Optoma HD20, test, opinie użytkowników - wszystko o Optomie HD 20

wiatrak

Active member
Bez reklam
EDYCJA ADMINA:

TEST W STREFIE KLUBOWEJ:

Test dla klubowiczów: http://www.hdtv.com.pl/forum/projekt...ydowanych.html



Coby nie pompować postami topicu o nowych maszynkach FullHD, zakładam niniejszy. Mam nadzieję, że wkrótce odezwą się w nim użytkownicy nowej Optomy. ;)

A póki co linkologia, recenzja na Proj. Central i blog Arta z Proj. Reviews, tutaj recenzja ma się ukazać w poniedziałek:
Optoma HD20 Projector Review
The Art of Home Theater Projectors ť Blog Archive ť Optoma HD20 Projector “First Look” – 1080p for under $1000!

Jak można się było spodziewać, żadna rewelacja jeśli chodzi o jakość, ale trudno się takiej spodziewać za 999 USD; to i tak cena podstawowej maszynki do kina, wątpię aby taniej kiedykolwiek coś wyszło (pomijam specjalne rabaty czy wyprzedaże). Najważniejsze, że wraz z niską ceną nie pojawił się kompromis w jakości obrazu; wykonanie i niezawodność to inna sprawa, okaże się z czasem.
 
Ostatnia edycja:

skalmen

New member
w tej cenie zdecydowanie 1DLP, lepszy bardziej trójwymiarowy obraz i kolory, poza tym chyba tez czern natywna lepsza, no i sczególy w ciemnych scenach
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pomijajac wszelkie specyfikacje i parametry , problemem moze byc fakt ,ze niektorym nieodpowiada obraz z proja LCD (tv tez wole plazme) , innym znow przeszkadza i widza efekt teczy.....
tak wiec przy takich poradach moze sie okazac ,ze "i tak zle,i tak niedobrze"...
 

kwiatech

New member
Nie mialem jeszcze okazji podziwiac obrazu z dlp i lcd, ale patrzac po samych parametrach...! Epsona 980 na dzien dobry dyskwalifikuje brak obslugi 24p :hmm: Dla mnie jest to bardzo wazny aspekt przy zakupie projektora8)
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Panowie odchodzicie od tematu - topic jest o HD20, nie o LCD vs DLP ;)

Pierwsze wrażenia Arta nie są specjalnie entuzjastyczne, ale patrząc na cenę tego projektora nie można było spodziewać się niczego innego.
 

kwiatech

New member
Oczywiscie, ze cena z jakoscia idzie czesto w parze, ale mysle, ze HD20 znajdzie wielu nabywcow.
Dla mnie na dzien dzisiejszy jest to doskonala alternatywa dla hd65. Tak wlasnie...mysle, ze mozna spokojnie porownac Hd20 do hd65. HD20 jest jak by mlodszym bratem 65, , tylko ze w 1080p i innej obudowie.
Oba posiadaja: kolo barwne x4, 24p, podobny kotrast, jasnosc.
Poza tym sadze, ze zblizajace sie duzymi krokami vivitek, benq, acer nie wniosa nic nadzwyczajnego w tej polce cenowej (dalej brak obslugi 24p).
Zobaczymy co pokaze mitsubishi w swoim pierwszym modelu 3800, ale cena ma byc juz "troche" wyzsza niz 999E

Ps. Duzo uzytkownikow na AVS pisze, ze obraz w HD20 po kalibracji jest znacznie lepszy.:hmm:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Większość projektorów tak ma (z kalibracją)... ;)

>>Bodex
Przypuszczam iż wątpię aby nowe maszynki nie odtwarzały 24p, stawiam na braki w informacjach od producentów...
 
Ostatnia edycja:

kwiatech

New member
Piszac o braku obslugi 24p. Opieralem sie tylko czytajac specyfikacje w/w projektorow.
Jesli by mialy ja posiadac to dosc dziwne, ze nigdzie o tym nie pisza!

PS. HD20 w samej broszurce ma wyrozniona ta informacje!
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Hm, dziwna ta recenzja... wczoraj jak ją czytałem to była wzmianka (w dziale Image Quality i w podsumowaniu) o tym, że gamma jest ostro rozjechana zarówno w trybie Film i Video co imo jest lekka porazka w projektorze do kina.
Dzis natomiast w recenzji nie ma nic o gammie, poza tym czesc screenow z hd20 gdzies wyparowala... :roll:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No ja jak czytałem tą recenzję to były jeszcze fotki Smasunga A-600, mimo iż tekst odnosił się do HD-20 to karta w Firefoxie miała tytuł Samsung...
Widać Art ostatnio nie wyrabia się z edycją swoich artykułów, za dużo CTRL+C i CTRL+V lub używania szablonów... ;) Podobnie było z testem Viviteka 6080, w jednym miejscu że góruje nad JVC jeśli chodzi czerń i kontrast, w innym że ustępuje...
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Faktycznie.

Ten tekst o który mi chodziło:

The other issue is gamma. Default for Movie 1 gamma is Film which should measure 2.2, but comes in at a very high 2.56, which makes the mid-brightness areas too dark. Switching to the Video gamma helps, but goes too far the other way: 2.04. Still I suspect most folks will, for most movies, prefer the Video setting, although it means images will likely appear a little less dynamic looking.

jest z recenzji SP-A600, a wczoraj był też sobie w recenzji Optomy 8)
 
Do góry