Optoma HD83 pierwsze wrażenia

hydromeduza

New member
Piszesz, że input lag w optomie HD83 "praktycznie nie występuje" i coś mi się wydaje, że zmyślasz. Nie mierzyłeś input laga tylko Ci się wydaje. Wcześniej powoływałeś się na "technologię DLP" i na "odświeżanie 120Hz" co tylko wzbudza podejrzenie, że nie rozumiesz co to jest input lag (jak również wiele osób z tego forum niestety). Input lag nie ma nic wspólnego z technologią wyświetlania BO TO NIE JEST NIC w stylu czasu reakcji matrycy czy mikrolusterka itp. Jeśli chodzi o odświeżanie 120Hz, to również nie gwarantuje niskiego input laga. Wręcz jest prawdopodobieństwo, że jest odwrotnie! Dlaczego?
Ponieważ input lag zależy od szybkości układów liczących obróbkę cyfrową obrazu. Obraz może mieć nawet 480Hz a być opóźnionym tak mocne, że będą problemy z lip sync!!! Technologia 3D jest młoda i komplikuje układy cyfrowe wymuszając tanie i powolne rozwiązania. Są już sygnały, że właśnie przez takie "120Hz" np. projektor benq w1200 ma ZNAAAACZNIE wyższy input lag od benq w1100 i jest wręcz odradzany dla graczy. Dlategoteż, ponieważ nie mierzyłeś input lag w HD83 a tylko ci się wydaje, zakładam niestety, że jest on fatalny w tym projektorze. Krótko mówiąc żądam dowodów. I nie uznaję argumentów w stylu "nie odczułem różnicy między mitsubishi HC4000", "jestem zapalonym graczem i bym do wyczuł gdyby było...". Masz zmierzyć i wkleić zdjęcie pomiaru aby mnie i innych przekonać. Dopóki tego nie zrobisz radzę prawdziwym graczom omijać optomę HD83 szerokim łukiem, to taka prowokacja z mojej strony ;) ale wbrew pozorom sprawa jest bardzo poważna.
 

CuoreRosso

New member
hydromeduza ma wiele racji, odświeżanie 120Hz nie ma bezpośredniego przełożenia na input lag, który tak naprawdę zależy od wielu układów i pewnie jakości materiałów użytych do ich produkcji. Ja hardkorowym graczem nie jestem (6-10 godzin tygodniowo) i nawet u siebie nie próbowałem dostrzec input laga. Pewnie istnieje, ale nawet nie chcę wnikać w ten temat. Nie przeszkadza mi więc po co na siłę się unieszczęśliwiać...
A za HD83 sikam...
 

YABBA235

New member
To jak to w końcu jest z tym input lagiem ?
Jeżeli jest zmierzony załóżmy duży, to grać się nie da ?

Czy da się, ale niekomfortowo, bo skoro Skalmen pisze że nie mierzył, gra i jest zadowolony to nie rozumiem, o co kaman :)

Już wiele razy same cyferki nie oddawały istoty sprawy, tylko praktyka.

Skoro gra mu się dobrze to chyba może napisać że dla niego problem IL nie występuje ?

Z góry mówię, że ja nie gram, za stary już jestem :)
 

1grzecho

Member
skalmen mam pytanie odnośnie 3d...
aktualnie mam hc4000 i mysle nad zmianą projka z 3d...
powiedz jak sprawuje się to 3d? czy z projem są okulary? ile szt? jaka cena okularów?
jak spisuje się to 3d? korzystasz praktycznie? nie męczy oczu?
pozdrawiam
 
Do góry