Optical czy HDMI - podlaczenie zestawu

TaRRantul

New member
pomozcie koledzy prosze bo nie daje rady. porzadki i wymiana tv spowodowaly rozlaczenie mojego okablowania i musze teraz wszystko od nowa. nie robilem tego wczesniej sam, a teraz jak sie do tego nie zabiore to niepowodzenie. musze skonfigurowac panasa tx50pvt30, ps3, dekoder cyfry i amplituner (kilkuletni h/k). dekoder podlaczylem bezposrednio do tv(hdmi), ps3 do wejscia hdmi 'in' w amplitunerze, a z hdmi out w amplitunerze do tv. dziala tylko obraz, ale glos jedynie w glosnikach telewizora bo w zewnetrznych cisza. zalezy mi jeszcze by z konsoli szedl dts. wczesniej mialem to zrobione optykiem, ale wolabym sie go pozbyc juz teraz. moge prosic jakies wskazowki?
 

blady73

New member
H/K powinien w ustawieniach gdzieś mieć możliwość wypuszczenia cyfry na głośniki< nie mam tego modelu to Ci nie powiem> Jeśli chodzi o dźwięk z ps3 to niestety będziesz musiał zostać na optyku.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
płyta główna asus p8h61-m le/usb3

Wg specyfikacji masz 1 x złącze wyjścia S/PDIF:

ASUSTeK Computer Inc. - Płyty główne- ASUS P8H61-M LE/USB3

Więc instrukcja (od płyty) w dłoń i czytaj jak masz włączyć ten spdif ;-) , przypuszczalnie będzie konieczność dokupienia dodatkowego śledzia do wyprowadzenia spdif na zewnątrz (ale szukaj go jak już doczytasz o jego konieczności).

Takie "cuś":

http://www.amazon.com/gp/product/B0..._m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1FAAR6PEHC38YCMXDSKE


Pzdr.,
(C)G
 
Ostatnia edycja:

Singularity

New member
dźwięk z PS3 optykiem do kina domowego a HDMI z konsoli pod TV- wtedy masz dźwięk z kina a obraz na tv ale pamiętaj, że może być konieczna zmiana ustawień w PS3:
po podłączeniu jak opisałem, gdy brak dźwięku/ lub jest nie tam gdzie ma być wchodzisz do ustawień PS3/ ustawienia Audio/ wybierasz gdzie ma wychodzić dźwięk: czy po HDMI czy optyk: wybierasz optyk.
 

blady73

New member
śledź założony i wszystko hula :). Końcówkę tego kabla tylko musiałem przerobić z małego Jacka na CINCH ale działa bez zająknięcia. Dzięki
 
Do góry