniowa w ergo hesti i nie ma nic wspolnego z pzredłzuaniem gwarancji producenta. Na umowie pisze że można umowe zerwać w ciagu 7 dni.

Miał ktos podobny problem osttanio? Jak to sie ma w pzrypadku brania tv na raty. Też sie dostaje zwrot gotówki? Miał ktos jakie skłopoty z ratami w GE MONEY BANK???

Pozdrawiam, Tom
 

Marcell_80

New member
wiesz co,ja mialem chyba podobna propozycje.
kupowlem w saturnie lcd philipsa i facet powiedzial mi ze moge dokupic za chyba 400 zl dodatkowe ubezpieczenie-gwarancje od zerwania sie telewizora ze sciany...wydalo mi sie to troche smieszne wiec zrezygnowalem...to ubezpieczenia mialo byc dozywotnie.
 

xemil

New member
rezygnacja z umowy !!!

Co do zerwania czy wycofania sie z umowy to nie ma problemu,masz do tego prawo.
Ale pytanie czy ty chcesz zrezygnować z kredytu czy z zakupionego tv??
To są oddzielne 2 tematy.
Rezygnacja z kredytu = zapłacenie za towar np gotówką !!!
Rezygncja z tv to już bedzie problem i tu wszsytko zależy od sprzedawcy i polityki wewnętrznej sklepu.

No ale nie wiemy narazie z czego chcesz zrezygnowac.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dlaczego widzisz w tym jakiś problem? Dodatkowa gwarancja działa w ten sposób, że w razie awarii po okresie gwarancji producenta oddajesz telewizor do sklepu i sklep wysyła go do naprawy płatnej. Za naprawę płaci ubezpieczyciel, czyli Hestia. Nie nazywałbym tego oszustwem. Co najwyżej niedopowiedzeniem. Uważam, że pracownik Euro powinien Ci dokładnie wytłumaczyć, na czym polega takie przedłużenie gwarancji. Zresztą, dostałeś tę informację na papierze i masz okres odwoławczy. Ubezpieczenie i kredyt są niezależne. Przynajmniej tak sądzę, gdyż kupowałem kiedyś DVD za gotówkę i wykupiłem przedłużenie gwarancji z jednego roku do trzech na podobnej zasadzie, o której piszę.

Jeśli okres odwoławczy jeszcze nie upłynął, udaj się do sklepu i po prostu porozmawiaj na temat możliwych opcji. Jeśli jest już za późno, nie sądzę abyś musiał się tym za bardzo martwić. Pamiętaj, że w w standardowej cenie telewizora też jest wliczony koszt statystycznej naprawy gwarancyjnej. Tak to już działa.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

tomcub

New member
Niby fakt, tylko ze w sklepie zachecili mnie do dadatkowej gwarancji, bo producent daje rok gwarancji, a w nastepny,m roku tłumaczono mi ze jest juz jakas odpłątnopsc za naprawe, niby to jest gwarancja europejska na 2 lata. tak nap[rwde to sie kupiło gwarancje na 3 lata. bo polisa wazna od 2010 do 2013. takze nie wiem co bedzie wrazie awarii po upływie roku, np. wymiana matrycy, watpie w to zeby za darmo wymienił serwis.
A tak wogóle to jest duzo 20% wartosci TV na 3 lata dodatkowe? TV 2300,a gwarancja 460.
 

brun

Member
nie wiem po jakich wy sklepach chodzicie że po 400-500 zł płacicie za 2 lata gwarancji.
sprzedaję gwarancje dodatkowe za 217 zł za 2 lata i 108 za 1 rok bez względu na cene tv
przy zakupie tv na raty na rat 20 wychodzi po 10 zł miesięcznie więc nie majątek a dodatkowe 2 lata są, więc warto, nigdy nic nie wiadomo
 
Ostatnia edycja:

tomcub

New member
słynne EURO RTV AGD :)) ale jak pzredłuzasz gwarancje za 200 zł to tez masz chwyt ze to jest polisa ubezpieczeniowa z hestii , czy normnalna gwarancja producenta?
 

brun

Member
to jest rodzaj ubezpieczenia, polega na tym że jak się coś zepsuje po okresie gwarancji producenta, koszty pokrywa bank
 

tomcub

New member
Sa w internecie jakeis informacje na temat pzredłuzenia gwarancji (polisy). Nie mam nawet regulaminu co ta polisa obejmuje. DOstałem tylko kawalek swistka na papierze do faktur z pieczatka sklepu i tyle.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przypomniało mi się, że ja za przedłużenie gwarancji na DVD zapłaciłem 10%. Ciekawe, dlaczego teraz jest 20%. Może to kwestia kategorii produktu?

ArtS :)
 

rybadr

New member
co do tej gwarancji za 20% ceny towaru, to "gwarancja" jest przedluzona o 3 lata dodatkowe,czyli masz 2 podstawowj + 3 przedluzonej..tak to wyglada
...a 10 % przedluza tylko o rok o podstawowej gwaracji ewentualnie jak produceny daje 12-ną gwarancje to masz dodatkowe 2lata

a jak chcialbys zrezygnowac z tej dodatkowej "gwarancji" to masz na to 30 dni od taty zakupu tego ubezpieczenia
..tak to wlasnie dziala w euro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PWK

New member
Trzeba się najpierw było dopytać co i jak, a nie podpisywać w ciemno i później płakać. Najlepiej to wszystkich od oszustów nawyzywać, bo samemu się dało ciała.
 
D

Deleted member 16146

Guest
W sklepie Euro z dowodem zakupu na każdy produkt jest 2 lata gwarancji!!
Nawet jeśli producent daje rok to w drugim roku idziemy z dowodem zakupu do sklepu euro i oni z ustawy maja prawo wysłać uszkodzony produkt do serwisu.

Dodatkowo można przedłużyć sobie gwarancje :
-na 3 rok dopłata 10% wartości sprzętu
-na 4 rok dopłąta 15% wartości sprzętu
-na 5 rok dopłata 20% wartości sprzętu

Dodatkowo jeśli kupujesz sprzęt za mniej niż 300zł np DVD możesz wykupić gwarancje (ubezpieczenie) na 3 rok za 49zł ale jak sprzęt się zepsuje w tym 3 roku to wymieniają na nowy :)
 

timbot

New member
Bez reklam
generalnie w euro maja strategie taka pryz ratach zero procent - kolega ostatnio mi opowiadał jak kupował lustrzanke cyfrowa, to nawet się nie zorientował, gdy podpisał ubezpieczenie....
Tak więc raty są zero procent, ale robią wszystko, żeby wcisnąć dodatkowe ubezpieczenie w cenie 20%
Nie wnikam, czy to ubezpieczenie jest dobre, albo fuu... wedlog mnie chodzi o strategie tego sklepu - naganna zresztą, ale człowiek jest dorosły i jak sobie daje wcisnąć coś takiego, to tylko szał zakupów to tlumaczy...
 

HILUX

New member
Ja mam pytanie :

Kupiłem w sklepie Avans telewizor w niby promocji .. fikcyjna obniżka o 22% Vat

Pojechałem do sklepu i okazało się, że przed obniżką podwyższyli jego cenę o 200zł to .. sprzedadzą go gdy wykupię od nich dodatkowe 2 lata gwarancji ... ogólnie się zgodziłem bo miałem już dość szukania ...

Jak się okazało ... doczytałem się w tej dodatkowej umowie ubezpieczeniowej ... mam 30dni na rezygnację...

Uważam, że ta gwarancja jest Gumno warta ... Gwarancja nie przechodzi na następnego właściciela ... Czyli nie możesz nikomu sprzedać TV ... i traci ważność gdy się zepsuje i mi wymienią tv na nowy :evil:

nie chcę jej a poza tym Tv by mi wyszedł 400zł taniej ... nie ma nic napisane jakoby dodatkowa gwarancja była warunkiem zakupu Tv ... wydaje mi się że muszą mi oddać kasę pomniejszoną o czas korzystania z ubezpieczenia czyli 1 miesiąc ;) tak jest wyraźnie napisane. zapłaciłem gotówką.

znacie jakiś ładny formularz do złożenia takiej rezygnacji ... ponieważ zakładam, że mi odmówią a chce mieć wszystko na piśmie ;)
 

SzpiegU

New member
Przeczytaj umowe z Hestią. Dzwonisz w ciągu 30 dni i mowisz, ze rezygnujesz. I ani Ty, ani sklep nie jestescie stratni, jedynie ubezpieczyciel. Aha i nie mylcie ubezpieczenia kredytu i ubezpieczenia sprzetu...
 

malin1976

Member
W tym sklepie trzeba kupować z głową . Olać wszystkie dodatkowe ubezpieczenia które są nic nie warte . Wziąć towar tylko i wyłącznie w ratach 30X0 . A za gotówkę to tylko w necie kupować .


Kupiłem u nich telewizor lcd , aparat fotograficzny , dvd , konsolę . Wszystko na raty zero procent . Fakt że trochę drożej niż w necie ale na raty . Trzeba być upartym i nie dać się zrobić w balona bo oni są od tego aby wciskać dodatkowe ubezpieczenia , a my od tego żeby je stanowczo odrzucać i olewać . Pracuje tam mój kumpel i oni mają od tych ubezpieczeń prowizję . Szukają jeleni i tyle .
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
tomcub napisał:
Niby fakt, tylko ze w sklepie zachecili mnie do dadatkowej gwarancji, bo producent daje rok gwarancji, a w nastepny,m roku tłumaczono mi ze jest juz jakas odpłątnopsc za naprawe, niby to jest gwarancja europejska na 2 lata. tak nap[rwde to sie kupiło gwarancje na 3 lata. bo polisa wazna od 2010 do 2013. takze nie wiem co bedzie wrazie awarii po upływie roku, np. wymiana matrycy, watpie w to zeby za darmo wymienił serwis.
A tak wogóle to jest duzo 20% wartosci TV na 3 lata dodatkowe? TV 2300,a gwarancja 460.
Zapłaciłeś 460 zł za ubezpieczenie od zepsucia po upływie gwarancji telewizora wartego dziś 2300 zł? Przecież to kompletnie bez sensu.

Dwa lata gwarancji masz za darmo z mocy polskiego prawa. A po 2 latach wartość rynkowa tego używanego telewizora będzie wynosiła jakieś 600 - 800 zł. I ty chcesz zapłacić dziś za przedłużenie gwarancji na niego 460 zł? Toż włóż te 460 zł na jakąś sensowną lokatę i jak ci się ten telewizor w tym 3-cim lub 4-tym roku od zakupu zepsuje to za te włożone na lokatę pieniądze będziesz mógł sobie kupić taki sam TV bez wysyłania go do jakichkolwiek napraw. A jak się nie zepsuje, to te pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na jakiś inny cel. Po co je od razu wyrzucać?
 
Ostatnia edycja:
Do góry