Optoma HD20, test, opinie użytkowników - wszystko o Optomie HD 20

pawel_71

New member
Jak kupisz za 2000zl to bedzie to dobra opcja. Za roznice pomiedzy nowym i starym bedziesz mial nowa lampe. Tylko watpie aby ktos sie chcial pozbywac Optomy za pol ceny po roku czasu (zakladam, ze wtedy kosztowal 4000zl).
 

dominoooo

New member
Czy Optoma to rzeczywiście dobra marka, czy tania? Bo zauważyłem, że dość mocno opanowali rynek projektorów 3D (i wprowadzili adapter do projektorów 3D na filmy z blu-raya).
 

pawel_71

New member
Optoma znana jest tylko z projektorow, bo tylko tym sie zajmuja. W przypadku HD20 - to akurat najtanszy model. Jak chcesz to biez HD82 czy HD86 za kilkanascie tysiecy zlotych.
 

czarnuch

New member
jaka wielkość ekranu?

Witam
Przymierzam się do kupna hd20 chciałbym odrazu zakupic ekran i nie wiem jaką wielkość ekranu wybrać. Odległość widza od ekranu to 4 metry. Do posiadaczy optomy jaką wielkość ekranu moża otrzymać z tego projektora bez straty jakości obrazu?
 

Nenone

New member
Jak myślicie, opłaca się kupić używaną optomę hd20 z wyświeconymi 400 godzinami? Projektor ma wciąż ok. 1 roku gwarancji.
Jaka cena za ten projektor byłaby sensowna?

400h po roku...jakoś mało :)
Ja po 3 m-cach mam ponad 300h a nie gram w PS, nie ma dzieci które by mi go "męczyły" bajkami :) A może to dlatego ,że nie mam dzieci mam tyle czasu na kino i sport ;)
 

Szuwar86

New member
Witam
Jestem na etapie remontu pokoju i chciałbym dostosować go od razu pod projektor, wybór padł na hd20 dlatego pytanie zamieszczę w tym topicu. Do tej pory nie miałem styczności z projektorami dlatego proszę o wyrozumiałość jeżeli pytanie jest głupie. Wymiary pokoju pozwoliły mi na zastosowanie ekranu o polu wizyjnym 271x152, wg kalkulatora projekcji potrzebna jest do tego odległość 443 cm ( jeśli dobrze rozumiem od obiektywu projektora do płaszczyzny w której będzie wisiał ekran). I teraz moje pytanie czy jeżeli ekran będzie kilkadziesiąt cm dalej, maksymalnie metr to czy optyka pozwoli na optymalne zmniejszenie obrazu ? czy też muszę się trzymać tych 443cm. Pytam bo nie mogę sprawdzić doświadczalnie a sam projektor chciałbym zakupić dopiero po skończeniu remontu
Z góry dzięki za podpowiedzi
 

cre900

New member
Według kalkulatora odległość dla ekranu o rozmiarze 122" (271x152cm) musi się zawierać pomiędzy 4.06 a 4.87m
 

audiofilia

New member
Polecam do kina:
Suprema Andromeda 16:9 Matt Grey
Poszukaj w google gdzie go kupić.
Rozmiar netto 203 x 114 cm lub 234 x 132 cm czyli 92 lub 100 cali.
Ekran jest super. Na obydwu rozmiarach oglądałem HD20 i jest bardzo dobrze. Z bliskiej odległości (do 4m) wystarczy mniejszy.
 

bugio1

New member
Witam.dla tych którzy mają miejsce i trochę chęci proponuję ekran na ścianie.to dość mały koszt wobec gotowych ekranów.zapewniam, że boki się nie zniekształcają.trochę chęci,białej emulsji i do pracy.można eksperymentować z białym od różnych producentów.dla tych co szukają super jakości w filmach polecam transporter 1. Tam albo film jest kręcony kamerami hd albo go koloryzuja. Mam wrażenie że lepszy obraz od avatara.
 

cre900

New member
Witam.dla tych którzy mają miejsce i trochę chęci proponuję ekran na ścianie.to dość mały koszt wobec gotowych ekranów.zapewniam, że boki się nie zniekształcają.trochę chęci,białej emulsji i do pracy.można eksperymentować z białym od różnych producentów.dla tych co szukają super jakości w filmach polecam transporter 1. Tam albo film jest kręcony kamerami hd albo go koloryzuja. Mam wrażenie że lepszy obraz od avatara.

Produkcje kinowe kręcone są kamerami analogowymi na taśmie filmowej więc nie ma w tym momencie czegoś takiego jak rozdzielczość full hd :)
Natomiast na jakość filmu jaki trafia na płytę dvd/bluray ma wpływ skanowanie, obróbka cyfrowa i kompresja takiego materiału, a tutaj potrafi być już różnie :)
 

bugio1

New member
Produkcje kinowe kręcone są kamerami analogowymi na taśmie filmowej więc nie ma w tym momencie czegoś takiego jak rozdzielczość full hd :)
Natomiast na jakość filmu jaki trafia na płytę dvd/bluray ma wpływ skanowanie, obróbka cyfrowa i kompresja takiego materiału, a tutaj potrafi być już różnie :)

witam. ja tam nie dam sobie głowy uciąć że wszystkie są kręcone na taśmie. po prostu zobacz ten film i powiedz jaka jakość i czy to jest skanowanie.
 

Zmiter

New member
Mam pytanie do użytkowników Optomy HD20.
Jak podłączę Projektor pod laptopa lub X-boxa i ustawie wyświetlanie w 1080p to tam gdzie wyświetlany jest czarny pojawiają się białe punkciki.
Dla mnie wygląda to jakby projektor nie radził sobie z takim odświeżaniem, ponieważ jak zmienię na 1080i to wszystko jest ok. Ale biorę specyfikację i tam jest napisane że powinien obsługiwać 1080p/60Hz.

Czy to może być jakaś wada projektora?
 

Nenone

New member
Moja Optoma HD20 dziś padła. raczej nie lampa, bo jeszcze świeci.
Projektor zaczął pracować głośno, potem coś tam w nim przeskoczyło, zgubił ostrość - wyregulowałem pokrętłem i...juz nie było kolorów, mam więc obraz czarno-biały + niebieski. jak myślicie, co mogło paść ?
Koło barwne?
Jeśli tak to da się to samemu wymienić, czy tylko serwis ? Jakie +/- koszty ?

Projektor ma wyświetlone blisko 3.000h.
 
Do góry