Opienie o telewizorach 3lcd

artek

New member
KDF-y

Hej.
Miałem prezentację w domu i wczoraj mój brat zdawał mi relację z prezentacji u siebie. Obie w jasnych salonach w ciągu dnia. U mnie stał na tle okna południowego (a światło padało ze wschodniego) a u braszki salon jest oświelony z 3 stron (prócz zachodniej).

EFEKT: BARDZO DOBRY (brak odbić jak w plaźmnie i odpowiedni kontrast)

Pozdrawiam - czekam na opinie użytkowników Samsungów DLP !!!!!!!!!!!!!!!!
 

hawk70

New member
Popieram w 100% to co pisze artek. Nie miałem nigdy kłopotu z tym, że w pokoju było jasno. Oczywiście jak jest ciemno, cicho, dzieciaki już śpią itp. jest lepiej ale tyczy się to także plazm, crt i innych. :D.
 

Jarek777

New member
No to git :) Natępna wątpliwość rozwiana.
Mam wrażenie i przeczucie, że cena KDF 50 spada/spadnie "na dniach" :) Chyba poczekam jeszcze parę dni :) Pojawiają się już oferty na 5999 - 6099 zł :)
 

artek

New member
HALO
rozsądna cena - tylnoprojekcyjny (później długo długo nic i dopiero ceny lcd/plazm)
wszyscy jesteśmy expertami :D
wszystkie "obsłużą" kablówkę - pytanie tylko o jakość (sprawdź podczas prezentacji w domu)

P.S.
trudno nie znaleść tutaj odpowiedzi na tak postawione pytanie - POCZYTAJ

POZDRAWIAM
 

stankard

New member
Kdf

Hawk70 przepraszam za pomyłkę w nicku.
Jeśli chodzi o KDF, to mam jeszcze jedno spostrzeżenie - mają delikatne ekrany. Kupując byłem przekonany, że jest szklany. Z instrukcji dowiedziałem się, że jest miękki i trzeba uważać. Czy ktoś wie co to za konstrukcja ekranu? To przypomina trochę LCD, ale sztywniejsza powłoka. Mam dzieci w takim wieku, że można się po nich wiele spodziewać ;) (powciskane kopułki głośników w kolumnach już przeżyłem) m.in. dlatego nie chciałem kupować LCD. Czy ekran pod wpływem nacisku może tracić swoje właściwości?
Cały czas jestem zauroczony nowym TV. Nie mogę się doczekać by zakupić DVD i resztę sprzętu grającego i potestować WIELKOEKRANOWE kino domowe :D
 

hawk70

New member
Spoko, nie panikuj. Ja mam dwójkę małych dzieci, cztery koty i dwa psy. Cały komplet ma najróniejsze pomysły. Przeżyłem płyty DVD w magnetowidzie, trzy płyty na raz w DVD (mi się nie udało powtórzyć tego manewru :confused:), porysowany flamastrami ekran i kolumny głośnikowe, na których koty ostrzyły sobie pazury ;-). Nie już nie jest w stanie mnie zdziwić. TV na razie cały. Czytałem gdzieś post, gdzie jakiś z uczestników forum opowiadał a użytkownik KDF-a, że jego kot jak zobaczył siebie na TV (podłączył kamerę pod TV) to rzucił się na "siebie" z pazurami a ekranowi nic. To nie jest płótno tylko jakieś tworzywo. Całkiem twarde i całkiem mocne (idź z dziećmi do sklepu "nie dla idiotów i nie dla Polskich złodziei" i niech poeksperymentują ;-)).
pozdrawiam
hawk70
 

doton

New member
Do Stankard

stankard napisał:
Witam!
od dzisiaj mam KDF 50 cali i oryginalny stolik! Zestaw pięknie się prezentuje, a obraz jest SUPER. Oglądam na Cyfrze+, ale i obraz ze zwykłej anteny jest b.dobry.
Hawk80 - 50 cali to był dobry wybór (mam 4 metry do widowni ;) ) - żona jest zachwycona.
Z gorszych stron - szumiący wentylator (jak na razie ciągle go słyszę :() i powolny start "na zimno".
Jestem bardzo zadowolny z zakupu, dostałem też polską instrukcję (import) - teraz czas na kino domowe :) . Kupię i potestuję DVD z HDMI.


Za ile go kupiłeś jeśli wolno spytać?
Z tego co czytam to oglądasz głównie Cyfrę+ gdzyż nie masz jeszcze DVD.
Jak wygląda Cyfra w skali od 1-10 np TVP1 i TVN- podaję te programy gdyż TVP ma dość słaby sygnał a TVN odwrotnie.
Czy oglądasz tv tyko z 4m czy może z mniejszych odległości, interesuje mnie 2,5-3,8m- czy widoczna jest pikseloza, nierówny obraz, podaj może też w skali od 1-10 jakość obrazu (2m, 2,5m, 3m, 3,5m no i 4m).
Czy będziesz podłączał do tv komputer?
Jeśli mógłbyś odpowiedzieć na te pytania, bardzo byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam tylnoprojektowców.
 

johanek

New member
Ja mam KDF-a 42cale oglądam z 4metrów. Z DVD mucha nie siada , z kompa (800 X 600) bardzo dobrze , z satki zależy od programu TVN rewelacja, TVP niestety dno jak włączam 1-kę to aż mnie odrzuca (fuj) a HDV to zupełna perfekcja. Nie sprawdzałem jeszcze DVB z anteny naziemnej bo boję się wejść na dach.
 

maciuch2

Member
witam wszystkich forumowiczow, nosze sie z zamiarem zakupu tego 50'' cacka. mam kilka pytan:
1. jaki odtwarzacz dvd wybrac? najlepiej z upscalingiem zeby wykorzystac natywna rozdzielczosc matrycy urzadzenia. myslalem o panasie s97, slyszalem tez kilka dobrych opinii o jakims modelu toshiby, wazne zeby mial hdmi.
2. tv bede uzywal glownie do dvd i playstation, czy jest moze jakis uzytkownik tego tv i maniak playstation, ktory opowie mi o wrazeniach z grania na tak duzym ekranie(pikseloza)? odleglosc od tv 3,5 m
3. odnosnie kabelka hdmi. jakie firmy polecacie(dlugosc max 1m, 0,5m tez wystarczy), jak wiadomo w audio jakosc interkonektu ma zasadnicze znaczenie, jak to jest a hdmi i ile trzeba wydac zeby byc zadowolonym(w granicach rozsadku oczywiscie)
4. ostatnie pytanie a wlasciwie prosba do userów, bardzo bym prosi o przeslanie kilku fotek wlaczonego urzadzenia(wiem ze to nijak ma sie do ogladania live, ale musze jakos moja małżowinke urobić) na maila. z gory dziekuje.
jest to moj pierwszy post na forum(aczkolwiek od jakiegos czasu je czytuje), wiec jak jakies faux pass popelnilem to przepraszam i prosze o wyrozumialosc.
 

stankard

New member
Wątpliwości

doton napisał:
Za ile go kupiłeś jeśli wolno spytać?
Z tego co czytam to oglądasz głównie Cyfrę+ gdzyż nie masz jeszcze DVD.
Jak wygląda Cyfra w skali od 1-10 np TVP1 i TVN- podaję te programy gdyż TVP ma dość słaby sygnał a TVN odwrotnie.
Czy oglądasz tv tyko z 4m czy może z mniejszych odległości, interesuje mnie 2,5-3,8m- czy widoczna jest pikseloza, nierówny obraz, podaj może też w skali od 1-10 jakość obrazu (2m, 2,5m, 3m, 3,5m no i 4m).
Czy będziesz podłączał do tv komputer?
Jeśli mógłbyś odpowiedzieć na te pytania, bardzo byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam tylnoprojektowców.

KDF50+stolik - 6600
Cyfra (w zależności od programu) b.dobrze 8-10, w tym i TVP.
Odległość od TV głównej kanapy 4m - i tak przeważnie oglądam. Czasami z ustawionego nieco z boku fotela ok 3.5 - też jest ok (ale z 4 m lepiej :) ).
Moim zdaniem 4m to minimum dla 50cali i obrazu z anteny naziemnej i Cyfry+ - wypróbowałem to już w sklepie. 42 cale jest jednak mniejszy i odległość może być mniejsza. Nie oceniam już szczegółowo mniejszych odległości bo to już nie jest oglądanie (chyba, że chwilowe).
Pozytywne odkrycie - kąty patrzenia nie są w praktyce przeszkodą (wiele opinii uprzedzało szczególnie przed kątami pionowymi). W poziomie przy szerokości pokoju 5 m nie traci się na jakości obrazu patrząc na wysokości TV. Pionowe kąty - stojąc, obraz kiepski, ale w tej pozycji oglądam wiadomości będąc w ruchu lub np z odległej kuchni ,a wtedy jakość obrazu nie ma znaczenia. Filmy oglądamy jednak w wygodnej pozycji siedzącej. Oryginalny stolik jest niski i po ustawieniu wielkiego TV wydawał się za niski, ale przy oglądaniu z kanapy - idelana wysokość!
Komputera i aparatu cyfrowego jeszcze nie podłączałem, ale będę - jeszcze nie miałem czasu. Jestem ciekaw szczególnie efektu z aparatu cyfrowego :cool:
Hawk70 miał rację - szumu wentylatora już nie słyszę w dzień (w nocy jak dzieci śpią jeszcze tak) i po drugie .... już się przyzwyczaiłem do dużego formatu TV (i nie wiem jak można oglądac z małego CRT :D ).

Rozumiem wątpliwości przed zakupem, dlatego szerzej opisuję moje spostrzeżenia.

Odnośnie DVD - ciekawym modelem jest Denon 1920 - wszystkie formaty i HDMI!!! i cena porównywalna (no nie z samsungiem)

Pozdrawiam
 

Tomkiewicz

New member
Po raz pierwszy w życiu widziałem obraz z tv 3lcd , tu akurat słynny KDF 50 ". Oniemiałem z wrażenia !!!! Długo by pisać. Plazmy po prostu wypadają z gry. Głównie , jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.
Druga rzecz, to naturalność prezentacji barw i obrazu. Pięknie, malarsko, nie męczy oczu. Żadnego smużenia, efektu tęczy, migotania. Poza tym, co można powiedzieć o jakości, której poziom jest niewysławialny ? Trzeba to przeżyć. Są tu też tacy, którzy uważają, że wadą jest niemozność oglądania z każdej pozycji. Jeśli ktos tak patrzy na sztukę , którą jest kino, to ja nie mam o czym rozmawiać. Nie wyobrażam sobie projekcji, gdzie cokolwiek odrywa uwagę poza samym filmem, a tylnoprojekcyjny KDF nie pozwoli wstać z pozycji siedzącej. No , chyba , że ktoś wielbi przejaskrawiony, nienaturalny, plastikowy jak nasze czasy obraz. Wolna wola.

Tomek
 

Tomkiewicz

New member
Mam prośbę. Proszę o podpowiedź zgodną z własnym doświadczeniem, gdzie w okolicy Krakowa lub Katowic albo w tych miastach można kupić KDF-a ?
Chodzi mi o możliwość prezentacji w sklepie, dobrą, rzetelną obsługę oraz przede wszystkim - niską cenę. Ostatnio w Krakowie natknąłem się na ten model za 8000 !!! Tragedia, choć wiem, że można negocjować.
A może inaczej. Czy ktoś z Was bada rynek i jest w stanie z dużym prawdopodobieństwem określić moment spadku cen tych przecudownych modeli ?

Tomek
 

alvent

New member
Witam po raz pierwszy. Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczace 3LCD. Mam nadzieję, że i ja niebawem zdecyduję się na ten telewizor.
Jeśli chodzi o Kraków i Sony to polecam Platynowy Sklep Sony ul.Karmelicka. Ostatnio jak byłem 50" kosztowało około 6800 a 42 jakieś 600 złotych mniej.

Mam pytanie do uzytkowników tych telewizorów. Mowa jest o katach oglądania. U mnie jeśli stanie ten TV będzie musiał stać na dość wysokiej ( jak na obecnie produkowane) szafce telewizyjnej. Szafka ma wysokość 75 cm. Tu moje pytanie , czy mając środek ekranu trochę wyżej niż na wysokości wzroku przy odległości od TV 2,5-3 m nastapi jakieś przyciemnienie obrazu, czy raczej nie będzie ono widoczne. Nie mam jak tego sprawdzic w sklepie. Musiałbym się chyba usadowić na podłodze.

Pozdrawiam
alvent
 

AndrzejIgor

New member
=> Alvent
Jest tak. U mnie KDF stoi na dedykowanym stoliku Sony SU-PG3. Jego wysokośc to ok. 45 cm. Oglądam z odległości 3,5 metra. Zrobiłem więc mały eksperyment.
Przysunąłem do o 0,5 metra i obniżyłem się o te 30 cm.
Wniosek jest taki że zmian nie widzę.
Oglądałem mecz z Polsatu Cyfrowego, a więc niezłej jakości.

ps na Twoim miejscu jednak powygłupiałbym się w sklepie lub poszukał oferty ze stolikiem, różnica niewielka, a stolik pierwszorzędny, z dodatkowymi zabezpieczeniami.
 

alvent

New member
AndrzejIgor...dzieki...zapewne będzie wyglądał dobrze na oryginalnym, ale niestety bedę musiał postawic na tym co jest. Takie meble niedawno żona wybrała a ja zaakceptowałem. teraz cięzko wywalic ten stolik. I tak pewnie zanim kupię to przetestuje w domu. Kolejny dylemat to 42 czy 50". Odległość niecałe 3 m. I ta wysokośc. Ale to pewnie sprawdzę juz w domu.

Tomkiewicz...w zeszłym tygodniu "wysłałem" znajomego kolegi ;) ...i wrócił ponoć z 50". Wydał z tego co słyszałem cos koło 6600-6700.
Nie wiem , czy to jest chwilowa promocja ( ja byłem 3 tygodnie temu) czy juz opuścili cene z racji, że cos się ma nowego pojawić na przełomie roku ( to gdzieś tutaj wyczytałem;) ).

Pozdrawiam
alvent
 

Serek

New member
nowy

Witam. Przez przypadek zainteresowałem się technologią 3lcd. JUż prawie chciałem zamawiać. Byłem w MM i oglądałem ten model 50". Miałem do porównania bo stał obok LCD Sony i różnica była niestety spora. Ja wiem, że ona musi być na minus, ale dajcie jeszcze mi nadzieję i powiedzcie, że to były jakieś ustawienia? Obraz wyglądał jakby był trochę zamglony w porównaniu z LCD , kolory mało wyraźne. Tak dużej różnicy sie nie spodziewałem. To było jakieś demo sony z dvd. Jaka ewentualnie mogła być inna przyczyna? proszę pomóżcie?
 

artek

New member
Halo....
Po części sam sobie odpowiedziałeś:
  • ustawienia w menu
  • jakość źródła (DVD, analog. antena, HDTV z kompa) lub połączenia (EURO, HDMI, S-Video, Component, itp.)
  • pozycja od TV (stałeś nad ekranem 3lcd w bliskiej odległości) - temat "kątów"
  • .......................po prostu należysz do tej części populacji (być może tylko 1%-wej :D, która jednak zauważa OGROMNĄ różnicę na korzyść LCD - ja nie zauważam różnic w jakości, za wyjątkiem relacji cena/wilkość)
Pozdrawiam i życzę właściwego wyboru
 
Do góry