Optoma hd131

lll

New member
Sprawa z wyborem jest raczej prostsza, niż nam się wydaje. Kupujesz najlepszy sprzęt, ja jaki cię stać (w sensie klasy cenowej). A to jakiej będzie firmy, to kwestia poboczna. Może wręcz wynikać tylko z odpowiadającego nam wyglądu zewnętrznego czy sympatii do danej marki, a w przypadku projektora np. pasującej odległości urządzenia od ekranu. Bowiem urządzenia w danej klasie cenowej prezentują z reguły zbliżony poziom, i wszystkie mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

Ja Optomę wybrałem głównie z powodu niższego niż u konkurencji w tej klasie cenowej poziomu hałasu. W praktyce, poziomy te niewiele się różnią (miałem nadzieję na bardziej cichą pracę Optomy), więc właściwie raczej żałuję tego wyboru. No, odpowiada mi również odległość urządzenia od ekranu (np. Benqa musiałbym powiesić dużo bliżej środka sufitu, Optoma wisi dyskretnie niedaleko ściany) i jego wygląd zewnętrzny, ale moje przeboje z wadami, opisane między innymi w tym wątku, ogólnie zniechęciły mnie do tej marki.

Na Święta życzę samego zadowolenia z użytkowania projektorów, postarajmy się zapomnieć o ich wadach i cieszyć się filmami. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy to będzie takie proste, po zakupie projka, przykręceniu do sufitu , ustawieniu trzeba podjąć decyzję o ekranie, rzucić obraz na ścianę, podjąć decyzje jaką wielkość ekranu kupić, następnie zmówić a czas na zwrot leci, nie mówiąc o tym, że sprzęt nie może nosić śladów użytkowania a to może być problem po testach w domu. Jedyne czego jestem pewny to to, że ekran musi być rozwijany i szary do moich warunków w pokoju.

Tak jak koledzy napisali, kupujesz dowolny projektor np. BenQ1070, optomę 141 itd taki na jaki Cię w danym momencie stać przez internet np na portalu aukcyjnym który wszyscy znamy aledrogo. Podłączasz na krótko do Blu reya na weekend. Rzucasz obraz na gołą ścianę i dopasowujesz wielkość do odległości z jakiej oglądasz. Ja bym się trzymał wymiarów THX. Oglądasz kilka filmów. Następnie po weekendzie podejmujesz decyzje czy dany projektor zostaje czy oddajesz. Ponadto już masz wymiar ekranu jaki będziesz kupował. Wszystko w temacie.
Jeśli to jest twój pierwszy projektor to na początek zamówił bym BenQ1070 jest w okolicy 3tyś. a obraz urzeknie Cię po pierwszych minutach pracy. Wiem co piszę ponieważ mam projektor 5 razy droższy od tego BenQa, a dla kolegi wybieraliśmy projektor z przedziału cenowego w jakim Ty chcesz zakupić urządzenie. Wybór padł na niego. Następnie odezwij się na forum, podziękuj i wstaw zdjęcia: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy.html :krol:
 

darekguma

New member
Bez reklam
Tak jak koledzy napisali, kupujesz dowolny projektor np. BenQ1070, optomę 141 itd taki na jaki Cię w danym momencie stać przez internet np na portalu aukcyjnym który wszyscy znamy aledrogo. Podłączasz na krótko do Blu reya na weekend. Rzucasz obraz na gołą ścianę i dopasowujesz wielkość do odległości z jakiej oglądasz. Ja bym się trzymał wymiarów THX. Oglądasz kilka filmów. Następnie po weekendzie podejmujesz decyzje czy dany projektor zostaje czy oddajesz. Ponadto już masz wymiar ekranu jaki będziesz kupował. Wszystko w temacie.
Jeśli to jest twój pierwszy projektor to na początek zamówił bym BenQ1070 jest w okolicy 3tyś. a obraz urzeknie Cię po pierwszych minutach pracy. Wiem co piszę ponieważ mam projektor 5 razy droższy od tego BenQa, a dla kolegi wybieraliśmy projektor z przedziału cenowego w jakim Ty chcesz zakupić urządzenie. Wybór padł na niego. Następnie odezwij się na forum, podziękuj i wstaw zdjęcia: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy.html :krol:
Dzięki za odp, jest to może jakieś wyjście, poszperam jeszcze trochę w necie, przemyślę sprawę.
 

darekguma

New member
Bez reklam
To jeszcze jedno pytanie. Jak porównalibyście obraz z waszych projektorów do swoich tv, nie chodzi mi o wielkość obrazu, a o kolory, czerń, biel, kontrast, płynność ruchu, 3D, pytam dla tego, że raczej nie zaakceptuję gorszego obrazu niż na moim tv, mowa tutaj o całkowicie zaciemnionym pokoju. Nie będę się zmuszał do oglądanie czegoś co mi nie pasuje. Dzięki
 

lll

New member
Jakością obrazu moja plazma zdecydowanie góruje nad moim projektorem.
Aczkolwiek z drugiej strony przekątna 100 cali jest w stanie rekompensować pewne niedoskonałości (czernie, szczegóły w cieniach, kontrast, ostrość) i czynić je możliwymi do przełknięcia - wrażenie jest generalnie pozytywne, obrazu tv i projektora staram się nie porównywać. ;)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jakością obrazu moja plazma zdecydowanie góruje nad moim projektorem.
Aczkolwiek z drugiej strony przekątna 100 cali jest w stanie rekompensować pewne niedoskonałości (czernie, szczegóły w cieniach, kontrast, ostrość) i czynić je możliwymi do przełknięcia - wrażenie jest generalnie pozytywne, obrazu tv i projektora staram się nie porównywać. ;)
Właśnie tego się obawiam, że ciągle będę porównywał jakość do mojego tv który jest już dość leciwy a obraz jest bardzo przyzwoity jak na takiego dziadka:), z drugiej strony patrząc, to może wielkość wyświetlanego obrazu rekompensuje słabszą jakość. Dzięki za odp.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witaj.
Z plazmy obraz będzie lepszy, więc zastanów się.
Może nie kupuj projektora ew. dozbieraj duuuużo kasy i kup z górnej półki :)
Chyba musiałby sie sprzedać, ale nie jestem tyle wart:). Wydaje mi się, że właśnie mój problem z wyborem został rozwiązany jeżeli chodzi o projektory budżetowe. Może uda mi się gdzieś zobaczyć takowe podczas projekcji. Dzięki za odpowiedzi.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Co tu opowiadać, na tą chwilę i ty budżetem raczej rezygnuję z zakupem, chyba, że na własne oczy zobaczę i jak pisałeś, wielkość obrazu zrekompensuje nieco słabszy obraz. Muszę przekonać się na własne oczy. opcja trzecia, wygram w totka:). Dzięki za odpowiedzi.
 

max720

Banned
A nie pomyślałeś o używanym projektorze o pięć klas wyżej ?
Jest aukcja Sony HW 10. Sądzę , że pozjada wszystkie Optomy i Benki na śniadanie :)
Jakby udało się wylicytować do 1500( lub mniej ) + nowa lampa 500 zł , myślę , że śmiało obraz będzie porównywalny to telewizyjnego .
Sama technologia wyświetlania jest perfekcyjna .

Zastanów się , nie musisz kupować odrazu lampy . A to już jest wyższa liga od tych zabaweczek.

Wesołych Świąt !
 

darekguma

New member
Bez reklam
A nie pomyślałeś o używanym projektorze o pięć klas wyżej ?
Jest aukcja Sony HW 10. Sądzę , że pozjada wszystkie Optomy i Benki na śniadanie :)
Jakby udało się wylicytować do 1500( lub mniej ) + nowa lampa 500 zł , myślę , że śmiało obraz będzie porównywalny to telewizyjnego .
Sama technologia wyświetlania jest perfekcyjna .

Zastanów się , nie musisz kupować odrazu lampy . A to już jest wyższa liga od tych zabaweczek.

Wesołych Świąt !
Wiem. Obserwuje aukcję,ale nie wierzę że skończy sie na 1500zł
 
Do góry