OPTOMA HD 131x Eksploatacja

matosa

New member
Witam, czy podzielicie się wrażeniami z użytkowania tego projektora, szczególnie jeśli chodzi o jasność (2000 ANSI) czy jest wystarczająca tj. przy jakim naświetleniu pomieszczenia mniej więcej obraz jest dostatecznie widoczny. Jaki efekt jest przy użyciu 3D czy warto inwestować w okulary? Ogólne spostrzeżenia z użytkowania ? Dziękuje pozdrawiam.
 

MarcinLenda

New member
A jak wygląda sprawa z efektem tęczy na tym projektorze ?

Cześć,
ani ja ani nikt z mojej rodziny nie zauważył tego efektu.

Z innej beczki-ostatecznie z przyczyn organizacyjnych zrezygnowałem z zakupu okularów Zodiac i kupiłem ZF2100 Optomy. Cena jest bolesna, ale efekt rewelacyjny. Nie mam nic do zarzucenia jakości wykonania ani do dzialania tych okularów. Testowałem z filmami 3D z płyt Blu Ray, ze stacjonarnego odtwarzacza.
 

MarcinLenda

New member
Nie mam niestety porównania, ponieważ nie używałem wcześniej żadnych innych okularów.
Z moich dotychczasowych obserwacji działania okularów wygląda na to, że transmiter jest używany przez optomę do różnych urządzeń i może pełnić różne funkcje, ale w przypadku wersji dla HD131X nie pełni żadnej innej funkcji niż tylko transmisja. Mini joystick nie ma żadnej funkcji, można jedynie wygasić niebieskie lampki na obudowie. Wejście mini usb na obudowie transmitera nie ma żadnego zastosowania. Nie mniej jednak najważniejsza funkcja tego urządzenia, czyli synchronizacja okularów, działa bez zarzutu :)
Same okulary przyciemniają obraz, ale ustawienia projektora dobrze to kompensują. Same okulary są lekkie i chyba dość delikatne, dobrze i wygodnie się je nosi, nawet mój synek używał razem ze swoimi okularami korygującymi wzrok i mówił, że wszystko ok.
 

mikolaj13

Member
Witam Ponownie. Mam takie pytanie...- otóż ostatnio stałem się posiadaczem laptopa ( do tej chwili BR) i po podpięciu, zauważyłem że mój projektor świeci nieostro :-(( Tzn jak górę ekranu mam ostrą to dół jest delikatnie rozmyty i na odwrót. Wcześniej tego nie widziałem gdyż w obrazie z BR ikony i menu wyświetla sie pośrodku ekranu . Teraz gdy doszedł pasek narzędzi i ikony rozstrzelone po całym pulpicie zauważyłem ten problem. W filmach tego jakoś nie odczuwam ale... pewien dyskomfort czuje.., :-( Czy te tańsze projektory tak maja..czy jest to wada optyki?
 

mikolaj13

Member
Wczoraj napisałem do serwisu Optomy i dziś dostałem taka oto odpowiedź - Pana model posiada taką samą optykę jak HD25 dlatego niezbędna jest wymiana takiej optyki. Proszę przygotować urządzenie do odbioru, kurier będzie zamówiony na dzień jutrzejszy.
Więc chyba trza wysłać :)
 

pawelcio

New member
Czy wymiana optyki przez serwis Optomy rozwiązuje problem nierównej ostrości na powierzchni ekranu?
Czyli wada ta dotyczy wszystkich egzemplarzy HD25e/131xe?
 

mikolaj13

Member
Cytat z sewisu ... Według wcześniejszych informacji , potwierdzam raz jeszcze że jest to problem z układem optycznym tak samo jak w modelach HD25e...
wiec pewnie tak :)
 

mikolaj13

Member
Podobno tylko 25e i 131x ...oczywiście nie jest powiedziane ze każdy egzemparz jest wadliwy. W sumie ja o swoją wadę zobaczyłem dopiero prawie po roku użytkowania .... :)
 

mikolaj13

Member
Też nad tym myslałem? A swoją drogą....to wypuszczaja model i nie widzą takiej wady? Przecież to młyn na wodę dla konkurencj... A swoją drogą szkoda że na forach zachodnich przy testach nie stwierdzono tej wady, dlatego myslę że może tylko jakaś partia czy seria była wadliwa...no, bo żeby cały model?!?!
 

pawelcio

New member
To, że zauważyłeś problem po roku nie oznacza, ze nie występował wcześniej ;)
Na zachodnich forach również zauważyli problem, choćby tu avsforum.

Napisałem do serwisu Optomy i odpowiedzieli:
"[...] tak, mielismy taka usterkę w niektórych egz., wszystkie były wymieniane,
problem został rozwiązany, ALE gdyby się panu tak trafiło to proszę o
kontakt z serwisem Strona Główna - FixIT [...]"

Wg znanego sklepu sprzedającego projektory, wada dotyczy również modelu HD30.

Czy rzeczywiście wymiana w serwisie rozwiązuje problem???
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Zaczalem sie interesowac bardziej tym problemem i ... rowniez zauwazylem u siebie niepokojacy problem. Mianowicie w zaleznosci jak przekrece pokretlo focus w hd 25 prawa lub lewa strona obrazu jest jakby bardziej rozmyta od przeciwnej. Napisalem do serwisu optomy (fixit.pl) i potwierdzili wade fabryczna soczewek w niektorych modelach (131, 25 i zapewne pozostalych modei korzystajacych z tych samych czesci). wada wystepujaca u mnie nie jest jakosc szczegolnie uciazliwa - nie jest to az tak duze rozmycie, jeslibym wczesniej o tym nie czytal, ciezko by mi bylo to zauwazyc. Czy u Was rowniez jest to mniej lub bardziej widoczne?

Pozdrawiam
 
Do góry