OPTOMA ML500 LED/720p/500 lumenów

YABBA235

New member
Nie wiem co masz na myśli pisząc o stracie jakości - optoma nie jest fullhd więc obraz nie będzie taki ostry jak w wypadku pełnej matrycy, poza tym optoma ma lusterka o krztałcie rombów a nie kwadratów to raczej nie pomaga w wyświetlaniu fontów.
Optyka też nie jest najlepsza - to oczywiście nie znaczy że nie można na niej oglądać blurayów bo można co akurat robię, ale jestem świadom jej braków i zalet (brak lampy i koła kolorów).
Jednak polecam raczej acera k330 bo jest dwukrotnie cichszy ( katalogowo).
 

michalt6

New member
Mam pytanie jakie formaty odtwarza ten projektor z usb (video i napisy),oraz czy hałas jaki wydaje jest mocno uciążliwy?Głównie zależy mi na formacie mkv.
Czy jest duża różnica jakości obrazu w stosunku do lampowych projektorów dlp w tym przedziale cenowym?
 
Ostatnia edycja:

Drzymek

Member
Zastanawiam się nad kupnem pj Led i rozważam Acera k330 i Optomę ML500.

Do tej pory wygrywał Acer i już byłem zdecydowany go zamówić, ale dyskwalifikuje go jedna rzecz: BRAK WSPARCIA DLA 3D-XL (chyba że o czymś nie wiem) a chciałbym podłączyć ps3 i zew. odtwarzacz. Dlatego wybiorę chyba Optomę bo chcę mieć taką możliwość w przyszłości (Yabba - nie chcesz sprzedać swojej Optomy?);)

edit: Optoma Ml 500 także nie współpracuje z 3d-XL :(
 
Ostatnia edycja:

Drzymek

Member
Jest jeszcze jeden minus dla projektorów LED (min Optomy ml500). Przy odległości z jakiej będę rzucać obraz, wysokość od sufitu wynosi (wg kalkulatora odległości) ok 80cm, co w moim przypadku wyklucza instalację bo projektor byłby zamontowany prawie na samym środku pomieszczenia a będąc podwieszonym na wys 80cm od sufitu, to wyglądałby co najmniej dziwnie i osoba o wys 190cm waliła by w niego głową. Projektor LED po prostu się nie nadaje.

Tak więc zostaję przy swoim Samsungu PS51D550.
 

YABBA235

New member
Jest jeszcze jeden minus dla projektorów LED (min Optomy ml500). Przy odległości z jakiej będę rzucać obraz, wysokość od sufitu wynosi (wg kalkulatora odległości) ok 80cm, co w moim przypadku wyklucza instalację bo projektor byłby zamontowany prawie na samym środku pomieszczenia a będąc podwieszonym na wys 80cm od sufitu, to wyglądałby co najmniej dziwnie i osoba o wys 190cm waliła by w niego głową. Projektor LED po prostu się nie nadaje.

Tak więc zostaję przy swoim Samsungu PS51D550.


Czemu 80cm ?
Ja go mam pod sufitem ok 20cm a obraz mam podobnie od sufitu - te ledowe pj mają bardzo małe "podwyższenie" obrazu w stosunku do osi optycznej soczewki, dlp mają tę odlegość większą.
 

Drzymek

Member
Czemu 80cm ?
Ja go mam pod sufitem ok 20cm a obraz mam podobnie od sufitu - te ledowe pj mają bardzo małe "podwyższenie" obrazu w stosunku do osi optycznej soczewki, dlp mają tę odlegość większą.

Docelowo chcę mieć 90cali. Według kalkulatora, wielkość tą otrzymam z ok 2.70m, projektor podwieszony pod sufitem powinien znajdować się 12 cm powyżej górnej krawędzi obrazu. Obszar gdzie chcę mieć wyświetlany obraz, definiuje pozycję projektora 80cm od sufitu (70 + 12 z kalkulatora) co w rezultacie daje 190cm od podłogi (no wyglądało by to co najmniej dziwnie w salonie).

Zaznaczam że wszystkie dane są analizowane tylko i wyłącznie przez kalkulator odległości, nie miałem organoleptycznej możliwości zapoznać się z charakterystyką rzutu.

pzdr!

P.s. mam pytanie: Czy gdybym podwiesił pj pod sufitem (powiedzmy 20cm) i skierował jego soczewkę w dół o kilka stopni tak, aby wtświetlany obraz znajdował sie na wprost moich oczu, to czy były by jakieś skutki uboczne takiego rzutu? (np. zniekształcony trapezoidalny obraz?) w końcu pj nie rzucał by obrazu na wprost prostopadle dościany, tylko kilka stopni w dół. Co z ostrością obrazu pomiędzy górną a dolną częścią ekranu?
 
Ostatnia edycja:

max00

New member
Zaznaczam że wszystkie dane są analizowane tylko i wyłącznie przez kalkulator odległości, nie miałem organoleptycznej możliwości zapoznać się z charakterystyką rzutu.
.

z ciekawości przyłożyłem hx300g do sufitu spodem odległość 3m od ściany odległość od krawędzi obrazu do sufitu z 25cm od podłogi jakieś 50cm i ogólnie ze 100" będzie ściana normal 2,5m wysokości
Na tle ściany obraz odpowiednio się dopasował wygląda ok
jak widzę na cal optoma z 3m podbija jakieś 7cm
ja u siebie widzę jakieś 25cm różnicy z tej odległości oczywiście w proporcji 4:3
 

YABBA235

New member
P.s. mam pytanie: Czy gdybym podwiesił pj pod sufitem (powiedzmy 20cm) i skierował jego soczewkę w dół o kilka stopni tak, aby wtświetlany obraz znajdował sie na wprost moich oczu, to czy były by jakieś skutki uboczne takiego rzutu? (np. zniekształcony trapezoidalny obraz?) w końcu pj nie rzucał by obrazu na wprost prostopadle dościany, tylko kilka stopni w dół. Co z ostrością obrazu pomiędzy górną a dolną częścią ekranu?


Optoma sama wprowadza korekcje trapezu jest taka opcja w menu.
Ja mam ja wyłączoną.
 

michalt6

New member
jak się ma ta optoma do lg hw300g?na you tube jest porównanie tych dwóch modeli,ale niestety w języku niemieckim. czy ktoś może przedstawić wnioski z tego porównania? osobiście widziałem lg w akcji i efekt jest dla mnie zadowalający ( cena również mnie przekonuje - 1799)
 

Drzymek

Member
Witam.

Jako że jestem szczęśliwym posiadaczem ACERA K330 to zacząłem się interesować uzyskaniem obrazu 3D np. na PS3.

Jaki wiadomo Acer może uzyskać 3d tylko po wejściu VGA. Zastanawiam się czy zakupienie urządzenia poniżej i podłączenie go do PS3 i Acera pozwoliło by na wyświetlanie obrazu 3d?

HDMI-VGA Optical Audio RCA Video Component Adapter (2432784716) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jako ciekawostkę jeszcze dodam że brat bliźniak Acera (Viewsonic PLED W500) ma możliwość wyświetlić materiał HD 720p z komputera z częstotliwością 120Hz. Zamieszczam odnośnik do zagranicznego forum:
Viewsonic PLED-W500 LED 1280x800


edit2: Istnieją jeszcze magiczne adaptery HDFURY4 (3dFURY) które pozwalają na wyświetlanie obrazu 3d każdemu odbiornikowi (nawet 60Hz)
 
Ostatnia edycja:
Do góry